Skocz do zawartości

Eksploatacja elektryka jest prawie darmowa


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, format napisał:

 

W Citigo mam, oczywiście darmowe. Ale to VAG, niszowa marka.

Ta, ja też miałem "darmowe" w golfie - w pakiecie serwisowym ;]

Ale pakiet jest na 4 lata pewnie, a gwarancja na baterię na 8 lat (lub 160kkm). I nie wymagają kontroli serwisowej w celu utrzymania tej gwarancji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, iwik napisał:

Ta, ja też miałem "darmowe" w golfie - w pakiecie serwisowym ;]

Ale pakiet jest na 4 lata pewnie, a gwarancja na baterię na 8 lat (lub 160kkm). I nie wymagają kontroli serwisowej w celu utrzymania tej gwarancji? 

 

Nie wiem. Jak zapewne wiesz nie trzymam aut ponad gwarancję bumper to bumper.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maciej__ napisał:

Tesla nie ma zadnych przegladow?

 

Żadnych. Jak coś jest nie tak to klikasz w aplikacji, jedziesz na serwis albo też przyjeżdża do ciebie serwis mobilny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, format napisał:

 

Żadnych. Jak coś jest nie tak to klikasz w aplikacji, jedziesz na serwis albo też przyjeżdża do ciebie serwis mobilny.

 

:hmm: A ja głupi myślałem, że trzeba co roku pojawić się na obejście auta w Warszawie.

Nic, idę zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał:

Niestety nie wygląda to tak różowo. I serwis Tesli zaraz po jej design to najsłabsze elementy tej EV bajki

 

Oszalałeś? A zasięg, słabe przyspieszenie, dzieci w Bełchatowie, samozapłony akumulatorów, ścieranie się opon (pyły pm2.5!!!), dzieci w kopalniach Kobaltu, kolejki do ładowarek?

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, format napisał:

 

Oszalałeś? A zasięg, słabe przyspieszenie, dzieci w Bełchatowie, samozapłony akumulatorów, ścieranie się opon (pyły pm2.5!!!), dzieci w kopalniach Kobaltu, kolejki do ładowarek?

A o utylizacji baterii po kilku latach to już się zapomniało hę? Lasy tego nie wytrzymają! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Oszalałeś? A zasięg, słabe przyspieszenie, dzieci w Bełchatowie, samozapłony akumulatorów, ścieranie się opon (pyły pm2.5!!!), dzieci w kopalniach Kobaltu, kolejki do ładowarek?
To dotyczy wszystkich EV a Tesli dodatkowo to co wcześniej wymieniłem.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.07.2022 o 07:14, Furvus_Eques napisał:

 

Byłoby to niezwykle interesujące. Ja oczywiście wierzę, że nowoczesna technika Elona nie przewiduje serwisu klimatyzacji, wymian elementów zawieszenia, opon, filtrów przeciwpyłkowych ani piór wycieraczek. Ale coś jednak wewnątrz mnie reaguje na to skrytym: hahaha.

;l

 

 

U mnie to wygląda tak:

 

Service Intervals

Your vehicle should generally be serviced on an as-needed basis. However, Tesla recommends the following maintenance items and intervals, as applicable to your vehicle, to ensure continued reliability and efficiency of your Model 3.

 

Brake fluid health check every 2 years (replace if necessary).

A/C desiccant bag replacement every 6 years.

Cabin air filter replacement every 2 years.

Clean and lubricate brake calipers every year or 12,500 miles (20,000 km) if in an area where roads are salted during winter

Rotate tires every 6,250 miles (10,000 km) or if tread depth difference is 2/32 in (1.5 mm) or greater, whichever comes first

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, HanYs napisał:

U mnie to wygląda tak:

 

Service Intervals

Your vehicle should generally be serviced on an as-needed basis. However, Tesla recommends the following maintenance items and intervals, as applicable to your vehicle, to ensure continued reliability and efficiency of your Model 3.

 

Brake fluid health check every 2 years (replace if necessary).

A/C desiccant bag replacement every 6 years.

Cabin air filter replacement every 2 years.

Clean and lubricate brake calipers every year or 12,500 miles (20,000 km) if in an area where roads are salted during winter

Rotate tires every 6,250 miles (10,000 km) or if tread depth difference is 2/32 in (1.5 mm) or greater, whichever comes first

 

 

 

No, to brzmi sensownie (chociaż ten filtr kabinowy trochę rzadko, ja bym zmieniał częściej - ale ja na Śląsku mieszkam), a nie, że "żadnego serwisu, nigdy i już".

:ok:

 

 

BTW, dostałem ofertę wynajmu Mustanga na prąd za 3k netto. Nie żebym się nie zastanawiał...

;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 17:46, zinger napisał:

Imo calkiem sensowna kwota. Wszystko w cenie? Ktora wersja?

 

Chyba najtańsza, RWD i bodaj 269KM. Ale wszystko w cenie, limit przebiegu 20kkm/rok.

:ok:

 

 

EDIT: Jest i Tesla 3 od 2700zł.

:oki:

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mokrii napisał:

po dzagularze to może być troche małe auto ;] 

 

No rejczel. Ryb powinien raczej szukać jakiegoś leasingu na Levante czy inną Bentaygę. Żeby wstydu sobie nie robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mokrii napisał:

po dzagularze to może być troche małe auto ;] 

 

Tesli nie chcę ale ten Mustang całkiem fajny. Chociaż za 300k oczekiwałbym lepszej jakości wnętrza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, format said:

 

No rejczel. Ryb powinien raczej szukać jakiegoś leasingu na Levante czy inną Bentaygę. Żeby wstydu sobie nie robić 

a robio juz lewante czy inne bantbjaga w wersji bez silnika   ? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mokrii napisał:

a robio juz lewante czy inne bantbjaga w wersji bez silnika   ? ;] 

 

A tego to nie wiem. Na komforcie i prestiżu, jak zapewne wiesz, ja się nie znam. Nigdy nie miałem nawet pasaretti b5fl.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, format said:

 

A tego to nie wiem. Na komforcie i prestiżu, jak zapewne wiesz, ja się nie znam. Nigdy nie miałem nawet pasaretti b5fl.

a no fakt ;]

miałeś łople

 

ale może @vadero zna prestiż i komfort  :hmm:;] 

 

 

bo ten o ktorym własnie pomyslaleś to nawet zegarka nie ma  ;l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, format napisał:

 

No rejczel. Ryb powinien raczej szukać jakiegoś leasingu na Levante czy inną Bentaygę. Żeby wstydu sobie nie robić 

 

Dziękuję, że tak o mnie dbasz ale Bentayga jest stanowczo za duża. Levante mi się podoba ale się boję włoskiego wynalazku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Furvus_Eques napisał:

Dziękuję, że tak o mnie dbasz ale Bentayga jest stanowczo za duża.

 

To tylko +20cm na szerokość i długość oraz +10cm na wysokość. Przyzwyczaisz się :oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furvus_Eques napisał:

 

Tesli nie chcę ale ten Mustang całkiem fajny. Chociaż za 300k oczekiwałbym lepszej jakości wnętrza. 

 

Wnętrze zdecydowanie lepsze niż w Tesli. Bierz Mustanga 4x4. Fajnie się tym jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucash napisał:

Wnętrze zdecydowanie lepsze niż w Tesli. Bierz Mustanga 4x4. Fajnie się tym jeździ. 

 

Nie bierz Mustanga, to zwykły Ford! :old:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, format napisał:

 

To tylko +20cm na szerokość i długość oraz +10cm na wysokość. Przyzwyczaisz się :oki:

 

 

W niektórych sytuacjach nawet 2cm na szerokość i długość robią ogromną różnicę, a co dopiero 20.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lucash napisał:

Wnętrze zdecydowanie lepsze niż w Tesli. Bierz Mustanga 4x4. Fajnie się tym jeździ. 

 

Nie ma 4x4 w ofercie, nie wiem dlaczego. Na otomoto też nie widać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

Tesli nie chcę ale ten Mustang całkiem fajny. Chociaż za 300k oczekiwałbym lepszej jakości wnętrza. 

 

A tak na poważnie przez chwilę. Z mustangiem zwróć sobie uwagę na moc i krzywą ładowania. 107kW na start, przy 50% SoC już 75kW, powyżej 80% już 10kW. To się ładuje prawie 3 razy wolniej od Koreańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, format napisał:

A tak na poważnie przez chwilę.

 

Nie poznaję kolegi. ;]

 

3 godziny temu, format napisał:

Z mustangiem zwróć sobie uwagę na moc i krzywą ładowania. 107kW na start, przy 50% SoC już 75kW, powyżej 80% już 10kW. To się ładuje prawie 3 razy wolniej od Koreańczyków.

 

Nie mam pomysłu. Koreańczyka nie chcę, wczoraj dzwoniła pani z leasingu i jej warunki finansowe są IMO mocno niepromocyjne, sensowne auta zaczynają się od 5k netto. Ja i tak prawdopodobnie przez następne 2-3 lata będę jeździł trochę mniej to może takiego elektrycznego cudaka do kręcenia się wokół komina by wypróbować? Jak mnie w trasach wkurzy to zawsze mogę wziąć Rangera. A cenowo jest toto bardzo ok, niby z jakąś dopłatą i dlatego. A jeszcze jakąś ładowarkę dają czy coś.

:nie_wiem:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Furvus_Eques napisał:

 

Nie poznaję kolegi. ;]

 

 

Nie mam pomysłu. Koreańczyka nie chcę, wczoraj dzwoniła pani z leasingu i jej warunki finansowe są IMO mocno niepromocyjne, sensowne auta zaczynają się od 5k netto. Ja i tak prawdopodobnie przez następne 2-3 lata będę jeździł trochę mniej to może takiego elektrycznego cudaka do kręcenia się wokół komina by wypróbować? Jak mnie w trasach wkurzy to zawsze mogę wziąć Rangera. A cenowo jest toto bardzo ok, niby z jakąś dopłatą i dlatego. A jeszcze jakąś ładowarkę dają czy coś.

:nie_wiem:

 

 

 

 

 

Bierz bo z tego co pisałeś to nawet nie jechałeś jeszcze elektrykiem. 

Będziesz mógł krytykować merytorycznie na AK a na tym nam najbardziej zależy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał:

Bierz bo z tego co pisałeś to nawet nie jechałeś jeszcze elektrykiem. 

 

Nie trzeba browaru od razu kupować żeby się piwa napić. 

 

 

6 godzin temu, PawelWaw napisał:

Będziesz mógł krytykować merytorycznie na AK a na tym nam najbardziej zależy...

 

Merytoryczna krytyka? Oszalałeś? To nie tutaj przecież. 

;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Furvus_Eques napisał:

Ja i tak prawdopodobnie przez następne 2-3 lata będę jeździł trochę mniej to może takiego elektrycznego cudaka do kręcenia się wokół komina by wypróbować?

 

Up to you, dobrze jednak podjąć decyzję jakoś tak w miarę świadomie, a nie sobie coś kupić bo podoba nam się nazwa i potem się żalić ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, format napisał:

 

Up to you, dobrze jednak podjąć decyzję jakoś tak w miarę świadomie, a nie sobie coś kupić bo podoba nam się nazwa i potem się żalić ;] 

 

Tak kupiłem nowego fiata bravo bo po prostu mi się podobał, nawet bez jazdy próbnej. Wtedy się udało, padała tylko eksploatacja czyli skrzynia i alternator...

Edytowane przez PawelWaw
  • Kocham 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, format napisał:

 

Up to you, dobrze jednak podjąć decyzję jakoś tak w miarę świadomie, a nie sobie coś kupić bo podoba nam się nazwa i potem się żalić ;] 

 

Ja raczej nie należę do tych co się żalą. Mimo że kupuję bo mi się podoba nazwa. 

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.