Jump to content

Stilo 1.8 133km - wypadanie zapłonów

Mike013
 Share

Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu walczę z wypadaniem zapłonów. Problem zarówno występuje na benzynie oraz na lpg. 

Podczas jazdy podczas przyspieszania czuć, że wypadają zapłony, auto muli się. Podczas pracy na jałowym biegu słychać także pojedyncze 'wypady'. Wymieniłem świece na nowe (Denso K20TT). Bez poprawy. W FESie nie ma żadnych błędów przy silniku.

Co mogę jeszcze sprawdzić?

Możliwe że cewka mówi papa po mocniejszym pałowaniu. Musiałbyś wiedzieć na którym cylindrze wypada zapłon a później zamienić cewki.miejscami

20 godzin temu, Mike013 napisał:

Witam,

Od dłuższego czasu walczę z wypadaniem zapłonów. Problem zarówno występuje na benzynie oraz na lpg. 

Podczas jazdy podczas przyspieszania czuć, że wypadają zapłony, auto muli się. Podczas pracy na jałowym biegu słychać także pojedyncze 'wypady'. Wymieniłem świece na nowe (Denso K20TT). Bez poprawy. W FESie nie ma żadnych błędów przy silniku.

Co mogę jeszcze sprawdzić?

W Punciaku FES pokazywał wypadanie zapłonu i informacje na którym cylindrze, może to nie to?

Jaki masz przebieg i czy wymieniałeś kiedykolwiek cewki ?

Posted (edited)

W ubiegłym roku miałem taki sam problem, ale FES pokazywał który gar świruje. Wymieniłem na nim cewkę i było ok. Załatwiłem sobie jedną cewkę do testów i będę sprawdzał pracę silnika podmieniając każdą kolejno. 

Nalatane mam 240tys km.

Wczoraj po dłuższej trasie przygazowałem go prawie do odcięcia i pokazał się CHECK. Jutro sprawdzę w FESie co się zapisało.

Edited by Mike013