Skocz do zawartości

Trzymanie wartosci / czy sprzedaż łatwa ?


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy zamówił Tesle Y (performance) i po zamowieniu sie okazalo ze i tak ma dostac w polowie przyszlego roku inny samochod firmowy.

I teraz sie zastanawia czy ma odbierac tesle i czy da rade ja po 9 miesiącach sprzedac bez problemów w jakiejs normalnej dla niego cenie ?

Orientujecie sie jak to teraz wyglada w przypadku tesli ?

 

  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

Znajomy zamówił Tesle Y (performance) i po zamowieniu sie okazalo ze i tak ma dostac w polowie przyszlego roku inny samochod firmowy.

I teraz sie zastanawia czy ma odbierac tesle i czy da rade ja po 9 miesiącach sprzedac bez problemów w jakiejs normalnej dla niego cenie ?

Orientujecie sie jak to teraz wyglada w przypadku tesli ?

 

Ogólnie szklana kula, ale na razie trend jest taki, że sprzedaje się drożej niż kupuje 😅

A YP zaraz mu przesuną termin odbioru i problem będzie miał z głowy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 10:47, PawelWaw napisał:

Znajomy zamówił Tesle Y (performance) i po zamowieniu sie okazalo ze i tak ma dostac w polowie przyszlego roku inny samochod firmowy.

I teraz sie zastanawia czy ma odbierac tesle i czy da rade ja po 9 miesiącach sprzedac bez problemów w jakiejs normalnej dla niego cenie ?

Orientujecie sie jak to teraz wyglada w przypadku tesli ?

 

Nie da się stracić. Jeździsz, drzesz gumy i sprzedajesz za więcej niż kupiłeś nówkę i jeszcze całują w rączkę. ;]

  • zszokowany 1
  • bakłażan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 06:05, HanYs napisał:

Nie da się stracić. Jeździsz, drzesz gumy i sprzedajesz za więcej niż kupiłeś nówkę i jeszcze całują w rączkę. ;]

Chyba ze cos pójdzie nie tak …

różnie w życiu bywa, ale na dzień dzisiejszy, stwierdzenie raczej prawidłowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, iwik napisał:

Będziesz, bo odzyskasz wartość fakturową (minus koszt zapłaconej składki), a nie aktualną z cennika ;]

Nie tak szybko panie kolego ;]

Ja mam polisę która zapewnia mi wymianę auta na nowe po obecnej cenie. :old:

 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

to co robic test ? wystawiac na otomoto i zobaczyc ile bedzie telefonow ? 😄

 

Szybciej, taniej i łatwiej zrobić to na grupie teslowej na fb. Tylko się przygotuj, żebyś był pewny tego co chcesz zaoferować, bo szybko Cię zweryfikują 😁

 

Na kiedy masz do odbioru? 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
W dniu 2.08.2022 o 03:05, HanYs napisał(a):

Nie da się stracić. Jeździsz, drzesz gumy i sprzedajesz za więcej niż kupiłeś nówkę i jeszcze całują w rączkę. ;]

 

W dniu 3.08.2022 o 10:22, zinger napisał(a):

Albo meteor jeb..e :bzik:

 

 

Albo ceny zwyczajnie spadną na pysk i jednak się da, i trzeba rączki wycałować żeby ktoś to odkupił.  :phi:

Edytowane przez G.O.A.T.
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

 

 

Albo ceny zwyczajnie spadną na pysk i jednak się da, i trzeba rączki wycałować żeby ktoś to odkupił.  :phi:

 

Czasy mamy tak dziwne, że trudno przewidzieć czy wartość spadnie i o ile.

A nawet jak nie spadnie wartość wyrażana w danej walucie, to i tak może spaść na skutek inflacji, utraty wartości waluty, czy ch... wie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał(a):

 

Czasy mamy tak dziwne, że trudno przewidzieć czy wartość spadnie i o ile.

A nawet jak nie spadnie wartość wyrażana w danej walucie, to i tak może spaść na skutek inflacji, utraty wartości waluty, czy ch... wie czego.

 

 

"Pycha kroczy przed upadkiem" a pewności jak piszesz mieć nie można w naszych czasach co do niczego prócz śmierci. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

 

 

Albo ceny zwyczajnie spadną na pysk i jednak się da, i trzeba rączki wycałować żeby ktoś to odkupił.  :phi:

 

A propos - bardzo fajny artykuł:

 

https://www.marketingweek.com/tesla-seven-perils-of-discounting/

 

I moja ulubiona część:

 

Cytat

A price is a bond of trust between company and customer. That’s an ancient, boring, super-stuffy idea. But that does not stop it from being true. When the magic of a purchase occurs, two things happen: a company agrees to supply its product and the consumer agrees to pony up the agreed money. But a corollary to that exchange is that the consumer then expects this price to be honoured for other customers at other times.

 

The ridiculous addiction to discounting among most marketers has conveniently ignored this point for decades. A discounted price fucks off the one segment of the market you never want to [kurza twarz] off, those that believe in you and your product and your pricing promise so much they actually bought from you.

 

Ironically, the best exponent of the ancient law of price as a bond of trust was… err, Tesla. In a famous and incredibly impressive incident of best pricing practice, Musk found out in 2016 that his salespeople were offering discounts on new Tesla cars and got medieval about it.

 

“There can never – and I mean never – be a discount on a new car coming out of the factory in pristine condition,” Musk wrote in a blazing internal message to his sales teams. “The acid test is that if you cannot explain to any customer who paid full price why other another customer didn’t without being embarrassed, then it is not right.”

 

I still use this ‘Musk Test’ with clients when we debate discounting and invariably it pulls them back from the brink. It’s a core part of the pricing class I teach on my Mini MBA in Marketing. Elon at his commercial best. And yet now Musk is failing the Musk Test.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

A propos - bardzo fajny artykuł:

 

https://www.marketingweek.com/tesla-seven-perils-of-discounting/

 

I moja ulubiona część:

 

 


To co on teraz zrobił, nie nie mieści się w głowie. Wyglada jak reakcja na wtopę z tweeterem. Oczywiście oficjalnie obniżka wynikła z optymalizacji kosztów, mniej oficjalnie z overstocku. Ale mi się wydaje, że obniżył, bo mógł. Odwrócił trochę uwagi od tweetera i bardzo skrzywdzi konkurentów, którzy nawet nie maja możliwości aby zareagować. Mogą tylko lobbować za końcem ebajki. 
 

A z punktu widzenia klienta. To bym się mocno wkurzył, jakbym kupił T miesiąc temu. Ceny samochodów nie powinny się zachowywać jak Wall Street. Chociaż, co to znaczy, nie powinny…

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, HelixSv napisał(a):


To co on teraz zrobił, nie nie mieści się w głowie. Wyglada jak reakcja na wtopę z tweeterem. Oczywiście oficjalnie obniżka wynikła z optymalizacji kosztów, mniej oficjalnie z overstocku. Ale mi się wydaje, że obniżył, bo mógł. Odwrócił trochę uwagi od tweetera i bardzo skrzywdzi konkurentów, którzy nawet nie maja możliwości aby zareagować. Mogą tylko lobbować za końcem ebajki. 
 

A z punktu widzenia klienta. To bym się mocno wkurzył, jakbym kupił T miesiąc temu. Ceny samochodów nie powinny się zachowywać jak Wall Street. Chociaż, co to znaczy, nie powinny…

 

 

 

Dla mnie to wygląda na rozpaczliwe szukanie gotówki żeby nie stracić płynności w związku z płatnościami kredytów za Twittera. Samego Twittera wykończył finansowo oraz wizerunkowo i budżet się nie spina, to starym i sprawdzonym sposobem szuka kasy w swoich pozostałych spółkach. 

 

Może to być dość krótkowzroczne bo akcjonariusze Tesli niekoniecznie mogą się cieszyć z tego, że Musk arbitralnie pozbawił ich części zysków a kasę z tej operacji wyprowadzi do swojej nowej zabawki, której jedynym obecnie zadaniem jest dobrze pisać o Musku jednocześnie utrudniając życie tym, którzy mu się nie podobają. Zwłaszcza że ostatnio świat odkrył, że król jest nagi i nie mają do czynienia z geniuszem na miarę Jobsa lecz z kapryśnym i niepoważnym dzieciakiem, który się miota od jednej nieprzemyślanej decyzji do drugiej. Tymczasem gdy powierzasz komuś swoje pieniądze to jednak wolisz mieć choćby jakieś mgliste pojęcie co się z nimi dalej stanie. Wystarczająco dużo już ostatnio stracili żeby dalej z uśmiechem pozwalać dziecku grać ich pieniędzmi w ruletkę.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

Zwłaszcza że ostatnio świat odkrył, że król jest nagi i nie mają do czynienia z geniuszem na miarę Jobsa lecz z kapryśnym i niepoważnym dzieciakiem, który się miota od jednej nieprzemyślanej decyzji do drugiej.

 

Tutaj się nie zgodzę ;)

Robi tak, bo może.

Robi pomyłki i zaraz je łata.

Owszem, robi to na "produkcji", ale....bo może.

 

Twitter to nie system finansowy. Może mieć przerwy w działaniu, może być utrata danych. 

Przerost zatrudnienia był tam ogromny i trudno z tym dyskutować.

Że był burdel w setkach powiązanych systemów które były niczym innym jak długiem technologicznym?

A dług kosztował miliony?

Trudno, godzimy się z tym, że coś piardnie i przestanie działać. Wtedy będziemy reagować.

 

Oczywiście decyzje gościa w sprawie widzianej przez niego wolności słowa i jego interpretacji tego, to inna sprawa.

Z tym nie dyskutuję i szczerze to nie potrafię nawet ocenić.

 

Co do podejścia do technologii i przerostu zatrudnienia, jego decyzja była na swój sposób genialna.

Twiter działa i się nie zawalił. Być może zniknie na 2-3 dni za jakiś czas, bo w jakimś starym komputerze powiązanym na drut, padnie zasilacz.

Być może tak będzie, kto to wie?

Ale pewnie opłaca się to bardziej, niż przez kolejne 5 lat utrzymywać tych wszystkich ludzi i prowadzić projekty wewnętrzne, które będą miały na celu migrację do czegoś nowszego.

Przecież koniec końców, jakby ludzie pracowali przy takich projektach, to by powoli odchodzili, wiedząc, że te projekty mają na celu tylko i wyłącznie likwidację ich stanowisk.

 

A co do Tesli.

Skoro cena auta została obniżona o kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy PLN i nadal opłaca się sprzedaż, to przyznam że to jest deko denerwujące ;)

 

Nie żal mi jednak wcale innych producentów, którzy w ostatnich czasach zajmowali się lobbowaniem polityków jaki napęd jest ok, a jaki nie, i tym co by tu wyciąć z auta, a co dodać, aby klient nie zauważył że go r00chają.

Nie są to na tą chwilę auta w moim typie, ale podejście producenta do budowy samochodu i zaspokajania potrzeb klientów, szczerze podziwiam.

Dosłownie wywrócili stolik.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, HelixSv napisał(a):

A z punktu widzenia klienta. To bym się mocno wkurzył, jakbym kupił T miesiąc temu. Ceny samochodów nie powinny się zachowywać jak Wall Street. Chociaż, co to znaczy, nie powinny…

Są osoby, co odebrały w grudniu TMY (czyli jakieś 20-50 kzł w plecy), a nie zdążyły jeszcze sprzedać TM3 (ze 20 w ryj), także mając kumulację, można z 70 popłynąć...

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 20:49, mrBEAN napisał(a):

Są osoby, co odebrały w grudniu TMY (czyli jakieś 20-50 kzł w plecy), a nie zdążyły jeszcze sprzedać TM3 (ze 20 w ryj), także mając kumulację, można z 70 popłynąć...


Spokojnie, odbija sobie w tanim prądzie :oki:
 

Meteor Comet GIF by Wellington Paranormal

Edytowane przez G.O.A.T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 20:49, mrBEAN napisał(a):

Są osoby, co odebrały w grudniu TMY (czyli jakieś 20-50 kzł w plecy), a nie zdążyły jeszcze sprzedać TM3 (ze 20 w ryj), także mając kumulację, można z 70 popłynąć...

Dobrze ze Kija jest jak nasz rząd, nie obniżają cen, żeby nie było szoku i jeszcze większych kolejek. Ba, nawet podnoszą, jak w innym wątku pisali :mlot:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Taaa jasne, przecież już jest 4 zł za kWh 😬


Np w Wawie eon w taryfie dla budowlanej i dla firm ma juz cene powyzej 3 zł/kWh netto
 

Dla ludzi na taryfach G ale prowadzących działalność już niektóre stawki zbliżają się lub lekko przekraczają 2 zeta, nie wliczając opłat handlowych i dystrybucyjnych. 

Ja wlasnie mało co nie zszedłem na zawał jak mi eon zaprognozował, że teraz co 2 mce będę płacił tyle co za ostatnie pół roku.
Zrobili kwerende na CEDiG i jak się coś pokryło z ich umowami to dowalili stawkę dla podmiotów nieuprawnionych do cen rządowych i ... bam - zamiast 51/86gr zaprognozowali za 1,78zł :klnie: co jest na tyle absurdalne, ze nie chce mi sie komentowac - bo dla mikroprzedsiebiorstw mozna dostac max 0,78 po zgłoszeniu.  U mnie jest inna furtka - ten adres to rejestracja a nie prowadzenie działalnosci wiec to odkręcę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał(a):


Np w Wawie eon w taryfie dla budowlanej i dla firm ma juz cene powyzej 3 zł/kWh netto
 

Dla ludzi na taryfach G ale prowadzących działalność już niektóre stawki zbliżają się lub lekko przekraczają 2 zeta, nie wliczając opłat handlowych i dystrybucyjnych. 

Ja wlasnie mało co nie zszedłem na zawał jak mi eon zaprognozował, że teraz co 2 mce będę płacił tyle co za ostatnie pół roku.
Zrobili kwerende na CEDiG i jak się coś pokryło z ich umowami to dowalili stawkę dla podmiotów nieuprawnionych do cen rządowych i ... bam - zamiast 51/86gr zaprognozowali za 1,78zł :klnie: co jest na tyle absurdalne, ze nie chce mi sie komentowac - bo dla mikroprzedsiebiorstw mozna dostac max 0,78 po zgłoszeniu.  U mnie jest inna furtka - ten adres to rejestracja a nie prowadzenie działalnosci wiec to odkręcę. 

 

To straszne 😁

Ważne, że paliwa tanie 😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.