Skocz do zawartości

Osobowy bus do 3.5 tony


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety internet miażdży mnie ilością guana, które wypluwa przy prostym pytaniu, więc zapytam tutaj. 

Jakie są największe (najbardziej pojemne, jeśli chodzi o ilość osób) busy na prawo jazdy kategorii B? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RABIN napisał:

z dużych busów na 9 osób i masę bagażu mogę polecić forda transita jest ogromny do tego na bliżniaku z tyłu 

Jak na bliźniaku z tyłu to na autostradzie płacisz extra bo nie patrzą w dowód tylko na auto . Są też znaki mówiące o tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FrugOs napisał:

Niestety internet miażdży mnie ilością guana, które wypluwa przy prostym pytaniu, więc zapytam tutaj. 

Jakie są największe (najbardziej pojemne, jeśli chodzi o ilość osób) busy na prawo jazdy kategorii B? 

9 osób (łącznie z kierowcą) to limit na B. Można szukać takiego busa, który zapewnia sporą niewrażliwość na przeładowywanie powyżej 3,5t ale pytanie, czy potrzebujesz. Ogólnie busów 9-osobowych może być sporo, napisz coś więcej do czego jest to potrzebne to będzie można uściślić wyszukiwanie. 9 osób i szybkie przeloty na dlugich dystansach ze sporym bagażem czy może 9-osobowa brygada z setkami kilogramów narzędzi plus agregat albo betoniarka na haku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Igorek napisał:

napisz coś więcej do czego jest to potrzebne

 

Ludziki na wycieczkę, raczej bez bagażu, albo z niewielkim. Musi być komfortowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, FrugOs napisał:

 

Ludziki na wycieczkę, raczej bez bagażu, albo z niewielkim. Musi być komfortowo. 

Będziesz kupował czy wypożyczał na wycieczki?

Sprinter, Crafter/MAN będzie wygodnie i komfortowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, FrugOs napisał:

 

Ludziki na wycieczkę, raczej bez bagażu, albo z niewielkim. Musi być komfortowo. 

 Jak ma być komfort to może odbyć się kosztem ilości foteli, busy z gumy nie są.

I szukać czegoś co fabrycznie jest planowane do wożenia ludzi, a nie jakieś wydumki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FrugOs napisał:

 

Ludziki na wycieczkę, raczej bez bagażu, albo z niewielkim. Musi być komfortowo. 

Renault Trafic i podobne, mnóstwo tego jeździ na przewozach międzynarodowych.

Transit jest niegłupi, ten mniejszy (custom?)

Ogółem unikaj sprintera, craftera i podobnych, Iveco i wszystkiego co występuje również jako powyżej 3,5 t. To są bardzo solidne konstrukcje, ktore w wersjach najmniejszych mocno przypominają o swoich możliwościach. Będzie bardzo sztywnie i słabo na autostradzie- przy 140.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Igorek napisał:

Renault Trafic i podobne, mnóstwo tego jeździ na przewozach międzynarodowych.

 

 

Ale to żeby było wygodne to z przodu siądą 2 osoby, czyli robi się 8 osobowy bus.

Jak ma być wygodnie dla 8 pasażerów to musi to być duże, szerokie auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Olas1 napisał:

 

Ale to żeby było wygodne to z przodu siądą 2 osoby, czyli robi się 8 osobowy bus.

Jak ma być wygodnie dla 8 pasażerów to musi to być duże, szerokie auto. 

Mogę zaryzykować stwierdzenie, że z przodu, obok kierowcy, nigdy nie będzie wygodnie przy układzie 1+2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Igorek napisał:

Mogę zaryzykować stwierdzenie, że z przodu, obok kierowcy, nigdy nie będzie wygodnie przy układzie 1+2

 

Dlatego trzeba szukać dużego busa, w którym z tyłu siądzie więcej osób. Np. mieliśmy 9 osobowego boxera, z przodu 2 miejsca, w II rzędzie 3 fotele i w 3 rzędzie 4 fotele. Super wygodne rozwiązanie. Na małym busie to max 2+3+3 i do ostatniego rzędu siedzeń zawsze się trudniej wsiada. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być komfortowo to Sprinter, Master. Jeśli cena to Vivaro lub Trafic. Najwięcej tego jeździ w przewozowie osób. Ostatnio weszły MAN ale to prawie to samo co VW.

Edytowane przez PrimoSort
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Igorek napisał:

Renault Trafic i podobne, mnóstwo tego jeździ na przewozach międzynarodowych.

Transit jest niegłupi, ten mniejszy (custom?)

Ogółem unikaj sprintera, craftera i podobnych, Iveco i wszystkiego co występuje również jako powyżej 3,5 t. To są bardzo solidne konstrukcje, ktore w wersjach najmniejszych mocno przypominają o swoich możliwościach. Będzie bardzo sztywnie i słabo na autostradzie- przy 140.

Jeżeli priorytet to wygoda przy dziewięciu osobach, to niestety ale trzeba uderzyć w rozmiar wyżej niż Trafic czy Custom. I tu faktycznie osobowe  Sprinter/Master/Crafter/MAN czy nawet Ducato/Transit zdecydowanie lepiej się sprawdzą. I zdecydowanie nie brać wersji na bliźniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Igorek napisał:

Renault Trafic i podobne, mnóstwo tego jeździ na przewozach międzynarodowych.

Transit jest niegłupi, ten mniejszy (custom?)

Ogółem unikaj sprintera, craftera i podobnych, Iveco i wszystkiego co występuje również jako powyżej 3,5 t. To są bardzo solidne konstrukcje, ktore w wersjach najmniejszych mocno przypominają o swoich możliwościach. Będzie bardzo sztywnie i słabo na autostradzie- przy 140.

Jeśli ma być tanio i ciasno to trafic i reszta dobrze się sprawdzi. 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Olas1 napisał:

 

Dlatego trzeba szukać dużego busa, w którym z tyłu siądzie więcej osób. Np. mieliśmy 9 osobowego boxera, z przodu 2 miejsca, w II rzędzie 3 fotele i w 3 rzędzie 4 fotele. Super wygodne rozwiązanie. Na małym busie to max 2+3+3 i do ostatniego rzędu siedzeń zawsze się trudniej wsiada. 

Czyli 4 osoby w ostatnim rzędzie są ok ale 3 na przodzie już nie? ;]

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Igorek napisał:

Czyli 4 osoby w ostatnim rzędzie są ok ale 3 na przodzie już nie? ;]


Tak, bo z przodu masz 2 osobową, niewygodną kanapę dla pasażerów, a z tylu 4 osobne miejsca. Siedziałeś w takim aucie tak jak ja, czy tylko teoretyzujesz jak prawdziwy autokącikowicz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Olas1 napisał:


Tak, bo z przodu masz 2 osobową, niewygodną kanapę dla pasażerów, a z tylu 4 osobne miejsca. Siedziałeś w takim aucie tak jak ja, czy tylko teoretyzujesz jak prawdziwy autokącikowicz? 

Prawdziwi, teoretyzujący autokacikowicze jeszcze się w tym wątku nie pojawili.

Jeździłem kiedyś zawodowo busami, w różnych konfiguracjach. Cztery miejsca na końcu w sprinterze to się super nadają... do spania. Na szerokość jest słabo, ludzie się trącają łokciami. Z przodu przy trzech siedzeniach sytuację ratuje jeśli obok kierowcy są dwa oddzielne, regulowane fotele ale to rzadkość oraz ten w środku i tak będzie czuł się nieswojo.

Autor wątku nadal nie sprecyzował co oznacza komfort a to może dużo zmienić. Dla jednego będzie to zapaść się w wygodnym fotelu na wiele godzin a dla innego możliwość swodobnego wstania i połażenia po pokładzie aby rozciągnąć nogi. Nie wiadomo też jak z wysokością, większość busów ma wymiary wykluczające je z parkingów, podjazdów Itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Igorek napisał:

Autor wątku nadal nie sprecyzował co oznacza komfort a to może dużo zmienić.

 

Nie sprecyzował, bo nie ma jeszcze o tym pojęcia :phi:

 

Szukam informacji, jestem na początku drogi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FrugOs napisał:

 

Nie sprecyzował, bo nie ma jeszcze o tym pojęcia :phi:

 

Szukam informacji, jestem na początku drogi ;)

 

to chociaż budżet daj. Albo do czego to ma być. Chcesz jakieś a'la taxi świadczyć czy zapewnić komfort na regularne wyjazdy zgraną paczką?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Olas1 napisał:

2 osobową, niewygodną kanapę dla pasażerów, a z tylu 4 osobne miejsca

 

Na szczęście centymetry są wszędzie takie same :idea:

Samochód po podłodze ma 1870mm. Bez odejmowania obić tapicerskich daje to niecałe 47cm na osobę przy 4 stołkach - iście królewskie warunki :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, el_guapo napisał:

 

Na szczęście centymetry są wszędzie takie same :idea:

Samochód po podłodze ma 1870mm. Bez odejmowania obić tapicerskich daje to niecałe 47cm na osobę przy 4 stołkach - iście królewskie warunki :smirk:

 

To proponuję korzystać z przedniej ławki, najlepiej środkowe miejsce... 

image.png.78ecd6577a7f0d4e169fc0a951c64166.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Olas1 napisał:

 

To proponuję korzystać z przedniej ławki, najlepiej środkowe miejsce... 

image.png.78ecd6577a7f0d4e169fc0a951c64166.png

 

 

Dla mnie ławkę z przodu dyskwalifikuje przede wszystkim pionowe ustawienie oparcia, bo wybacz ale zasadniczych różnic in-plus w szerokości tylu nie widać - jak ktoś chce w busie do 3,5t przewieźć "komfortowo" żywych ludzi to jednak musi zredukować oczekiwania i iść w układ 2+3+3

 

eng_pl_Seat-Fiat-Ducato-Boxer-Jumper-Cit

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, na wyjazd wakacyjny, wynajęliśmy długiego MB100 w układzie 2+2+2+3. Całkiem wygodny układ siedzeń. To było ponad 20 lat temu i auto było już wtedy wiekowe więc nie wiem czy to było fabryczne rozwiązanie czy inwencja przerabiającego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, el_guapo napisał:

 

Dla mnie ławkę z przodu dyskwalifikuje przede wszystkim pionowe ustawienie oparcia, bo wybacz ale zasadniczych różnic in-plus w szerokości tylu nie widać - jak ktoś chce w busie do 3,5t przewieźć "komfortowo" żywych ludzi to jednak musi zredukować oczekiwania i iść w układ 2+3+3

 

 

 

Osobiście wolałem jeździć z tyłu w naszym busie, z uwagi na osobne fotele. No ale ja siedziałem w busie o którym piszemy. 

Są długie busy z układem 2+2+2+3 i to jest komfortowe rozwiązanie. Zdjęcie akurat zwykłej wersji, bo nie chce mi się szukać innej, ale są dużo lepsze tego typu.

 

image.png.e75da5d5869d5856eb496228059a1769.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Harp napisał:

Kiedyś, na wyjazd wakacyjny, wynajęliśmy długiego MB100 w układzie 2+2+2+3. Całkiem wygodny układ siedzeń. To było ponad 20 lat temu i auto było już wtedy wiekowe więc nie wiem czy to było fabryczne rozwiązanie czy inwencja przerabiającego.

Ojciec miał kiedyś takie 100 Małych Błędów i było to fabryczne rozwiązanie. Dosyć fajnie te 20lat temu się tym jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w pracy pojeżdżone mam osobowymi busami począwszy od nysek i żuków przez Trafic/Vivaro, Viano, Transportery T4,5, Transity, Ducato, Sprintery. Podwójna ławka z przodu to koszmar dla siedzących w komplecie. Malo miejsca, ani dobrze się ruszyć, bo z jednej strony koniec, z drugiej pasażer, oparcie w jednej pozycji. Na krótkie podróże jeszcze do przeżycia, na dłuższe katorga. Z tyłu optymalne są 3 osoby, niezależnie jak szeroki jest samochód. W końcu to dostawczak a nie autobus. Prywatnie mam Vivaro w wersji Tour z układem 2 osobne fotele z przodu z pełną regulacją, podłokietnikami, z tyłu ławka 2 miejscowa z wyprofilowanymi siedziskami plus podłokietniki, i ostatni rząd to ławka 3 miejscowa ze szpejami jak 2 miejscowa. Czyli z kierowcą 7 osób.Jest to fabryczne rozwiązanie, co najlepsze tylne rzędy są z systemem szybkiego demontażu i montażu. W 5 minut można wywalić i mieć pusty tył. Porównując swojego dziada ze służbowymi Trafic/Vivaro gdzie jest łączenie 9 osób wygoda jest po stronie prywatnego.  Mnie wisi ile osób ma auto, bo nie trzymam go dla zarobku ale z uwag znajomych wynika, że jest wygodniej. Do tego dochodzi wygłuszenie, zabudowa boczków, brak gołej blachy, osobne nawiewy na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.