Skocz do zawartości

coś skrzypi na nierównościach przy prawym kole - diagnoza?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od czasu do czasu na nierównościach coś mi skrzypi w okolicach prawego koła.
Sprawdzałem łączniki, gumy stabilizatora itp - luzów brak.

Kolejnym krokiem było przyjrzenie się górnemu mocowaniu amortyzatora, a dokładniej poduszce.

No i tutaj mam do Was pytanie - czy dobrze wnioskuje, ze po zdjęciu plastikowego kapturka z górnego mocowania amortyzatora (na nakrętce amorka), gdy naciskam na zawieszenie i ta nakrętka (na końcówce amorka) "pracuje" na boki w tym gnieździe to świadczy o zużytej poduszce?
Żadnych dźwięków niepokojących wtedy nie ma, stuków podczas jazdy również brak... tylko to skrzypienie....
Łożyska mcphersonów są raczej ok - przy skecaniu kołami lewo prawo, sprężyny "nie przeskakują"

Dobrze kombinuję?

Nie wiem czy jasno opisałem o co chodzi, jeśli nie po południu jeszcze nagram filmik.

Edytowane przez 00Tom00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zazwyczaj skrzypienie dochodzi z wahaczy... 

Jak bujasz autem mocno na boki to pojawia się dźwięk czy nie?

 

Jakie nierówności to powodują?

A może to nie skrzypienie a bardziej dzwonienie? :)  wtedy bym zweryfikował luzy na klockach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 00Tom00 napisał:

Cześć,

 

od czasu do czasu na nierównościach coś mi skrzypi w okolicach prawego koła.
Sprawdzałem łączniki, gumy stabilizatora itp - luzów brak.

Kolejnym krokiem było przyjrzenie się górnemu mocowaniu amortyzatora, a dokładniej poduszce.

No i tutaj mam do Was pytanie - czy dobrze wnioskuje, ze po zdjęciu plastikowego kapturka z górnego mocowania amortyzatora (na nakrętce amorka), gdy naciskam na zawieszenie i ta nakrętka (na końcówce amorka) "pracuje" na boki w tym gnieździe to świadczy o zużytej poduszce?
Żadnych dźwięków niepokojących wtedy nie ma, stuków podczas jazdy również brak... tylko to skrzypienie....
Łożyska mcphersonów są raczej ok - przy skecaniu kołami lewo prawo, sprężyny "nie przeskakują"

Dobrze kombinuję?

Nie wiem czy jasno opisałem o co chodzi, jeśli nie po południu jeszcze nagram filmik.

 

W Skodzie, podczas przejeżdżania przez progi hamujące zawieszenie skrzypiało jak stare drewniane schody. Skrzypiały połączenia metal guma przy stabilizatorze. Luzów nie było.

Wypadałoby to czymś przesmarować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Dobrze kombinuję?

A nie jest tak przypadkiem przy wysokich temperaturach otoczenia?

Zauważyłem skrzypienie zawiasu delikatne przy wyższych >30 stopniowych upałach, w chłodniejsze dni była cisza.

 

I to nie w pierwszym aucie tak bywało. Luzów we wszystkich brak. W tych przypadkach były to Fordy z wielowachaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tre-Bor napisał:

Ostatnio miałem bicie i skrzypienie przy skręcaniu kołami. Pojechałem na SKP,diagnosta po sprawdzał i stwierdził poduszka amora. Zainkasował Bolesława Chrobrego.

Nie jest to majątek a sprawdzić warto.

 

Wymieniłeś i pomogło czy dopiero masz zamiar wymienić?

Z tymi diagnozami to różnie bywa, zwłaszcza w przypadku jakiś dźwięków, które czasami są a czasami ich nie ma:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.