Skocz do zawartości

Co powie policja przy takiej kolizji?


patgaw

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.google.pl/maps/@52.2380267,20.9563804,3a,75y,221.59h,67.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWnKffZGlEsUMLGGYV6D6cQ!2e0!7i16384!8i8192

 

Hej

Ostatnio na tym rondzie mialem dwa spiecia z czego raz kierowca z drugiego auta zrozumial swoja wine a drugim razem mlody przyjezdny z akcentem jeszcze na nastepnym skrzyzowanu byl pewny swego. Oprocz tego zauwazylem, ze jest jakis sajgon z zajmowaniem pasow i kierowcy sie tasuja, jak im sie podoba. A wiec, Pas na ktorym jest bialy bus, sluzy do skretu w lewo oraz srodkowy. Jak widac sa linie przerywane prowadzace ze lewego (tego gdzie bialy bus) na srodkowy (tam gdzie zolty bus). Ale juz z srodkowego nie ma pasow prowadzach i kierujacy z niego wjezdzaja na srodkowy (tam gdzie jest zolty bus). No i tutaj jest sytuacja kolizyjna. Czy policja wskaze osobe jadąca ze srodkowego jako winnego, czy powiedza np ze on nie mial pasa prowadzacego i beda szukac innego wsiaznika, zeby osadzic winnego? (np kto byl z przodu)

Jedyna zmiana, ktora jest obecie w porownaniu do zdjecia to ze nie ma juz strzalki tej: https://www.google.pl/maps/@52.2381434,20.9560464,3a,25.8y,209.11h,67.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbdzdLHy2U-ECY2onIVHpBw!2e0!7i16384!8i8192  (ledwo ja widac na tej fotce)

 

image.png.40c22a88731230abd3853e24b5de5ee6.png

Edytowane przez patgaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/maps/@52.2380267,20.9563804,3a,75y,221.59h,67.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWnKffZGlEsUMLGGYV6D6cQ!2e0!7i16384!8i8192
 
Hej
Ostatnio na tym rondzie mialem dwa spiecia z czego raz kierowca z drugiego auta zrozumial swoja wine a drugim razem mlody przyjezdny z akcentem jeszcze na nastepnym skrzyzowanu byl pewny swego. Oprocz tego zauwazylem, ze jest jakis sajgon z zajmowaniem pasow i kierowcy sie tasuja, jak im sie podoba. A wiec, Pas na ktorym jest bialy bus, sluzy do skretu w lewo oraz srodkowy. Jak widac sa linie przerywane prowadzace ze lewego (tego gdzie bialy bus) na srodkowy (tam gdzie zolty bus). Ale juz z srodkowego nie ma pasow prowadzach i kierujacy z niego wjezdzaja na srodkowy (tam gdzie jest zolty bus). No i tutaj jest sytuacja kolizyjna. Czy policja wskaze osobe jadąca ze srodkowego jako winnego, czy powiedza np ze on nie mial pasa prowadzacego i beda szukac innego wsiaznika, zeby osadzic winnego? (np kto byl z przodu)
Jedyna zmiana, ktora jest obecie w porownaniu do zdjecia to ze nie ma juz strzalki tej: https://www.google.pl/maps/@52.2381434,20.9560464,3a,25.8y,209.11h,67.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbdzdLHy2U-ECY2onIVHpBw!2e0!7i16384!8i8192  (ledwo ja widac na tej fotce)
 
image.png.40c22a88731230abd3853e24b5de5ee6.png
Niewiem gdzie masz problem, w tej sytuacji skręcający że środkowego pasa w lewo zajmuje skrajny prawy po zakręcie. Pchanie się ze środkowego na ten pierwszy kolizyjny to proszenie się samemu o stłuczkę.

Linki nie otwierają się jakby co.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo w Twoim przypadku powinno się jechać ze środkowego na prawy, bo skrajny lewy po skręcie służy tylko do zawracania, a trudno oczekiwać, że wszyscy będą chcieli zawrócić. Ale konkretnego przepisu na wskazanie winnego niestety nie wskażę i wydaje mi się, że bez linii prowadzących będzie to trudne i skończy się współwiną.

 

Podobny kazus mamy w Olsztynie, o tutaj:

obraz.png.dc19f8f0279c396bd08c07142ea1d10c.png

Zasadniczo tu kluczowe jest zdecydowanie jednej ze stron 😄 Prawy często tam stoi w korku do skrętu do galerii, a lewy - podobnie jak u Ciebie - kończy się lewoskrętem, więc środkowy jest najłatwiejszy do dalszej jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seth napisał:

Jak nie ma linii prowadzących to ten z prawej ma pierwszeństwo wyboru. Jakby bardzo chciał to może nawet skrajny lewy zająć.

W Poznaniu na przebudowanym rondzie Rataje nawet to za mało…
Ja przyjmuję metodę zgodną z PRD, że jak skręcam w lewo to zajmuje pas skrajny prawy przed rondem i dalej się tym zewnętrznym poruszam a jak zawracam to skrajny lewy. Nic już raczej we mnie wtedy nie wjedzie 😎

Edytowane przez stig
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 17:03, fosfor napisał:

Imo w Twoim przypadku powinno się jechać ze środkowego na prawy, bo skrajny lewy po skręcie służy tylko do zawracania, a trudno oczekiwać, że wszyscy będą chcieli zawrócić.

 

Nie. Ze wszystkich 3 pasów można pojechać w Górczewską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/31/2022 at 3:29 PM, spad said:

Niewiem gdzie masz problem, w tej sytuacji skręcający że środkowego pasa w lewo zajmuje skrajny prawy po zakręcie. Pchanie się ze środkowego na ten pierwszy kolizyjny to proszenie się samemu o stłuczkę.

Linki nie otwierają się jakby co.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Problem jest w tym co napisalem, czyli kierowcy nie jada tak jak sugerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Seth said:

Jak nie ma linii prowadzących to ten z prawej ma pierwszeństwo wyboru. Jakby bardzo chciał to może nawet skrajny lewy zająć.

Jest linia prowadzaca dla jednego z tych dwoch pasow, niewyraznie napisalem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/31/2022 at 5:03 PM, fosfor said:

Imo w Twoim przypadku powinno się jechać ze środkowego na prawy, bo skrajny lewy po skręcie służy tylko do zawracania

 

No wlasnie tak bylo wczesnej. W drugim linku dalem fote strzalki ktora zostala zlikwidowana. I teraz moza jechac z niego prosto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, patgaw napisał:

Nieprawda. Tylko z lewego i srodkowego. Prawy do jazdy na wprost (a wczesniej tez w prawo)

 

Spoko. Tylko mowimy o roznych miejscach. Zobacz na jaki post odpowiadałem 

 

Cytat

Imo w Twoim przypadku powinno się jechać ze środkowego na prawy, bo skrajny lewy po skręcie służy tylko do zawracania, a trudno oczekiwać, że wszyscy będą chcieli zawrócić.

 

Ja mowie o momencie PO zjechaniu pod estakade. Wszystkie 3 pasy sa do jazdy w Gorczewska a z lewego mozesz wrocic na Prymasa albo nawet dalej jechac w lewo i pojechac Gorczewska w kierunku centrum.

 

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.