Skocz do zawartości

Piła szablasta?


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Mama szafę z lat '60 ub. wieku i chcę z niej zrobić dwie czyli odciąć część z półkami od części na ubrania.

Wymyśliłem sobie, że kupię w tym celu piłę szablastą, która po tej akcji przyda się na działce do przycinania gałęzi. Jako, że będzie wykorzystywana na działce to obowiązkowo akumulatorowa.

Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić, albo ostrzec przed jakąś konkretną marką?

Nie ukrywam, że nie chcę na nią wywalać worka dukatów>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Marcus napisał:

Mama szafę z lat '60 ub. wieku i chcę z niej zrobić dwie czyli odciąć część z półkami od części na ubrania.

Wymyśliłem sobie, że kupię w tym celu piłę szablastą, która po tej akcji przyda się na działce do przycinania gałęzi. Jako, że będzie wykorzystywana na działce to obowiązkowo akumulatorowa.

Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić, albo ostrzec przed jakąś konkretną marką?

Nie ukrywam, że nie chcę na nią wywalać worka dukatów>

a jak chcesz to równo zrobić piłą szablastą?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcus napisał:

Na pewno równiej niż dydolenie ręczną płatnicą. Przecież nie zawiozę szafy do stolarza posiadającego cały park maszynowy.

Piła szablasta służy do chamskiego cięcia różnych rzeczy bez większej precyzji.

Testowałem ją również w ogrodzie, sekator kowadełkowy jest dużo bardziej przydatny.

Jeśli chcesz coś uciąć równo polecam pilarkę elektryczną ręczna, mocujesz do tego co tniesz coś wzdłuż czego będzie szła piła i masz równo ucięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinek napisał:

Najmniej przydatne dla mnie narzędzie, puściłem do ludzi 

A co byś proponował, żeby nie było to narzędzie jednorazowe do podziału szafy?

 

[EDIT]

Sorry. Nie zauważyłem Twojej propozycji.

Czy takie pilarki bywają akumulatorowe?

Edytowane przez Marcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcus napisał:

A co byś proponował, żeby nie było to narzędzie jednorazowe do podziału szafy?

 

[EDIT]

Sorry. Nie zauważyłem Twojej propozycji.

Czy takie pilarki bywają akumulatorowe?

Tak, są i takie. Jednak ja bym szedł w kierunku klasycznego kabla. Bo jak trzeba coś przyciąć na już to akurat aku jest rozładowane ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcus napisał:

Na pewno równiej niż dydolenie ręczną płatnicą. Przecież nie zawiozę szafy do stolarza posiadającego cały park maszynowy.

Dobrą płatnicą, np. Stanleya zrobisz to duuużo równiej. Niemal jak tarczową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na aku...

 https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pilarki-i-wyrzynarki/akumulatorowe-pilarki-tarczowe/pilarka-tarczowa-012595?gclid=CjwKCAjwlqOXBhBqEiwA-hhitJAjxZXhihhvLk4zGKHXXzIPx4nQn7ngXbiKw0u6QfFJ83PteESr0BoCIMAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

 

Ale do jednorazowej akcji to bym po prostu pożyczył od kogoś. 

O tak jak na foto byś mógł zrobić.

 

 

 

 

IMG_20220713_083830x.jpg

IMG_20220713_083839x.jpg

Edytowane przez exor
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcus napisał:

No to przyda się tylko w domu i do tego pewnie jeden raz w życiu moim, albo tego narzędzia.

 

To może po prostu wypożycz właściwe narzędzie na jeden dzień. Min. pilarka tarczowa, jeżeli ma być jako tako równo. 50zł/dzień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam już nie wiem.

Płatnicą będę pewnie dydolił z pół dnia. Może wyjdzie w miarę równo, a może nie.

Piła szablasta jest nieprecyzyjna, ale później może służyć do przycinania gałęzi i kawałkowania niezbyt grubych konarów z przeznaczeniem do kominka.

Pilarka to sprawa precyzyjna ale jednorazowa. Fakt: można pożyczyć.

Zastanowię się.

Dziękuję wszystkim za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 14:58, Marcus napisał:

Mama szafę z lat '60 ub. wieku i chcę z niej zrobić dwie czyli odciąć część z półkami od części na ubrania.

Wymyśliłem sobie, że kupię w tym celu piłę szablastą, która po tej akcji przyda się na działce do przycinania gałęzi. Jako, że będzie wykorzystywana na działce to obowiązkowo akumulatorowa.

Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić, albo ostrzec przed jakąś konkretną marką?

Nie ukrywam, że nie chcę na nią wywalać worka dukatów>

 

W miarę prosto i dokładnie zrobisz to wyrzynarką.

Ja poszedłem w elektronarzędzia Parkside i do posiadanej wkrętarki dokupiłem właśnie wyrzynarkę na ten sam akumulator (20V)

Nie mam obawy że w razie potrzeby będzie rozładowany bo wkrętarki używam regularnie i co jakiś czas podłączam do ładowania.

Poza tym akumulator ma wskaźnik naładowania (naciskasz i zapalają się diody) więc sprawdzenie czy trzeba ładować jest proste a i samo ładowanie trwa krótko.

 

Zastanawiałem się nad dokupieniem dodatkowego akumulatora ale jeżeli leżałby on w walizce z rzadko używaną wyrzynarką - bylby właśnie w kółko rozładowany a tak jest elegancko.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Marcus napisał:

Na pewno równiej niż dydolenie ręczną płatnicą. Przecież nie zawiozę szafy do stolarza posiadającego cały park maszynowy.

Twój wybór to chyba najgorsze ze wszystkich możliwych rozwiązań. Ja bym podszedł w pilarkę tarczową (najlepiej z prowadnicą, chociaż można też jakąś listwę przymocować), a w gorszej opcji wyrzynarkę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 4.08.2022 o 13:35, Waldek40 napisał:

A ja polecę piłę do szlifierki kontowej,tarcza metalowa obsypana jakimś scierniwem,kupiona w castoramie,ciołem panele na podłogę równiej wychodziło i szybciej niż wyżynarką,jest do paneli i do drewna

 

Czy Ty wiesz ile obrotów ma klasyczna szlifierka kątowa (bez regulacji)? Cięcie drewna czy materiałów drewnopochodnych małą tarczą przy takich obrotach grozi co najmniej kalectwem. Precyzyjniej i zdecydowanie bezpieczniej byłoby jednak wyrzynarką z dobrym sztywnym brzeszczotem. Jednak do takiej pracy najlepsza byłaby zagłębiarka lub przynajmniej pilarka tarczowa.

Edytowane przez Przemek_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża szlifierka kątowa 230mm ma około 6000obr/min. Te małe 115 i 125 gonią prawie dwa razy szybciej. To są sakramenckie obroty. Natomiast większość tarcz czy pił do drzewa może pracować do max 3000 obr/min. Jak jest z wynalazkami do szlifierek kątowych nie wiadomo. Ryzyko zawsze istnieje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, karolchyla napisał:

Duża szlifierka kątowa 230mm ma około 6000obr/min. Te małe 115 i 125 gonią prawie dwa razy szybciej. To są sakramenckie obroty. Natomiast większość tarcz czy pił do drzewa może pracować do max 3000 obr/min. Jak jest z wynalazkami do szlifierek kątowych nie wiadomo. Ryzyko zawsze istnieje. 

No powiem Ci że mnie zaskoczyles bo sam swego czasu kupiłem tarczę do drewna i sporo jej używałem w połączeniu z kątowką (115mm) . Na szczescie bez niemiłych przygód 👌

Edytowane przez tomata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 21:43, Przemek_83 napisał:

Cięcie drewna czy materiałów drewnopochodnych małą tarczą przy takich obrotach grozi co najmniej kalectwem

Niekoniecznie są dedykowane tarcze:

https://www.bosch-professional.com/pl/pl/tarcze-tnace-expert-carbide-multi-wheel-otwor-22-23-mm-do-malych-szlifierek-katowych-2885801-ocs-ac/

do drewna do szlifierek 115/125:oki:

Ale oczywiście założenie zwykłej tarczy tego typu

image.png.c06a843eb745a2063927ee6336dd4080.png

to proszenie się o kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ccLot napisał:

Niekoniecznie są dedykowane tarcze:

https://www.bosch-professional.com/pl/pl/tarcze-tnace-expert-carbide-multi-wheel-otwor-22-23-mm-do-malych-szlifierek-katowych-2885801-ocs-ac/

do drewna do szlifierek 115/125:oki:

Ale oczywiście założenie zwykłej tarczy tego typu

image.png.c06a843eb745a2063927ee6336dd4080.png

to proszenie się o kłopoty

Cena zabija 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą te Bosche profesional to kawał porządnej tarczy za śmieszne pieniądze. Kupowałem ostatnio taką 230 mm uniwersalną do żelbetu. Ucinałem dwa balkony. Zbrojenie szło jak wściekłe. I w porównaniu z typową chińszczyzną to akurat ten Bosch był wyjątkowo tani bo 70 zł kosztował.i jeszcze nadaje się do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 14:58, Marcus napisał:

Wymyśliłem sobie, że kupię w tym celu piłę szablastą, która po tej akcji przyda się na działce do przycinania gałęzi. Jako, że będzie wykorzystywana na działce to obowiązkowo akumulatorowa.

Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić, albo ostrzec przed jakąś konkretną marką?

Nie ukrywam, że nie chcę na nią wywalać worka dukatów>

 

Pomysł dobry, ale...

 

"Lisi ogon" na aku w obecnych czasach to będzie albo zabawka za parę zł, albo ciężki sprzęt za worek dukatów.

Podobnie z pilarkami łańcuchowymi 

Porównaj pilarki  łańcuchowe np parkside  - małą zwykłą i dużą za 2tyś.Celowałem w Parksiada bo mam dużo innych elektronarzędzi, baterii i ładowarek tej marki. Ale zwykła szablasta i zwykła łańcuchowa są kupą nie wartą zachodu w przypadku tej marki. 

 

Dobra piła szablasta musi mieć kopyto - wiem bo przerobiłem parę marek na działce do krojenia palet, gałęzi, a nawet całych pni. Bezkonkurencyjna okazała cię ciężka budowlana Milwaukee na aku. 

Niestety do pracy ciągłej np cała sobota  potrzebne są co najmniej dwa aku 6Ah, a najlepiej 3 i dwie ładowarki.

 

Dlaczego "lisek" a nie pilarka łańcuchowa? (też mam) 

 

1. Bo liska trzyma się jedną ręką - nawet profesjonalnego, ciężkiego, a drugą materiał

2.Bo aku i nie plącze się kabel.

3. Bo po lisku jest bardzo mało odpadów w porównaniu z taczkami wiórów po łańcuchowej. 

 

Na plus pilarki łańcuchowej w porównaniu z liskiem należy zaliczyć szybkość i bezproblemowość cięcia w przypadku grubych materiałów, ale to wiadomo i koszty eksploatacji - łańcuch lub ostrzenie vs brzeszczoty

Edytowane przez Esol
coś dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.