Skocz do zawartości

Problem ze zmywarką


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru prań naczyń pojawia się ten sam problem ze zmywarką. A mianowicie: po włączeniu programu, program działa, myje do pewnego momentu. Po prawidłowej pracy sygnalizuje jednym (ale powtarzalnym co 2-3 sekundy) pipczeniem zakończenie pracy (po ok. 1,5h pracy). Po otwarciu drzwi miga dioda zakończenia programu, ale stoi woda na dnie zmywarki, do wysokości drzwi. Naczynia są umyte, ale co z tą wodą? Dlaczego nie wypompowuje jej? Po włączeniu nowego programu z tą wodą stojącą, pompa ją wypompowuje, więc pompa działa. Filtry wyczyściłem i problem nadal występuje. Ktoś ma pomysł co to może być? Zmywarka to Electrolux zakupiony w zabudowie w Ikei 6 lat temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ZUBERTO napisał:

Może to co @Lucyfer opisywał tutaj (ponoć jak Ikea to electrolux):

?

Może to być trop, jeśli chodzi o presostat. Bo pompa działa. Jak napisałem w pierwszym poście, po ponownym włączeniu programu od nowa z wodą, to jest ona odpompowywana. Z drugiej strony skąd zmywarka wie, że jest woda w zmywarce na początku programu?🤔

 

Edyta: teraz jak tak myślę, to wygląda to tak jakby pompa nie dostawała sygnału, że ma wypompować wody. Czyli jakby zwieszała się na pewnym etapie programu 

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, angrius napisał:

. Z drugiej strony skąd zmywarka wie, że jest woda w zmywarce na początku programu?🤔

 

Moja po prostu zaczyna program od wypompowania nie sprawdzając poziomu wody. Dopiero potem nalewa wodę. Poziom maks sygnalizuje jeden presostat, wtedy zatrzymuje dolewanie i robi swoje. Gdy dostaje sygnał wypompowania, pompuje do sygnału z drugiego presostatu, że wody już nie ma i wykonuje kolejny krok programu. Jeżeli ten presostat szwankuje (tak było u mnie), to po bodaj dwóch minutach zasilania pompy zatrzymuje program i sygnalizuje uszkodzenie pompy/zatkanie odpływu (nie wpadli na możliwość awarii presostatu). Tak że u kolegi to raczej nie to co u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lucyfer napisał:

Tak że u kolegi to raczej nie to co u mnie

Też mi się tak wydaje po głębszej analizie.

 

A może coś takiego jak hydrostat szwankuje? Próbuję coś szukać w necie i coś takiego znalazłem, że może to też być powód. Wiem, że najłatwiej byłoby specjalistę jakiegoś, ale najpierw chcę się dowiedzieć czy to nie jest jakaś pierdoła, by mnie ten "specjalista" nie :sex:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, angrius napisał:

co z tą wodą? Dlaczego nie wypompowuje jej?

Zasyfione kanaliki na, których drodze jest presostat/hydrostat. Wymontować cały ten blok, oczyścić i przy okazji sprawdzić sitko na dnie czy nie ma pęknięcia po obwodzie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, angrius napisał:

Od początku nie używam soli tylko tabletek all in one. I problemu nie było 

Błąd. Sól jest niezbędna do regeneracji złoża jonowymiennego, które służy do zmiękczania wody.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, angrius said:

Od paru prań naczyń pojawia się ten sam problem ze zmywarką. A mianowicie: po włączeniu programu, program działa, myje do pewnego momentu. Po prawidłowej pracy sygnalizuje jednym (ale powtarzalnym co 2-3 sekundy) pipczeniem zakończenie pracy (po ok. 1,5h pracy). Po otwarciu drzwi miga dioda zakończenia programu, ale stoi woda na dnie zmywarki, do wysokości drzwi. Naczynia są umyte, ale co z tą wodą? Dlaczego nie wypompowuje jej? Po włączeniu nowego programu z tą wodą stojącą, pompa ją wypompowuje, więc pompa działa. Filtry wyczyściłem i problem nadal występuje. Ktoś ma pomysł co to może być? Zmywarka to Electrolux zakupiony w zabudowie w Ikei 6 lat temu 

 

U mnie jest ostatnio podobnie, tylko wywala blad po tym jak przez dlugi czas probuje wypompowac wode, ktorej pewnie juz dawno nie ma.

Robie reset i pozniej przez kilka zmywan jest OK. Pewnie wymienie na nowa jak calkiem padnie, bo juz 8 lat ma.

Tez Electrolux kupiony w IKEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i u mnie w zmywarce Electrolux jest podobnie. Też ma około sześć lat.

Zdarza sie to losowo. Kiedyś jakiś magik rozbierał ją i próbował namierzyć problem, ale oczywiście przy nim się to nie stało...

Zauważyłem, że jak zaczyna pikać i nie wypompowuje, to wystarczy otworzyć drzwiczki i zamknąć. 

Po pilku minutach program sam próbuje ponownie wystartować i kontynuować.

Najczęściej się udaje, jednak jak po dwóch próbach nie pójdzie, robię reset i puszczam jeszcze raz na najkrótszy program (30min) żeby dokończyć zmywanie.

Na tym krótkim programie jeszcze się nie zdarzyło, zeby nie dokończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, TIMMY said:

Najczęściej się udaje, jednak jak po dwóch próbach nie pójdzie, robię reset i puszczam jeszcze raz na najkrótszy program (30min) żeby dokończyć zmywanie.

Na tym krótkim programie jeszcze się nie zdarzyło, zeby nie dokończyła.

 

To widze, ze stosujemy dokladnie taki sam system ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są pompy w elektroluxie ale warto to rozebrać do 0. Prawdopodobnie na tulejkach zebrała się rdza lub wirnik stanął na ukos i nie ma siły wypompować wody.
Warto zaopatrzyć się w opaski zaciskowe, smar i uważać z wężem bo nie jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, hefi napisał:

Nie wiem jakie są pompy w elektroluxie ale warto to rozebrać do 0. Prawdopodobnie na tulejkach zebrała się rdza lub wirnik stanął na ukos i nie ma siły wypompować wody.
Warto zaopatrzyć się w opaski zaciskowe, smar i uważać z wężem bo nie jest tani.

Pompa jest sprawna. Przeczytaj pierwszy post, tam jest wytłumaczone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.