Skocz do zawartości

NOWE - auto miejskie dla kobiety 50+


grzes_knw

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, bielaPL said:

niestety rynek zdziczał, opłaca się kupować używki tylko te co teraz są jeszcze nowymi autami ;] bo tak to np płacisz za 12 letnie aygo 18tys a nowe kosztowało 38 ;] miło jest dla sprzedających że zrobili deal życia ;) 

 

A na czym ten deal zycia niby polega? Zeby kupic nowe musza dolozyc sporo wiecej niz kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maro_t napisał:

 

jeździłem chwilę tym nowym Yarisem niedawno. Jeśli chodzi o przestronność to w porównaniu z moim Rio, rocznik 2014, jedynie na tylnych siedzeniach jest mniej miejsca nad głową.

...

W ubiegłym roku byłem na jazdach próbnych próbnych Rio'21 i Yaris'21.

Rio sprawiło na mnie wrażenie bardziej dojrzałego samochodu.
Yaris (obecnej czwartej generacji) jest dobrym samochodem, ale ma jedną zasadniczą wadę: na tylnej kanapie jest to samochód segmentu A, a tylne drzwi otwierają się pod bardzo małym kątem.
Jeśli ktoś zamierza z tyłu wozić dzieci w foteliku albo osoby starsze, to Yaris4 słabo się do tego nadaje w porównaniu z konkurencją z segmentu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, donpedro napisał:

Jeśli ktoś zamierza z tyłu wozić dzieci w foteliku albo osoby starsze, to Yaris4 słabo się do tego nadaje w porównaniu z konkurencją z segmentu B.

yaris to zawsze był taki B- a np fabia B+ ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bielaPL napisał:

yaris to zawsze był taki B- a np fabia B+ ;] 

dzisiejsza Fabia ( najnowsza ) jest niemal taka jak Golf  ( mm różnicy )

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/skoda/fabia/iv/silnik-benzynowy-1.0-tsi-110km-od-2021/?vs=volkswagen%2Fgolf%2Fv%2Fhatchback%2Fsilnik-benzynowy-1.6-fsi-115km-2003-2008&c1=33327&c2=2821

 

to jedne z największych większych aut ( Fabia ) w klasie B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mmaciejosss napisał:

dzisiejsza Fabia ( najnowsza ) jest niemal taka jak Golf  ( mm różnicy )

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/skoda/fabia/iv/silnik-benzynowy-1.0-tsi-110km-od-2021/?vs=volkswagen%2Fgolf%2Fv%2Fhatchback%2Fsilnik-benzynowy-1.6-fsi-115km-2003-2008&c1=33327&c2=2821

 

to jedne z największych większych aut ( Fabia ) w klasie B 

a kosztuje więcej niż ten golf V ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, donpedro napisał:

W ubiegłym roku byłem na jazdach próbnych próbnych Rio'21 i Yaris'21.

Rio sprawiło na mnie wrażenie bardziej dojrzałego samochodu.
Yaris (obecnej czwartej generacji) jest dobrym samochodem, ale ma jedną zasadniczą wadę: na tylnej kanapie jest to samochód segmentu A, a tylne drzwi otwierają się pod bardzo małym kątem.
Jeśli ktoś zamierza z tyłu wozić dzieci w foteliku albo osoby starsze, to Yaris4 słabo się do tego nadaje w porównaniu z konkurencją z segmentu B.

 

nie zwróciłem uwagi na te drzwi. Ja mam taki średni wzrost: 184 cm. Na tylnej kanapie włosami (a jeszcze trochę mi ich zostało) dotykałem sufitu za to na nogi było praktycznie tyle miejsca ile w moim Rio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliśmy już Clio i Sandero Stepway.

 

Clio może być na październik

Sandero nawet jeszcze w sierpniu

 

Wyrósł nam jeszcze jeden kandydat, mianowicie Hyundai i20.

Użytkuje ktoś? Dzisiaj jedziemy oglądać.

 

Najbardziej pasowała by wersja Modern, samochód w podobnej cenie co Clio ale lepiej wyposażony.

 

Czy w środku dalej mamy takie twarde i mało przyjemne w dotyku plastiki.

Jeździłem i30N i szcerze to bardzo się zawiodłem wnętrzem.

 

Tak czy inaczej wybór pozostanie między tymi trzema pojazdami.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, grzes_knw napisał:

Oglądaliśmy już Clio i Sandero Stepway.

 

Jeździłem w zeszłym tygodniu 1 dzień Renault Captur. Byłem mega pozytywnie zaskoczony, nie siedziałem w Clio, ale to podobne auta tak naprawdę. Ja bym szedł pewnie w Clio. Najtańsze Captury to już jednak 80 k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, komor said:

 

Jeździłem w zeszłym tygodniu 1 dzień Renault Captur. Byłem mega pozytywnie zaskoczony, nie siedziałem w Clio, ale to podobne auta tak naprawdę. Ja bym szedł pewnie w Clio. Najtańsze Captury to już jednak 80 k PLN.

W Renault można wypożyczyć samochód na 24h, fajna opcja na przetestowanie ale w Gliwicach nawet ten testowy sprzedali i nie ma jak na chwilę obecną.

Ja miałem na jeden dzień w zeszłym roku i też w mnie bardzo pozytywnie Clio zaskoczyło, również w środku.

 

Fajnie jak by mógł ktoś jeszce wypowedzeić się na temat tego i20.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PrimoSort napisał:
3 godziny temu, komor napisał:
 
To da się jeszcze kupić Fieste?
Nie no da się, na otomoto są aż 3 szt ;]

Dlaczego nie, coś mnie ominęło??? Używki powinny przecież być.

 

Bo:

Cytat

NOWE - auto miejskie dla kobiety 50+

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 09:07, iwik napisał:

Auto 30latki musi mieć opcję wyświetlania updejtów z insta i fejsika na ekranie głównym? :nie_wiem:

Śmiej się śmiej. Jednak telefonu używam najczęściej od płacenia po dowód itd trochę średnio jak nie jest zintegrowany z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 10:49, grzes_knw napisał:

W Renault można wypożyczyć samochód na 24h, fajna opcja na przetestowanie ale w Gliwicach nawet ten testowy sprzedali i nie ma jak na chwilę obecną.

Ja miałem na jeden dzień w zeszłym roku i też w mnie bardzo pozytywnie Clio zaskoczyło, również w środku.

 

Fajnie jak by mógł ktoś jeszce wypowedzeić się na temat tego i20.

 

 

 

Przecież już pisałem 🤣

Nie doczytałeś 😱

przyzwoite auto, ale w porównaniu do Toyoty jednak awaryjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, czachabrava said:

Budzet w wątku 65-70, a finalnie ponad 80k :)

 

Zgadza się, wyszło nieznacznie ponad 80k. ale samochód fajnie wyposażony względem wersji bazowej z 1.2 MPI, który demonem prędkości nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.08.2022 o 09:58, grzes_knw napisał:

Zgadza się, wyszło nieznacznie ponad 80k. ale samochód fajnie wyposażony względem wersji bazowej z 1.2 MPI, który demonem prędkości nie jest.

 

Auto z placu czy zamawiane?

 

Kurcze 80 tysięcy za "mieszczucha", jeszcze półtora roku temu za tyle to niezłego kompakta można było mieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Auto z placu czy zamawiane?

 

Kurcze 80 tysięcy za "mieszczucha", jeszcze półtora roku temu za tyle to niezłego kompakta można było mieć :(

 

tak trzeba dziś liczyć. Klasa B: 80-100 tys (za stówkę to już hybrydowy Yaris będzie), kompakt od stówy, w miarę do jazdy 120, bogato wyposażony pod 150. A za dwa lata będziemy też wspominać jak to dziś było tanio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

tak trzeba dziś liczyć. Klasa B: 80-100 tys (za stówkę to już hybrydowy Yaris będzie), kompakt od stówy, w miarę do jazdy 120, bogato wyposażony pod 150. A za dwa lata będziemy też wspominać jak to dziś było tanio.


No zobaczymy.

Bo na ten przykład:

u znajomego na autohandlu sprzedają się trupy za 5 koła i ludzie czekają na „korekty” by kupić nowe - tak mówią bynajmniej 

Porównuję teraz do cen za budowlankę to ceny robocizny spadły gdzieś o 30% a do tego sami zaczęli do mnie wydzwaniać czy nadal mam ten temat do zrobienia.

Także może być różnie, nieprzewidywalnie, jak to ze ropa droższa od benzin o 1 pln a adblue w chorej już tez cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Camel said:

No zobaczymy.

Bo na ten przykład:

u znajomego na autohandlu sprzedają się trupy za 5 koła i ludzie czekają na „korekty” by kupić nowe - tak mówią bynajmniej 

 

Tylko, ze tutaj nie bedzie zadnej korekty przy obecnej inflacji i kursach walut.

Jak sie nadrukowalo gotowki bez pokrycia i porozdawalo bez zadnego pomyslunku to takie sa pozniej skutki.

Po prostu nastepuje urealnienie wartosci PLN-a... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Tylko, ze tutaj nie bedzie zadnej korekty przy obecnej inflacji i kursach walut.

Jak sie nadrukowalo gotowki bez pokrycia i porozdawalo bez zadnego pomyslunku to takie sa pozniej skutki.

Po prostu nastepuje urealnienie wartosci PLN-a... 

 

to raz, a dwa polityka UE, ostatnia norma Euro za 3 lata, która prawie zabije auta spalinowe, a te które przetrwają podrożeją skokowo, a potem elektryki, które na pewno tańsze nie będą. Nie polecam czekania na korektę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 10:42, grzes_knw napisał:

Witam,

 

Potrzebujemy wymienić stare wysłużone już Punto II na coś nowego.

Samochód potrzebny dla kobiety 50+ na dojazdy do pracy i zakupy, roczne przebiegi około 10.00 km max.

Samochód na conajmniej 10 lat.

Trasa do pracy około 20km z tego 3/4 autostrada / średnicówka.

 

Warunek - NOWE, miejskie auto. proste w obsłudze bez skomplikowanych systemow multimedialnych itp.

Wyposażenie: klimatyzacja, elektryczne szyby, lusterka czyli to co w zasadze już wszędzie mamy.

 

Budżet: 65 - 70 tys.

 

Cos się podoba?

 

Renault Clio V

 

Coś więcej o tym modelu?

Podoba się pod względem wizualnym i w środku i na zewnątrz.

Silnik benzynowy 90 KM, pozwala się normalnie przemieszczać czy lepiej szukać 100KM?

Jest sporo ofert tego silnika z LPG.

 

Toyota Yaris IV

 

Tutaj już cena poza budżetem ale użytkoników prosił bym o opinie czy warto dopłacić?

 

VW Up! Toyota Aygo niby za małe, ale może da się jakoś przekonać.

 

Na resztę propozycji czekam od was.

 

Clio 1.0 LPG :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2022 at 12:27 AM, Majkiel said:

 

Auto z placu czy zamawiane?

 

Kurcze 80 tysięcy za "mieszczucha", jeszcze półtora roku temu za tyle to niezłego kompakta można było mieć :(

 

Auto ze slotu, zamówione w lipcu przez salon. Wiadomo, nic nie można było zmienić ale nawet kolor pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, deszczowyRoman said:

Astra k 1.6 t. 180 koni byly po 73 tys zl

A w Astrze K 1.6T to przypadkiem nie 200KM? Za tyle to chyba J sie dało wyrwać.
Swoją drogą za Astre H 1.6T 180KM dałem 83k w 2009, więc skąd ta cena? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AstraC napisał:

A w Astrze K 1.6T to przypadkiem nie 200KM? Za tyle to chyba J sie dało wyrwać.
Swoją drogą za Astre H 1.6T 180KM dałem 83k w 2009, więc skąd ta cena? 🤔

 

tak, w Astrze K nie było silnika 180KM. 1.6 od początku miał 200KM, ale to szczegół.  ;] Ja swoją w wersji Dynamic z paroma dodatkami, w nadwoziu kombi kupiłem za 85 tys. w 2018 roku. Fakt że to były jeszcze czasy sporych rabatów od cennika. Ten silnik można było mieć też w niższej wersji, nie pamiętam jak się nazywała, więc jestem w stanie uwierzyć że hatchback z tym silnikiem można było mieć już za niewiele ponad 70 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, AstraC said:

A w Astrze K 1.6T to przypadkiem nie 200KM? Za tyle to chyba J sie dało wyrwać.
Swoją drogą za Astre H 1.6T 180KM dałem 83k w 2009, więc skąd ta cena? 🤔

 

Jakas pojedyncza,  sztuka na wyprzedazy rocznika mogla sie trafic za 73k...

Ten silnik w Astrze K mozna bylo zestawic z niskimi wersjami wyposazenia i wtedy cenowo byla bezkonkurencyjna.

Ty miales chyba full wypas to i cena inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, maro_t said:

 

tak, w Astrze K nie było silnika 180KM. 1.6 od początku miał 200KM, ale to szczegół.  ;] Ja swoją w wersji Dynamic z paroma dodatkami, w nadwoziu kombi kupiłem za 85 tys. w 2018 roku. Fakt że to były jeszcze czasy sporych rabatów od cennika. Ten silnik można było mieć też w niższej wersji, nie pamiętam jak się nazywała, więc jestem w stanie uwierzyć że hatchback z tym silnikiem można było mieć już za niewiele ponad 70 tys.

 

3 minutes ago, Maciej__ said:

 

Jakas pojedyncza,  sztuka na wyprzedazy rocznika mogla sie trafic za 73k...

Ten silnik w Astrze K mozna bylo zestawic z niskimi wersjami wyposazenia i wtedy cenowo byla bezkonkurencyjna.

Ty miales chyba full wypas to i cena inna.

No ja miałem Cosmo z prawie wszystkim (brakowało pakietu OPC, navi kolorowej, panoramy i key less'a głównie). Ale to i tak uważam, że Astra K tanio była, choć myślę, że jakby w NJoy bez dopłat wziąć to 1.6T zeszło by poniżej 70k i do tego hatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, AstraC said:

 

No ja miałem Cosmo z prawie wszystkim (brakowało pakietu OPC, navi kolorowej, panoramy i key less'a głównie). Ale to i tak uważam, że Astra K tanio była, choć myślę, że jakby w NJoy bez dopłat wziąć to 1.6T zeszło by poniżej 70k i do tego hatchback.

 

To byl okres jak Opel dawal naprawde solidne rabaty :ok:

Bylo, minelo ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Maciej__ said:

 

83kPLN w 2009r to byla fura kasy za kompakta :ok:

Swoja droga, to juz 13 lat minelo od tego czasu 8]

 

No tak, ale wyposażenie i moc jak na 2009 w kompakcie też biedy nie było. ;] Wiem, że teraz silnik turbo i 180KM nikogo może nie dziwi, ale wtedy to jeszcze była nowość, był jeszcze tylko 2.0T 200KM i OPC 240KM. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AstraC napisał:

No tak, ale wyposażenie i moc jak na 2009 w kompakcie też biedy nie było. ;] Wiem, że teraz silnik turbo i 180KM nikogo może nie dziwi, ale wtedy to jeszcze była nowość, był jeszcze tylko 2.0T 200KM i OPC 240KM. ;] 

 

a dzisiaj 1.2 R3 130KM za kupę kasy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał:

Piękne czasy, ja trochę więcej dostałem na T-Roca wtedy... W marcu 2021 na skodę także fajny rabat. A teraz jak napiszesz o rabat to na maile nie odpisują xd

A ja już widywałem takie plakaty w sklepach/hurtowniach : " Szanowny kliencie , jeśli pytacie o rabat , informujemy , że Rabat to stolica Maroka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mmaciejosss napisał:

A ja już widywałem takie plakaty w sklepach/hurtowniach : " Szanowny kliencie , jeśli pytacie o rabat , informujemy , że Rabat to stolica Maroka"

Starsze od węgla, a nawet @Lucyfer :oki:

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.