Skocz do zawartości

Kupno samochodu - prośba o pomoc


BGFray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! Jestem nowy na forum i miło mi Was powitać :). Od jakiegoś czasu rozglądam się za samochodem w okolicach max do

55-60k w benzynie. Znalazłem volvo s80 i toyote corollę.

 

Volvo:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s80-momentum-t4-automat-salon-polska-1-wlasciciel-ID6EQh4j.html

 

Ktoś się orientuje czy silnik 1.6 da radę? Jak jest ze skrzynia w tych modelach?

 

Toyota:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-toyota-corolla-2017-18-1-33-99-km-salon-pl-ID6EGEM6.html

 

Tutaj już mały silnik, 1.4 i koni 99. Zastanawiam się jak wyglada spalanie i czy silnik się nie dławi pod ciężarem samochodu? Miał ktoś odczynienia z tym modelem?

 

Proszę o wszelkie porady, volvo mi się bardzo spodobało, ale to jednak 10 latek

 

PS. To prawda ze w Peugeotach 508 silniki benzynowe sa aż tak awaryjne?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
To są tak różne auta że trudno wybrać. Zależy czego oczekujesz od auta. Jeżeli świętego spokoju to Toyota, mloda, mały przebieg, niskie koszty utrzymania. Jak komfortu, jakiegoś lekkiego funu i ewentualne koszty które mogą się pojawić Ci nie przeszkadzają to Volvo.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BGFray napisał:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s80-momentum-t4-automat-salon-polska-1-wlasciciel-ID6EQh4j.html

 

Ktoś się orientuje czy silnik 1.6 da radę? Jak jest ze skrzynia w tych modelach?

a tam było 1.6 😮 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Volvo_S80#Silniki_2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, bielaPL said:

1.6 ale Turbo, w tej klasie od jakiegoś czasu to nic niezwykłego. Ale tak patrząc na lata produkcji i moc - to nie będzie pochodna Fordowskiego 1.6EB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 ale Turbo, w tej klasie od jakiegoś czasu to nic niezwykłego. Ale tak patrząc na lata produkcji i moc - to nie będzie pochodna Fordowskiego 1.6EB?

I jak to jest z tym silnikiem? Awaryjny? Skrzynia to chyba powershift? Słyszałem o jej awaryjności - nie mylę się?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, BGFray said:


I jak to jest z tym silnikiem? Awaryjny? Skrzynia to chyba powershift? Słyszałem o jej awaryjności - nie mylę się?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sam 1.6EB ma różne opinie, na pewno w Focusach miał wadę układu chłodzenia, która doprowadziła do śmierci wielu, i ciągnie się za nim taki smród. Opinie są podzielone, ja miałem następce 1.5EB, ale jednak się ciut różnił. EcoBoost'y nie słyną z kultury pracy.
Sama skrzynia to musisz poszukać, jeśli jest to Powershift przed zmianami - to z silnikami benzynowymi żył krócej niż z dieslem - podobno chodziło o maksymalne obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam 1.6EB ma różne opinie, na pewno w Focusach miał wadę układu chłodzenia, która doprowadziła do śmierci wielu, i ciągnie się za nim taki smród. Opinie są podzielone, ja miałem następce 1.5EB, ale jednak się ciut różnił. EcoBoost'y nie słyną z kultury pracy.
Sama skrzynia to musisz poszukać, jeśli jest to Powershift przed zmianami - to z silnikami benzynowymi żył krócej niż z dieslem - podobno chodziło o maksymalne obroty.

Rozumiem, wiec sobie chyba odpuszczę ten egzemplarz. A jak jest z peugeotami? I ich silnikiem benzynowym? https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-508-1wl-aso-salon-pl-nawi-full-led-czujniki-165km-ID6EPIne.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BGFray napisał:


Rozumiem, wiec sobie chyba odpuszczę ten egzemplarz. A jak jest z peugeotami? I ich silnikiem benzynowym? https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-508-1wl-aso-salon-pl-nawi-full-led-czujniki-165km-ID6EPIne.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Peugeot od dłuższego czasu tylko z dieslem, piszę to jako zwolennik benzyn w hybrydzie z LPG... Thp 1,6 to ten z problematycznym rozrządem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 Toyoty mało nie spali, ale można zagazować.
Reszta to kwestia czego oczekujesz. Jak pójdziesz w kierunku Toyoty obejrzyj czy dziur nie ma, to już 7 letnie auto, a dla Toyki to nie tak mało  

Po 7 letnim samochodzie spodziewałbym się, ze jest wszystko w porządku. Dobrze wiedzieć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BGFray napisał:

 

Witam wszystkich serdecznie! Jestem nowy na forum i miło mi Was powitać :). Od jakiegoś czasu rozglądam się za samochodem w okolicach max do

55-60k w benzynie. Znalazłem volvo s80 i toyote corollę.

 

Volvo:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s80-momentum-t4-automat-salon-polska-1-wlasciciel-ID6EQh4j.html

 

Ktoś się orientuje czy silnik 1.6 da radę? Jak jest ze skrzynia w tych modelach?

 

Toyota:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-corolla-toyota-corolla-2017-18-1-33-99-km-salon-pl-ID6EGEM6.html

 

Tutaj już mały silnik, 1.4 i koni 99. Zastanawiam się jak wyglada spalanie i czy silnik się nie dławi pod ciężarem samochodu? Miał ktoś odczynienia z tym modelem?

 

Proszę o wszelkie porady, volvo mi się bardzo spodobało, ale to jednak 10 latek emoji28.png

 

PS. To prawda ze w Peugeotach 508 silniki benzynowe sa aż tak awaryjne?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

w Toyocie kupuj 1.6 ;) 1.33 jest za słaby na tą budę i ma problemy z nagarem ;) jednostka 1.6 jest ideolo :P a Volvo jak brać to w wersji silnikowej 5T 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.33 w Corolli nie jedzie w ogóle. Miałem okazję i niestety pod górkę 5 bieg był za długi, trzeba było trzymać 4 tys rpm na 4 biegu. 1.6 jakoś sobie radzi, ale to nadal wolnossący silnik z niedużą pojemnością i trochę puchnie. Volvo? 10 lat, silnik 1.6 EB, to tylko proszenie się o wydatki i kłopoty. Rozważyłbym jakiegoś Opla 1.4 T, może Astra K, albo nawet J z końca produkcji, lub Octavię 3 1.4 tsi i pochodne (Golf 7, Leon 3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BGFray napisał:

Volvo:

Toyota:

 

Czyli szukasz sedana? Może Honda Accord (ogłoszenie przykładowe).

Moc, rocznik, klasa, bezawaryjność, koszty - powinny idealnie wpasować się między Volvo a Toyotę ;) 

ew. z mniejszych - Civic - tylko sedany są brzydkie i nikt ich nie chce …co jest zaletą zakupie i wadą przy sprzedaży.

 

Za 55k ostatnio kupiłem Subaru Forester z 2013 i przebiegiem ~110k km. Tylko, że to zupełnie inny segment samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sedany najbardziej mi się podobają, No i SUVy. Ciężko idealnie wpasować w moje wymagania, przeznaczając jakaś kwotę chce wiedzieć co kupuje i w jakim to jest stanie - by posłużyło na chociaż kilka/kilkadziesiąt lat. Na pewno benzyna i musza być czujniki parkowania/kamera. Max do 150k przebiegu, wydaje mi się ze jest to optymalny przebieg. Rocznikowo, hmmm.. 8-7 lat? Do 60k wydawało mi się ze znajdę coś odpowiedniego, ale zawsze znajdzie się cos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BGFray napisał:

Tak, sedany najbardziej mi się podobają, No i SUVy. Ciężko idealnie wpasować w moje wymagania, przeznaczając jakaś kwotę chce wiedzieć co kupuje i w jakim to jest stanie - by posłużyło na chociaż kilka/kilkadziesiąt lat. Na pewno benzyna i musza być czujniki parkowania/kamera. Max do 150k przebiegu, wydaje mi się ze jest to optymalny przebieg. Rocznikowo, hmmm.. 8-7 lat? Do 60k wydawało mi się ze znajdę coś odpowiedniego, ale zawsze znajdzie się cos emoji28.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo kluczysz. Chcesz dynamiki, niskiego spalania, dużego wnętrza, premium, komfortu, wyciszenia? Niskich kosztów utrzymania czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kluczysz. Chcesz dynamiki, niskiego spalania, dużego wnętrza, premium, komfortu, wyciszenia? Niskich kosztów utrzymania czy nie?

Wiem, ze może tak się wydawać. Zależy mi na komforcie, nie musi to być niewiadomo jaki silnik, tylko taki „by dawał radę”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BGFray napisał:


Wiem, ze może tak się wydawać. Zależy mi na komforcie, nie musi to być niewiadomo jaki silnik, tylko taki „by dawał radę”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Citroen C5 z dieslem 1.6 lub 2.0 z końca produkcji, klejone szyby, zawieszenie hydro i da radę, tylko to diesel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen C5 z dieslem 1.6 lub 2.0 z końca produkcji, klejone szyby, zawieszenie hydro i da radę, tylko to diesel...

Niestety zależy mi glownie na benzynie. A jak to jest z tymi toyotami? Jak wyglada ich niezawodność, szybko pojawia się rdza? Warto inwestować?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BGFray napisał:

Jak wyglada ich niezawodność, szybko pojawia się rdza? Warto inwestować?

Szybciej zardzewieją niż się zepsują. Inwestować warto w nową. W 20-letniej, chociaż będzie jeździć prawie jak nowa, to podnośnik może wpaść w próg u gumiarza, jeśli nie była zadbana od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BGFray napisał:


Wiem, ze może tak się wydawać. Zależy mi na komforcie, nie musi to być niewiadomo jaki silnik, tylko taki „by dawał radę”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak ma być komfort to minimum klasa średnia jeśli nie premium. Czyli insignia, oczywiście spalanie ogromne bo to kloc.

 

Jak coś zgrabniejszego i przyjemnie jeżdżącego to sedany premium wg gustu A3/A4, c-klasa w204 i bmw3....

 

Ta corolla to nie jest komfortowa, zresztą zależy od punktu odniesienia. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się Fordy mondeo, jednakże ciężko mi coś znaleźć do tej ceny od osoby prywatnej. Znalazłem z komisu. Macie jakieś opinie na temat AAA auto? Polecacie czy unikać jak ognia?

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-1-5-ecoboost-salon-polska-1-wlasciciel-serwis-aso-vat-23-ID6ENPFc.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BGFray napisał:

Bardzo podobają mi się Fordy mondeo, jednakże ciężko mi coś znaleźć do tej ceny od osoby prywatnej. Znalazłem z komisu. Macie jakieś opinie na temat AAA auto? Polecacie czy unikać jak ognia?

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-1-5-ecoboost-salon-polska-1-wlasciciel-serwis-aso-vat-23-ID6ENPFc.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpuść. Samochody bezkolizyjne takie nie są... Sprzedający nie wiedzą co mają na placu, dziwne opłaty doliczają do ceny z ogłoszenia...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść. Samochody bezkolizyjne takie nie są... Sprzedający nie wiedzą co mają na placu, dziwne opłaty doliczają do ceny z ogłoszenia...

Tak właśnie myślałem, dzięki :). A co uważacie o skodzie octavi z silnikiem 1.4 TSI?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BGFray napisał:


Tak właśnie myślałem, dzięki :). A co uważacie o skodzie octavi z silnikiem 1.4 TSI?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W manualu do 180-200 kkm nic nie powinno się dziać, później może pojawić się pobór oleju w silniku. W automacie DSG trzeba się zawsze liczyć z naprawą, sprzęgła mogą paść zarówno po 60 kkm, jak i 150 kkm, czasem mechatronika jest do naprawy. Ogólnie przy DSG trzeba mieć zawsze luźne 5-7 tys na naprawę, bo nigdy nie wiadomo kiedy padnie. Cała reszta, to poprawnie zrobiony samochód, wszystkie części dostępne od ręki w kiosku ruchu, dość tanie, no i spalanie bardzo konkurencyjne 4,5-5,5 trasa, 6-7 autostrada, 6-8 miasto.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu do 180-200 kkm nic nie powinno się dziać, później może pojawić się pobór oleju w silniku. W automacie DSG trzeba się zawsze liczyć z naprawą, sprzęgła mogą paść zarówno po 60 kkm, jak i 150 kkm, czasem mechatronika jest do naprawy. Ogólnie przy DSG trzeba mieć zawsze luźne 5-7 tys na naprawę, bo nigdy nie wiadomo kiedy padnie. Cała reszta, to poprawnie zrobiony samochód, wszystkie części dostępne od ręki w kiosku ruchu, dość tanie, no i spalanie bardzo konkurencyjne 4,5-5,5 trasa, 6-7 autostrada, 6-8 miasto.

W tym egzemplarzu akurat jest manualna skrzynia. Dzięki za pomoc!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BGFray napisał:


Tak właśnie myślałem, dzięki :). A co uważacie o skodzie octavi z silnikiem 1.4 TSI?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ujeżdżam głównie taką od prawie roku, miało być ekonomicznie, dynamicznie i pojemnie. Wszystko spełnia. 

 

Rwie do przodu, bez zastrzeżeń do dynamiki. Spalanie od 4,5 spokojny powrót z gór do 9,5 szybko do Trójmiasta ( z 2ką z przodu gdzie się dało). Krótkie odcinki na zimnym silniku do 5km 7-8L. Prowadzenie poprawne. Moim zdaniem najsłabsza strona to wyciszenie (ale wcześniej głównie mercedesem jeździłem).

 

Jednak auto bez emocji, po 30 minutach od kupna byłem już znudzony. Warto brać z ledami z przodu, ciężko kupić- łatwo sprzedać...bo pożądane i jest ich mało. 

 

Moja ma 150kkm i oleju nie bierze (2017), brat miał przedliftową (2015) z 260kkm jak sprzedawał i też oleju nie brała. Tu zależy jak trafisz. pewnie.

Edytowane przez rafciojuve
Uzupełnienie opisu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BGFray napisał:


Niestety zależy mi glownie na benzynie. A jak to jest z tymi toyotami? Jak wyglada ich niezawodność, szybko pojawia się rdza? Warto inwestować?

Jak ma być azjatycki sedan z prostym benzyniakiem to sprawdź Hyundaia Elantra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2022 o 19:30, BGFray napisał:

Tak, sedany najbardziej mi się podobają, No i SUVy. Ciężko idealnie wpasować w moje wymagania, przeznaczając jakaś kwotę chce wiedzieć co kupuje i w jakim to jest stanie - by posłużyło na chociaż kilka/kilkadziesiąt lat. Na pewno benzyna i musza być czujniki parkowania/kamera. Max do 150k przebiegu, wydaje mi się ze jest to optymalny przebieg. Rocznikowo, hmmm.. 8-7 lat? Do 60k wydawało mi się ze znajdę coś odpowiedniego, ale zawsze znajdzie się cos emoji28.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiem, że to nie do końca to czego szukasz, ale może popatrz na wątek obok o golfie kolegi z forum. Młodszy niż szukasz i przebieg znacznie poniżej zakładanego maksa. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BGFray napisał:

Gdzie jest ogłoszenie do golfa, bo nie mogę znaleźć?

Co sądzicie o tym?

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-salon-pl-i-wlasciciel-bezwypadkowa-vat-23-bogate-wyposazenie-ID6ELjK7.html

Trochę spory przebieg emoji28.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na olx, wawa, 60k - skromna galeria zdjęć. ;)

 

Ta skoda niedobra, nie ma ledów - więc wygląda na 5 lat starszą niż jest.

Edytowane przez rafciojuve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Rozmawiałem dzisiaj z dealerem z salonu samochodowego w sprawie kupna poleasingowego samochodu. Powiedziano mi, ze najpierw podpisuje umowę, przelewam pieniądze, kwota zostaje zaksięgowana i wtedy oni zabierają samochód na myjkę, odkurzają go itp. I dopiero za 2 dni mogę go odebrać. Jest to normalne? Spotkaliście się z czymś takim? Nie powinni przy mnie tego robić bym odebrał go w tym samym dniu kiedy go zakupiłem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BGFray napisał(a):

Rozmawiałem dzisiaj z dealerem z salonu samochodowego w sprawie kupna poleasingowego samochodu. Powiedziano mi, ze najpierw podpisuje umowę, przelewam pieniądze, kwota zostaje zaksięgowana i wtedy oni zabierają samochód na myjkę, odkurzają go itp. I dopiero za 2 dni mogę go odebrać. Jest to normalne? Spotkaliście się z czymś takim? Nie powinni przy mnie tego robić bym odebrał go w tym samym dniu kiedy go zakupiłem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak samo jest z nowymi. Najpierw formalności i kasa. Na końcu wydanie samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.