Skocz do zawartości

[KzAK] kosa/podkaszarka akumulatorowa.


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Wybaczcie że znów podpytuje co kupić, ale owujeć idzie.

 

Na działce nie mam idealnego terenu i w dodatku jest sporo "śmieci".

Kamienie gałęzie (które chętnie bym przyciął)  itp itd.

 

Myśle sobie no to podkaszarka akumulatorowa załatwi sprawę.

 

Ale sam już nie wiem co mam kupić do swoich potrzeb, bo widzę,se są urządzenia na żyłkę, na nożyki...

W dodatku czy są różnice fizyczne pomiędzy kosą akumulatorową, a podkaszarką akumulatorowa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musi być akumulatorowa? Za niewielkie pieniądze kupisz zwykłą spalinową i nie będziesz się stresował że zabraknie prądu. Moc spalinowej też konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cinek napisał:

Czy musi być akumulatorowa? Za niewielkie pieniądze kupisz zwykłą spalinową i nie będziesz się stresował że zabraknie prądu. Moc spalinowej też konkretna.

 

Jedną tak bo mama nie podoła że  spalinową, ale nie wiem czy jest sens posiadania dwoch podobnych urządzeń.

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 22:23, KotLarry napisał:

 

Jedną tak bo mama nie podoła że  spalinową, ale nie wiem czy jest sens posiadania dwoch podobnych urządzeń.

..

Zależy, czasem jest sens ;) na przykład lżejsze urządzenie dla mamy i mocna spalinówka dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shapyr napisał:

 

No dobra. Wygląda jak koaa, kosztuje jak kosa, a ma żyłkę...

Co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KotLarry napisał:

Wygląda jak koaa, kosztuje jak kosa, a ma żyłkę...

Co o tym myśleć?

A co myślisz jak widzisz kosę spalinową z głowicą żyłkową?

https://domitech.pl/product-pol-20964-Kosa-spalinowa-Stihl-FS-120-o-mocy-1-3-kW-1-8KM-z-uchwytem-oburecznym-i-glowica-AC25-2.html

 

Kupujesz tarczę tnącą o odpowiedniej średnicy i mocowaniu i już. Jak widać z opisu, była testowana na hałas z nożami. Na YT są filmy jak koszą krzaki tarczą tnącą.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.08.2022 o 17:06, shapyr napisał:

Czyli zamiast tej elektrycznej makity mamy 3 spalinowe stihle i jeszcze zapas paliwa na lata ale kto bogatemu zabroni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, volf6 napisał:

Czyli zamiast tej elektrycznej makity mamy 3 spalinowe stihle i jeszcze zapas paliwa na lata ale kto bogatemu zabroni:)

 

Stihla, tego o którym pisałem to bym szukał używki, za 350-400zł można kupić ładny egzemplarz, za mniej też da się kupić. Jak autorowi starczy to i nowego może wziąć:

https://kosiarkilodz.pl/produkt/kosa-spalinowa-stihl-fs-38/?ceneo_cid=ac7ae3b3-005f-4ea6-c23c-06a62c5acc5d

 

Jest test tego na kanale "majster amator" czy jakoś tak. Lekka i poręczna kosa (z paliwem to pewnie z 5kg waży, na sucho około 4kg). Z tego co pamiętam to ten gość przesiadł się na niego właśnie z Demona i bardzo chwalił.

 

 

Demona akurat brałem nowego, dałem 459zł i na start poszedł w krzaki takie wysokości 60cm, różne od traw po młode pędy czeremchy. Szedł jak burza. Tylko szelki ma niewygodne.

 

https://allegro.pl/oferta/kosa-spalinowa-wykaszarka-5-2km-podkaszarka-demon-10827630700?snapshot=MjAyMi0wNy0wNlQwNzozNjozMy41MDJaO2J1eWVyOzg3YmZkMzIzMzk3Y2IxYTExMTUwZjFjZGZkYTQ3YzJiNjgxMjVmYjM4N2RkZjdmZGQ5NDA1YzAzMjBmZDMxN2U%3D

 

O Demonie to nie problem znaleźć jakiś test na YT, bo to bardzo popularna kosa :ok: 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.