Skocz do zawartości

skoda enyaq czy vw touran


thelma

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry

maz bedzie wybierac samochod sluzbowy; ze wzgledu na pro ekologie na liscie w zasadzie same elektryki badz hybrydy; jedyne dwa samochody w pelni spalinowe - diesle - 
to vw touran i vw caddy;

maz wyprobowal na jezdzie probnej skode enyaq i zakochal sie w tym aucie; jakie to ono nie super, i wygodne, i przestronne, i swietnie wyposazone, no po 
prostu ah i oh;
a ja jestem przerazona, bo to elektryk; nie dosc ze w Polsce slaba siec- gdzie to ladowac - to ile zachodu z tym ladowaniem, gdzie my znajdziemy
w Polsce tyle pali do ladowania, i co, siedziec tam godzine albo i dluzej i ladowac; no nie podoba mi sie ten pomysl;
poza tym nie ufam tym bateriom (skoda enyaq to pierwszy elektryczny model skody), a odpukac w razie wypadku jakby sie bateria zapalila, to po nas, 
bo nikt tego dziadostwa nie ugasi;

jednak jedyne inne modele dostepne to vw touran i vw caddy;
ja bym byla sklonna wziac vw touran, ale maz nie chce o tym slyszec; 
prosze doradzcie co byscie zrobili w tej sytuacji; czy ja przesadzam z tym elektrykiem? jak przekonac meza do tego tourana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, thelma napisał:

dzien dobry

maz bedzie wybierac samochod sluzbowy; ze wzgledu na pro ekologie na liscie w zasadzie same elektryki badz hybrydy; jedyne dwa samochody w pelni spalinowe - diesle - 
to vw touran i vw caddy;

maz wyprobowal na jezdzie probnej skode enyaq i zakochal sie w tym aucie; jakie to ono nie super, i wygodne, i przestronne, i swietnie wyposazone, no po 
prostu ah i oh;
a ja jestem przerazona, bo to elektryk; nie dosc ze w Polsce slaba siec- gdzie to ladowac - to ile zachodu z tym ladowaniem, gdzie my znajdziemy
w Polsce tyle pali do ladowania, i co, siedziec tam godzine albo i dluzej i ladowac; no nie podoba mi sie ten pomysl;
poza tym nie ufam tym bateriom (skoda enyaq to pierwszy elektryczny model skody), a odpukac w razie wypadku jakby sie bateria zapalila, to po nas, 
bo nikt tego dziadostwa nie ugasi;

jednak jedyne inne modele dostepne to vw touran i vw caddy;
ja bym byla sklonna wziac vw touran, ale maz nie chce o tym slyszec; 
prosze doradzcie co byscie zrobili w tej sytuacji; czy ja przesadzam z tym elektrykiem? jak przekonac meza do tego tourana?

Jeśli służbowe to po co elektryk ? Zawsze będzie w pracy ładował ? Będzie miał kartę na tankowanie elektryka ? A co jak po domem się rozładuje ? Z domu będzie ładował ? Diesel lub hybryda ma sens dla własnej wygody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światopogląd prezentowany w poście jest wg mnie krzyżówką typowego moherowego bereta z trollem

Ktoś z AK liczy na niezły ubaw




Jeżeli ktoś z AK założył specjalnie konto, napisał post i mógłby mieć z tego ubaw, to sugeruje, że pora na pilna wizytę u psychiatry. Biorą pod uwagę wiek userow na AK i w ogóle pomysł to jestem przerażony zidioceniem niektórych tutaj ludzi.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2022 o 08:56, thelma napisał:

ja bym byla sklonna wziac vw touran, ale maz nie chce o tym slyszec; 
prosze doradzcie co byscie zrobili w tej sytuacji; czy ja przesadzam z tym elektrykiem? jak przekonac meza do tego tourana?

 

a które ugrupowanie polityczne reprezentuje Twój mąż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz___F napisał:

Zamówiłeś już?

Nie, chodzę po salonach i zbieram oferty 😅

 

Dawno temu zamówione. Cenę już mi podnieśli o 2% od czasu zamówienia 🤯 nie mam jeszcze kwadracika na zielono, także jeszcze jakieś pierdoly dobrałem.

 

Dostaliście po zamówieniu model porsche do poskładania?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Nie, chodzę po salonach i zbieram oferty 😅

 

Dawno temu zamówione. Cenę już mi podnieśli o 2% od czasu zamówienia 🤯 nie mam jeszcze kwadracika na zielono, także jeszcze jakieś pierdoly dobrałem.

 

Dostaliście po zamówieniu model porsche do poskładania?

Gratulacje :)

Tak dostaliśmy model do poskładania:ok: 

Edytowane przez Łukasz___F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz___F napisał:

Gratulacje :)

Tak dostaliśmy model do poskładania:ok: 

 

Ciekawe za ile go prześlą?

 

W tej cenie powinni lepiej dać jakiś fajny model na weekend z pełnym bakiem lub udział w wydarzeniu Porsche, za który chcą 6 tys. zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 14:41, prawoimotoryzacja napisał:

 

Ciekawe za ile go prześlą?

 

W tej cenie powinni lepiej dać jakiś fajny model na weekend z pełnym bakiem lub udział w wydarzeniu Porsche, za który chcą 6 tys. zł...

Dostałem od kolegi cały dzień z różnymi modelami Porshe na torze z kolacja i noclegiem. To lekko 15k kosztuje. Wiec 6k to okazyjna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 14:28, prawoimotoryzacja napisał:

Nie, chodzę po salonach i zbieram oferty 😅

 

Dawno temu zamówione. Cenę już mi podnieśli o 2% od czasu zamówienia 🤯 nie mam jeszcze kwadracika na zielono, także jeszcze jakieś pierdoly dobrałem.

 

Dostaliście po zamówieniu model porsche do poskładania?

 

Jaki termin dostawy ? Wyrobią się przed 2024 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz___F napisał:

Boją się ze właściciele dzaga nie poradzą sobie z poskładaniem resoraka

 

Albo że zrobią to lepiej niż fabryka i nic się im nie popsuje potem. 

;]

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

Jaki termin dostawy ? Wyrobią się przed 2024 ?

Byla sznasa na listopad lub 2022, lecz nie chciałem odbierać starego auta pod koniec roku. Plusem byłoby to, że wtedy bym uniknął podwyżki 2%... trochę liczę na to, że po nowym roku spodnie WIBOR, ale zobaczymy.

 

Mam w umowie wpisany 1 kwartał 2023 na produkcję.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał:

Dostałem od kolegi cały dzień z różnymi modelami Porshe na torze z kolacja i noclegiem. To lekko 15k kosztuje. Wiec 6k to okazyjna cena.

Wujek, jak to jest, że tyle się najeździłeś, a ciągle nie wiesz jak ta marka się nazywa? 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Jeden pies może i Skoda się nazywać bo silniki te same :phi: 

Nadal się dziwię, że wziąłeś Seata, zamiast Skodę? 😁

 

6 tys to jednak całkiem sporo kasy. Owszem, przygoda całkiem fajne i być może można poznać jakichś fajnych ludzi, lecz za taką kwotę wolę jednak fajne wakacje na 7 dni  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, prawoimotoryzacja napisał:

Nadal się dziwię, że wziąłeś Seata, zamiast Skodę? 😁

 

6 tys to jednak całkiem sporo kasy. Owszem, przygoda całkiem fajne i być może można poznać jakichś fajnych ludzi, lecz za taką kwotę wolę jednak fajne wakacje na 7 dni  :)

Kupuje to co jest dostępne jak u Skoda była na już to bym jezdzil Skoda czy innym Golfem. Przy aucie za 300-400k czy nawet więcej te 6k to jednak niedużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał:

Kupuje to co jest dostępne jak u Skoda była na już to bym jezdzil Skoda czy innym Golfem. Przy aucie za 300-400k czy nawet więcej te 6k to jednak niedużo.

 

on zalatwil z tego co pisal mega rabaty, jego to porche kosztowalo 150k

Edytowane przez PawelWaw
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wujek napisał:

Kupuje to co jest dostępne jak u Skoda była na już to bym jezdzil Skoda czy innym Golfem. Przy aucie za 300-400k czy nawet więcej te 6k to jednak niedużo.

Właśnie przez wzgląd na cenę oraz marżę jaką mają,  mogliby to dawać już w cenie przy pierwszym zamówieniu. W drugim salonie, chcieli dorzucić w cenie, lecz rabat trochę niższy był.

 

Nie zamieniłbym SEATa  na Skodę przez wzgląd na jakość jazdy, prowadzenia, itd.

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.