Skocz do zawartości

Crossover do stówki - Renault Captur czy coś innego?


komor

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, iwik napisał:

To rzeczywiście inny temat, choć jakbym włożył do stonica 2 deski SUP to pewnie zostałoby mi miejsce tylko na kąpielówki i japonki (zapewne dlatego, że nie umiem się pakować zabierając pół domu na wakacje :hehe:

Za to jak spakujesz SUP do Captura to Ci jeszcze meblościanka wejdzie....🤦

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wujek napisał:

Tak ale zadziwiająco mało widzę nowych modeli. Jeździłem tym na Sardynii kawał fajnego auta.

 

Co ciekawe większe auto niż Golf VIII, przy czym cena na rozsądnym poziomie. Ambition 1.0 115KM + pakiet komfort + kolor = 85kzł

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, angrius napisał:

I co w związku z tym? Czy zawsze trzeba jeździć największym autem na jaki mnie stać?

A po drugie chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi 

No nie zrozumiałem bo Kia to wcale nie jest jakiś cud techniki, aa i nie pisz że nie wiem o czym pisze skoro nią nie jeździłem bo mam Kie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slawcio napisał:

No nie zrozumiałem bo Kia to wcale nie jest jakiś cud techniki, aa i nie pisz że nie wiem o czym pisze skoro nią nie jeździłem bo mam Kie 

A kto pisze o jakimś cudzie techniki?🤦 Gdzie takie coś napisałem? Poczytaj dokładnie moje posty, a nie gadasz pierdoły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, malrapida napisał:

Szajs bez żadnej ergonomii, żłopie jak smok jak na tę wielkość i silnik 1,0TSI a DSG to jakieś zubożone chyba bo działa jak jakieś zautomatyzowane manuale Fiata sprzed lat.

Kolega na pewno miał do czynienia z tym modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wujek napisał:

To chyba jedyny crossover w dobrej cenie w pl. Jak będzie miał Apple car play to ma wszystko co trzeba.

Chciałem wejść na konfigurator ale ...

"Aktualnie mogą występować ograniczenia w konfiguracji indywidualnych wersji wyposażenia niektórych modeli.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą samochodów dostępnych u Dealerów Kia.

Znajdź dealera"

11 godzin temu, Slawcio napisał:

500l pod warunkiem maksymalnego przesunięcia tylnych foteli do przednich.

2 osoby i wtedy masz 500l, albo 4 osoby i ponad 400l z podwójna podłogą.

A wiesz może czy butla LPG zabiera w jakiś sposób miejsce względem normalnej wersji TCE 90 ? Nikt się tym za bardzo nie chwali a dealerzy nie mają LPG.

 

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Autor szuka drugiego auta, glownie dla zony do miasta... Jakie znaczenia ma bagaznik czy tylna kanapa w takim przypadku?

U mnie zona w bagazniku wozi tylko plecak z laptopem, a z tylu chyba przez prawia 2 lata nikt nawet nie jechal.

U mnie jest sytuacja z deko inna, bardzo często muszę zawieść paczki/ładunki o różnych wymiarach, jak drugie auto stoi uniemożliwiając mi wyjazd z garażu moim kombi to próbuje zmieścić do tego drugiego, te 500 L w capturze to dla mnie duży plus.

 

5 godzin temu, pejus1982 napisał:


Wspominał o opcjonalnych wypadach więc zakładam od czasu do czasu jakieś wypady rodzinne. Oglądałem Yarisa Cross w salonie i jak dla mnie to auto odpada ze względu na niewielką ilość miejsca z tyłu. Mając dzieci w razie W chciałbym coś większego z tyłu jak choćby Kamiq czy Vitara (W Stonicu nie siedziałem więc się nie wypowiadam).

Te wypady to bardziej jako samodzielne śmiganie po taniości, zaczynam podchodzić do LPG jako tarczy recesyjnej ;] Nissan Leaf się nie podobał więc muszę uzasadnić sens zakupu poza korzyściami podatkowymi.

 

5 godzin temu, angrius napisał:

No bardzo micro... To zeszłoroczne pakowanie dla 2+2 na tygodniowy wyjazd w góry. Na 10 dni do Chorwacji był zapełniony całkowicie do półki.

Wiadomo, że dla rodziny z wózkiem będzie to za małe, ale jeśli ktoś nie ma dzieci z wózkiem to na jazdę po mieście plus 1-2 wyjazdy na wakacje powinno wystarczyć 

 

No duży to ten bagażnik nie jest ;] Obecne Clio ma jakieś tam +- 350 L bagażnika, lubię przestrzeń w bagażniku, Clio ma jej na styk jeśli chodzi o mnie, dlatego m. in chce zmienić bo mi czegoś brakuje.

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Chyba najlepsze value for money ma w tej chwili Skoda Scala.

Patrzyłem, żonie się średnio podoba, ma regulacje el. fotela kierowcy co lubię, no ale nie ładny :hehe:

 

4 godziny temu, angrius napisał:

Też szukałem auta dla rodziny. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: ile razy w ciągu roku potrzebuję wykorzystać bagażnik na maxa, albo i więcej.

Dużo razy mi się zdarza. Jakieś 50 x częściej niż ma wejść 4-5 osób do auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 18:16, wladmar napisał:

 

Tydzień temu byłem w salonie i mówią, że miesięcznie "rzucają" z 5 Vitar i z 4 S-crossów w wersjach Premium. Po prostu trzeba "polować", a w praktyce wpłacasz zaliczke i w ciągu 2-3 miesięcy masz. 

Ja pytałem w głównym salonie w Warszawie. Ale szczerze mówiąc, to się bym nie zdziwił jakby zwykli dealerzy byli bardziej operatywni 💪 takie mam doświadczenie z kupna jednego Suzuki od normalnego dealera - dało się kupić nawet z salonu na końcu Polski i z SMP - gdzie dwa razy podchodziłem i zero efektu 🙃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem cały dzień Capturem hybrydą uzyczoną przez dealera. Imo bardzo poprawne auto. Nie ma za bardzo do czego się czepiać. Fajny patent z przesuwaną tylną kanapą. Materiały w środku ok. jak na współczesne standardy ale może to kwestia tego, że auto było w najwyższej opcji i miało wszystko co możliwe. Akurat ten egzemplarz cennikowo wychodził 137 tysięcy złotych. 

Dobrze się prowadzi, ładnie drogi się trzyma, na nierównościach ładnie tłumi.

No i spalanie w mieście poniżej 5 litrów benzyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, r1sender napisał:

Jeździłem cały dzień Capturem hybrydą uzyczoną przez dealera. Imo bardzo poprawne auto. Nie ma za bardzo do czego się czepiać. Fajny patent z przesuwaną tylną kanapą. Materiały w środku ok. jak na współczesne standardy ale może to kwestia tego, że auto było w najwyższej opcji i miało wszystko co możliwe. Akurat ten egzemplarz cennikowo wychodził 137 tysięcy złotych. 

Dobrze się prowadzi, ładnie drogi się trzyma, na nieruchomościach ładnie tłumi.

No i spalanie w mieście poniżej 5 litrów benzyny. 

Grubo . 137 koła za dość małe auto . Spalanie 5l ok ,  ale po 150kkm różnica w paliwie 5,5l vs 6,5l- nie hybryda ( średnia pewnie taka wyjdzie ) to jakieś 10kzł .pytanie czy warto 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

@komor, jeżeli nie masz uprzedzeń do fracuzów, to Captur wydaje się być najlepszym wyborem dla Ciebie! Warto skorzystać z możliwość użyczenia samochodu na dobę, jeżeli nadal jest ta akcja.

Akcja jest ale chyba tylko na wersje hybrydowe :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, mmaciejosss said:

Grubo . 137 koła za dość małe auto . Spalanie 5l ok ,  ale po 150kkm różnica w paliwie 5,5l vs 6,5l- nie hybryda ( średnia pewnie taka wyjdzie ) to jakieś 10kzł .pytanie czy warto 

 

Vitara strong hybrid tez chyba ze 120kPLN kosztuje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Vitara strong hybrid tez chyba ze 120kPLN kosztuje.

Jak już pisali . Tanio już było . 2 lata temu płaciłem 80 koła za Premium Mild Hybrid. Dziś pewnie kupił bym za to Fabię w średniej wersji jak nie jednej z niższych. To był dobry czas na zakup auta

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Teraz taka katalogowo kosztuje 93kPLN...

+15% w dwa lata to i tak mniej niz inflacja ;]

 

+ Lakier metalic za  2-3 koła który miałem za 80tys,  rok temu ( początek 2020 z rabatem 8kzł )

Edytowane przez mmaciejosss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Teraz taka katalogowo kosztuje 93kPLN...

+15% w dwa lata to i tak mniej niz inflacja ;]

 

+ jakiś kolor to dodatkowe 3 kzl. Ja w zeszłym roku za premium w kolorze dałem równo 86, z czujnikami parkowania i zegarkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Bez większego znaczenia, gdyż tak czy inaczej można spędzić 24h z danym modelem i sprawdzić go w każdych warunkach:)

No tak skoro chcesz kupić silnik 1.0 100 KM LPG to wszystko jedno, że będziesz jeździł autem z silnikiem ponad 140 KM? Nie wspominając już o wyposażeniu czy jakości materiałów w wewnątrz.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Slawcio napisał:

No tak skoro chcesz kupić silnik 1.0 100 KM LPG to wszystko jedno, że będziesz jeździł autem z silnikiem ponad 140 KM? Nie wspominając już o wyposażeniu czy jakości materiałów w wewnątrz.

Ale to chyba każdy ma odrobinę rozumu, i skro chce kupić inną wersję silnikową, to poszuka salonu gdzie mają takie demo?

 

Najważniejsze jest zweryfikowanie kwestii, których nie ustali się podczas pół godzinnej jazdy że sprzedawcą. 

 

Taka akcja Renualt to genialna rzecz, gdyż nie trzeba mieć żadnych znajomości,  żeby dostać auto na dłużej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

Ale to chyba każdy ma odrobinę rozumu, i skro chce kupić inną wersję silnikową, to poszuka salonu gdzie mają takie demo?

 

Najważniejsze jest zweryfikowanie kwestii, których nie ustali się podczas pół godzinnej jazdy że sprzedawcą. 

 

Taka akcja Renualt to genialna rzecz, gdyż nie trzeba mieć żadnych znajomości,  żeby dostać auto na dłużej.

W obrębie mojego zamieszkania i kilku salonów, mają do jazd "próbnych" tylko hybrydy:no: taka ekologiczna moda.

Jeśli Pan/Pani chce się przejechać 1.0 LPG " to nie mamy ale w Daci u kolegów jest auto z tym silnikiem i możemy się nim przejechać" tak zazwyczaj to wygląda.

Akcja fajna kiedyś była bo obejmowała całą gamę modeli z różnymi silnikami a teraz tylko hybryda 😕

Przy okazji musze pochwalić Dacie bo podejście do klienta jest na wysokim poziomie i pożyczenie mi Joggera na weekend nie stanowiło dla nich żadnego problemu:ok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mmaciejosss napisał:

Grubo . 137 koła za dość małe auto . Spalanie 5l ok ,  ale po 150kkm różnica w paliwie 5,5l vs 6,5l- nie hybryda ( średnia pewnie taka wyjdzie ) to jakieś 10kzł .pytanie czy warto 

Tanio nie jest ale weź pod uwagę, że to najwyższa opcja wyposażenia i z wszystkimi możliwymi bajerami. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, r1sender napisał:

Tanio nie jest ale weź pod uwagę, że to najwyższa opcja wyposażenia i z wszystkimi możliwymi bajerami. 

Pewnie niewiele dokładając masz Arkanę czyli większe auto i podobnie wyposażone . Kiedyś znajomy chciał Octavię kupić , doposażał i wyszła mu cena Superba co miał to w standardzie. Finalnie kupił Superba za tą samą kasę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, mmaciejosss said:

Pewnie niewiele dokładając masz Arkanę czyli większe auto i podobnie wyposażone . Kiedyś znajomy chciał Octavię kupić , doposażał i wyszła mu cena Superba co miał to w standardzie. Finalnie kupił Superba za tą samą kasę 

 

A jak ktos nie potrzebuje wiekszego?

Jak wyklikasz wszystko co sie da w Arkanie to pewnie wyjdzie ze 170-180kPLN...

NIe bardzo wiem po co sie tak uczepiles ceny tego Captura.

Dilerzy zawsze na demo biora takie auta w max specyfikacji.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 02:23, vavoom napisał:

Ładne i udane jest tylko w wersji 2WD. Napęd na cztery koła koła zabiera w tym modelu sporo bagażnika, ale co gorsze - bardzo niewiele, a w zasadzie nic nie robi...

Tak wypada ten napęd w porównaniu ze wspomniana wyżej Vitarą:

 

A na co mi w miejskim wozidle napęd 4x4? Rozumiem, gdyby miał 200 lub więcej KM, ale przy tak słabych silnikach to mija się z celem.

 

W dniu 28.08.2022 o 02:04, Slawcio napisał:

Butla LPG jest we wnęce na koło zapasowe 

Czyli nie zajmuje więc miejsca niż w modelu całkowicie benzynowym? W hybdydzie byłem zdziwiony jak mały bagażnik się robi przy podwójnej podłodze. Ogólnie wg papierów E-Tech ma mniejszy bagażnik, a tam bateria tylko 1,2 kWh siedzi ....

21 godzin temu, r1sender napisał:

Jeździłem cały dzień Capturem hybrydą uzyczoną przez dealera. Imo bardzo poprawne auto. Nie ma za bardzo do czego się czepiać. Fajny patent z przesuwaną tylną kanapą. Materiały w środku ok. jak na współczesne standardy ale może to kwestia tego, że auto było w najwyższej opcji i miało wszystko co możliwe. Akurat ten egzemplarz cennikowo wychodził 137 tysięcy złotych. 

Dobrze się prowadzi, ładnie drogi się trzyma, na nierównościach ładnie tłumi.

No i spalanie w mieście poniżej 5 litrów benzyny. 

 

Ja dostałem ofertę za demo na 116 k PLN, też mocno wypasiony choć nie najmocniej. Całe 7500 zł rabatu, podobny rabat miałem na Clio za niecałe 50 k PLN 3 lata temu ;]

14 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

@komor, jeżeli nie masz uprzedzeń do fracuzów, to Captur wydaje się być najlepszym wyborem dla Ciebie! Warto skorzystać z możliwość użyczenia samochodu na dobę, jeżeli nadal jest ta akcja.

Dla mnie nie, ale dla żony tak, a lubię mniejszym autem pomykać po mieście, chyba każdy zna jego zalety na parkingach. Z akcji skorzystałem i dużo to pomogło w ustaleniu wymagań.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

@komorjeszcze rok temu można bylo kupić 1.5 TSI Formentora za 114 tys.zł. Nie mówiąc już o T-Roc z rabatem 25 tys.zl dla wersji 1.5 tsi z dsg. To były piękne czasy.

Nissana Juke jeszcze bym zobaczył.

 

Dlatego też mocno się zastanawiam nad sensem zakupu. Na rabaty przestałem już liczyć ;l

Chyba nie ma już za bardzo modelu, który by wpasował się w wymagania, był nie brzydki i miał korzystną cenę jak na 2022 rok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, komor napisał:

 

Dlatego też mocno się zastanawiam nad sensem zakupu. Na rabaty przestałem już liczyć ;l

Chyba nie ma już za bardzo modelu, który by wpasował się w wymagania, był nie brzydki i miał korzystną cenę jak na 2022 rok ...

 

SsangYonga Tivoli jeszcze pokaż żonie to po tym zaakceptuje każdą inną propozycje :) A tak serio to zamawiaj Captura. Będziesz zadowolony.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, komor napisał:

 

Dlatego też mocno się zastanawiam nad sensem zakupu. Na rabaty przestałem już liczyć ;l

Chyba nie ma już za bardzo modelu, który by wpasował się w wymagania, był nie brzydki i miał korzystną cenę jak na 2022 rok ...

Może warto jeszcze poczekać? Sporo aut już zalega na placach u dilerów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mmaciejosss napisał:

Pewnie niewiele dokładając masz Arkanę czyli większe auto i podobnie wyposażone . Kiedyś znajomy chciał Octavię kupić , doposażał i wyszła mu cena Superba co miał to w standardzie. Finalnie kupił Superba za tą samą kasę 

30 tyś. złotych to jednak jest już trochę klopsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A jak ktos nie potrzebuje wiekszego?

Jak wyklikasz wszystko co sie da w Arkanie to pewnie wyjdzie ze 170-180kPLN...

NIe bardzo wiem po co sie tak uczepiles ceny tego Captura.

Dilerzy zawsze na demo biora takie auta w max specyfikacji.

166 .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/27/2022 at 10:22 PM, Slawcio said:

Sąsiad w tamtym tygodniu kupił skodę i przed odbiorem pojechał na plac dealera Skody zobaczyć auto. Po przyjeździe na plac dealera zobaczył ponad 100 różnych nowych modeli i zadał sobie pytanie gdzie jest ten kryzys skoro dealer na placu ma tyle nowych samochodów?

To nie takie proste.

1. Są samochody, które dealerzy zamawiają, żeby w ogóle mieć co sprzedawać. Czekają na dostawę wiele miesięcy. Znajomy, który jest handlowcem, mówił mi wiosną, że ma na placu kilka aut, podczas gdy zwykle o tej porze roku miał ponad 100. Kryzys pt. " długie oczekiwanie" jest wtedy gdy ktoś chce skonfigurować pod siebie auto do produkcji.

2. może te auta które Twój znajomy widział, nie były na sprzedaż, bo była to flota dla jakiejś firmy, która czekała na wydanie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pejus1982 napisał:

 

Jakie marki masz na myśli? Jechał ostatnio obok salonu Skody/VW w Częstochowie i plac dealera był pełny.

 

BMW, Audi, VW - nie wiem jak w wypadku innych, gdyż nie miałem czasu, żeby ogarniać przez ostatnie miesiące jakiegoś samochodu na testy. Teraz mam zamiar sprawdzić nowe Niro ev. i Stingera po fl, także zapytam jak sytuacja w KIA wygląda.

Cupra podobnie - brak zainteresowania ze strony klientów.

 

Osobiście, gdyby nie zależało mi na konkretnej konfiguracji w 100% pod siebie, to bym czekał do stycznia, gdyż sprzedaż mega siadła nie tylko przez wzgląd na problemy z dostępnością samych samochodów, a przez drożyznę w dużej mierze oraz niepewność czasów.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, prawoimotoryzacja said:

 

BMW, Audi, VW - nie wiem jak w wypadku innych, gdyż nie miałem czasu, żeby ogarniać przez ostatnie miesiące jakiegoś samochodu na testy. Teraz mam zamiar sprawdzić nowe Niro ev. i Stingera po fl, także zapytam jak sytuacja w KIA wygląda.

 

W Kia nie jest zle, pod warunkiem, ze chcesz manual.

DCT praktycznie wszedzie wylecialo z cennikow i ludzie czekaja miesiacami.

HEV maja klasyczny automat i tez ida w miare na biezaco.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Może warto jeszcze poczekać? Sporo aut już zalega na placach u dilerów 

 

Sondujesz, że wrócą wyprzedaże rocznika?

Póki co po obdzwonieniu kilku dealerów okazuje się że wszystkie oferty wystawione na otomoto już się sprzedały i służą za "potykacza". W salonie dowiadujesz się, że mogą zaproponować to i siamto na wtedy w takiej i takiej cenie czyli cennik - 1000 zł ;] Na razie kupuje na chłodno, ostatni kupiłem praktycznie z dnia na dzień.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

W Kia nie jest zle, pod warunkiem, ze chcesz manual.

DCT praktycznie wszedzie wylecialo z cennikow i ludzie czekaja miesiacami.

HEV maja klasyczny automat i tez ida w miare na biezaco.

 

Sportage HEV mają trochę na placu. Ale też nie wszystkie konfiguracje. Jak pytałem o wersję 4x4 z dosyć podstawowym wyposażeniem, bo nie potrzebuję bajerów, to nie ma. Podstawowe są FWD, a AWD już wypasy za 200 tys. Ale twierdzą, że przy zamówieniu do produkcji jest max 6 miesięcy czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.