Skocz do zawartości

segregacja, organizacja śmieci w kuchni, garażu, na posesji


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

czołem

kończę robić meble kuchenne, na wiosce obowiązuje segregacja śmieci na 5 śmietników:

1 - szkło

2 - papier

3 - plastik

4- bio

5- zmieszane

 

szafkę w kuchni przewidziałem na 60 cm, nie wiem czy drzwi czy szuflada?

Jak macie rozwiązany u siebie temat śmieci?

Co sprawdzi się najlepiej w kuchni?

ile pojemników dać do kuchni?

Szkło chyba dam osobny 120 litrów w garażu, podobnie chyba papier...

w kuchni w szafce:

plastik

bio

zmieszane?

 

worki mam dostać od firmy odbierającej śmieci 120 l bądź 240 litrów

podpowiadają by żółty czyli plastik kupić kosz na 240 litrów

 

do tej pory nie segregowaliśmy - była jedna opłata

teraz muszę się przestawić na segregacje

jak to rozwiązaliście u siebie?

 

Muszę wygospodarować przed domem jakiś schowek na śmietnik, nie wiem jak to ogarnąć, może w garażu i dopiero na posesję?

Jak to rozwiązaliście u siebie, co jest praktyczne? Można wrzucić foto;), akurat jestem przed podjęciem decyzji co gospodarować w kuchni i jak to zrobić

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 62545tomasz napisał:

czołem

kończę robić meble kuchenne, na wiosce obowiązuje segregacja śmieci na 5 śmietników:

1 - szkło

2 - papier

3 - plastik

4- bio

5- zmieszane

 

szafkę w kuchni przewidziałem na 60 cm, nie wiem czy drzwi czy szuflada?

Jak macie rozwiązany u siebie temat śmieci?

Co sprawdzi się najlepiej w kuchni?

ile pojemników dać do kuchni?

Szkło chyba dam osobny 120 litrów w garażu, podobnie chyba papier...

w kuchni w szafce:

plastik

bio

zmieszane?

 

worki mam dostać od firmy odbierającej śmieci 120 l bądź 240 litrów

podpowiadają by żółty czyli plastik kupić kosz na 240 litrów

 

do tej pory nie segregowaliśmy - była jedna opłata

teraz muszę się przestawić na segregacje

jak to rozwiązaliście u siebie?

 

Muszę wygospodarować przed domem jakiś schowek na śmietnik, nie wiem jak to ogarnąć, może w garażu i dopiero na posesję?

Jak to rozwiązaliście u siebie, co jest praktyczne? Można wrzucić foto;), akurat jestem przed podjęciem decyzji co gospodarować w kuchni i jak to zrobić

 

pozdro

 

Ja mam szeroką szufladę pod zlewozmywakiem z czterema koszami (system z Ikei).

Plastiki i zmieszane lądują w większych, bio i szkło w mniejszych, a papier w dodatkowym małym pojemniku, koło szkła, albo wynoszę do garażu.

 

IMG_20220826_183847.jpg.ed5eba2035c91e694203a81cf704ab9b.jpg

 

W garażu mam taki stojak na worki, nie jest może idealny, ale działa:

obraz.png.a51deecc284d722a983371047ca1eb9a.png

 

Jak się coś zapełnia, wynoszę go garażu (segregowalne) albo do kubłów (zmieszane/bio)

 

Przed domem mam czarny kubeł i dwa brązowe.

Jeśli worek na stojaku zapełni się, to związany ląduje w kącie w garażu albo stawiam go koło drewutni.

A, obok stojaka w garażu stawiam jeszcze tektury, które idą do osobnego niebieskiego worka (do tego na stojaku idzie drobnica).

 

Jako że masz węższą szafkę w kuchni, to pozostawiłbym tam miejsce tak jak piszesz na zmieszane, bio i plastik, ewentualnie jakieś małe miejsce żeby z jedną butelką czy papierem nie lecieć do garażu. Na plastik największy kosz, bo tego niestety najwięcej produkujemy.

 

W kubeł na "żółte" osobiście bym nie szedł - worek na stojaku działa i lepiej moim zdaniem w połowie miesiąca wystawić worek niż cały czas mieć "kibel" na placu.

 

 

Edytowane przez Majkiel
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał:

czołem

kończę robić meble kuchenne, na wiosce obowiązuje segregacja śmieci na 5 śmietników:

 

W szafce kuchennej mam kosz szafkowy na trzy frakcje (bio, plastik/metal, mieszane) https://www.eco-market.pl/wysuwany-kosz-do-segregacji-odpadow-20-l-2-x10-l-z-hamulcem?from=listing&campaign-id=19 (nie pamiętam producenta, ceny, coś podobnego co w linku). Worki na szkło i makulaturę leżą sobie w garażu a wynoszone są w miarę potrzeby (zapełnienia) w dniu zbiórki tychże frakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szpyrek napisał:

Do bio czy mieszanych wkładacie worki do kubłów w szafce no pod zlewem?

 

 

Tak, do kubłów na bio, mieszanych i do plastiku wrzucam worki. Dzięki temu nie trzeba tak często czyścić kubłów co jest nieco upierdliwe m. in. ze względu na zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoldFinger napisał:

 

W szafce kuchennej mam kosz szafkowy na trzy frakcje (bio, plastik/metal, mieszane) https://www.eco-market.pl/wysuwany-kosz-do-segregacji-odpadow-20-l-2-x10-l-z-hamulcem?from=listing&campaign-id=19 (nie pamiętam producenta, ceny, coś podobnego co w linku). Worki na szkło i makulaturę leżą sobie w garażu a wynoszone są w miarę potrzeby (zapełnienia) w dniu zbiórki tychże frakcji.

Mam coś podobnego w szafce w meblach w kuchni. Wysuwane 3 kosze 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpyrek napisał:

Do bio czy mieszanych wkładacie worki do kubłów w szafce no pod zlewem?

 

 

No dla mieszanych i bio wkładam.

Oczywiście z Bio wysypuję zawartość do brązowego kubła, a woreczek idzie do zmieszanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni mam szuflada wysoka pod zlewem i tam 2 kosze. Na wszystko i osobno bio. 

Bio wynoszę na kompostownik podobnie jak większą część papieru. Nie oddajemy brązowych worków w ogóle. 

Jak się zapełni ten drugi kosz to zabieram go do garażu i tam następuje segregacja. Mam stojak na zoly, niebieski i zielony worek. Zielony worek leży pod stojakiem bo szkło ciężkie. Żółty i niebieski zapięte w stojaku. Jak się worek zapełni to wynoszę na dwór. W dniu odbioru wystawiam worki przed posesję. 

Na zmieszane jest plastikowy pojemnik zielony. 

Tych zmieszanych to mało co jest. Jakoś raz na miesiąc oddajemy. Co drugi przyjazd śmieciarzy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szafce 3 pojemniki, zmieszane, bio i plastik/metal/papier/szkło.

Worek tylko w pojemniku na zmieszane, bio do kompostownika.

Plastik/metal, papier, szkło segreguję przy wynoszeniu.

Do tego worki z zielonym.

Trzymam to wszystko pod garażem w kącie działki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.