Skocz do zawartości

Dźwięk klik,klik,klik...


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jest sobie moja   Oktavia od jakiegoś czasu pojawiają się dźwięki jak w tytule przy małej prędkości skręconych kołach obojętnie czy w prawo czy w lewo i hamowaniu tuż przed zatrzymaniem. Byłem na stacji kontroli, luzów brak manewrowałem na placu różnie cisza ,ruszałem na skręconych kołach cisza czyli raczej nie przegub(w sumie to przegub strzela) kliki słychać przy małej prędkości tylko przy hamowaniu na skręconych kołach, hamując na wprost jest cicho.

Ktoś coś takiego przerabiał? dziwne zjawisko🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, robert2609 napisał:

Przy końcu to już sprzęgło raczej wciśnięte,ale robiłem różne kombinacje i zawsze gdy hamuje,przegub wewnętrzny słynie z drgań przenoszonych na auto a tu tego niema.

Z tą wibracją to niekoniecznie, ale raczej stukałby bez obciążenia (na luzie).

Edytowane przez DamU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Jest sobie moja   Oktavia od jakiegoś czasu pojawiają się dźwięki jak w tytule przy małej prędkości skręconych kołach obojętnie czy w prawo czy w lewo i hamowaniu tuż przed zatrzymaniem. Byłem na stacji kontroli, luzów brak manewrowałem na placu różnie cisza ,ruszałem na skręconych kołach cisza czyli raczej nie przegub(w sumie to przegub strzela) kliki słychać przy małej prędkości tylko przy hamowaniu na skręconych kołach, hamując na wprost jest cicho.
Ktoś coś takiego przerabiał? dziwne zjawisko
Ja bym szukal przyczyny w klockach hamulcowych. Rozebrać, przecyscic, jeszcze raz złożyć. Może w określonych warunkach klocek nierówno rozpoczyna hamowanie i klika.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciągnę dalej jest teraz tak iż gdy autem jadą pasażerowie to praktycznie za każdym razem słychać przy ruszaniu i końcówce przed zatrzymanie te klikanie muszą być lekko koła skręcone na wprost nic cisza przy ruszaniu i zatrzymaniu.

Dźwięk też nie występuje gdy jadę sam im więcej osób tym bardziej słychać 🤔.

Jedno co zdjagnozowalem to prawa strona ma luz na samej tarczy tzn.na obrocie z 3 może 5mm w tym czasie półoś jest bez ruchu a tarcza minimalnie po obrocie.

Porównując lewą stronę tam 0 luzu.

Czyżby to przegub? który dopiero przy obciążeniu się udziela? 

Nagrałem krótki filmik ale nie mogę go tu wstawić bo niby za długi i zbytnio nie wiem jak to zmniejszyć 

Edytowane przez robert2609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

No to proszę.

Dodam tylko,że tarcza jest dokręcona sprawdzałem ale niestety nie mam takiego klucza żeby sprawdzić ta śrubę.

Przegub nie strzela na skreconych kołach.

Może to luz na wieloklinie?

 

 

Edytowane przez robert2609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, robert2609 napisał:

Może to luz na wieloklinie

To na pewno nie 

Na pewno też nie jest to wina dokręconej lub nie półosi 

 

Myślę że twój opis jest na tyle mało precyzyjny ze warto abyś nagrał film na którym przedstawić ten dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do wyżej wymienionych części jest sens jechać sprawdzić zbieżność? Kierowca przy jeździe na wprost jest o jakieś 1 lub 2 stopnie w prawo teraz nie wiem... ale od nowości nie robiłem kontroli geometrii.Co dziwne to gdy zasiądzie ktoś na fotelu pasażera już jest idealnie prosto🤔

Chyba nie zaszkodzi podjechać niech sprawdzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.