Skocz do zawartości

Camper, campervan, VW California


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, bergerac napisał:

 

Widzę że to zabudowa Carthago Malibu, jeszcze bardziej sprytna niz Westfalia. 

Silnik 1.9TD (bez I) to jeden z tych słabych ale wiecznych. Ogólnie takimi wynalazkami leci się koło 100, wiec tez nie ma co przesadzać z wymaganiami, szczególnie przy jeździe 2-3h od domu.  

Ceny T4 takie są, startują od 30+ wiec można powiedzieć ze ten egzemplarz to z dołu widełek. Jak nie zgnity, mechanicznie zużyty to można rozważyć.

 

 

2 godziny temu, bergerac napisał:

 

To nie Westfalia tylko zwykły multivan, bez wyposażenia kamperowego. Drogi i mało kempingowy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Chalek said:

No ja byłem w szoku jakie to było mało dynamiczne (benzyna) głośne i niekomfortowe. Fakt że to egzemplarz zmęczony życiem był ale master wiele zdrowszy nie był.

 

MIalem identyczne odczucia jak wsiadlem jakis czas temu do Golfa I 1,6d bez wspomagania ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chalek napisał:

No ja byłem w szoku jakie to było mało dynamiczne (benzyna) głośne i niekomfortowe. Fakt że to egzemplarz zmęczony życiem był ale master wiele zdrowszy nie był.

 

To prawda że jeżdżąc współczesnymi autami to podróż w przeszłość i można doznać szoku, ale w przypadku auta kempingowego jest inne nastawienie, jedzie się odpoczywać, z założenia się nie spieszy, dieselek klekocze, podziwiamy widoki za szybą, zatrzymujemy gdy coś ciekawego i korzystamy z urlopu/weekendu. Jak ktoś oczekuje współczesności to kupuje nowe T6 czy Ducato z mocą 150+ i odpowiednim momentem, wtedy leci jak osobówką. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bergerac napisał:

nowe Californie czy Marcopolo to na pewno świetne auta. No, ale to już naprawdę spory budżet ;) 

Nie chcę Cię zniechęcać do pomysłu, ale wg mnie największą jego zaletą jest możliwość szybkiego ułożenia się do snu niezależnie od pogody, możliwość dość łatwego nocowania na dziko i super sprawdza się, gdy codziennie nocujemy gdzie indziej (bez planowania). Z tego co piszesz nie chcesz wykorzystać tych zalet. Przy takim budżecie i wymaganiach przemyślałbym zabudowę (szybko demontowalną) z kuchenka, umywalką i może roletą na dach. Do tego większy namiot z przedsionkiem składane krzesła i stolik i wygodne materace. Na kempingach i tak większość "kamperowców" korzysta z toalet i prysznicy przy obiektach. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To prawda że jeżdżąc współczesnymi autami to podróż w przeszłość i można doznać szoku, ale w przypadku auta kempingowego jest inne nastawienie, jedzie się odpoczywać, z założenia się nie spieszy, dieselek klekocze, podziwiamy widoki za szybą, zatrzymujemy gdy coś ciekawego i korzystamy z urlopu/weekendu. Jak ktoś oczekuje współczesności to kupuje nowe T6 czy Ducato z mocą 150+ i odpowiednim momentem, wtedy leci jak osobówką. 
 
 
Albo trafica 2.5dci 6b z wyjciowymi 150KM a po koksie uczciwe 180KM

Zdlubalem takiego campervana na L1H1 z przeznaczeniem 2os od biedy 2+1+1

Teraz budowałbym na L2H2 ale też traficu z tym samym motorem.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bergerac napisał:


Szukałem w necie dachu do T4 i za tyle mi wpadły oferty w oko. Tanio czy drogo?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Tanio. Może używane? Montaż nie jest łatwy, sam tego nie ogarniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Olas1 napisał:


Tanio. Może używane? Montaż nie jest łatwy, sam tego nie ogarniesz. 

cholera wie, nie doktoryzowałem się. Kumpel z siłki robi teraz Mercedesa Vito (w sensie przerabia na campervana) i mówił ostatnio, że dach z montażem do jego auta kosztuje 15 koła. 

 

Edit: ta aukcja wpadła mi w oko: https://allegro.pl/oferta/dach-sypialny-vw-t4-multivan-california-westfalia-8105761484

 

Edytowane przez bergerac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

cholera wie, nie doktoryzowałem się. Kumpel z siłki robi teraz Mercedesa Vito (w sensie przerabia na campervana) i mówił ostatnio, że dach z montażem do jego auta kosztuje 15 koła. 

 

Edit: ta aukcja wpadła mi w oko: https://allegro.pl/oferta/dach-sypialny-vw-t4-multivan-california-westfalia-8105761484

 

 

Napisałem w kilka miejsc i faktycznie jest taniej niż myślałem. Wersja z oświetleniem, otwieranymi oknami i łóżkiem ok 22000 brutto. Coraz bardziej mi się podoba ta opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem...
propozycja taka....

kupujesz sklejowego kamperboxa z materacem w jakims w miare uniwersalnym rozmiarze ( zeby dalo sie go wrzucic i do VW transportera i do Vito i do Berlingo. do tego szybko rozkladany namiot 2 dwojke.+ rolete na reking/ belki.
Inwestycja rzedu 3+2kzl ( czyba ze wybierzesz jakies Roxy)

Cos w ten deseń https://www.olx.pl/d/oferta/kemping-box-twoje-auto-twoj-kamper-CID767-IDOAgaR.html

https://www.olx.pl/d/oferta/camper-box-kamper-zabudowa-turystyczna-t4-vw-volkswagen-CID5-IDPHxFA.html

jak przemyslisz wymiary to zapakujesz i do mniejszych i do wiekszych ( typu Ducato/Vivario)

Jak Cie najdzie ochota w max polgodziny pakujesz z synem przygotowanego Kamperboxa i montujesz rolete i ziu. Na miejscu 2 osoby spia w aucie 2 w namiocie

( Hint: Jak dobrze zakombinujesz to sobie takiego miniVana kupisz jako jeden z pojazdow we flocie i bedziesz mowil pracownikowi ze ma Ci w ten piatek podstawic pod dom a sam moze sobie wziac Stelvio na weekend ;-)))))

Na wyjazdy jak opisujesz bierzesz pierwszego lepszego miniVanika z dowolnej wypozyczalni z okolicy

(+)
nie inwestujesz duzo- jak Ci sie odwidzi sprzedasz kamperboxa i rolete prawie w cenie zakupu

Nie masz kolejnego pojazdu na podjezdzie.

Na kempingach spisz osobno od dzieci ( if you know what i mean ;-))).
Jesli jedziesz sam bez dzieci to juz w ogole bajka

(-) stracona w sumie godzina na zapakowanie w piatek i wypakowanie w niedziele/ poniedzialek

jednak jakies niejsce w garazu trzeba na to znalexc ( mniej wiecej tyle co rower bo stoi w pionie/ na boku)






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fili_P napisał:

nie wiem...
propozycja taka....

kupujesz sklejowego kamperboxa z materacem w jakims w miare uniwersalnym rozmiarze ( zeby dalo sie go wrzucic i do VW transportera i do Vito i do Berlingo. do tego szybko rozkladany namiot 2 dwojke.+ rolete na reking/ belki.
Inwestycja rzedu 3+2kzl ( czyba ze wybierzesz jakies Roxy)

Cos w ten deseń https://www.olx.pl/d/oferta/kemping-box-twoje-auto-twoj-kamper-CID767-IDOAgaR.html

https://www.olx.pl/d/oferta/camper-box-kamper-zabudowa-turystyczna-t4-vw-volkswagen-CID5-IDPHxFA.html

jak przemyslisz wymiary to zapakujesz i do mniejszych i do wiekszych ( typu Ducato/Vivario)

Jak Cie najdzie ochota w max polgodziny pakujesz z synem przygotowanego Kamperboxa i montujesz rolete i ziu. Na miejscu 2 osoby spia w aucie 2 w namiocie

( Hint: Jak dobrze zakombinujesz to sobie takiego miniVana kupisz jako jeden z pojazdow we flocie i bedziesz mowil pracownikowi ze ma Ci w ten piatek podstawic pod dom a sam moze sobie wziac Stelvio na weekend ;-)))))

Na wyjazdy jak opisujesz bierzesz pierwszego lepszego miniVanika z dowolnej wypozyczalni z okolicy

(+)
nie inwestujesz duzo- jak Ci sie odwidzi sprzedasz kamperboxa i rolete prawie w cenie zakupu

Nie masz kolejnego pojazdu na podjezdzie.

Na kempingach spisz osobno od dzieci ( if you know what i mean ;-))).
Jesli jedziesz sam bez dzieci to juz w ogole bajka

(-) stracona w sumie godzina na zapakowanie w piatek i wypakowanie w niedziele/ poniedzialek

jednak jakies niejsce w garazu trzeba na to znalexc ( mniej wiecej tyle co rower bo stoi w pionie/ na boku)





 

Poszedłem tą drogą i nie narzekam. Kupiłem raxo za piątkę- teraz chodzą po ok 6-7 tysi. Chciałem założyć markizę z opcją namiotu, ale żona woli przedsionek który też ma możliwość założenia sypialni. W przedsionku można swobodnie usiąść nawet w deszczową pogodę i nic nam nie zacina i nie wieje, choć więcej zabawy przy rozkładaniu. Jak potrzebuję "na szybko" to mam tarp z deca.

Box ląduje w bagażniku wiosną, wyciągam go jesienią.  Nawet jak nie korzystam ze spania to mam zawsze pod ręką leżaki i kawę- na jednodniowych wycieczkach jak znalazł, no i nadal samochód ma 5 miejsc do jazdy.

 

Screenshot_20220907-112734_Chrome.jpg

Screenshot_20220907-112832_Chrome.jpg

Screenshot_20220907-112837_Chrome.jpg

Edytowane przez Bartolomej
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2022 o 07:44, bergerac napisał:

cholera wie, nie doktoryzowałem się. Kumpel z siłki robi teraz Mercedesa Vito (w sensie przerabia na campervana) i mówił ostatnio, że dach z montażem do jego auta kosztuje 15 koła. 

 

Edit: ta aukcja wpadła mi w oko: https://allegro.pl/oferta/dach-sypialny-vw-t4-multivan-california-westfalia-8105761484

 

 

No i d...pa... w wersji ze szklanym dachem jaką mam nie da się zamontować podnoszonego dachu :( 

Namiotu nie chce, więc chyba wrócę do koncepcji spania w środku. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartolomej napisał:

Poszedłem tą drogą i nie narzekam. Kupiłem raxo za piątkę- teraz chodzą po ok 6-7 tysi. Chciałem założyć markizę z opcją namiotu, ale żona woli przedsionek który też ma możliwość założenia sypialni. W przedsionku można swobodnie usiąść nawet w deszczową pogodę i nic nam nie zacina i nie wieje, choć więcej zabawy przy rozkładaniu. Jak potrzebuję "na szybko" to mam tarp z deca.

Box ląduje w bagażniku wiosną, wyciągam go jesienią.  Nawet jak nie korzystam ze spania to mam zawsze pod ręką leżaki i kawę- na jednodniowych wycieczkach jak znalazł, no i nadal samochód ma 5 miejsc do jazdy.

 

Screenshot_20220907-112734_Chrome.jpg

Screenshot_20220907-112832_Chrome.jpg

Screenshot_20220907-112837_Chrome.jpg

Btw Ceny tych boxow sa dobre :) za kilka kilogramów  sklejki 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Btw Ceny tych boxow sa dobre :) za kilka kilogramów  sklejki 😁

 

 

Zobacz ile kosztuje ta sklejka, ile zawiasy porządne i prowadnice. Dodaj do tego ładną obróbkę i masz parę złotych. 

Tanie badziewie i za 3000zł można mieć. Teraz niestety mocno podrożało drewno. Jak sam chciałem zrobić taką skrzynię to same płyty 18mm kosztowały mnie ok 1500zł. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Btw Ceny tych boxow sa dobre :) za kilka kilogramów  sklejki 😁

 

Raxo to nie jest zwykła sklejka. To nie jest tylko sklejka. Oglądałem tanie boxy ze zwykłej sklejki- wolałem dopłacić parę złotych :hehe:.

Jakby była kasiorka, to kupiłbym californię.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Olas1 napisał:

 

Zobacz ile kosztuje ta sklejka, ile zawiasy porządne i prowadnice. Dodaj do tego ładną obróbkę i masz parę złotych. 

Tanie badziewie i za 3000zł można mieć. Teraz niestety mocno podrożało drewno. Jak sam chciałem zrobić taką skrzynię to same płyty 18mm kosztowały mnie ok 1500zł. 

Wycinane na cnc, dobra powłoka, materace... się uzbiera. Zdaję sobie sprawę że sam zrobiłbym ulepa parę złotych taniej ;]

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym auto, które mógłbym wykorzystać na co dzień, bo po co kupić, żeby jeździć w sumie 20 dni w roku?

W moim przypadku 2+1:

T4 za duża na co dzień, a jak mam się w niej gnieść na kempingu to wolałbym Berlingo z namioto - markizą i normalnym namiotem lub wypożyczać przyczepę kempingową.

Na dłuższe wakacje wypożyczałbym kampera, pod warunkiem, że co drugi dzień zmieniam lokalizację. Inaczej taniej wychodzi jechać Berlingo na kwaterę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OPAL napisał:

... Inaczej taniej wychodzi jechać Berlingo na kwaterę.

Na kempingi nie jeździ się żeby było taniej. To trzeba lubieć. Jakbym miał mieć dylemat hotel czy kemping... brrr... 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartolomej napisał:

Na kempingi nie jeździ się żeby było taniej. To trzeba lubieć. Jakbym miał mieć dylemat hotel czy kemping... brrr... 

Często na kempingach są kwatery (np. bungalowy). We Włoszech praktycznie na każdym, na którym byłem, mieszkałem w domkach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, OPAL napisał:

Często na kempingach są kwatery (np. bungalowy). We Włoszech praktycznie na każdym, na którym byłem, mieszkałem w domkach.

Masz rację, źle zrozumiałem "kwatery". Też zdażyło mi się brać domek zamiast namiotu- w vacansoleil czasami dają fajne rabaty dla stałych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, ppmarian napisał:
23 godziny temu, Olas1 napisał:
 
No i d...pa... w wersji ze szklanym dachem jaką mam nie da się zamontować podnoszonego dachu emoji20.png 
Namiotu nie chce, więc chyba wrócę do koncepcji spania w środku. 

Czemu namiot dachowy odpada. Teraz na namioty dachowe typu kapsuła- Voyager jest promocja 5.2kpln

 

Bo auto ma 2m wysokości i nie chce mi się po drabinie latać :) Montowanie tego też łatwe nie jest. Chciałem mieć coś na stałe (dach podnoszony), ale nici z tego, więc pójdę zapewne w box. Dodatkowo tak czy inaczej będzie namiot jak wstawił kolega powyżej. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 10:47, Olas1 napisał:

 

Bo auto ma 2m wysokości i nie chce mi się po drabinie latać :) Montowanie tego też łatwe nie jest. Chciałem mieć coś na stałe (dach podnoszony), ale nici z tego, więc pójdę zapewne w box. Dodatkowo tak czy inaczej będzie namiot jak wstawił kolega powyżej. 

 

Box w berlingo + przedsionek. Dzisiaj przyszedł :yay:

Do przedsionka można dokupic za dwie stówki dwuosobową sypialnię w decu.

20220912_173117.jpg

20220912_173453.jpg

Edytowane przez Bartolomej
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, deszczowyRoman napisał:

Jaki koszt?

Box raxo dwa lata temu kupiłem za 4800 (teraz 6700) 

 https://www.raxo.me/

Przedsionek 1400 w decu. 

Screenshot_20220912-200743_Chrome.jpg

kamperowanie ogarnięte po taniości ;]

Edytowane przez Bartolomej
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartolomej napisał:

Box w berlingo + przedsionek. Dzisiaj przyszedł :yay:

Do przedsionka można dokupic za dwie stówki dwuosobową sypialnię w decu.

20220912_173117.jpg

20220912_173453.jpg

Szkoda tylko, że przedsionek z boku, a box z kuchnią i zlewem z tyłu (mam na myśli złą pogodę). Ale ogólnie naprawdę spoko 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janusz napisał:

Szkoda tylko, że przedsionek z boku, a box z kuchnią i zlewem z tyłu (mam na myśli złą pogodę). Ale ogólnie naprawdę spoko 👍

Kuchenka ląduje w przedsionku na szafce razem z lodówką. Przedsionek mogę też postawić z tyłu, tyle że wówczas gorzej się wsiada na wyrko. 

Edytowane przez Bartolomej
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bartolomej napisał:

Box w berlingo + przedsionek. Dzisiaj przyszedł :yay:

Do przedsionka można dokupic za dwie stówki dwuosobową sypialnię w decu.

 

 

 

Ile trwa nadmuchanie przedsionka? Też chce taki kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Olas1 napisał:

 

Ile trwa nadmuchanie przedsionka? Też chce taki kupić. 

W trzy minuty przedsionek stoi przy aucie. Mam pompkę do materaca z decathlonu i jest połowę mniejsza od dedykowanej. Miała być markiza ze względu na szybkość rozkładania, ale przedsionek daje jednak więcej intymności i jest wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartolomej napisał:

W trzy minuty przedsionek stoi przy aucie. Mam pompkę do materaca z decathlonu i jest połowę mniejsza od dedykowanej. Miała być markiza ze względu na szybkość rozkładania, ale przedsionek daje jednak więcej intymności i jest wysoki.

 

Też chciałem markizę, ale... i tam musiałbym dołożyć do tego boczne ścianki, więc nie ma sensu się pakować w giga wydatki. Tu za 1400zł masz komplet. 

Super, że to taki łatwe w rozłożeniu. Podłoga jest mocowana na stałe czy dopinana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Olas1 napisał:

 

Też chciałem markizę, ale... i tam musiałbym dołożyć do tego boczne ścianki, więc nie ma sensu się pakować w giga wydatki. Tu za 1400zł masz komplet. 

Super, że to taki łatwe w rozłożeniu. Podłoga jest mocowana na stałe czy dopinana? 

Podłoga jest dopinana. Od razu była założona.

taki test znalazłem.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.09.2022 o 07:44, bergerac napisał(a):

cholera wie, nie doktoryzowałem się. Kumpel z siłki robi teraz Mercedesa Vito (w sensie przerabia na campervana) i mówił ostatnio, że dach z montażem do jego auta kosztuje 15 koła. 

 

Edit: ta aukcja wpadła mi w oko: https://allegro.pl/oferta/dach-sypialny-vw-t4-multivan-california-westfalia-8105761484

 

 

No i jednak do mojej Cytryny da się zamontować dach :)

W listopadzie będzie montowany. Kompletny wyszedł koło 28000 brutto. Z ledami, panelem 160w, dodatkowym oświetleniem. Aaaaaaaaale się nie mogę doczekać :) 

  • Lubię to 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olas1 napisał(a):

 

No i jednak do mojej Cytryny da się zamontować dach :)

W listopadzie będzie montowany. Kompletny wyszedł koło 28000 brutto. Z ledami, panelem 160w, dodatkowym oświetleniem. Aaaaaaaaale się nie mogę doczekać :) 

ja myślę o czymś takim https://www.olx.pl/d/oferta/fiat-ducato-kamper-3-0-180-km-4-osobowy-CID5-IDPZkDL.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

zastanawiam się tylko czy jest potrzebna jakaś homologacja na taką samoróbkę? 

u mnie na pokładzie jest 5 osób i ciężko coś znaleźć w normalnym gabarycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinas napisał(a):

ja myślę o czymś takim https://www.olx.pl/d/oferta/fiat-ducato-kamper-3-0-180-km-4-osobowy-CID5-IDPZkDL.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

zastanawiam się tylko czy jest potrzebna jakaś homologacja na taką samoróbkę? 

u mnie na pokładzie jest 5 osób i ciężko coś znaleźć w normalnym gabarycie.

 

Ja też myślałem o blaszaku, ale... tym się nie da jeździć na co dzień. Koszty utrzymania przyczepy, blaszaka i auta były by średnio rozsądne. Przyczepy nie chce się pozbywać jeszcze przez kilka lat, bo jest idealna na wakacje. A taki minivan dla 2ki dorosłych jest wg mnie idealny. Szybkie przeloty i tak się kończą na kempingu na którym ma wszystko co potrzebne do wypoczynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 12:09, Olas1 napisał(a):

 

Ja też myślałem o blaszaku, ale... tym się nie da jeździć na co dzień. Koszty utrzymania przyczepy, blaszaka i auta były by średnio rozsądne. Przyczepy nie chce się pozbywać jeszcze przez kilka lat, bo jest idealna na wakacje. A taki minivan dla 2ki dorosłych jest wg mnie idealny. Szybkie przeloty i tak się kończą na kempingu na którym ma wszystko co potrzebne do wypoczynku. 

Pojechaliśmy na targi ddo Nadarzyna. Ja z żoną berlingo, szwagier z żona wynajął kampera integrę... ale chłam- kokpit kręcony blachowkrętami :hehe:.

Tak sie ze szwagrem zrobiliśmy, że kupił przyczepe hobby prestige 660. Nowiutka, pachnąca :serducha:.

Foto ze zlotu, szwagra leica po prawej ;]

 

20220930_151018.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartolomej napisał(a):

Pojechaliśmy na targi ddo Nadarzyna. Ja z żoną berlingo, szwagier z żona wynajął kampera integrę... ale chłam- kokpit kręcony blachowkrętami :hehe:.

Tak sie ze szwagrem zrobiliśmy, że kupił przyczepe hobby prestige 660. Nowiutka, pachnąca :serducha:.

Foto ze zlotu, szwagra leica po prawej ;]


Mam 490tkę, witam w klubie hobby 😁

A same targi to jedno wielkie rozczarowanie niestety, choć kupiłem sobie u Czechów fajne torby na okno do Cytryny 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olas1 napisał(a):


Mam 490tkę, witam w klubie hobby 😁

A same targi to jedno wielkie rozczarowanie niestety, choć kupiłem sobie u Czechów fajne torby na okno do Cytryny 👍

Zwariowałeś. Ceny mieli kosmiczne. Za 4 sztuki tych lepszych 1900zł. Targi targami, zlot to był dopiero wyczyn... dno i metr mułu. Mam nadzieję że w przyszłym roku nikt im nie przyjedzie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartolomej napisał(a):

Pojechaliśmy na targi ddo Nadarzyna. Ja z żoną berlingo, szwagier z żona wynajął kampera integrę... ale chłam- kokpit kręcony blachowkrętami :hehe:.

Tak sie ze szwagrem zrobiliśmy, że kupił przyczepe hobby prestige 660. Nowiutka, pachnąca :serducha:.

Foto ze zlotu, szwagra leica po prawej ;]

 

Przejezdzialem dzisiaj obok tego rowerem ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę o czymś takim https://www.olx.pl/d/oferta/fiat-ducato-kamper-3-0-180-km-4-osobowy-CID5-IDPZkDL.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7
zastanawiam się tylko czy jest potrzebna jakaś homologacja na taką samoróbkę? 
u mnie na pokładzie jest 5 osób i ciężko coś znaleźć w normalnym gabarycie.
Przy takiej gromadzie zapomni o campervan. Tylko alkow a i tak będzie ciasno do 3.5T

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ppmarian napisał(a):

Przy takiej gromadzie zapomni o campervan. Tylko alkow a i tak będzie ciasno do 3.5T

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

chłopaków mogę wykwaterować do namiotu. bardziej chodzi o podróżowanie.

tutaj kolejne cudo ze słusznym przebiegiem https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-caravelle-vw-caravelle-multivan-lang-t5-4motion-4x4-kamper-solar-lodowka-stolik-ID6EXLy2.html?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinas napisał(a):

chłopaków mogę wykwaterować do namiotu. bardziej chodzi o podróżowanie.

tutaj kolejne cudo ze słusznym przebiegiem https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-caravelle-vw-caravelle-multivan-lang-t5-4motion-4x4-kamper-solar-lodowka-stolik-ID6EXLy2.html?

 

 

 

Nie sugeruj się tak do końca opiniami, kolega @ppmarian tez lubi na siłę odradzać - moi dobrzy znajomi jeżdżą kampervanem w składzie dwie osoby dorosłe i piątka dzieci. Auto max długie i wysokie, wystarczyło miejsca na 7 foteli z pasami, toaletę, lodówkę, kuchenkę i spanie dla wszystkich. Niestety tutaj już trzeba obejść się bez łazienki, gdyby była dwójka dzieciaków mniej spokojnie by się zmieścił prysznic.

Jest ciasno, ale są szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie sugeruj się tak do końca opiniami, kolega @ppmarian tez lubi na siłę odradzać - moi dobrzy znajomi jeżdżą kampervanem w składzie dwie osoby dorosłe i piątka dzieci. Auto max długie i wysokie, wystarczyło miejsca na 7 foteli z pasami, toaletę, lodówkę, kuchenkę i spanie dla wszystkich. Niestety tutaj już trzeba obejść się bez łazienki, gdyby była dwójka dzieciaków mniej spokojnie by się zmieścił prysznic.
Jest ciasno, ale są szczęśliwi.
Kolega ppmarian przerobił wypady pod namiot, spanie w kombi, zachodnia budę 400cm na haku, potem 460, teraz 520cm
Do tego zbudował sobie campetvana na h1l1

Nie wspominając wypadów z rodzicami łącznie z 126p + n126

Wiec absolutnie nic nie wie o caravanigu.

Jak jest pogoda to jest super można spać nawet pod gołym niebem ale jak pada to każdy chciałby choć odrobinę kawałka swojej przestrzeni...


  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.