Skocz do zawartości

Renault Talisman - nie otwierają się przednie drzwi


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, coś się stało z Renatą i czasami nie otwiera przednich drzwi - można je otworzyć od środka, nie można od zewnątrz. Nie dzieje się tak zawsze, dotyczy i lewych i prawych jednocześnie. O co może chodzić? Bateria w karcie?

Aha, jest system keyless, na tej samej karcie raz się tak stało, potem kilka razy otwierały się ok, potem znowu raz robiły problem.

 

Edytowane przez fosfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, WaWeR napisał:

Nie otwiera keyles czy w ogóle nie możesz otworzyć?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Podchodzę, keyless otwiera tylne drzwi i klapę. Przednie się nie otwierają. Wchodzę tylnymi, od środka otwieram przednie i jest ok.

Zdarzyło się tak dwa razy. Pomiędzy nimi działało normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzę, keyless otwiera tylne drzwi i klapę. Przednie się nie otwierają. Wchodzę tylnymi, od środka otwieram przednie i jest ok.
Zdarzyło się tak dwa razy. Pomiędzy nimi działało normalnie.
A z pilota? Otwiera normalnie?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WaWeR napisał:

A z pilota? Otwiera normalnie?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Nope. Próbowałem zamykać, otwierać kilka razy i nic, tylko tył. Jak już otworzyłem ze sroda, to później było ok.

 

Na razie zmieniłem baterię, chociaż wyjęta pokazuje nadal 3V. Potestuję na drugiej karcie i zobaczę, czy sytuacja się powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, WaWeR said:

Nie piłeś, wypij. Hehe
Ale generalnie to wolę takie myki w renault niż myki z silnikami benzynowymi w psa.

 

 

Niestety 1,2Tce to taki sam kibel jak 1,2PT od PSA...

Ten nowy 1,3Tce chyba faktycznie wypada lepiej, albo jeszce za krotko jest na rynku ;)

Slabo idzie ogolnie Francuzom w napedy noPB w ostatnim czasie a diesle za chwile znikna calkowicie z oferty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WaWeR napisał:


 

 


Nie piłeś, wypij. Hehe
Ale generalnie to wolę takie myki w renault niż myki z silnikami benzynowymi w psa.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Może jest jakiś rozsądny powód dla którego tak się dzieje. Może to ta nieszczęsna bateria (ale to by było dziwne). Siłowniki raczej wykluczam, bo jednak zwykle działają. Może faza księżyca..

Ostatnio dwa razy zdarzyło mi się, że ręczny nie chciał puścić i musiałem go ręcznie kliknąć. To ogarnałem - jak odpalę, wrzucę "D", otworzę drzwi kierowcy, to trzeba wtedy samemu ręczny puścić... Może z drzwiami też jest jakiś mechanizm otwarć/zamknięć, który to powoduje... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, fosfor said:

Może jest jakiś rozsądny powód dla którego tak się dzieje. Może to ta nieszczęsna bateria (ale to by było dziwne). Siłowniki raczej wykluczam, bo jednak zwykle działają. Może faza księżyca..

Ostatnio dwa razy zdarzyło mi się, że ręczny nie chciał puścić i musiałem go ręcznie kliknąć. To ogarnałem - jak odpalę, wrzucę "D", otworzę drzwi kierowcy, to trzeba wtedy samemu ręczny puścić... Może z drzwiami też jest jakiś mechanizm otwarć/zamknięć, który to powoduje... 😄

 

Akumulator w jakim masz stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mierzyłem, może być średni. Podładować?

Start/stop wyłacza silnik na światłach, więc nie powinien być beznadziejny.

 

W instrukcji jest taki obrazek:

obraz.png.be6588988ecabe28eb3be97d36b99611.png

Może ten czujnik coś klęknął, albo pokrętło nie jest dokładnie ustawione. Nie widzę tam niestety oznaczeń i nie wiem w jakiej pozycji jest otwarte a w jakiej zamknięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WaWeR napisał:

Raczej obstawiał bym wyłączniki przy klamjach, o ile takie są.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

nic takiego nie kojarzę.

Z drugiej strony, zamknięte były z obu, ekhm, stron, więc to raczej nie mechanika. Coś mu się musiało wcześniej popsuć, w jakimś wspólnym dla obu stron miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy później...
W dniu 6.07.2023 o 13:39, Kyniek napisał(a):

Hej, mam dokładnie to samo!! Od czasu do czasu dzieje się tak, że otwierają się tylko tylne drzwi i muszę drzwi przednie (jedne i drugie) otworzyć od środka. Problem znika i po kilku dniach pojawia się ponownie. Ktoś coś?

Mi pomogła wymiana baterii w kartach, tam jest zwykłe cr2032 i dobre dojście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 4.09.2022 o 15:10, fosfor napisał(a):

Na razie zmieniłem baterię, chociaż wyjęta pokazuje nadal 3V. Potestuję na drugiej karcie i zobaczę, czy sytuacja się powtarza.

 

W dniu 13.07.2023 o 07:58, fosfor napisał(a):

Mi pomogła wymiana baterii w kartach, tam jest zwykłe cr2032 i dobre dojście.

Nowa powinna mieć jakieś 3,25-3,27 w zależności jak jest świeża.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.