Skocz do zawartości

Działka leśna


DoLeCk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem podpytać czy ktoś miał przyjemność/nie przyjemność zmieniać rodzaj działki z leśnej na budowlaną?

Nie wiem czy to porywanie się z motyką na księżyc czy jedna da radę to okiełznać po ludzku.

 

Ktoś coś może się podzielić wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DoLeCk napisał:

Cześć.

Chciałem podpytać czy ktoś miał przyjemność/nie przyjemność zmieniać rodzaj działki z leśnej na budowlaną?

Nie wiem czy to porywanie się z motyką na księżyc czy jedna da radę to okiełznać po ludzku.

 

Ktoś coś może się podzielić wiedzą?

Las czy leśna z prawem zabudowy ?

Jeżeli to drugie to nie ma problemu, połowa Józefowa to takie działki. Jeżeli las to mocno ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka leśna, w tym sęk.

Czy ma prawo do zabudowy...

Z tego co mi wiadomo miejski plan zagospodarowania w 23 ma być dla tego rejonu.

Na plus fakt, iż już domy jednorodzinne w bliskiej okolicy stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DoLeCk napisał:

Działka leśna, w tym sęk.

Czy ma prawo do zabudowy...

Z tego co mi wiadomo miejski plan zagospodarowania w 23 ma być dla tego rejonu.

Na plus fakt, iż już domy jednorodzinne w bliskiej okolicy stoją.

Ma być ;]

U mnie już 10 lat obiecują utwardzenie drogi :no:

A były radny buduje osiedle i ma niby znajomości.

Jeśli masz cynk, że ktoś ważny (naprawdę ważny) chodzi koło tego, to można kupić, ale nie przepłacać!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga utwardzona asfaltowa pod samą bramę jest :)

Wiesz w dzisiejszych czasach przepłacanie nabiera nowego znaczenia ;)

Od drugiej zaś strony jak siano ma leżeć i marnieć na koncie to niech procentuje w ziemi. Jak sięgam pamięcią nikt nie stracił jeszcze na takiej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DoLeCk napisał:

Działka leśna, w tym sęk.

Czy ma prawo do zabudowy...

Z tego co mi wiadomo miejski plan zagospodarowania w 23 ma być dla tego rejonu.

Na plus fakt, iż już domy jednorodzinne w bliskiej okolicy stoją.

W Józefowie już przeszło 20 lat temu sprzedawali działki  leśne, lada moment do odleśnienia.

Działki dalej są leśna a szansa coraz mniejsza. Miały być na lokatę kapitału i od 20 lat nie poszły do góry.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 09:54, MarcG napisał:

W Józefowie już przeszło 20 lat temu sprzedawali działki  leśne, lada moment do odleśnienia.

Działki dalej są leśna a szansa coraz mniejsza. Miały być na lokatę kapitału i od 20 lat nie poszły do góry.

nie dygaj

chca wprowadzic 30% opłate za ustalenie MPZP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2022 o 12:23, DoLeCk napisał:

Cześć.

Chciałem podpytać czy ktoś miał przyjemność/nie przyjemność zmieniać rodzaj działki z leśnej na budowlaną?

Nie wiem czy to porywanie się z motyką na księżyc czy jedna da radę to okiełznać po ludzku.

 

Ktoś coś może się podzielić wiedzą?

Pytanie jak wygląda działka i czy jest tam Ls (las stały) czy Lz (zadrzewienia i zakrzewienia) i czy jest ten las objęty uproszczonym planem zagospodarowania lasu, czy jest MPZP itd. To że domy stoją to nic bo przepisy się zmieniły stosunkowo niedawno i domy po sąsiedzku z lat 80 o niczym nie świadczą. 

 

Drogi są 2: reklasyfikacja gruntów z leśnego na rolny a potem już łatwiej, lub, odlesienie gdzie do 500 m2 powinno być trochę łatwiej. Ja walczę z tym w tym roku, tyle że muszę jeszcze jedną działkę wyjaśnić bo są 2 punkty odniesienia, w zalezności który geodeta przyjedzie. @Alanka może tak być? Sprawa zgłoszona do starostwa i jak to się wyjaśni to ruszam z odlesieniem. Z tym że odlesienie całej działki przy takich cenach rynkowych drzewa to może być niezły koszt. Nie wiem jaka powierzchnia, ja mam kilka tys. m2 i w najlepszym wypadku chcę tylko 500 m2 odlesić a na reszcie niech sobie drzewa rosną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucash napisał:

Pytanie jak wygląda działka i czy jest tam Ls (las stały) czy Lz (zadrzewienia i zakrzewienia) i czy jest ten las objęty uproszczonym planem zagospodarowania lasu, czy jest MPZP itd. To że domy stoją to nic bo przepisy się zmieniły stosunkowo niedawno i domy po sąsiedzku z lat 80 o niczym nie świadczą. 

 

Drogi są 2: reklasyfikacja gruntów z leśnego na rolny a potem już łatwiej, lub, odlesienie gdzie do 500 m2 powinno być trochę łatwiej. Ja walczę z tym w tym roku, tyle że muszę jeszcze jedną działkę wyjaśnić bo są 2 punkty odniesienia, w zalezności który geodeta przyjedzie. @Alanka może tak być? Sprawa zgłoszona do starostwa i jak to się wyjaśni to ruszam z odlesieniem. Z tym że odlesienie całej działki przy takich cenach rynkowych drzewa to może być niezły koszt. Nie wiem jaka powierzchnia, ja mam kilka tys. m2 i w najlepszym wypadku chcę tylko 500 m2 odlesić a na reszcie niech sobie drzewa rosną. 

Ja Cię straszyć nie chcę, ale kiedyś chyba pisałam, że za 10a z Ls na B (kompleks ponad hektar) gość zapłacił kilkadziesiąt tysięcy złotych, a ta sytuacja była z 5-6 lat temu. 

 

Co to znaczy "bo są 2 punkty odniesienia, w zalezności który geodeta przyjedzie. "? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alanka napisał:

Ja Cię straszyć nie chcę, ale kiedyś chyba pisałam, że za 10a z Ls na B (kompleks ponad hektar) gość zapłacił kilkadziesiąt tysięcy złotych, a ta sytuacja była z 5-6 lat temu. 

 

Co to znaczy "bo są 2 punkty odniesienia, w zalezności który geodeta przyjedzie. "? 

No wyobraź sobie że jest burdel. I jak przyjechała ekipa do stwierdziła że punkt odniesienia mają od strony wsi X. A działka jest we wsi Y. I zamiast wziąć mierzyć od punktów odniesienia na działce szwagra to pomierzyli sąsiada od du..y strony i wychodzi że działka jest węższa o 3 metry a dom po sąsiedzku jest wbudowany w tą działkę. Ponoć do odkręcenia. 

Odlesienie 5a jest bezpłatne. Ale w to musi wejsć zabudowa, drogi i nawet szambo chyba. Jestem na początku drogi dopiero ale to mi potwierdzili. Są też tacy że..panie buduj się pan, kto to będzie sprawdzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lucash napisał:

No wyobraź sobie że jest burdel. I jak przyjechała ekipa do stwierdziła że punkt odniesienia mają od strony wsi X. A działka jest we wsi Y. I zamiast wziąć mierzyć od punktów odniesienia na działce szwagra to pomierzyli sąsiada od du..y strony i wychodzi że działka jest węższa o 3 metry a dom po sąsiedzku jest wbudowany w tą działkę. Ponoć do odkręcenia. 

Odlesienie 5a jest bezpłatne. Ale w to musi wejsć zabudowa, drogi i nawet szambo chyba. Jestem na początku drogi dopiero ale to mi potwierdzili. Są też tacy że..panie buduj się pan, kto to będzie sprawdzał. 

Zrób ustalenie  przebiegu granic, albo rozgraniczenie. Granice będą prawne i będzie spokój na lata. 

To, że ktoś ma nieruchomości (w sensie budynki) na sąsiedniej działce to sporo tego było. Przy modernizacjach jak sąsiedzi byli zgodni to na oświadczenia stron poprawialiśmy. 

 

 

Co do odlesienia ciężko mi się wypowiedzieć, bo nigdy nie braliśmy udziału w czymś takim. Wiem tyle co słyszałam od innych geodetów i co mi ludzie przy okazji modernizacji mówili. No i wystawiałam zaświadczenia (gdy pracowałam w starostwie), że działka nie jest objęta uproszczonym planem, a kolega z biurka obok przyjmował wnioski o zmianę użytku na leśny. Czasami tłumaczył ludziom, że to później ciężko odkręcić... 

Raz była sytuacja, że przyszedł dziadek, że on ma las, a tam nigdy lasu nie było. Chyba skończyło się nakazem zalesienia działki, ale już nie pamiętam. 

 

Co do "panie buduj się pan, kto to będzie sprawdzał" - najgłupsza rada jaką możesz dostać. Zapytaj czy na piśmie Ci podpiszą, że poniosą koszty jakby co. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2022 o 16:34, DoLeCk napisał:

Działka leśna, w tym sęk.

Czy ma prawo do zabudowy...

Z tego co mi wiadomo miejski plan zagospodarowania w 23 ma być dla tego rejonu.

Na plus fakt, iż już domy jednorodzinne w bliskiej okolicy stoją.

To może być problem. W ok mam masę działek leśnych, niektórzy nawet to ogrodzili ale w większości ogrodzenie pochłonęła roślinność. Z tego co sprawdzałem na mapie um ludzie dostali odmowę wydania WZ.

Jak ma być MPZP to powinno być studium, wtedy warto przeczytać go. Może się okazać, że zabudowa będzie mocno ograniczona.

Jak szukasz działki budowlanej to sprzedaje się taka na mojej ulicy, jest plan a otoczona lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Chciałem podpytać czy ktoś miał przyjemność/nie przyjemność zmieniać rodzaj działki z leśnej na budowlaną?
Nie wiem czy to porywanie się z motyką na księżyc czy jedna da radę to okiełznać po ludzku.
 
Ktoś coś może się podzielić wiedzą?
Bez znajomości to nic nie zmienisz... Szczególnie okolice Warszawy. Lepiej jak już to włożyć kasę w coś pewnego niż sugerować się że ci zrobią plan i to taki co ci pasuje. Daj znać co szukasz i w jakim budżecie to czasem mogę dać cynk z okolicy jak się coś ciekawego pojawi.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dopytuję przed ;)

Deweloper to jednego dnia załatwi wszystko ze wszystkim więc może i zwykły kowalski by dał radę...

Po pierwszych krokach jakąś diodę w euro tunelu widać w stosunku do możliwości, ale jeszcze muszę z jakimś leśniczym coś wysuszyć i porozmawiać od serca.

 

Odezwę się :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DoLeCk napisał:

Dlatego dopytuję przed ;)

Deweloper to jednego dnia załatwi wszystko ze wszystkim więc może i zwykły kowalski by dał radę...

Po pierwszych krokach jakąś diodę w euro tunelu widać w stosunku do możliwości, ale jeszcze muszę z jakimś leśniczym coś wysuszyć i porozmawiać od serca.

 

Odezwę się :piwko:

 

Dawaj znać jak coś będziesz wiedział, sam mam działkę leśną 38ar (też w mazowieckim, więc może ścieżka będzie podobna)  i jak tu pisałem o próbach zmiany na budowlaną to mi pisali, że wyjdzie to miliony monet i że się nie opłaca :ok: 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DoLeCk napisał:

Dlatego dopytuję przed ;)

Deweloper to jednego dnia załatwi wszystko ze wszystkim więc może i zwykły kowalski by dał radę...

Po pierwszych krokach jakąś diodę w euro tunelu widać w stosunku do możliwości, ale jeszcze muszę z jakimś leśniczym coś wysuszyć i porozmawiać od serca.

 

Odezwę się :piwko:

pamiętaj że gdyby było łatwo lub dało by się to sprzedający by to zrobił i podbił cenę ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DoLeCk napisał:

Ale lenistwo właścicieli i aktualna sytuacja rynku nie zmusza do takich działań ;)

bardziej chodzi o to żebyś sobie gotówki nie zamroził, rozpatrz się dobrze, oszacuj ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.