Skocz do zawartości

Tarcza zegara


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję podmienić tarcze obrotomierza na taką z inną czcionką. Niestety firma, która miała mi to zrobić wykruszyła się.

Dokładny projekt mam tylko nie wiem na czym to można wydrukować - jakieś sugestie ?

 

Tarczka jest std 52mm a zegar podświetlany żarówką z zewn, więc nie musi być przeroczysta. Ważne, żeby dobrze to wykonać i tarczka nie blakła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, technix napisał:

Kiedyś user Lelek to robił w swojej Astrze F, pamiętam jak go podziwiałem

Szukaj w historii AK 👍

Brak aktywności od 4lat.

12 godzin temu, ccLot napisał:

Poszukaj na allegro jest parę firm co robią tarcze do aut z USA może wezmą takie zlecenie.

Do Edge'a brałem od MoMan, wyglądała jak oryginał

Chyba tak zrobię, do części znalezionych już wysłałem.

Z MoMan byłem wstępnie dogadany, ale przeprosili, że nie dadzą rady zrobić.

Zastanawiam się czy jakoś samemu tego nie da się zrobić, np wydrukować na jakieś foli i nakleić na to co jest ..

 

BTW. Zagadka motoryzacyjno- matematyczna.

Mam skalę do 8krpm i chciałbym mieć do 6krpm (ten sam zakres pracy, inna skala). Silnik V8, obrotomierz ma przesuwak na różne silniki w tym v6 i v8. Czy dobrze kombinuje, że przełączenie go w tryb v6, przy podpięciu do v8 da przeskalowanie obrotów z 8krpm na 6krpm :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mayster_tcz napisał:

Podpytaj agencje reklamowe, jak masz projekt to nie powinno być problemu.

Projekt robię wieczorami, przy okazji ucząc się Inkshapa ;).

Znalazłem już jedną drukarnię co drukuje na folii matowej, za całe 30zeta. Może to lepsze niż kombinowanie z drukarką laserową, w szczególności że i tak musiałbym kupić folie. Oczywiście w cenie mogą mi też nakleić na cienki plastik, ale sensownie będzie to wkleić od razu w tarczę obrotomierza.

Jedna z firm z allegro wyceniła mi zrobienie takiej tarczki na ... 450zł ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ogarnietę. Zrobiłem sam, przy okazji nauczyłem się Inkshapa.

Wydrukowałem na folii matowej, która dostałem w pobliskiej drukarni.

Przy okazji przeskalowałem do 6rpm.

Nie obyło się bez problem jak wszystko podpiąłem, zapomniałem że obrotek po włączeniu zasilania robi obrót i pozycjonuje się na zero, więc musiałem na nowo ściągać deskę.

Efekt końcowy:

20220918_160910.jpg.d1064101e121232ead39f2db717530d4.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Dobra ogarnietę. Zrobiłem sam, przy okazji nauczyłem się Inkshapa.

Wydrukowałem na folii matowej, która dostałem w pobliskiej drukarni.

Przy okazji przeskalowałem do 6rpm.

Nie obyło się bez problem jak wszystko podpiąłem, zapomniałem że obrotek po włączeniu zasilania robi obrót i pozycjonuje się na zero, więc musiałem na nowo ściągać deskę.

Efekt końcowy:

20220918_160910.jpg.d1064101e121232ead39f2db717530d4.jpg

Przepraszam  że pytam ale nie wiem co pokazuje wskaźnik z tym napisem  ALTERNATOR  jakie jest ładowanie.

Fajne zegary to co lubię w starych i w ogóle  samochodach a nie tak jak teraz same tablety i świecące kwadraciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TADA napisał:

Przepraszam  że pytam ale nie wiem co pokazuje wskaźnik z tym napisem  ALTERNATOR  jakie jest ładowanie.

Fajne zegary to co lubię w starych i w ogóle  samochodach a nie tak jak teraz same tablety i świecące kwadraciki.

D- Discharge

C- Charge.

Pokazuje ładowanie, jak przekręci się kluczyk to strzałka idzie w lewo, jak odpalisz silnik, to idzie w prawo ;).

Generalnie wszystkie wskaźniki, zegary poza dołożonym obrotomierzem (była zaślepka) + wszelkie czujniki, linki i instalacja jest oryginalna od ponad 50lat   i działa wszystko. Nawet prędkościomierze działa płynnie a nie jak w autach z PRL ;).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, sherif said:

Generalnie wszystkie wskaźniki, zegary poza dołożonym obrotomierzem (była zaślepka) + wszelkie czujniki, linki i instalacja jest oryginalna od ponad 50lat   i działa wszystko. Nawet prędkościomierze działa płynnie a nie jak w autach z PRL ;).

 

A idzie 120? :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiziuk napisał:

 

A idzie 120? :phi: 

100 jechałem, ale jeszcze na dotarciu jest i panewki ostatnio wymieniane, więc nie chce znów się zastanawiać co poszło nie tak ..

Znajomy takim jechał 210kmph, więc licznik raczej bez problemu zamknie :phi:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.