Skocz do zawartości

Felgi a różny kraj produkcji


Gregor_BS

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Gregor_BS said:

Mam ofertę na 4 koła ( alu + opony ) oryginał. 

Stan całkiem niezły. Problem polega na tym, że 3 są hiszpańskie a 1 polska.

Nie świrowałbym, ale nie lubię takich składaków.

Co myślicie ? Czy olać i brać ?

 

Ja bym brał, ty nie bierz. 

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gregor_BS napisał:

Mam ofertę na 4 koła ( alu + opony ) oryginał. 

Stan całkiem niezły. Problem polega na tym, że 3 są hiszpańskie a 1 polska.

Nie świrowałbym, ale nie lubię takich składaków.

Co myślicie ? Czy olać i brać ?

mam podobne podejście jak Ty - olałbym to. Ta jedna będzie miała inną twardość, cokolwiek innego, złapie bicie i będziesz się wk...... na siebie i świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Camel napisał:

mam podobne podejście jak Ty - olałbym to. Ta jedna będzie miała inną twardość, cokolwiek innego, złapie bicie i będziesz się wk...... na siebie i świat :)

 

No własnie o to mi się najbardziej rozchodzi. 

Tym bardziej że mam już podobne doświadczenia a ktoś ten komplet jednak z jakiegoś powodu sprzedaje.

Z drugiej strony kraj produkcji felgi nie powinien mieć aż takiego dużego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Camel napisał:

mam podobne podejście jak Ty - olałbym to. Ta jedna będzie miała inną twardość, cokolwiek innego, złapie bicie i będziesz się wk...... na siebie i świat :)

 

A co jeśli to bicie po wjeździe w dziurę będzie na drugiej feldze (hiszpańskiej )a nie na tej czwartej (polskiej)?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, GoldFinger napisał:

 

A co jeśli to bicie po wjeździe w dziurę będzie na drugiej feldze (hiszpańskiej )a nie na tej czwartej (polskiej)?

nie zmienia to faktu że może być z innego nieco stopu i innej wagi 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Gregor_BS said:

 

No własnie o to mi się najbardziej rozchodzi. 

Tym bardziej że mam już podobne doświadczenia a ktoś ten komplet jednak z jakiegoś powodu sprzedaje.

Z drugiej strony kraj produkcji felgi nie powinien mieć aż takiego dużego znaczenia.

 

Skoro raz już wtopiles na używkach, to może lepiej kupić nowe niż znowu ryzykować?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Skoro raz już wtopiles na używkach, to może lepiej kupić nowe niż znowu ryzykować?

Ja tak wtopiłem też, miały być proste, zapewnienia i tak dalej. Jak dojechały to 1 prosta a 3 krzywe. Odzew sprzedawcy - w transporcie musiały się pokrzywić ehhhh

Na koniec oddałem na złom.

Teraz jak mi brakuje/szkoda pengi wyrzucić na raz to biorę nowe na 4,6,10 rat jak mają zero % i mam to w pompie 😇

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Zawsze mozna zważyć a to, ze stop będzie się różnił składem o jakieś promile to przecież nie ma żadnego znaczenia w użytkowaniu:)

jeżeli byłyby to promile to zgoda, ale w 99% przypadkach to felga ma inny odcień lakieru. Kiedyś przy szkodzie w oplu wymienili 1 felgę na nową "ori" pozostałe były też oryginalne roczne i była znaczna różnica w odcieniu. Finalnie malowali na tym boku co była wymieniana, aby nie rzucało to się w oczy 😳 "pech" 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Skoro raz już wtopiles na używkach, to może lepiej kupić nowe niż znowu ryzykować?

Nówki nie osiągalne cenowo. 1 szt. 1250 zł a gdzie opony i czujniki. Tutaj mam komplet za 1800 zł

Sami ocencie. Jedna opona łatana sznurkiem. Dwie do wymiany z uwagi na wiek.

https://www.olx.pl/d/oferta/kola-alufelgi-opel-5x105-et42-215-50-17-good-year-7mm-lato-tpms-CID5-IDQOyJ8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gregor_BS napisał:

Nówki nie osiągalne cenowo. 1 szt. 1250 zł a gdzie opony i czujniki. Tutaj mam komplet za 1800 zł

Sami ocencie. Jedna opona łatana sznurkiem. Dwie do wymiany z uwagi na wiek.

https://www.olx.pl/d/oferta/kola-alufelgi-opel-5x105-et42-215-50-17-good-year-7mm-lato-tpms-CID5-IDQOyJ8.html

jeżeli to wulkanizator, podjedziesz, sprawdzisz na maszynie czy proste, założy Ci na auto - czujniki ciśnienia "ruszą" to brać. Ale jak to ma Ci wysłać, masz to sprawdzić na maszynie za 100, zrzucić opony za 100, w razie co jakieś używane dobre czujniki znów za ponad 100 za kpl. to bym się zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Camel napisał:

jeżeli to wulkanizator, podjedziesz, sprawdzisz na maszynie czy proste, założy Ci na auto - czujniki ciśnienia "ruszą" to brać. Ale jak to ma Ci wysłać, masz to sprawdzić na maszynie za 100, zrzucić opony za 100, w razie co jakieś używane dobre czujniki znów za ponad 100 za kpl. to bym się zastanowił.

Mam jechać po nie 200 km. Nie jest to wulkanizator, przywozi z niemiec, wiec stan nie znany. Facet proponuje podjechac do wulkanizacji na sprawdzenie, nie kryje sie z tym, ale koszty po mojej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał:

nie zmienia to faktu że może być z innego nieco stopu i innej wagi 😇

 

Zgadza się, każda opona też ma inną wagę (inne zużycie) więc jaki to będzie miało wpływ? Będziesz co pół roku ważyć i zmieniać opony na nowe (oczywiście po zważeniu kompletu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pojechałem po nie. Mała wycieczka 250 km.

Na miejscu stan ladny, nie porysowane, lakier oryginalny. Widac ze malo uzywane. 2x2019 i 1x2014 i 2016. Parametry zgodne. Faktycznie jedna made in poland ale roznicy w odcieniu nie widac. Dogadalem sie z gosciem ze bez sprawdzenia nie biorę. Podjechalem na wulkanizację i wyszło. Na jednej oponie balon (2014). Wlasciciel opuscil jeszcze 100 zł, zalozylem jakiegos smiecia zeby dojechac chociaz do domu

Finalnie zaplacilem 1700 zł. Czujniki po trasie ok. Koła o dziwo nie biły, chociaz ten zalozony smietnik mial 100gram.

Reasumując uzywane felgi/opony/koła to loteria jak się trafi. Ja i tak mialem chyba farta ale nie zawszwe tak jest. Do kupienia w przyszlym roku przynajmniej 2 opony ale liczylem sie z tym.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.