Skocz do zawartości

Chyba pora na zmianę samochodu ale nie wiem na co


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, sdss napisał:

Jakiego podatku ? 

Nie wiem powtarzam. Kiedyś coś było z jakimś manwerem darowizny po wykupieniu z Leasingu a w chwili obecnej jest jakaś inna procedura obejścia opłat.
Musiałbyś porozmawiać z jakimś doradcą od optymalizacji podatkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, bengamin said:

Odpowiedź na poziomie proponowania przesiadku z A6 na Dacie. Dzięki

No, no wiadomo, takie A6 bez podłogi, lepsze niż nowa Dacia. :facepalm:
Jak masz odpowiedź to po co się pytasz? Kup se kolejne wspaniałe Audi, już się pochwaliłeś jaki jesteś ekstra bo masz Audi. :facepalm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kravitz napisał:

Ale to jest bez sensu.

Czasem trzeba wyjść podczas pracy, czasem spotkanie się przedłuży (to z doświadczenia mojego raczej norma)

I pod stołem na konferencyjnej wysyłać smsy? „Panie Zdzisiu, za 5 minut potrzebuje?”

Wszystko jest kwestią bilansu kosztów. Kupowanie samochodu za kilkadziesiąt tysięcy, paliwo, ubezpieczenie, serwis, utrata wartości, tylko po to, aby robić 200-300 km miesięcznie to nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Chyba, że ma się nadmiar kasy i taki kaprys.

Edytowane przez Miromat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fosfor napisał:

17 letni przerdzewiały anglik jest godniejszy? :hmm:

Prestiż kolego, prestiż ;]

 

W dniu 16.09.2022 o 09:44, bengamin napisał:

hodzi mi do głowy to znalazłem:

mój nr 1 to Ford Explorer

w opcji są również Land Rover Discovery SportJeep Grand Cherokee, XC90, Q7 natomiast rozsądek podpowiada poszukać jakiegoś SuperB w kombi 4x4 ale nie chcę wyglądać jak przedstawiciel handlowy

 

Zostaje Ci tylko PREMIUM. Zrób jak mój kolega, zamiast kupić nowe "biedniejsze" np. Rav4 wolał wydać więcej na 3 letnie z przebiegiem ok. 200 kkm, ale VOLVO więc prestiż na wsi jest ;] Ale przesiadka z Audi na Dacie nie powinna znacząco wpłynąć na Twoją psychikę, może przez chwile odczuwałbyś dyskomfort, ale kości by się przyzwyczaiły ;] Poza tym NOWE zawsze będzie nowsze od tego używanego.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Mam znajomego taksówkarza, który codziennie o określonej porze przyjeżdża po gościa i wiezie go do pracy. I bardzo sobie chwali. Takie stałe zlecenia są przez taksówkarzy bardzo pożądane.
ale przeciez Ci napisal ze stale pory oznaczaja +/- 1.5h prawie i nie moze czekac na auto wiecej niz 5 minut...
akros i wswance czy jak mu tam to Toyku ze znaczniem Suzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 9/18/2022 at 9:55 PM, bengamin said:

Super genialne. To zamów mi taksówkę codziennie o 7:15 bo na 8mą muszę być przy biurku. Aha a potem niech podjedzie po mnie o 17tej, ale jakskończę w danym dniu te 2 godziny wcześniej to fajnie jakby już czekała na mnie, a zdarza się że jednak videokonferencja się przeciągnie do 17:30 ;)

 

A wynajmu czy car-sharingu jakiegoś nie masz pod ręką?! Wsiadasz, jedziesz, wysiadasz. Nic innego Cię nie obchodzi... 

  

On 9/18/2022 at 9:55 PM, bengamin said:

roczne przebiegi 2000-4000km (połowa z tego przebiegu to rano 10km do przedszkola i po południu 10km do przedszkola)

 

Po 20km w każdy dzień roboczy, to z samych kursów przedszkolnych to jest ~5200km... Więc czegoś nie rozumiem ;)

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.