Skocz do zawartości

Szkoda nr2


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu kierowca uszkodził kabel prowadzacy do rampy załadowczej.

Jak do tego doszło? Rozłożył swoją klapę, dopasował do odpowiedniej wysokości i wjechał w miejsce specjalnie do tego wyznaczone. Pech był taki, że ktoś źle zamocował kabel, przy wjeżdżaniu niestety go zahaczył.

Na miejsce zostala wezwana policja, kierowca złożył wyjaśnienia na komendzie, i była cisza. Dziś przyszedł wyrok, wina kierowcy.

 

I teraz 2 sprawy.

1. Miejsce w które wjechał, jest specjalnie do tego przeznaczone.

2. Naprawa kabla pewnie 500zł, a mi polecą zniżki na kilka aut :no:

 

Co tu zrobić?

Osobiscie uważam że to właśnie właściciel/konserwator magazynu naraził inne osoby na niebezpieczeństwo - kabla w tym miejscu nie powinno w ogóle być. Nie powinno być żadnej możliwości, aby go uszkodzić.

Samochód ma dość długa klapę, ale UDT dopuścił do używania więc wszystko jest ok. :)

 

Poniżej 2 zdjęcia, pechowej rampy oraz, oraz tej która znajduje się obok - wyraźnie widać różnicę w podłączeniu.

Zdjęcie nr 3 pokazuje otwór przeznaczony specjalnie do windy załadowczej. 

 

Da się coś tu ugrać? Mamy 7 dni na złożenie sprzeciwu. Jutro wrzucę skan pisma tylko usunę dane osobowe.

 

IMG_20220504_132919.jpg.f8af8cc5f783168903fbb2c55fa72591.jpg

 

IMG_20220504_160106.jpg.181e018aaa673fe502c13cc55fa8d8ed.jpg

 

IMG_20220504_134103.jpg.bea4a074b252a235196b1076ef03987c.jpg

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kiziuk napisał:

Policję wezwali? Do urwanego kabla? 

Jeśli się znają na urywaniu kabli tak, jak na niektórych zdarzeniach, to nic dziwnego, że taki wniosek wysnuli. Idąc tym tokiem rozumowania, nie powinieneś w ogóle samochodów użytkować. 

 

Tak, na miejscu była policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał:

 

Jeszcze nie, dopiero przyszedł wyrok nakazowy, mamy 7 dni na odwołanie.

Nie powinieneś tracić zniżek, jeśli szkoda nie idzie przez TU.

Chociaż ostatnio miał wejść ten przepis o powiązaniu składek z mandatami, to chyba nie powinno mieć w tym momencie wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fosfor napisał:

Nie powinieneś tracić zniżek, jeśli szkoda nie idzie przez TU.

Chociaż ostatnio miał wejść ten przepis o powiązaniu składek z mandatami, to chyba nie powinno mieć w tym momencie wpływu.

 

Ale dlaczego nie miałaby iść? Jest szkoda, jest wyrok, trzeba naprawić szkodę.  😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, swienty napisał:

 

Ale dlaczego nie miałaby iść? Jest szkoda, jest wyrok, trzeba naprawić szkodę.  😕

Musisz naprawić szkodę, ale nie musisz przez TU. Daj poszkodowanemu kasę, weź oświadzcenie, że nie ma więcej roszczeń i po temacie. Nie ma obowiązku zgłaszania szkodu do TU.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mie2nio napisał:

Zorientuj się, czy przy Twoim taborze nie możesz przy odnowieniu przejść na taryfę flotową. Zakłady ubezpieczeń przy wycenie składek flot bardziej patrzą na sumę odszkodowań niż samą liczbę szkód (odwrotnie niż dla klientów indywidualnych).

 

 @AkuQ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, swienty napisał:

Jak do tego doszło? Rozłożył swoją klapę, dopasował do odpowiedniej wysokości i wjechał w miejsce specjalnie do tego wyznaczone. Pech był taki, że ktoś źle zamocował kabel, przy wjeżdżaniu niestety go zahaczył.

Ja tu nie widzę żadnej winy kierowcy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mie2nio napisał:

Zorientuj się, czy przy Twoim taborze nie możesz przy odnowieniu przejść na taryfę flotową. Zakłady ubezpieczeń przy wycenie składek flot bardziej patrzą na sumę odszkodowań niż samą liczbę szkód (odwrotnie niż dla klientów indywidualnych).

To nie takie proste, by że szkodami we flocie wyszła dobra stawka, tzn lepsza niż taryfa :)

co do samej szkody-wyrok nakazowy? Czyli firma podała sprawę do sądu, po Twojej odmowie @swienty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, AkuQ napisał:

To nie takie proste, by że szkodami we flocie wyszła dobra stawka, tzn lepsza niż taryfa :)

co do samej szkody-wyrok nakazowy? Czyli firma podała sprawę do sądu, po Twojej odmowie @swienty?

 

Kierowca nie przyjął mandatu, nie przyznaje się do winy, poszło do sądu, przyszedł zaocznie wyrok nakazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, swienty napisał:

 

Kierowca nie przyjął mandatu, nie przyznaje się do winy, poszło do sądu, przyszedł zaocznie wyrok nakazowy.

Niech ich oskarży o narażenie życia poprzez możliwe porażenie prądem.

  • Lubię to 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, swienty said:

 

Kierowca nie przyjął mandatu, nie przyznaje się do winy, poszło do sądu, przyszedł zaocznie wyrok nakazowy.

 

Wyrok nakazowy jest po to, żeby nikt nie musiał się szarpać, więc jeśli policja stwierdza coś, to sąd to przyklepuje bez zbytniego wchodzenia w szczegóły. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeciw sie
Sad to ogarnie w jakies 3 lata
Do tego czasu spokojnie zbankrutujesz
Zabijesz konornika i uciekniesz na pokładzie statku do Argentyny
Tam nie ma ekstradycji do PL


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziwię się chłopie, że prowadząc taką działalność nie masz wykupionej polisy ochrony prawnej?

Polecam aktualnie Generali Agro lub Interrisk, bo niestety DAS wycofał się z Pl (a działał świetnie).

Ps na priv mogę ci podesłać kontakt do dobrego agenta.

Edytowane przez Tre-Bor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcin79 napisał:

Przeciez w wlasnej kasy możesz zapłacić 

 

Z wyrokiem pójdą do ubezpieczyciela i tyle załatwię. Już to przerabiałem, lekkie wgniecenie na panelu bramy, rozmawiałem z kierownikiem magazynu, NIE BO NIE, ma być naprawa z polisy lub wzywają policję, dadzą im numer polisy i co zrobisz? Brama na gwarancji, naprawa 1200zł więc wiadomo jakie to wielkie szkody były.  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bartolomej napisał:

Miejsce na zwisający kabel... nie wierzę że ktoś to odebrał...

 

Ten kabel raczej nie wisiał aż tak, po prostu zerwał go windą i wygląda jak wygląda. Tylko że klapą nie powinien tego w żaden sposób uszkodzić. To tak jakby ktoś przyszedł do mnie że przez wjazd ciężarówki pokrzywiłem kostkę brukową ;] na terenie parku logistycznego ;] 

 

Mógłbyś podesłać fotki jak to wygląda u Ciebie pod rampami?

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, swienty napisał:

 

Z wyrokiem pójdą do ubezpieczyciela i tyle załatwię. Już to przerabiałem, lekkie wgniecenie na panelu bramy, rozmawiałem z kierownikiem magazynu, NIE BO NIE, ma być naprawa z polisy lub wzywają policję, dadzą im numer polisy i co zrobisz? Brama na gwarancji, naprawa 1200zł więc wiadomo jakie to wielkie szkody były.  😉

Zapytaj kto tam rządzi , powiedz ze zapłacisz z własnej kieszeni a jak nie  " wiesz pan ludzie listy piszą do  różnych instytucji "

 

Dostałeś teraz wyrok z automatu . Jak sie odwolasz to bedzie rozprawa , zostanie powołanym biegły ktory pewnie powie ze kabla.tam byc nie powinno ... i raczej oni bekną bo  jak platforma przecielaby  izolacje to mogłoby dojść do porażenia ....  wiec niby sprawa śmieszna ale nie do końca 

 

 

  

Edytowane przez Marcin79
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, swienty napisał:

 

Ten kabel raczej nie wisiał aż tak, po prostu zerwał go windą i wygląda jak wygląda. Tylko że klapą nie powinien tego w żaden sposób uszkodzić. To tak jakby ktoś przyszedł do mnie że przez wjazd ciężarówki pokrzywiłem kostkę brukową ;] na terenie parku logistycznego ;] 

 

Mógłbyś podesłać fotki jak to wygląda u Ciebie pod rampami?

Kabel jest puszczony w rurce.

 

20220919_075559.jpg

20220919_075547.jpg

Edytowane przez Bartolomej
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

Mogło być tak, że kabel był mocowany od dołu konstrukcji, i rampa szła na tyle wysoko, że było tylko 1-2cm odstępu. I w efekcie zahaczyła o kabel...

 

Pytanie czy powinien tam w ogóle być. Na drugim zdjęciu widać wyraźnie rampę obok i tam nie da się zahaczyć tak kabla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, swienty napisał:

 

Pytanie czy powinien tam w ogóle być. Na drugim zdjęciu widać wyraźnie rampę obok i tam nie da się zahaczyć tak kabla.

U mnie też nie ma szans go trafić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2022 o 21:57, swienty napisał:

Da się coś tu ugrać? Mamy 7 dni na złożenie sprzeciwu. Jutro wrzucę skan pisma tylko usunę dane osobowe.

Ewidentnie jest źle przygotowana instalacja elektryczna.

Odwołuj się, wskaż również powód Twojego odwołania, naciskanie na nieprawidłowość instalacji elektrycznej może być dobrym kierunkiem.

No i powodzenia:ok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
7 minut temu, swienty napisał(a):

Kierowca uniewinniony, pomogłem mu ;) napisać solidne odwołanie ze zdjęciami, załączyłem kilka zdjęć ramp z poprawnie zamocowanym przewodem i się udało :oki: 

 

I żeby uniknąć podobnych wyroków nakazowych, właściciel kabla na spółkę z policją powinni dostać po pozwiku za niedopełnienie obowiązków. 

Nic tak nie wpływa na poprawę logicznego rozumowania, jak poniesienie konsekwencji własnej indolencji. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kiziuk napisał(a):

 

I żeby uniknąć podobnych wyroków nakazowych, właściciel kabla na spółkę z policją powinni dostać po pozwiku za niedopełnienie obowiązków. 

Nic tak nie wpływa na poprawę logicznego rozumowania, jak poniesienie konsekwencji własnej indolencji. 

 

Nic mi do tego, nie jestem stroną w tej sprawie  :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.