Skocz do zawartości

Przerejestrowanie auta a ubezpieczenie


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przeprowadziłem się z Wrocka do przyległej wioski i zastanawiam się czy warto tracić czas na przerejestrowanie auta. W sensie czy różnica na dobrym pakiecie OC/AC zrekompensuje mi 2-3 godziny wyjęte z życia ;)

Czy znieśli już ten kretyński obowiązek zmiany tablic? 

Przerabiał ktoś temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaruga napisał:

Hej,

Przeprowadziłem się z Wrocka do przyległej wioski i zastanawiam się czy warto tracić czas na przerejestrowanie auta. W sensie czy różnica na dobrym pakiecie OC/AC zrekompensuje mi 2-3 godziny wyjęte z życia ;)

Czy znieśli już ten kretyński obowiązek zmiany tablic? 

Przerabiał ktoś temat?

 

 

nie trzeba zmieniac tablic, co wiecej nie musisz miec naklejki na szybie a od jutra nie mozesz parkowac na chodniku ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

nie trzeba zmieniac tablic, co wiecej nie musisz miec naklejki na szybie a od jutra nie mozesz parkowac na chodniku ;]

nie wprowadzaj w błąd - parkować nadal będzie można.

zmieniono jedynie definicję chodnika - jako drogi dla pieszych

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz robić jak nie chcesz. Po prostu we wniosku o ubezpieczenie wpisujesz nowe dane zamieszkania/zameldowania i dostajesz wycenę wg. tych danych.

 

Jak bardzo chcesz, to możesz wymienić DR aby mieć w nim aktualny adres, ale to chyba szkoda 56zł.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to teraz wygląda od strony prawnej w przypadku przeprowadzki do innego powiatu?

Jeszcze wsumie w zeszłym roku zmienilem adres na taki w innym powiecie, i już się nie dało załatwić żadnej zmiany w dowodzie rejestracyjnym (wbicie gazu, wydanie trzeciej tablicy, itp) ani w starym powiecie (bo tam juz nie mieszkalem) ani w nowym (bo auto caly czas zerejestrowane w starym).

Musiałem wykonać całą procedure przerejestrowania, ze zmianą tablic włącznie.

Czy teraz w związku, że już tablic nie trzeba zmieniać, to dalej jest obowiązek przerejestrowania pojazdu jak sie zmieni miejsce zamieszkania na inny powiat?

Co się wtedy własciwie wymienia - czy sam dowód rejestracyjny?

Czy może teraz już wogóle nie ma takiego wymogu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, CiniO said:

Czy teraz w związku, że już tablic nie trzeba zmieniać, to dalej jest obowiązek przerejestrowania pojazdu jak sie zmieni miejsce zamieszkania na inny powiat?

 

Czy może teraz już wogóle nie ma takiego wymogu?

 

Tak, nowy adres musisz zgłosić. Jak inaczej Cię znajdą, żeby dostarczyć mandat z fotoradaru?

 

Zapewne dostaniesz nowy dowód rejestracyjny na stare tablice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz robić jak nie chcesz. Po prostu we wniosku o ubezpieczenie wpisujesz nowe dane zamieszkania/zameldowania i dostajesz wycenę wg. tych danych.
 
Jak bardzo chcesz, to możesz wymienić DR aby mieć w nim aktualny adres, ale to chyba szkoda 56zł.
Jak przyjdzie mandat z fotoradaru to będzie ciekawie.
Dlatego fajnie, że nie trzeba zmieniać tablic, a jedynie dla świętego spokoju dowód aby był aktualny adres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 09:27, Jaruga napisał:

Hej,

Przeprowadziłem się z Wrocka do przyległej wioski i zastanawiam się czy warto tracić czas na przerejestrowanie auta. W sensie czy różnica na dobrym pakiecie OC/AC zrekompensuje mi 2-3 godziny wyjęte z życia ;)

Czy znieśli już ten kretyński obowiązek zmiany tablic? 

Przerabiał ktoś temat?

 

 

Nie licz, że urwiesz coś z ceny rejestrując auto w jednej z podwrocławskich wsi. W TU też wiedzą, że te wsie to jak miasto.

Na dzisiaj punktów rejestracji dla Powiatu Wrocławskiego masz pięć (Główny we Wro, Długołęka, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce i gdzieś jeszcze), sprawę załatwiasz od ręki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PrimoSort napisał:

Jak przyjdzie mandat z fotoradaru to będzie ciekawie.
Dlatego fajnie, że nie trzeba zmieniać tablic, a jedynie dla świętego spokoju dowód aby był aktualny adres.

A mandat przychodzi na adres rejestracji auta, czy na adres właściciela?  Ja jestem zameldowany pod nowym (aktualnym) adresem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 12:43, CiniO napisał:

A jak to teraz wygląda od strony prawnej w przypadku przeprowadzki do innego powiatu?

Jeszcze wsumie w zeszłym roku zmienilem adres na taki w innym powiecie, i już się nie dało załatwić żadnej zmiany w dowodzie rejestracyjnym (wbicie gazu, wydanie trzeciej tablicy, itp) ani w starym powiecie (bo tam juz nie mieszkalem) ani w nowym (bo auto caly czas zerejestrowane w starym).

Musiałem wykonać całą procedure przerejestrowania, ze zmianą tablic włącznie.

Czy teraz w związku, że już tablic nie trzeba zmieniać, to dalej jest obowiązek przerejestrowania pojazdu jak sie zmieni miejsce zamieszkania na inny powiat?

Co się wtedy własciwie wymienia - czy sam dowód rejestracyjny?

Czy może teraz już wogóle nie ma takiego wymogu?

 

 

Tablice możesz zostawić ale musisz je zabrać żeby przerejestrowali na nowy wydział. Jeśli nie przerejestrujesz to nie wbijesz żadnej adnotacji w dr bo nie można wbić w obcy dr wydany przez inny wydział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, dobromir said:

Tablice możesz zostawić ale musisz je zabrać żeby przerejestrowali na nowy wydział. Jeśli nie przerejestrujesz to nie wbijesz żadnej adnotacji w dr bo nie można wbić w obcy dr wydany przez inny wydział.

 

Ciekawe czy kiedys ten absurd sie skonczy :hehe:

Jest przeciez CEPIK, gdzie wszytskie informacje sa scentralizowane a zasady rodem ze sredniowiecza :facepalm:

Co za roznica ktory WK dokona wpisu w takiej sytuacji?

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ciekawe czy kiedys ten absurd sie skonczy :hehe:

Jest przeciez CEPIK, gdzie wszytskie informacje sa scentralizowane a zasady rodem ze sredniowiecza :facepalm:

Co za roznica ktory WK dokona wpisu w takiej sytuacji?

 

 

To nie jest takie proste, obecnie nie da się w cepie wejść w pojazd z innego wydziału i zrobić tam adnotacje. Może kiedyś........

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 09:27, Jaruga napisał:

 

Czy znieśli już ten kretyński obowiązek zmiany tablic? 

Przerabiał ktoś temat?

 

Tablice i tak musisz zdemontować , umyć i zanieść aby nalepili nową nalepkę hologramową.

U mnie w WK wyganiają za brudne tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie OC pytanie z innej beczki.

W 05.08 kupiłem auto, 17.08 poprzez stronę ergo Hestia wypowiedziałem OC poprzedniego wł tego pojazdu i kupiłem polisę gdzie indziej.

Dzisiaj Hestia przysyła mi pismo że jako nowy właściciel mam dopłacić ok 56 zł do rekalkulacji polisy. 

W ufg figurują 2 polisy.

Olać temat, polisa poprzedniego właściciela sama wygaśnie (nie przedłuża się automatycznie) 23.06.2023, czy lecieć do agenta odkręcać.

Cytując klasyka

"Niezły burdel mają w tym Ergo Hestia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tre-Bor napisał:

Odnośnie OC pytanie z innej beczki.

W 05.08 kupiłem auto, 17.08 poprzez stronę ergo Hestia wypowiedziałem OC poprzedniego wł tego pojazdu i kupiłem polisę gdzie indziej.

Dzisiaj Hestia przysyła mi pismo że jako nowy właściciel mam dopłacić ok 56 zł do rekalkulacji polisy. 

W ufg figurują 2 polisy.

Olać temat, polisa poprzedniego właściciela sama wygaśnie (nie przedłuża się automatycznie) 23.06.2023, czy lecieć do agenta odkręcać.

Cytując klasyka

"Niezły burdel mają w tym Ergo Hestia"

Ja kiedyś jak kupiłem pierwsze auto (matiza) to korzystałem z polisy poprzedniego właściciela (prawie cały rok opłacił). Jakież było moje zdziwienie że kilka dni po opłaceniu kolejnej polisy w tym samym TU przyszła dopłata do rekalkulacji poprzedniej składki. I to nie mała. Byłem tak zły że ta firma miała u mnie bana na wiele lat aż zapomniałem która to 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaruga napisał:

Ja kiedyś jak kupiłem pierwsze auto (matiza) to korzystałem z polisy poprzedniego właściciela (prawie cały rok opłacił). Jakież było moje zdziwienie że kilka dni po opłaceniu kolejnej polisy w tym samym TU przyszła dopłata do rekalkulacji poprzedniej składki. I to nie mała. Byłem tak zły że ta firma miała u mnie bana na wiele lat aż zapomniałem która to 😄

Jak kiedyś się grzecznie zgłosiłem do TU by przepisać polisę to wykalkulowali, że mam ok 1000zł dopłacić do 300zł, które już poprzedni właściciel zapłacił (w danym momencie zostało pół roku jej ważności jeszcze).

Finalnie wypowiedziałem tą polisę, a auto ubezpieczyłem u agenta tegoż samego TU za 400zł na rok. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tre-Bor napisał:

Odnośnie OC pytanie z innej beczki.

W 05.08 kupiłem auto, 17.08 poprzez stronę ergo Hestia wypowiedziałem OC poprzedniego wł tego pojazdu i kupiłem polisę gdzie indziej.

Dzisiaj Hestia przysyła mi pismo że jako nowy właściciel mam dopłacić ok 56 zł do rekalkulacji polisy. 

W ufg figurują 2 polisy.

Olać temat, polisa poprzedniego właściciela sama wygaśnie (nie przedłuża się automatycznie) 23.06.2023, czy lecieć do agenta odkręcać.

Cytując klasyka

"Niezły burdel mają w tym Ergo Hestia"

Te 56zł jest pewnie za okres 5-17 sierpnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś się grzecznie zgłosiłem do TU by przepisać polisę to wykalkulowali, że mam ok 1000zł dopłacić do 300zł, które już poprzedni właściciel zapłacił (w danym momencie zostało pół roku jej ważności jeszcze).
Finalnie wypowiedziałem tą polisę, a auto ubezpieczyłem u agenta tegoż samego TU za 400zł na rok. ;l
To ja wybrałem chyba lepszą opcję a byłem w tej sytuacji co Ty czyli kupiłem auto z opłaconą polisą na prawie cały rok (dokładnie na 11mies)
Po zakupie i zgłoszeniu przez sprzedającego że sprzedał, wysłali mi rekalkulację składki +drugie tyle co zapłacił już poprzedni właściciel.
Zamiast wypowiedzieć od razu policzyłem sobie na ile czasu przy nowej stawce wystarczy tej kasy co zapłacił poprzedni (licząc stawkę dzienną)
Wyszło mi coś ok 6 mies i dopiero po tym czasie wypowiedziałem polisę i zawarłem nową gdzie indziej.

Rekalkulacje po zakupie to czyste zdzierstwo - w moim przypadku zupełnie bezpodstawne (wiek, szkodowość, miejsce zamieszkania, zniżki)
Marna pociecha że robią to wszystkie TU.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marko33 napisał:

Rekalkulacje po zakupie to czyste zdzierstwo - w moim przypadku zupełnie bezpodstawne (wiek, szkodowość, miejsce zamieszkania, zniżki)
Marna pociecha że robią to wszystkie TU.

Tak się zastanawiam czy jest jakiś przepis pozwalający im na to. Wydaje mi się że to po prostu przechodzi na nowego właściciela i w ustawie nic nie ma o jakiejś rekalkulacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marcindzieg napisał:

Tak się zastanawiam czy jest jakiś przepis pozwalający im na to. Wydaje mi się że to po prostu przechodzi na nowego właściciela i w ustawie nic nie ma o jakiejś rekalkulacji.

 

W przepisach może nie być ale zapewne jest w OWU że w razie zmiany ubezpieczonego lub wręcz bez zmiany ale kiedy zmienią się warunki tego samego ubezpieczonego (przeprowadzka, szkodowość) mają prawo rekalkulować składkę.

U mnie nie było zupełnie podstaw (byłem starszy od sprzedającego, miałem dzieci a on nie, mieszkam na wsi a nie w mieście, parkuje na terenie zamkniętym a nie pod blokiem) wiec powinienem mieć wręcz rekalkulację w dół.

Ciekawostka taka że ciągali mnie potem po windykacjach za nieopłacenie tej dodatkowej składki ale miałem na wszystko kwity, włącznie z datą i godziną rozmowy z ich infolinią gdzie doradzili mi zwłokę z wypowiedzeniem polisy żeby wykorzystać tę kasę, którą zapłacił już sprzedający. Jako że przed każdą rozmową informują o nagrywaniu, napisałem im żeby odsłuchali i udowodnili mi że nie było tego na nagraniu.

Dodatkowo pokazałem im screen z Mubi gdzie oni sami (TU) proponują mi na cały rok tyle ile chcą zwyżki za opłaconą już polisę.

Ostatecznie odpisali mnie że przepraszają, nie mam nic do dopłacenia i zapraszają do współpracy.

 

Tylko ile osób będzie miało zacięcie żeby się z tym babrać (ja to akurat lubię bo mam usposobienie awanturnicze)

Ludzie kupują auto, cieszą się że OC na rok opłacone, dostają za 2 tygodnie info o konieczności dopłaty hooy wie na jakiej podstawie i płacą bez pytania.

 

Że też te kancelarie, które specjalizują się w dociekaniu odszkodowań nie chcą w tym pomagać - pewnie za mała kasa do wyrwania

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, marcindzieg said:

Tak się zastanawiam czy jest jakiś przepis pozwalający im na to. Wydaje mi się że to po prostu przechodzi na nowego właściciela i w ustawie nic nie ma o jakiejś rekalkulacji.

 

Skladka jest bezposrednio zwiazana z ryzykiem, wiec jak sie zmienia wlasiciel to jak najbardziej moga przeliczyc.

Ustawa raczej definiuje kwestia odpowiedzialnosci, a nie sposobu wyliczenia skladki.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał:

OC jest regulowane ustawą

 

46 minut temu, marcindzieg napisał:

Tak się zastanawiam czy jest jakiś przepis pozwalający im na to. Wydaje mi się że to po prostu przechodzi na nowego właściciela i w ustawie nic nie ma o jakiejś rekalkulacji.

 

 Coś tam chyba jest:)

Cytat

Art. 31 ust. 2 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK mówi, że zakład ubezpieczeń może rekalkulować składkę OC, jeśli zmienił się właściciel pojazdu mechanicznego i nie wypowiedział ubezpieczenia kupionego przez poprzedniego właściciela pojazdu.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Skladka jest bezposrednio zwiazana z ryzykiem, wiec jak sie zmienia wlasiciel to jak najbardziej moga przeliczyc.

Ustawa raczej definiuje kwestia odpowiedzialnosci, a nie sposobu wyliczenia skladki.

 

Ale to jak masz nową polisę. Ustawa reguluję zmianę właściciela. Mogę się mylić ale wydaje mi się że tam nic nie ma o rekalkulacji składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

No to OK.

Co nie zmienia faktu że można a nawet trzeba wykorzystać opłaconą już składkę odwlekając w czasie wypowiedzenie kupionej z autem polisy (trzeba tylko policzyć kiedy to zrobić)

Większość ludzi otrzymując info o rekalkulacji i dopłacie albo płaci albo od razu wypowiada polisę i zawiera nową a jest trzecia opisana wyżej

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marko33 napisał:

Co nie zmienia faktu że można a nawet trzeba wykorzystać opłaconą już składkę odwlekając w czasie wypowiedzenie kupionej z autem polisy (trzeba tylko policzyć kiedy to zrobić)

Większość ludzi otrzymując info o rekalkulacji i dopłacie albo płaci albo od razu wypowiada polisę i zawiera nową a jest trzecia opisana wyżej

Śmieszne jest to że zawsze rekalkulują w górę. W dół zawsze jest OK ;]

Zresztą sam widzisz że musiałeś udowadniać że nie jesteś wielbłądem ;]

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Marko33 said:

Co nie zmienia faktu że można a nawet trzeba wykorzystać opłaconą już składkę odwlekając w czasie wypowiedzenie kupionej z autem polisy (trzeba tylko policzyć kiedy to zrobić)

Większość ludzi otrzymując info o rekalkulacji i dopłacie albo płaci albo od razu wypowiada polisę i zawiera nową a jest trzecia opisana wyżej

 

Takie kombinacje maja sens jedynie w przypadku roznych sztrucli gdzie masz samo OC...

Poza tym zdecydowana wiekszosc TU chyba nie rekalkuluje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

Poza tym zdecydowana wiekszosc TU chyba nie rekalkuluje.

Praktycznie jedynym TU z jakim się spotkałem, w którym była robiona rekalkulacja polis OC była Hestia.

Potrafili o brakujące kwoty upominać się po dwóch latach. :)

W większości TU takich praktyk nie stosowano. :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Takie kombinacje maja sens jedynie w przypadku roznych sztrucli gdzie masz samo OC...

Poza tym zdecydowana wiekszosc TU chyba nie rekalkuluje.

 

Hestia lubi rekalkulować. Nawet w biznesie mamy z tym u nich styczność, że przeliczają. Przeliczają również całe pakiety.

Edytowane przez spad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Takie kombinacje maja sens jedynie w przypadku roznych sztrucli gdzie masz samo OC...

Poza tym zdecydowana wiekszosc TU chyba nie rekalkuluje.

 

Nie tylko sztrucle maj a samo OC 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcindzieg napisał:

Śmieszne jest to że zawsze rekalkulują w górę. W dół zawsze jest OK ;]

Zresztą sam widzisz że musiałeś udowadniać że nie jesteś wielbłądem ;]

Nie zawsze w górę. Paręnaście lat temu, dostałem zwrot różnicy opłaconej składki przez poprzedniego właściciela, za 4 miesiące tyle, że miałem na następną polisę. 

8 lat temu Libery przepisało na mnie cały pakiet OC/AC - jak się chce to się da.

Hestia mi ostatnio przekalkulowała OC bez dopłaty/zwrotu, ale AC musiałem dokupić oddzielnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

ale AC musiałem dokupić oddzielnie.

To ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. W większości OWU AC jest zapis, w którym jest mowa o zakończeniu odpowiedzialności TU za uszkodzenie i kradzież mienia  nim objętego. Między innymi następuje to w momencie zmiany właściciela.

Można powiedzieć, że OC jest pod tym względem wyjątkowe ze względu na to, że "chroni" osoby trzecie oraz nowego właściciela pojazdu przed daleko idącą "niefrasobliwością". :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rudobrody napisał:
17 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

ale AC musiałem dokupić oddzielnie.

To ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.

To wiem i rozumiem, składka z AC wraca do poprzedniego właściciela. 

Niestety aktualnie Hestia nie dała rady zaoferować AC na 11 miesięcy do auta zakupionego z ich polisą OC. Nie i c...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Rudobrody said:

Można powiedzieć, że OC /.../ "chroni" osoby trzecie oraz nowego właściciela pojazdu przed daleko idącą "niefrasobliwością". :)

 

Myślę, że warto zwracać uwagę na to, jak się o ubezpieczeniach mówi i unikać skrótów myślowych.

 

OC chroni tylko i wyłącznie dwie osoby: właściciela pojazdu oraz kierowcę pojazdu. Chroni przed odpowiedzialnością wobec osób trzecich.

OC nie chroni osób trzecich - te mają dokładnie takie same prawa dochodzenia zadośćuczynienia. Tyle tylko że w przypadku kiedy sprawca jest chroniony ubezpieczeniem OC, uzyskanie zadośćuczynienia jest zwykle dużo prostsza. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mr_Hyde napisał(a):

A ja mam pytanie czy jeśli kupuje samochód z tego samego miasta to czy mogę na mój wniosek zmienić na nowe tablice? Pomijam tablice indywidualne ;]

 

Mozesz, pytaja sie zawsze czy zostawiasz czy nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2022 o 12:49, Mr_Hyde napisał(a):

A ja mam pytanie czy jeśli kupuje samochód z tego samego miasta to czy mogę na mój wniosek zmienić na nowe tablice? Pomijam tablice indywidualne ;]

Możesz zostawić stare tablice. Ja tak zrobiłem w poniedziałek. 160 pln mniej. Byłe było w tym samym województwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pakafoto napisał(a):

Możesz zostawić stare tablice. Ja tak zrobiłem w poniedziałek. 160 pln mniej. Byłe było w tym samym województwie.

 

Gosc sie pyta czy moze wziac nowe, a Ty mu odpisujesz ze moze zostawic stare :hehe:

Poza tym nie ma juz rejonizacji i mozna zostawic dowolne tablice.

Wczesniej tez nie byla to kwestia wojewodztwa, tylko powiatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Gosc sie pyta czy moze wziac nowe, a Ty mu odpisujesz ze moze zostawic stare :hehe:

Poza tym nie ma juz rejonizacji i mozna zostawic dowolne tablice.

Wczesniej tez nie byla to kwestia wojewodztwa, tylko powiatu...

Doprecyzuje, zostawiać można pod warunkiem że nie są czarne lub białe z flagą Polski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pakafoto napisał(a):

Możesz zostawić stare tablice. Ja tak zrobiłem w poniedziałek. 160 pln mniej. Byłe było w tym samym województwie.

 

Chcę wziąć nowe tablice z tego samego miasta co aktualnie są na aucie? Da się? Bo już zgłupiałem;p

Wiem, że można zostawić stare nawet jak są z innego województwa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr_Hyde napisał(a):

 

Chcę wziąć nowe tablice z tego samego miasta co aktualnie są na aucie? Da się? Bo już zgłupiałem;p

Wiem, że można zostawić stare nawet jak są z innego województwa;)

Zostawiłem stare tablice podczas rejestracji. Możesz brać nowe. Masz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.