Skocz do zawartości

Malowanie ze zmiana koloru


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, WaWeR napisał:

 

Z kolorów na zdjęciach.

Grunt to wiadomix. Ale czy dawać coś po gruncie? Jakiś biały?b09a23727a0e8e3a4c223b60ba1eb833.jpgc99d9e9e6319f90365bd03bd5d8fea18.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Farbę gruntującą z systemu dostawcy farby, czyli jeśli wybierzesz Magnata, to weź też Magnat Grunt, tak samo z innymi producentami.

 

Chodzi o taki produkt: 

https://allegro.pl/oferta/farba-magnat-grunt-10l-10801554947

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś zmieniałem kolory (dość intensywne) to gość w sklepie doradził mi aby zabarwić grunt pod docelowy kolor. Tak zrobiłem, grunt tańszy a szybciej po malowaniu uzyskałem zadowalający efekt.
Grunt rozumiem zwykły?
Typu unigrunt.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spad napisał:

Kup grunt Magnata (jest mocno biały), do tego Magnata Ceramic i jeszcze się okaże, że jedna warstwa wystarczy.

Jak malarz przemalowywał mi fiolet na beż to poleciał zwykłym gruntem i potem 2 warstwy Magnatem Ceramic. Już po 1 było prawie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaWeR napisał:

Grunt rozumiem zwykły?
Typu unigrunt.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Tak, systemowy. Zazwyczaj w mniejszych sklepach mają jednego wiodącego dostawcę z calą paletą farb i mieszalnikiem. Ja tak brałem od gruntu, przez farby sufitowe do ściennych barwionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WaWeR napisał:

Grunt rozumiem zwykły?
Typu unigrunt.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Unigrunt jest fatalnym rozwiązaniem pod farbę wykończeniowa. Jeśli jest potrzeba to się daje podkład.

 

Jeśli ściana jest w dobrej kondycji, to wystarczy dobrze umyć i jechać farbą docelową, ewentualnie dać neutralny podkład. Obecne farby są dobrze kryjące, to nie emulsje z lat 90-tych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unigrunty, etc stosujemy by wyrównać chłonność podłoża, trochę wzmocnić. Więc stosuje się je na goły tynk, gładź a nie na pomalowaną już ścianę bo to jest już takim gruntem. 

 

Bergerac dobrze napisał, umyć i malować. Dobre farby mają kosmiczne krycie. Stosowałem Śnieżkę satynową, dobry wałek i efekt bardzo dobry. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

Jak kiedyś zmieniałem kolory (dość intensywne) to gość w sklepie doradził mi aby zabarwić grunt pod docelowy kolor. Tak zrobiłem, grunt tańszy a szybciej po malowaniu uzyskałem zadowalający efekt.

Żaden producent nie ma takiej technologii jak mieszanie farby z gruntem. To wykończeniowe druciarstwo:old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemalowywalem ostry pomarańczowy na lekko żółty (łany pszenicy :)). Jako pierwsza farba gruntującą (a może podkładowa??), Na pewno biała, po tym docelowy kolor, chyba wystarczył 1 raz. Farby Śnieżka teflonowe, nie wiem czy dalej robią. Żadnego gruntowania unigruntem, tylko umycie ścian. Co ciekawe, robione po 4 latach od zamieszkania, zero różnicy koloru między starą a nowa farbą, a Śnieżka raczej należy do tych tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, WaWeR napisał:

Grunt rozumiem zwykły?
Typu unigrunt.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

 

Unigrunt to raczej pod kafle żeby lepiej kleiło a nie pod farbę na ścianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 18:19, WaWeR napisał:

 

Z kolorów na zdjęciach.

Grunt to wiadomix. Ale czy dawać coś po gruncie? Jakiś biały?b09a23727a0e8e3a4c223b60ba1eb833.jpgc99d9e9e6319f90365bd03bd5d8fea18.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Z rozsądnych cenowo farb to faktycznie Magnat i po sprawie, naprawdę świetnie kryje i... idź w bardziej pastelowe kolory, a najlepiej w jeden spokojny, stonowany kolor w całym mieszkaniu aby było spokojniej i elegancko. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
42 minuty temu, WaWeR napisał(a):

Dobra, a teraz dodatkowe pytanie.

Jakieś dobre wałki? coś szczególnego czy brać co będzie?

 

Ja używam tego: https://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/pedzle-walki-kuwety/walki-malarskie/walek-do-malowania-titex-25-cm-anza,p103908,l756.html

Tanie wałki nie mają nawet startu do niego. Sam wkład zaskakująco trwały, wystarczy po skończeniu dobrze go wymyć.
Jak rozkładasz pracę jednym kolorem na więcej dni, to nie myj wałka póki nie skończysz całości. Zamiast tego, weź folię spożywczą i go szczelnie zawiń - do jutra nie wyschnie. Taki drobny hint - jednym znany, innym nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kenickie napisał(a):

wystarczy po skończeniu dobrze go wymyć.

To jeszcze rada ode mnie, może większość zna... Po skończeniu moczymy wałek, usuwamy jak najwięcej farby, po czym bierzemy deskę albo kija i przejeżdżamy z pełną prędkością, żeby wyrzucić jak najwięcej farby z włosia. Po trzech takich sesjach moczenia i wirowania leci czysta woda. Wałki ostatnie kupowałem chyba w 2010 roku, włosie po takim zabiegu mięciutkie jak na nowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kenickie napisał(a):

weź folię spożywczą i go szczelnie zawiń - do jutra nie wyschnie.

 

Wkładam w foliowe worki od zakupów i zawijam, potrafiłem tydzień trzymać i nie wysychały (bo coś innego wpadło i musiałem robić przerwę w pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pito napisał(a):

Po trzech takich sesjach moczenia i wirowania leci czysta woda

 

Ja na "łące" za domem mam wbity pionowo kij, na który zakładam wałek, a potem spokojnie z odległości kilku metrów płuczę go silnym strumieniem wody z węża, tak że się szybko kręci i mu zmieniam kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WaWeR napisał(a):

Czyli jak piszecie to Ten wałek jest jak najbardziej OK?

 

 

Dokładnie tak i nawet cenę ma spoko. Nawiasem mówiąc - podobną jak w aukcji, zapłaciłem w Lerła, jakieś 2.5 roku temu. Widać jak wszystko drożeje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kenickie napisał(a):

 

Dokładnie tak i nawet cenę ma spoko. Nawiasem mówiąc - podobną jak w aukcji, zapłaciłem w Lerła, jakieś 2.5 roku temu. Widać jak wszystko drożeje. 

Aktualnie w Casto (bo leroy u mnie nie ma) ten sam wałek to ~70

Aż dziwne to coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, WaWeR napisał(a):

Aktualnie w Casto (bo leroy u mnie nie ma) ten sam wałek to ~70

Aż dziwne to coś...

 

Ale co dziwne? Bud-markety na wielu rzeczach tną jak się da. Jak ktoś chce dziś coś zrobić, to kupi u nich, bo chce zrobić dziś. A nie za 2, 3 albo 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.10.2022 o 11:25, kenickie napisał(a):

 

Ale co dziwne? Bud-markety na wielu rzeczach tną jak się da. Jak ktoś chce dziś coś zrobić, to kupi u nich, bo chce zrobić dziś. A nie za 2, 3 albo 5 dni.

Zgadza się. Alternatywą 'na już' są małe, wiejskie składy budowlane. Jak zobaczyłem ostatnio po ile są pędzle ( w porównaniu z marketem) to doznałem szoku. To samo wkręty, gwoździe, jakieś pierdoły metalowe -w Casto przebitka to nierzadko x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Alternatywą 'na już' są małe, wiejskie składy budowlane. Jak zobaczyłem ostatnio po ile są pędzle ( w porównaniu z marketem) to doznałem szoku. To samo wkręty, gwoździe, jakieś pierdoły metalowe -w Casto przebitka to nierzadko x5.
Nie wiem jakie małe lokalne składy masz na myśli ale
W psb mrowka ceny średnio na farby wyższe o 30%
Lokalny z grupy psb fimal, bardzo podobnie.
Totalnie niezależny sklepik z tymi artykułami to tylko dla odważnych w szastaniu hajsiwem.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WaWeR napisał(a):

Nie wiem jakie małe lokalne składy masz na myśli ale
W psb mrowka ceny średnio na farby wyższe o 30%

Nie, w mrówce ceny jak w leroyach. Chodzi o taki skład z węglem, deskami, stalą, kruszywem, a do tego jest kanciapa z milionem rzeczy - od pędzli, przez artykuły metalowe, po trutki na szczury i ziemię do kwiatków.

 

I wiadomo, nie wszystko jest tanio, za puszki elektryczne płaciłem 1zl, gdzie w hurtowni elektrycznej kosztowały 35 groszy. 

 

Taka ciekawostka, mam kolegę który mieszka w wiosce Narama, mają taki skład, nazywają go CastoNarama :)

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2022 o 15:27, WaWeR napisał(a):

W psb mrowka ceny średnio na farby wyższe o 30%

w porównaniu do casto ? Chyba trochę przesadziłeś

Różnice są takie, że markety mają często najbardziej popularne produkty w promocjach na niemal zerowej marży( z farb to np. niektóre dekorale, magnat ceramic) bo to idzie jako marketing i przyciąga ludzi. A przynajmniej kiedyś tak było, teraz nie wiem  Ale muszą to odbić na narzędziach czy drobnicy. Żaden klient przecież (poza AK :) )  nie będzie porównywał cen pędzelka czy kołków. I na tych produktach mają konkret marżę.No i na sezonówkach typu ogród.  Ale nie sądzę, żeby psb miało średnie ceny na farbach wyższe o 30%. Przykładowy magnat ceramic wg strony psb 89,99 a leroy ma jakąś ofertę specjalną 84,97

PSB Poznań - oni są dosyć tani ale najbardziej ich kojarzę w mojej okolicy https://lobo.pl/magnat-ceramic-c2-aksamitny-agat-25l 80,50zł

Leroy https://www.leroymerlin.pl/farby/farby-do-scian-i-sufitow/farby-scienne-kolorowe/farba-magnat-ceramic-srebrzysty-granit-2-5-l,p215279,l758.html?q=aksamitny+agat 84,97zł

Casto https://www.castorama.pl/farba-magnat-ceramic-aksamitny-agat-2-5-l-id-20389.html 99,98zł ale obstawiam że podbita cena żeby zaraz była promka 

 

Może to zależy od aktualnych promocji i producentów ale dla tej jednej tak to wygląda :) 

c.n.d. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, yack napisał(a):

w porównaniu do casto ? Chyba trochę przesadziłeś

Różnice są takie, że markety mają często najbardziej popularne produkty w promocjach na niemal zerowej marży( z farb to np. niektóre dekorale, magnat ceramic) bo to idzie jako marketing i przyciąga ludzi. A przynajmniej kiedyś tak było, teraz nie wiem  Ale muszą to odbić na narzędziach czy drobnicy. Żaden klient przecież (poza AK :) )  nie będzie porównywał cen pędzelka czy kołków. I na tych produktach mają konkret marżę.No i na sezonówkach typu ogród.  Ale nie sądzę, żeby psb miało średnie ceny na farbach wyższe o 30%. Przykładowy magnat ceramic wg strony psb 89,99 a leroy ma jakąś ofertę specjalną 84,97

PSB Poznań - oni są dosyć tani ale najbardziej ich kojarzę w mojej okolicy https://lobo.pl/magnat-ceramic-c2-aksamitny-agat-25l 80,50zł

Leroy https://www.leroymerlin.pl/farby/farby-do-scian-i-sufitow/farby-scienne-kolorowe/farba-magnat-ceramic-srebrzysty-granit-2-5-l,p215279,l758.html?q=aksamitny+agat 84,97zł

Casto https://www.castorama.pl/farba-magnat-ceramic-aksamitny-agat-2-5-l-id-20389.html 99,98zł ale obstawiam że podbita cena żeby zaraz była promka 

 

Może to zależy od aktualnych promocji i producentów ale dla tej jednej tak to wygląda :) 

c.n.d. :) 

No właśnie magnat ceramic u mnie w mrówce 129, w obi był po 89. 

inne podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.