Skocz do zawartości

Likwidacja szkody z AC


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje znaleźć informację w OWU ubezpieczenia AC w PZU ale nie mogę znaleźć tak na szybko.

Ile szkód w ramach jednej polisy można zgłosić w ramach AC? Jedną czy więcej? Niefartownie porysowałem drzwi pasażera i zastanawiam się jak to ogarnąć, żeby naprawić. Oczywiście mogę zgłosić z AC i problem z bani ... ale polisa zaczęła obowiązywać 6.09 i jak można jedną szkodę to odpuszczę bo jak by zadziało się coś gorszego to będzie kiepsko. Fura jest na gwarancji i jak zdecyduję sią na naprawę to będzie to ASO. 

 

W polisie mam tak

 

Zrzut ekranu 2022-09-20 204847.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Randar said:

Jak to rozumieć? Auto jest wycenione w polisie na ok 46 tys., do tej kwoty mogę zgłaszać szkody w całym okresie trwania polisy?

 

Przeczytaj co masz w warunkach swojej polisy, bo przy AC nie ma jednej uniwersalnej zasady.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Przeczytaj co masz w warunkach swojej polisy, bo przy AC nie ma jednej uniwersalnej zasady.

W OWU czy samej polisie? Teraz nie mam dostępu do dokumentów, może po południu poszukam głębiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Randar said:

Jak to rozumieć? Auto jest wycenione w polisie na ok 46 tys., do tej kwoty mogę zgłaszać szkody w całym okresie trwania polisy?

 

Tak, najczęściej tak to wygląda.

 

Zgłosisz drzwi i wypłacą 10.000 zł. Dwa miesiące później auto zostanie skradzione, to maksymalnie dostaniesz 36.000 zł, bo 10.000 zł już skonsumowane. Znajdą się pewnie kruczki i małe druczki, żeby wypłacić tylko 24.000 zł - ale to już zupełnie inna historia. 😕

 

Pamiętaj też, że szkoda to szkoda - każda ma wpływ na zniżki przy zawieraniu następnej polisy.

 

Summa summarum, jeśli możesz ogarnąć sam bez napinania muskułów finansowych, zwykle szybciej i prościej, bez listownego przerzucania piłeczki ubezpieczeniowej, naprawić za gotówkę. Jeśli to tylko jedne drzwi do pomalowania, to bym naprawiał sam. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Randar napisał:

Jak to rozumieć? Auto jest wycenione w polisie na ok 46 tys., do tej kwoty mogę zgłaszać szkody w całym okresie trwania polisy?

Jesli masz wykupioną konsumpcję sumy ubezpieczenia to wypłata za  drugą szkodę nie będzie pomniejszona o kwotę wypłaconą w pierwszej. Ale musisz przeczytać co kupiłeś przede wszystkim. Wszystko masz napisane w polisie oraz małym druczkiem w OWU ;)

Pakiety dilerskie zwykle są pełne i mają wykupioną konsumpcję sumy ubezpieczenia (czyli nie pomniejszają drugiej i kolejnych wypłat), ale żeby mieć pewność trzeba się zapoznać z tekstem pisanym. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa auta w domu i nieszczęśliwie prawie co rok coś. W ubiegłym roku szkoda jako współwina na furze zony. Trzy lata temu robiłem z AC szkodę na moim jak mi słupek nagle wyskoczył przy cofaniu. Niby mam wykupiona ochronę zniżek. Koszt polis w pełnym zakresie OC/AC/NNW na oba auta w tym roku mimo szkody w ubiegłym był dość niski. 1100 za auto żony i 1900 za moje. Nawet jak mi skoczy składka w przyszłym roku to nie na tyle, żeby robić za gotówkę. Do malowania drzwi i błotnik. Za 500 tego nie zrobię.

IMG20220920181720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Randar napisał:

Jak to rozumieć? Auto jest wycenione w polisie na ok 46 tys., do tej kwoty mogę zgłaszać szkody w całym okresie trwania polisy?

Jeżeli zawarłeś polisę AC bez konsumpcji sumy ubezpieczenia w określonej liczbie zdarzeń to nie. Każda szkoda do 46 000 aczkolwiek ich liczba może być ograniczona np do 1-2 zdarzeń w ciągu roku i wtedy konsumpcji sumy ubezpieczenia nie ma.

 

Natomiast standardowo AC konsumuje sumę ubezpieczenia i po każdej szkodzie należy doubezpieczyć skonsumowaną część. I w ogólnym przypadku będzie mniej więcej tak jak napisałeś.

 

OWU AC reguluje wszystkie zapisy a szczegółową listę zawartych klauzul masz na swojej polisie.

 

OWU PZU AUTO z 2021 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rudobrody napisał:

Jeżeli zawarłeś polisę AC bez konsumpcji sumy ubezpieczenia w określonej liczbie zdarzeń to nie. Każda szkoda do 46 000 aczkolwiek ich liczba może być ograniczona np do 1-2 zdarzeń w ciągu roku i wtedy konsumpcji sumy ubezpieczenia nie ma.

 

Natomiast standardowo AC konsumuje sumę ubezpieczenia i po każdej szkodzie należy doubezpieczyć skonsumowaną część. I w ogólnym przypadku będzie mniej więcej tak jak napisałeś.

 

OWU AC reguluje wszystkie zapisy a szczegółową listę zawartych klauzul masz na swojej polisie.

 

OWU PZU AUTO z 2021 roku

Wszystko jasne, dzwoniłem na infolinię. Mam ubezpieczenie do kwoty wartości auta i do tego ochronę tej kwoty. Czyli jak teraz zrobię szkodę za np. 2000 to te dwa tysiące nie będą odjęte od wartości auta wg polisy. Jedyne co to wzrost składki w kolejnym okresie ubezpieczenia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grogi napisał:

 

I każdym następnym, aż dojdziesz do maksymalnego poziomu zniżek...

W ciągu 5 lat zgłosiłem 3 szkody na łącznie ok. 15-17 tys. Jakoś dramatu ze składkami nie ma ;). Nadal jestem mocno do przodu :lizak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 20:49, Randar napisał:

Ile szkód w ramach jednej polisy można zgłosić w ramach AC?

Zwykle możesz zwracać ile chcesz, ale spada kwota ubezpieczenia o wypłacone odszkodowanie.

Czyli jak masz brykę ubezpieczoną na 50 kpln, to jak masz szkodę na 30 kpln, to na tyle masz po likwidacji auto ubezpieczone.

Możesz dopłacić składkę proporcjonalnie, aby to wyrównać, lub możesz mieć w OWU brak obniżania wartości bryki po wypłacie ubezpieczenia.

 

No i może wzrosnąć składka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Randar napisał:

Dwa auta w domu i nieszczęśliwie prawie co rok coś. W ubiegłym roku szkoda jako współwina na furze zony. Trzy lata temu robiłem z AC szkodę na moim jak mi słupek nagle wyskoczył przy cofaniu. Niby mam wykupiona ochronę zniżek. Koszt polis w pełnym zakresie OC/AC/NNW na oba auta w tym roku mimo szkody w ubiegłym był dość niski. 1100 za auto żony i 1900 za moje. Nawet jak mi skoczy składka w przyszłym roku to nie na tyle, żeby robić za gotówkę. Do malowania drzwi i błotnik. Za 500 tego nie zrobię.

IMG20220920181720.jpg

Za 300 zł to zrobisz, wliczając zakup polerki i środków polerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maras77 napisał:

Za 300 zł to zrobisz, wliczając zakup polerki i środków polerskich.

Zapraszam i dam ci 500 ale jak nie zrobisz to oddajesz 1000. Mam polerke i środki polerskie. Trudno nimi wyciągnąć wgniecenie na całej długości i ubytki lakieru do podkładu. Koncepcja trochę z tyłka, to jak podać adres i wpadasz z kasą 😎?

Edytowane przez Randar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Randar napisał:

Zapraszam i dam ci 500 ale jak nie zrobisz to oddajesz 1000. Mam polerke i środki polerskie. Trudno nimi wyciągnąć wgniecenie na całej długości i ubytki lakieru do podkładu. Koncepcja trochę z tyłka, to jak podać adres i wpadasz z kasą 😎?

Mamy inne podejscie do samochodu. Dla mnie jest tylko narzędziem.

Taką rysę bym spolerował, zamaskowal kolorem, aby się w oczy nie rzucała i zrobił przy okazji jakiejś innej większej naprawy.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 21.09.2022 o 23:40, maras77 napisał(a):

Za 300 zł to zrobisz, wliczając zakup polerki i środków polerskich.

Tak dla porządku, fura zrobiona w ASO. Koszt prawie 5 KPLN :panic:

Naprawa blacharska uszkodzeń i lakierowanie 2 elementów

Edytowane przez Randar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.