Skocz do zawartości

Jak przymocować kątownik aluminiowy do szuflady w kuchni?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

Myslałem nad klasycznym rozwiązaniem typu śrubki ew gwoździki (po nawierceniu otworów ma sie rozumieć.) - mocowania nie będzie widać

Ale może zapytam o cos lepszego - jakaś dwustronna taśma? klej? coś innego?

Kątownik ma służyć jak maskownica - bez poznoszenia obciążeń (chyba że ktoś palcem zaczepi) - potrzeba mi zamocować jedną listwe o dł ok 0,9 metra wiec raczej klej za 199 zł odpada ;) 

Pomożecie? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej minutę, to nie kropelka tylko klej montażowy, spokojnie skorygujesz pozycję klejąc Mamutem:oki:

Przed klejeniem dobrze jest przetrzeć klejone powierzchnie papierem ściernym i oczywiście odtłuścić.

Edytowane przez ccLot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bob96 napisał:

Klej Mamut w cenie około 30 zł da rade :)

Minus tego kleju jest taki iż jest gęsty, kątownik może odstawać ciut bardziej niż autor pytania zakłada. 

Ja bym to wkleił na zwykły silikon sanitarny 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, delco napisał:

Myslałem nad klasycznym rozwiązaniem typu śrubki ew gwoździki (po nawierceniu otworów ma sie rozumieć.) - mocowania nie będzie widać

Ale może zapytam o cos lepszego - jakaś dwustronna taśma? klej? coś innego?

Kątownik ma służyć jak maskownica - bez poznoszenia obciążeń (chyba że ktoś palcem zaczepi) - potrzeba mi zamocować jedną listwe o dł ok 0,9 metra wiec raczej klej za 199 zł odpada ;) 

Pomożecie? ;) 

Taśma dwustronna, tylko nie taka tania i uniwersalna. Dobierasz grubość, siłę trzymania i nic nie wyjdzie bardziej estetycznie i bezproblemowo przy ewentualnym demontażu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez przenoszenia obciążeń i obie powierzchnie są równe, to taśma dwustronna. Jeśli szuflada jest krzywa i kątownik nie będzie przylegał równo na całej długości, lepszy będzie klej. 

Jeszcze uwaga do klejów montażowych itp. Gdy obie sklejane powierzchnie nie są porowate, klej długo wiąże. Trzeba dać mu czas.  Taśma dwustronna chwyta i trzyma od razu.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamut jest bardzo gęsty i z tuby wychodzi oryginalnie otworem około 8mm. Więc prosto z tuby precyzyjne klejenie to tylko w erze. Ale jakby do nałożyć "czymś" i dobrze docisnáć to nie ma bata. Ja już wszystko nim kleiłem i jest "gość" przez duże Gie. Nawet proste wieszaki na ręczniki nie chcą odpaść od płytek w łazience od 4 miesięcy. Natomiast patexy i podobne kleje puszczały po 2-3 miesiącach. Wszystkie plafoniery w kotłowni i garażu przykleiłem zamiast wiercić. Patex 3 szt puścił, mamut trzyma jak wściekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.