Skocz do zawartości

Yanosik Pay vs Autopay


GoldFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jak się mają te dwie aplikacje do siebie?

Do tej pory używałem Autopay do przejazdów Katowice-Kraków i jak do tej pory działa poprawnie. Po pojawieniu się opcji w Yanosiku  powiązałem tę aplikację z Autopay(m. in. Yanosik pokazuje mi historię przejazdów z Autopay), ale nie miałem okazji jeszcze skorzystać. Patrząc od strony Autopay w konfigurację pojazdów widzę, że udostępnione są A4 Katowice-Kraków oraz A4 Wrocław-Sośnica (pozostałe autostrady w tym momencie pomijam). Ale patrząc od strony Yanosika w pojazdy widzę tylko A4 Katowice-Kraków.

 

I teraz czego mogę od tych aplikacji oczekiwać jadąc trasę Wrocław - Kraków? Na pewno cały czas będzie włączony Yanosik. Czy Yanosik ogarnie płatność Wrocław-Sośnica (bez włączonego w tle Autopay)? Patrząc od strony konfiguracji Yanosika wydaje się, że nie. Z drugiej strony po jakiego grzyba w takim razie było wiązać te aplikacje ze sobą? A może, jeśli będzie włączony Yanosik i jednocześnie w tle będzie działał Autopay to wówczas płatność będzie uiszczona dwa razy? Zakładam także, że przejazd Katowice-Kraków odbędzie się bez problemów ze wzlędu na czytanie tablic i brak potrzeby działania Autopay w tle (tak jak do tej pory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm przeciez zeby poszla platnosc to apka wcale nie musi byc uruchomiona...
czy sie myle i inaczej to dziala niz na A1 ?
Inaczej.
Jest aktywny GPS, bo musi wiedzieć jaki jest punkt wjazdu i wyjazdu z płatnego odcinka.


Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sporadycznego przejazdu Wrocław-Gliwice uważam, że wygodniej jest kupić e-bilet autostradowy (u mnie jest w IKO, ale pewnie inne apki też potrafią) i mieć gdzieś jakieś ciągłe monitorowanie GPS.

 

Ogólnie IKO mogę mocno pochwalić, bo przejazd Wrocław<->Kraków sprowadza się tylko do zakupu e-biletu. Katowice<->Kraków ogarnia video tolling.

Edytowane przez Seth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2022 o 23:42, GoldFinger napisał:

Hej

 

Jak się mają te dwie aplikacje do siebie?

Do tej pory używałem Autopay do przejazdów Katowice-Kraków i jak do tej pory działa poprawnie. Po pojawieniu się opcji w Yanosiku  powiązałem tę aplikację z Autopay(m. in. Yanosik pokazuje mi historię przejazdów z Autopay), ale nie miałem okazji jeszcze skorzystać. Patrząc od strony Autopay w konfigurację pojazdów widzę, że udostępnione są A4 Katowice-Kraków oraz A4 Wrocław-Sośnica (pozostałe autostrady w tym momencie pomijam). Ale patrząc od strony Yanosika w pojazdy widzę tylko A4 Katowice-Kraków.

 

I teraz czego mogę od tych aplikacji oczekiwać jadąc trasę Wrocław - Kraków? Na pewno cały czas będzie włączony Yanosik. Czy Yanosik ogarnie płatność Wrocław-Sośnica (bez włączonego w tle Autopay)? Patrząc od strony konfiguracji Yanosika wydaje się, że nie. Z drugiej strony po jakiego grzyba w takim razie było wiązać te aplikacje ze sobą? A może, jeśli będzie włączony Yanosik i jednocześnie w tle będzie działał Autopay to wówczas płatność będzie uiszczona dwa razy? Zakładam także, że przejazd Katowice-Kraków odbędzie się bez problemów ze wzlędu na czytanie tablic i brak potrzeby działania Autopay w tle (tak jak do tej pory).

Żadna alternatywna apka chyba nie ogarnia Gliwice - Wrocław, jedynie bursztynową i Kato - Kraków. Nie będzie dwa razy nic naliczać, wszystko jest tylko jakby nakładką na autopay (rejestrując się w bankowej wersji autopay wyrzuciło mi, że już mam auto w autopay zrobione).

Edytowane przez alvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2022 o 23:54, PawelWaw napisał:

hmm przeciez zeby poszla platnosc to apka wcale nie musi byc uruchomiona...

czy sie myle i inaczej to dziala niz na A1 ?

 

Na A4 KRK-KTW i na A1 aplikacja nie musi być uruchomiona. Na A2 i A4 KTW-WRO musi działać w tle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alvin napisał:

Żadna alternatywna apka chyba nie ogarnia Gliwice - Wrocław, jedynie bursztynową i Kato - Kraków. Nie będzie dwa razy nic naliczać, wszystko jest tylko jakby nakładką na autopay (rejestrując się w bankowej wersji autopay wyrzuciło mi, że już mam auto w autopay zrobione).

 

Autopay ogarnia i działa niemal bezobsługowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Raku napisał:

Tylko na jeden problem, szpieguje twoje lokalizację

 

Tylko jeśli mu pozwolisz. Nowa wersja aplikacji pozwala kontrolować kiedy ma działać w tle bo jedziesz autostradą a kiedy nie.

Gdy nie jest używana można wyłączyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko jeśli mu pozwolisz. Nowa wersja aplikacji pozwala kontrolować kiedy ma działać w tle bo jedziesz autostradą a kiedy nie.
Gdy nie jest używana można wyłączyć. 
 
Tak z czystej ciekawości, gdzie jest ta opcja ?

0b381e66c23a780aa167d35027482418.jpg

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Raku napisał:

Tak z czystej ciekawości, gdzie jest ta opcja ?

0b381e66c23a780aa167d35027482418.jpg

Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka
 

 

Trzeba otworzyć i zamknąć aplikację. Przy zamykaniu pyta:

 

Screenshot_20220926-081134_Autopay.jpg.cd96b4042449e25c2cc072204ce379ee.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.