Skocz do zawartości

dom na zgłoszenie


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Camel napisał:

ktoś załatwiał. W urzędzie u mnie laski porażają wiedzą. Wole się przygotować, złożyć i w razie co paragrafami sypać :)

jak analizowałem temat jakiś czas temu to zysk z tego był mały a problemów więcej...

zdradź więcej szczegółów co planujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bielaPL napisał:

jak analizowałem temat jakiś czas temu to zysk z tego był mały a problemów więcej...

zdradź więcej szczegółów co planujesz

chciałem 70 postawić z "darmowego" projektu z https://www.gunb.gov.pl/strona/dom-do-70-m2

 

ale widzę że adaptacji projektu nie uniknę a to koszt praktycznie projektu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Camel napisał:

ktoś załatwiał. W urzędzie u mnie laski porażają wiedzą. Wole się przygotować, złożyć i w razie co paragrafami sypać :)

Na to Ciebie nikt nie przygotuje, chyba że jesteś biegłym w prawie budowlanym / urzędnikiem wydziału inwestycji, itp ;)

Każdy urząd może inaczej interpretować przepisy oraz projekt. Każdy może się do czego innego doczepić.

Jak załatwiałem u siebie PnB to ogarnąłem babkę, byłą naczelnik UM, która za mnie odpowiadała odpowiedzi i temat pozwoleń. Miała co robić a ja oszczędziłem mnóstwo czasu + mam dom tak jak chciałem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Camel napisał:

ktoś załatwiał. W urzędzie u mnie laski porażają wiedzą. Wole się przygotować, złożyć i w razie co paragrafami sypać :)

Procedura jest prosta i przejrzysta:

cyt. "

obraz.png.ea25a57ea7bbfe1949729a5a42e8d3ff.png

obraz.png.e5734fb6bca32da0cc7388325bce1b33.png

"

mało tego o ile się orientuję dokumenty możesz złożyć elektronicznie za pomocą strony urzędowej.

 

edit. jak widać laski z urzędu nie muszą się na tym znać ponieważ nie maja nic do powiedzenia jak złożysz dokumenty :)

Edytowane przez mikomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mikomir napisał:

Procedura jest prosta i przejrzysta:

cyt. "

obraz.png.ea25a57ea7bbfe1949729a5a42e8d3ff.png

obraz.png.e5734fb6bca32da0cc7388325bce1b33.png

"

mało tego o ile się orientuję dokumenty możesz złożyć elektronicznie za pomocą strony urzędowej.

 

edit. jak widać laski z urzędu nie muszą się na tym znać ponieważ nie maja nic do powiedzenia jak złożysz dokumenty :)

Jak składałem o warunki zabudowy elektronicznie to przysłały mi poleconym druki do ręcznego wypisania , to samo jak zgłoszenie postawienia garażu robiłem.

prawo sobie a urzędnik „analogowo” musi mieć 😂

 

chcesz o tym pogadać 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Camel napisał:

Jak składałem o warunki zabudowy elektronicznie to przysłały mi poleconym druki do ręcznego wypisania , to samo jak zgłoszenie postawienia garażu robiłem.

prawo sobie a urzędnik „analogowo” musi mieć 😂

 

chcesz o tym pogadać 😎

Ale tutaj nie ma o czym czym gadać, w tych przypadkach o których piszesz urzędnicy mieli prawo wnosić sprzeciw i pisać do ciebie pisma. W przypadku domów z "Polskiego ładu" składasz papiery i na drugi dzień rozpoczynasz budowę, tak stanowi prawo, listy od nich można ignorować jeżeli się takowe pojawią.

Edytowane przez mikomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikomir napisał:

Ale tutaj nie ma o czym czym gadać, w tych przypadkach o których piszesz urzędnicy mieli prawo wnosić sprzeciw i pisać do ciebie pisma. W przypadku domów z "Polskiego ładu" składasz papiery i na drugi dzień rozpoczynasz budowę, tak stanowi prawo, listy od nich można ignorować jeżeli się takowe pojawią.

O widzisz, dobrze wiedzieć bo właśnie z polskiego ładu chce skorzystać. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.