Skocz do zawartości

Która marka teraz daje gwarancje ceny?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, BartoSMK said:

Fiat

 

To akurat nic trudnego skoro nikt nie kupuje ;)

A tak na serio to zajrzalem ostatnio na strone Fiata i gama modelowa to jak skansen 😕

Nie wiem na co oni licza, ale poza nowa 500-ka EV to wiekszosc aut juz dawno powinna byc wymieniona na cos nowego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To akurat nic trudnego skoro nikt nie kupuje ;)

A tak na serio to zajrzalem ostatnio na strone Fiata i gama modelowa to jak skansen 😕

Nie wiem na co oni licza, ale poza nowa 500-ka EV to wiekszosc aut juz dawno powinna byc wymieniona na cos nowego.

Nie wiem z czego dielrzy zyja? Moze dostawczaki robia robote. Carservice w Wawie jedzie na serwisie roznych marek i komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, komor napisał:

Tak, ale z odbiorem do końca roku. Konfig na nowy rok bez gwarancji ceny.

Nie, auto zamawiasz np. dziś i masz 6 miesiecy na zarejestrowanie w gwarantowanej cenie 

Do 6 miesiecy musi być wyprodukowane i zarejestrowane  

Przynajmniej 2 tygodnie temu jeszcze tak to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, r1sender napisał:

Nie, Arkanę, to co wybraliśmy to będzie, nie było ograniczeń podczas konfiguracji 

No to super.👍 Ja bralem auto z placu, bo pod zamowienie nie było wszystkich systemow bezpieczenstwa, a to miało i chyba lusterek elektrycznych tez nie było. Ale pewnie od modelu zalezy też. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Volvo też ma cenę z zamówienia. We wtorek będę odbierał auto to mogę się spytać, czy nic się nie zmieniło ostatnio.

 

A jak teraz Volviaki stoją? Dużo im doszło względem początku tego roku czy w normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To akurat nic trudnego skoro nikt nie kupuje ;)

A tak na serio to zajrzalem ostatnio na strone Fiata i gama modelowa to jak skansen 😕

Nie wiem na co oni licza, ale poza nowa 500-ka EV to wiekszosc aut juz dawno powinna byc wymieniona na cos nowego.

 

fiat ma dla ludu słabą ofertę teraz... jedyna próba odrodzenia to ponownie tanie małe autka ale elektryki - taka nowa panda a może raczej nowe cinquecento ;] dobra cena, nie odrzucające wnętrze i będzie schodziło ok

image.png.5cce2114205e482253925e6f0dd5ff1c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To akurat nic trudnego skoro nikt nie kupuje ;)

A tak na serio to zajrzalem ostatnio na strone Fiata i gama modelowa to jak skansen 😕

Nie wiem na co oni licza, ale poza nowa 500-ka EV to wiekszosc aut juz dawno powinna byc wymieniona na cos nowego.

 

przecież Tipo się nieźle sprzedaje. Jak potrzeba zwykły kompakt kombi to chyba nic tańszego nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, maro_t said:

 

przecież Tipo się nieźle sprzedaje. Jak potrzeba zwykły kompakt kombi to chyba nic tańszego nie będzie

 

Niezle? ;] Masz moze jakies statystyki, bo ja Tipo Kombi praktycznie nie widze na ulicach...

Wydaje mi sie, ze Kia/Hyundai bedzie w podobnych pieniadzach a auta duzo ciekawsze i nowoczesniejsze :ok:

Tipo sie przez chwile dobrze sprzedawalo jak byl sedan za 40-50kPLN.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Niezle? ;] Masz moze jakies statystyki, bo ja Tipo Kombi praktycznie nie widze na ulicach...

Wydaje mi sie, ze Kia/Hyundai bedzie w podobnych pieniadzach a auta duzo ciekawsze i nowoczesniejsze :ok:

 

 

ranking modeli w pl:

https://www.wyborkierowcow.pl/najpopularniejsze-auta-w-polsce-2021/

 

według niego tipo jest na 19 miescu. Jedyny fiat w pierwszej pięćdziesiątce. Niby nie najlepiej, ale w sumie lepiej niż focus czy leon. Ale fakt, ceed/i30 dużo wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

 

ranking modeli w pl:

https://www.wyborkierowcow.pl/najpopularniejsze-auta-w-polsce-2021/

 

według niego tipo jest na 19 miescu. Jedyny fiat w pierwszej pięćdziesiątce. Niby nie najlepiej, ale w sumie lepiej niż focus czy leon. Ale fakt, ceed/i30 dużo wyżej

to 2021 ;] 

tipo nadal jest jednym z najtańszych ale ma trzy problemy

-trąci już myszką

-zerowy marketing 

-i dacia jogger która startuje z podobnej ceny ;] a jest ciut podwyższona co bardziej przyciąga klientów + nowy design + lpg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bielaPL napisał:

to 2021

 

no tak, 2022 jeszcze nie minął

2 minuty temu, bielaPL napisał:

-trąci już myszką

 

ostatnio byłem w salonie fiata, bo tam kupowałem ubezpieczenie opla ;]. Wsiadłem sobie do tego tipo i powiem, że przy dzisiejszych tendencjach, przy tym jak wygląda wnętrze leona czy golfa, to to Tipo normalnie zaczyna mi się podobać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, maro_t said:

 

ranking modeli w pl:

https://www.wyborkierowcow.pl/najpopularniejsze-auta-w-polsce-2021/

 

według niego tipo jest na 19 miescu. Jedyny fiat w pierwszej pięćdziesiątce. Niby nie najlepiej, ale w sumie lepiej niż focus czy leon. Ale fakt, ceed/i30 dużo wyżej

 

Niby tak, ale zanotowal tez najwyzszy spadek w calym zestawieniu - 40%...

A w 2021 chyba jeszcze byl dostepny tanszy 1,4 NA nadajacy sie do LPG, teraz juz tylko 1,0T, wiec lepiej nie bedzie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

ranking modeli w pl:

https://www.wyborkierowcow.pl/najpopularniejsze-auta-w-polsce-2021/

 

według niego tipo jest na 19 miescu. Jedyny fiat w pierwszej pięćdziesiątce. Niby nie najlepiej, ale w sumie lepiej niż focus czy leon. Ale fakt, ceed/i30 dużo wyżej

-40% w 2021 do 2020, trochę słabo.

Moim zdaniem w PL głównie sprzedawał się sedan, gdy był tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, komor napisał:

 

A jak teraz Volviaki stoją? Dużo im doszło względem początku tego roku czy w normie?

Tego dokładnie nie wiem, bo nie śledzę cenników. Na przełomie roku był cennik zmieniony (ok +8%) i pojawiły się nowe konfiguracje. W konfiguratorze też sporo opcji jest zależne od wersji wyposażenia. Wcześniej można było sobie dowolnie wyklikać co się chciało.Popytam czy obecne ceny róznią się od tych z początku roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

-40% w 2021 do 2020, trochę słabo.

Moim zdaniem w PL głównie sprzedawał się sedan, gdy był tani.

 

Tez mi się tak wydaje i na dodatek był z silnikami pod lpg. Nie dosyc ze kupowałeś tanie auto to mogłeś liczyć na tania jazdę. Znajomy mowil ze wziął cross z 1.0 na jazdę próbną to spalanie przy podobnej jezdzie dobre dwa litry większe jak w Octavii 1.0 tsi, a dynamika gorsza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 20:39, komor napisał(a):

 

A jak teraz Volviaki stoją? Dużo im doszło względem początku tego roku czy w normie?

Rozmawiałem wczoraj z importerem/ głównym dealerem marki. Od początku roku były już x2 podwyżki, dla XC60 ok +15kzł. Oczywiście cena jest z dnia podpisania zamówienia :ok:. Auta sprzedają się bardzo dobrze, bez problemu robią plany sprzedażowe. Problemów z produkcją nie było i nie ma, choć pojawiły się obecnie problemy z transportem. Nie ma też wykluczeń (jak np w BMW). Obecnie na XC60 czeka się ok 9m (ja czekałem 8m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki temat jest troche straszny troche smieszny, i chyba tez pokazujacy ze zmierzamy w dziwnym kierunku czego wiele osob nie zauwaza, a moze im on nie przeszkadza. Na razie.

 

Auta od pewnego czasu mocno podrozały. Terminy realizacji sie wydłużyły. Auta staly sie jednoczesnie czesto gorzej wyposazone, bardziej plastikowe i slabiej jezdzace (ekologia - serio?). Sprzedawcy niczego nie gwarantuja ani ceny ani terminu a klienci jak widac ciagle wciskaja im pieniadze. Dla mnie to absurdalne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, alastair napisał(a):

taki temat jest troche straszny troche smieszny, i chyba tez pokazujacy ze zmierzamy w dziwnym kierunku czego wiele osob nie zauwaza, a moze im on nie przeszkadza. Na razie.

 

Auta od pewnego czasu mocno podrozały. Terminy realizacji sie wydłużyły. Auta staly sie jednoczesnie czesto gorzej wyposazone, bardziej plastikowe i slabiej jezdzace (ekologia - serio?). Sprzedawcy niczego nie gwarantuja ani ceny ani terminu a klienci jak widac ciagle wciskaja im pieniadze. Dla mnie to absurdalne.

 

To nie jest absurdalne, bo jesteśmy uzależnieni od transportu i przemieszczania się. Zarówno jako społeczeństwa jak i często osobiście.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alastair napisał(a):

Auta od pewnego czasu mocno podrozały. Terminy realizacji sie wydłużyły. Auta staly sie jednoczesnie czesto gorzej wyposazone, bardziej plastikowe i slabiej jezdzace (ekologia - serio?). Sprzedawcy niczego nie gwarantuja ani ceny ani terminu a klienci jak widac ciagle wciskaja im pieniadze. Dla mnie to absurdalne.

 

Zgadzam sie z tym, ze jest drozej i wydluzyl sie czas realizacji.

Co do reszty to wg mnie troche banaly bez pokrycia, czesto powtarzane w internecie.

Ktore to auto jest np gorzej wyposazone niz poprzednik? Porownaj sobie takie Clio 3 vs Clio 5 czy Octavie 2 vs Octavie 4, etc.

To jest w zasadzie przepasc wzgledem tego co bylo kiedys a teraz, a to tylko 2 generacje roznicy.

Co do osiagow, to wersje bazowe i tak sa obecnie mocniejsze i sprawniejsze niz kiedys.

Wybor jednostek spalinowych na pewno jest mniejszy, ale dochodza wersje EV czy PHEV.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fosfor napisał(a):

A co to znaczy "gwarancja ceny"? W jaki sposób ta gwarancja jest egzekwowana, jeżeli dealer nie wywiąże się z umowy? Zwrot zaliczki, podwójny zwrot zadatku, czy są jakieś inne gwarancje?

Ja to rozumiem tak, że miesiąc przed dostawą (czyli dobre pół roku od zamówienia) dealer nie powie Ci "wie pan pana auto już kończy się robić, tylko trzeba dopłacić XXkzł " :). Odnośnie zaliczek to już trzeba czytać umowę.

BTW. Toyota się chwaliła gwarancją ceny i nawet to reklamowali, ale jakoś ostatnio ucichli, czyżby to już historia ...

 

1 godzinę temu, alastair napisał(a):

taki temat jest troche straszny troche smieszny, i chyba tez pokazujacy ze zmierzamy w dziwnym kierunku czego wiele osob nie zauwaza, a moze im on nie przeszkadza. Na razie.

 

Auta od pewnego czasu mocno podrozały. Terminy realizacji sie wydłużyły. Auta staly sie jednoczesnie czesto gorzej wyposazone, bardziej plastikowe i slabiej jezdzace (ekologia - serio?). Sprzedawcy niczego nie gwarantuja ani ceny ani terminu a klienci jak widac ciagle wciskaja im pieniadze. Dla mnie to absurdalne.

Tak, racja !!! Tylko klasyki !! Fajnie jeżdżą, są bardziej metalowa i ceny ...  nie wait te też bardzo podrożały ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sherif napisał(a):

Ja to rozumiem tak, że miesiąc przed dostawą (czyli dobre pół roku od zamówienia) dealer nie powie Ci "wie pan pana auto już kończy się robić, tylko trzeba dopłacić XXkzł " :). Odnośnie zaliczek to już trzeba czytać umowę.

BTW. Toyota się chwaliła gwarancją ceny i nawet to reklamowali, ale jakoś ostatnio ucichli, czyżby to już historia ...

 

 

Właśnie o te zapisy w umowie mi chodzi. Co konkretnie - poza oczywiście gentelmen's agreement - powstrzyma dealera od zarobienia dodatkowych 20-30k za samo zerwanie umowy z nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, fosfor napisał(a):

Właśnie o te zapisy w umowie mi chodzi. Co konkretnie - poza oczywiście gentelmen's agreement - powstrzyma dealera od zarobienia dodatkowych 20-30k za samo zerwanie umowy z nami.

Tu nie pomogę, bo u mnie zamawiała f. leasingowa. Natomiast skoro cena zakupu się nie zmieniła (bo była gwarantowana z dnia zamówienia wg dealera) to nie zmieniła się dla mnie kwota leasingu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał(a):

Tak, racja !!! Tylko klasyki !! Fajnie jeżdżą, są bardziej metalowa i ceny ...  nie wait te też bardzo podrożały ;).

wszystko mozna obsmiac i/lub sprowadzic do absurdu, kolegi wybor

 

jak dla mnie auta sprzed kilku lat nie wydaja sie byc gorsze. Albo sa wrecz lepsze. Np. wsiadlem ostatnio do nowki sztuki Partnera. Plastik okrutny, lusterko wsteczne ktore przy kazdym uruchomieniu pyta sie czy sie zgadzam. Oczywiscie wyrastajacy z deski "tablet". Wersja z dodatkowym wygluszeniem, ktora trzeba bylo od razu wygluszyc by dalo sie jezdzic. Dziekuje postoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alastair napisał(a):

wszystko mozna obsmiac i/lub sprowadzic do absurdu, kolegi wybor

 

jak dla mnie auta sprzed kilku lat nie wydaja sie byc gorsze. Albo sa wrecz lepsze. Np. wsiadlem ostatnio do nowki sztuki Partnera. Plastik okrutny, lusterko wsteczne ktore przy kazdym uruchomieniu pyta sie czy sie zgadzam. Oczywiscie wyrastajacy z deski "tablet". Wersja z dodatkowym wygluszeniem, ktora trzeba bylo od razu wygluszyc by dalo sie jezdzic. Dziekuje postoje.

Ależ ja piszę zupełnie poważnie ! Średnia wieku moich aut to ponad 30lat :skromny:.

Są oczywiście plusy i minusy takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał(a):

Ja to rozumiem tak, że miesiąc przed dostawą (czyli dobre pół roku od zamówienia) dealer nie powie Ci "wie pan pana auto już kończy się robić, tylko trzeba dopłacić XXkzł " :).

 

to jeszcze ok.

ale czytalem na FB o przypadkach ze przed dostawa, czyli po calym czasie oczekiwania mowia ze zamowienie anulowane.

i nie daja opcji doplaty, po prostu z premedytacja anuluja zamowienie i zamawiaj po nowej cenie od nowa i czekaj.

to juz masakra

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

to jeszcze ok.

ale czytalem na FB o przypadkach ze przed dostawa, czyli po calym czasie oczekiwania mowia ze zamowienie anulowane.

i nie daja opcji doplaty, po prostu z premedytacja anuluja zamowienie i zamawiaj po nowej cenie od nowa i czekaj.

to juz masakra

Przy takim potraktowaniu już bym nie patrzył w stronę danej marki. Aczkolwiek kiedyś też się obraziłem na Reno i kupiłem inną markę przez to że nikt się mną nie zainteresował a teraz w garażu stoi Reno, mało tego, zastanawiałem się nad kolejnym ;l

 

10 godzin temu, PawelWaw napisał(a):
20 godzin temu, sherif napisał(a):

Rozmawiałem wczoraj z importerem/ głównym dealerem marki. Od początku roku były już x2 podwyżki, dla XC60 ok +15kzł. Oczywiście cena jest z dnia podpisania zamówienia :ok:. Auta sprzedają się bardzo dobrze, bez problemu robią plany sprzedażowe. Problemów z produkcją nie było i nie ma, choć pojawiły się obecnie problemy z transportem. Nie ma też wykluczeń (jak np w BMW). Obecnie na XC60 czeka się ok 9m (ja czekałem 8m).

To jak na obecne czasy przyzwoicie. +15 k PLN to drożeją auta klasy A i B ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 18:27, fosfor napisał(a):

Właśnie o te zapisy w umowie mi chodzi. Co konkretnie - poza oczywiście gentelmen's agreement - powstrzyma dealera od zarobienia dodatkowych 20-30k za samo zerwanie umowy z nami.

Który dealer zarabia 20K na samochodzie?:hmm: Jeśli są usuwane zamówienia to robi to centrala dealer nie ma na to żadnego wpływu poza świeceniem oczami przed klientem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BartoSMK napisał(a):

Który dealer zarabia 20K na samochodzie?:hmm: Jeśli są usuwane zamówienia to robi to centrala dealer nie ma na to żadnego wpływu poza świeceniem oczami przed klientem...

No dobrze, co powstrzyma dealera, przed sprzedaniem drożej o 20-30k innemu klientowi?

 

Poza tym mam silne przekonanie, że są dealerzy, którzy tyle na samochodzie zarabiają. Może nie na C1, picanto czy i10, ale przecież z czegoś te salony muszą utrzymać i ludziom pensje wypłacać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fosfor napisał(a):

No dobrze, co powstrzyma dealera, przed sprzedaniem drożej o 20-30k innemu klientowi?

 

Poza tym mam silne przekonanie, że są dealerzy, którzy tyle na samochodzie zarabiają. Może nie na C1, picanto czy i10, ale przecież z czegoś te salony muszą utrzymać i ludziom pensje wypłacać.

 

 

Na serwisie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fosfor napisał(a):

No dobrze, co powstrzyma dealera, przed sprzedaniem drożej o 20-30k innemu klientowi?

 

Poza tym mam silne przekonanie, że są dealerzy, którzy tyle na samochodzie zarabiają. Może nie na C1, picanto czy i10, ale przecież z czegoś te salony muszą utrzymać i ludziom pensje wypłacać.

 

 

Cena poszła w górę wiec więcej importerowi zapłacą. Ze sprzedaży to oni nie zarabiają kokosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fosfor napisał(a):

Ale serwis też kosztuje, akredytacje, szkolenia. Naprawdę charytatywnie sprzedają? Np. na aucie za 250k nie zarabiają 20?

Na pewno cos zarabiają, ale chyba glownie na wykonanych planach sprzedażowych. Maja bonusy z centrali.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 18:12, fosfor napisał(a):

Np. na aucie za 250k nie zarabiają 20?

 

Nie mam pojęcia jaką marżę mają na samochodzie bądź konkretnym modelu (tu też pewnie są różnice). Niemniej jednak też cwaniakują. Taka sytuacja z tego tygodnia:

Jest samochód w aktualnym cenniku za 300k netto, miesiąc temu był za 280k. Oczywiście na zamówienie do produkcji takie ceny obowiązujące. Konfiguracja jest jedna i można zamówić jeden pakiet za 10k i jedną opcję za 1k + lakier metalizowany za dodatkowe 5k. Nie ma jak poszaleć w konfiguratorze, więc oferty łatwo można porównać.

3 tygodnie temu zamówiłem u jednego dealera 2 szt. Obie lakier zwykły, jeden z pakietem za 10k, drugi bez pakietu w cenie 300k + 300k + 10k. Termin odbioru obu wozów szacowany na połowę Q2 2023, oczywiście nic pewnego. Ceny cennikowe, żadnego rabatu, może dorzucą wydłużoną gwarancję, ale to nic pewnego. Zamówienia podpisane, zaliczki wpłacone. tydzień temu dzwoni do mnie inny dealer tej samej marki i mówi, że klient mu się wycofał z zakupu, auto już jest w produkcji i ma być dostępne w styczniu 2023. Informuje o cenie 280k - cena ze starego cennika + pakiet 10k i dopłata za lakier metalizowany 5k. czyli 15k taniej niż jeden z zamówionych samochodów i do tego szybciej o 4 miesiące. Proszę o przesłanie oferty na ten samochód i na drugi bez pakietu do produkcji. Czekam, za 10 minut telefon od sprzedawcy, że kierownik salonu się nie zgodził na starą cenę i może sprzedać tylko w cenie z nowego cennika czyli wychodzi 5k drożej niż ten co zamówiłem, bo jest lakier, którego nie chcę. oczywiście zostałem poinformowany, że jestem pierwszym, do którego z taką ofertą zadzwonił i jeśli się nie zdecyduję, to on ten samochód sprzeda w 2h, bo ma kilkanaście potencjalnych klientów. Mimo wszystko poprosiłem o ofertę, której do tej pory nie dostałem.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zejk napisał(a):

 

 Mimo wszystko poprosiłem o ofertę, której do tej pory nie dostałem.

 

Cwaniakowanie da się odczuć, ale te samochody szybko i tak schodzą, więc po co mają się szarpać?

Ja regularnie dostaje jeszcze telefony z propozycjami i pytaniami odnośnie zakupu, ale praktycznie wszystkie auta które były oferowane z dostaw na wrzesień, październik i listopad są już sprzedane/zaliczkowane. Także zostaje praktycznie styczeń lub auta, które się zwolniły w dziwnych konfigach ;]

 

Ja w takich sytuacjach jestem defensywny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.