Skocz do zawartości

CENY I RODZAJE INSTALACJI, ADRESY, TELEFONY


dpalka

Rekomendowane odpowiedzi

Instalcje gazową zakładałem dwa miesiące temu

STAG-200 na wtryskach Valtec.

Zagazowałem lancie 2.4 20V + VIS

Instalacja STAG-200 III genracja LPG

Cena 4300 zl za 5 garów. - podobno można znaleść taniej.

Niestety zakład nie wykazał sie profesjonalną obsługą, chciaż im zwracałem uwagę na VIS- dynamiczne doładowanie.

W aucie smierdziało gazem z klimy. często sie zapalał błąd silnika.

Zakład nawiedziałem dośc często około 7 wizyt. Ciągle przerowadzali regulacje i nic sie nie działo, nadal błąd silnika i smród LPG.

Niestety zrobiłem im ostrą awanturę co poskutkowało natychmaistową reakcją.

Wymienili mi reduktor na KME Silver i rozwiercili wtryski problem smródu oraz drażniącego blasku lampki Check ustąpił.

Gazownicy stwierdzili że nie przypuszczali ze moja Lancia może żreć tyle gazu jak ją przydusze to 5 tys., także reduktor mam taki sam jak w Jeepie Grand Cherokee V8 !!!

Usługa wymiany reduktora zrobona w ramach gwarancji bez kasy.

Spalanie okolo 14 lpg, w zależności od nogi.

Zakład

Legionowo

ul. Wrzosowa xx

tel. 022-7745018

Podsumowując. Zakłądają ok, ale dużo sie trzeba droczyć aby wszystko działało ok. Możliwe ze teraz Lancie Kappa będą robić tylko z reduktorami silver.

Polecam i nie polecam tego zakładu. Panowie nie zbywali mnie i zawsze mieli czas, na usuniecie usterki. W sumie mam mieszane uczucia, ale najważniejsze że wszystko zakonczyło sie szczęśliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Uaktualnienie opinii (po rozwiązaniu problemu z autkiem):

Moja opinia dotyczy zakładu montażu przy ul. Na Dołach 4.

Przed założeniem gazu Panowie mili i uprzejmi, sprawiający wrażenie doświadczonych i posiadających niezbędną wiedzę teoretyczną.

Jakoś montażu rewelacyjna! Naprawdę byłem pod wrażeniem, wszystko poukładane solidnie, wtryski gazu blisko kolektora ssącego, długości wężyków minimalne, wszystkie elementy instalacji gazowej odpowiednio przymocowane, połączenie elektryczne zaizolowane, wlew gazu schludnie zamontowany pod klapką wlewu paliwa (na moje życzenie).

Zamontowano mi instalację, która już na samym początku sprawowała się nagannie. Silnik był zalewany po delikatnym dodaniu gazu, co bardzo utrudniało ruszanie, a do tego występował kompletny brak dynamiki.

Usłyszałem, że tak może być, że wszystko się "ułoży".

Niestety się nie ułożyło... Najpierw ustawiono mi na sztywno w programie wzbogacenie mieszanki w każdym zakresie o 50%. Było lepiej z dynamiką, ale dalej silnik się zalewał po delikatnym dodaniu gazu, co było bardzo uprzykrzające w kontekście wydania 4000PLN.

Rzecz jasna cała kalibracja odbywała się na postoju.

Zmieniono dysze na większe, ale nie przyniosło to poprawy.

Byłem pozytywnie zaskoczony, gdy zaproponowano mi demontaż instalacji i zwrot pieniędzy.

Jednocześnie zasugerowano możliwosc zainstalowania innej instalacji i zapewniono, że wszystko będzie OK.

Zdecydowałem się. Montaż ponownie bez zarzutu. Ustąpił problem z przylewaniem silnika, dynamika wydawało się niemal identyczna jak na benzynie.

Problemy zaczęły się w maju zeszłego roku, gdy silnik zaczął wykazywać gorszą dynamikę. Nie odbyło się to z dnia na dzień, lecz można powiedziec, iż z każdym dniem auto traciło na przyspieszeniu. Na benzynie oczywiście OK.

Udałem się na hamownię, co wykazało, że na gazie moc jest niższa o ok. 25%.

Dalsze miesiące polegały na naprawach instalacji.

Instalację serwisowana z użyciem mojego laptopa, gdyż laptop Panów gazmanów nie był wyposażony w odpowiedni klucz sprzętowy.

Podczas trwania tych napraw poznałem sposób działania mojej instalacji lepiej niż pracownicy zakładu.

W końcu po kolejnej nieudanej naprawie zażądałem demontażu instalacji i zwrotu poniesionych kosztów.

Kierownik zakładu montażu w porozumieniu z szefem Autopegaza orzekł, że utraciłem gwarancję, bo sam grzebałem w ustawieniach gazu (swoim laptopem) i zepsułem...

Nie zgodziłem się z tym, próbowałem rozwiązać sprawę ugodowo, nie udało się. Stanowisko Autopegaz było nieugięte.

Postanowiłem dochodzić swoich praw z tytułu ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianach KC.

Poskutkowało, gdyż zaproszono mnie ponownie na sprawdzenie instalacji i ustalono, że silnik nie pracuje również prawidłowo przy zasilaniu benzyną. Powodem tego było przerwanie toru sondy lambda w wyniku wewnętrznego uszkodzenia przewodu łączącego komputer gazowy z benzynowem (kabelek od lambdy).

Usterkę naprawiono już w ramach gwarancji, wymieniłem też sondę lambda. Mimo wszystko praca auta na LPG odbiegała od normy. Pracownik warsztatu ustalił w końcu, że uszkodzona jest listwa wtrysków i zlecił jej niezwłoczne sprowadzenie.

Na listwę czekałem kilka tygodni, ale opłaciło się, gdyż zamontowano mi wtryski w nowszej, szybszej wersji (tzw. fasty).

Wszystkie te naprawy odbyły się oczywiście w ramach gwarancji. Po zamontowaniu nowej listwy i regulacji mapy wtrysku dynamika wróciła do normalnego poziomu.

Po miesiącu pokazały się wycieki płynu chłodniczego z okolic reduktora. Warsztat ponownie stanął na wysokości zadania i najpierw wymienił uszczelke przy króćcu reduktora, a gdy to nie pomogło wymieniono mi (na gwarancji) cały reduktor.

Autopegaz niewątpliwie ma duże i porządne zaplecze. Są dystrybutorem OMVL na Polskę i podejrzewam, że gdzie indziej nie dostałbym tak szybko nowej listwy wtryskowej lub reduktora.

Poza nieszczęsnym incydentem z orzeczeniem o utracie gwarancji, wywiązują się bardzo dobrze z warunków gwarancji (wiem, paradoksalnie to brzmi), nie ma problemu z przyjechaniem na dodatkową, bezpłatną regulację lub na wymianę wadliwego podzespołu.

ZA przemawia niemal doskonała jakość montażu i wspomniany wyżej wysokiej jakości serwis gwarancyjny.

PRZECIW jednak moim zdaniem nie do końca odpowiednie podejście do problemów przedstawianych przez klientów, a dotyczących problemów z działaniem instalacji.

Nigdy nie padło np. pytanie choćby o stan świec, kabli WN, filtra powietrza... a przecież niejednokrotnie jednym z problemów jest właśnie niepoprawne działanie ww. części.

Oszczędzili by sobie problemu, gdyby przed montażem dokładnie sprawdzali stan silnika i jego osprzętu.

Reasumując:

Montaż na piatkę z plusem, regulacja i serwis na czwórkę, obsługa klienta (przed/po) bdb/db.

Niedawno Autopegaz zmienił właściciela. Dotychczasowy właściciel wycofał się z interesu. Szefem jest teraz dotychczasowy kierownik filii przy ul. Na Dołach, który rozwiązał problem instalacji w moim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

"Bomi" Katowice Bogucice

ul. Leopolda Markiewki 94B

tel. (032)2032283

Sprawna i szybka obsługa

Instalka BRC Just Junior (z wymianąkolektora plast. na metal.) 2400zł

Pierwsze wrażenie - jak zobaczyłem warsztat w garażu to się wystraszyłem - nie potrzebnie

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pan Mariusz, tel: 605-262-565

> Świetny gazownik, mieszkam w pobliżu więc wszystkie moje samochody na

> gaz tam serwisuję, robił mi przekładkę gazu, w rozliczeniu wziął

> "stare" klamoty (inne zasilanie silnika, zmiana butli w koło)

Zdecydowanie polecam!!! Jechałem do tego gazownika 40 km i powiem jedno - napewno było warto. Zawitam tam pewnie jeszcze niejeden raz. Fachowo, rzetelnie i tanio !!! Z tego co się orientuję, to jest on w branży od 14 lat. Do tego sympatyczny człowiek. Warsztat mieści się w Pobiedziskach, ale nawet jak ktoś ma kilkadziesiąt km do dojazdu to napewno warto.

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś miał prędzej na Siemianowickiej, niedawno się przeniósł.

Warunki garażowe, ale gość pełen profesjonalizm.

Do lanosa 1.5 8v 2kPLN ale warto.

Zrobiłem na razie 1000 km i nie mam żadnych zastrzeżeń. Spalanie OK, mocy specjalnie nie stracił.

Polecam !

namiary:

Bytom

ul. Frenzla 92

tel 502 211 644 OR 032 286 41 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instalacje włoskie BRC, 2 lata gwarancja, system gwarancji krajowej

> assistance. Firma Czakram ul. Maciejki 12 (Okęcie) tel 868 48 99

Polecam firmę GOMAR z Łasku ul. Polna 16 tel. 043 6752734. Instalują BRC i maja "autoryzację" Czakrama.

Bardzo dobre ceny, miła obsługa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Opole - Auto Gaz

Piekarski

ul. Oleska przy Polmozbycie starym

BRC JUST 1500 zł II gen.

W tej chwili już kosztuje 1700 albo więcej

Gaz zakładany 2,5 miesiąca temu.

Spalanie w mieście od 7-8/100 km.

Instalka sprawuje się bez zarzutu.

Polecam zakad, solidny i punktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Robią szybko i dokładnie instalacja chodzi (póki co) tak, że w ogóle nie zauważam kiedy jade na gazie (poza wizytami na stacji;-) oczywiście ..... a do tego mają naprawdę konkurencyjne ceny - ja za swoją instalację sekwencyjną dałem 2300pln brutto i myślę, że to dobra cena jak na stolyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

opel ascona1.6 - instalacja holenderska serwisowana wlasnie w tym zakladzie 6 lat bez pompy paliwa chodzila jak zloto (blacha sprochniala w koncu bo samochod na taksowce dobil ze 170kkm do prawie 400kkm)

opel kadett 1.3 - instalacja zakladana w nagaz`ie 5,5 roku bez problemu, jak nalalem po tych 5 latach paliwa do zbiornika to sie okazalo ze cieknie 270751858-jezyk.gif niestety dzwon zakonczyl zywot autka frown.gif

teraz punto jak w podpisie instalka w lipcu zeszlego roku. dzisiaj na liczniku 20kkm wieciej i rowniez bez zarzutow.

za instalke IIgeneracji 1800zl ze zbiornikiem toroidalnym. gwarancja 2 lata bez limitu kilometrow. przeglady wg harmonogramu i z czystym sumieniem polecam.

www.nagaz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat Brava 1.6 16V, plastikowy kolektor. Instalacja to sekwencyjny

> wtrysk gazu firmy AUTRONIC typ Mistral. Montowany w firmie

> PolGas ul. Ksiecia Boleslawa w Warszawie. Koszt 4000 PLN.

> Opis instalacji

OTO moja historia, jestem tam klientem od 5 lat. Od niedawna jest tam super ekipa, ze starej gwardii mało zostało osób - obsługa klienta zdecydowanie sie poprawiła ok.gif

Wprawdzie na miejscu do jedzenia nic nie ma zlosnik.gif ale stoi automat z kawusią (ceny 1-1,20 PLN), jest TV i gazetki (moto i oink.gifzlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja odradzam, a przynajmniej odradzam regulacje w tym zakładzie. Założyli mi sekwencję w 2005 roku do clio II 1.2 16V za 3.5k PLN (montaż w ich zakładzie na ul. Wagonowej czy jakoś tak). Praktycznie przez cały okres gwarancji ciągle problemy. A to gaśnie, a to nie przełącza się na gaz, a to szarpie powyżej 3.5 k obrotów. Poprawki były robione na modlińskiej bo gość w ich zakładzie tam gdzie był montaż się poddał... Po dwóch miechach wymienili listwę wtryskową i dalej lipa. W końcu się wnerwiłem i pojechałem do Chmielewa pod Pułtuskiem. Sprawdzili, wyregulowali i autko smigało jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce zagazowac matiza chociaz nie polecaja ale pracuje tym samochodzikiem bardoz mi on pasuje i szukam taniej sekwencji ale w dobrym w miare zakladzie smile.gif dzownilem troche i w dobrym renomowanym uslyszalem 3300 w innym dobrym 3000 a w innych ktore maja strone internetowa i jakos istnieja tam nie zadne zaklady z tylu garazu to najmniej 2300 smile.gif czy ktos zna tanio i dobrze i nie chcial bym sie ruszac poza pomorskie smile.gif tak by bylo najlepiej smile.gif dzieki z gory za info smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Jaki zakład montujący polecacie do montażu sekwencji? Najchętniej Białołęka ale jeśli jest naprawdę dobry fachman to mogę podjechać i na 2gi koniec W-wy.

Czy ktoś montował gdzieś np STAG-300 i jest zadowolony to prosze nie ch się podzieli adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

> Murowana Goślina

> Gasik

> Stanowczo odradzam tego jegomościa. Kolo chyba żyje jeszcze w czasach

> komuny bo jego pododejście pozostawia dużo do życzenia..........

> Ogólnie co za debil!!!

To tak jak Domański w Poznaniu - kawał buraka oględnie mówiąc. furious.giffurious.giffurious.gif

Podejście do klienta poniżej wszelkiej krytyki czerwona.gifczerwona.gifczerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...

"INKO auto gaz" Trzebownisko k. Rzeszowa instalacja STAG 4 listwa valtek 3ohm 4cyl parownik tomasetto alaska, butla w kole 35L cena 2000zł w samochodzie fiat sc. wszystko śmiga bez problemu. podejście do klienta ok ok.gif

telefon i dokładny adres dopisze bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "INKO auto gaz" Trzebownisko k. Rzeszowa instalacja STAG 4 listwa

> valtek 3ohm 4cyl parownik tomasetto alaska, butla w kole 35L

> cena 2000zł w samochodzie fiat sc. wszystko śmiga bez problemu.

> podejście do klienta ok

> telefon i dokładny adres dopisze bo nie pamiętam.

ale jakośc wykonania wątpliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

> szukam informacji o tej firmie. Byla polecana w tym watku ale dosc

> dawno (2004 rok)

> Czy sa jakies nowe opinie o tej firmie?

I dowiedziałeś się coś może o tej firmie, albo może tam byłeś ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

> "INKO auto gaz" Trzebownisko k. Rzeszowa zakładał tam ktoś sekwencje

> jak u nich z jakością montażu i ewentualnym serwisem??

ja tam zakładałem. Jakościowo ujdzie choć musiałem co nieco poprawić np długość wężyków wtryskiwaczy, ale było najtaniej więc dlatego się skusiłem, a z serwisem to nie wiem bo nie jeżdzę do nich bo wkurzył mnie ten co tak gada po "ślunsku" a pozatym serwisuje sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.