Skocz do zawartości

...problemy z elektryką...


Cayman

Rekomendowane odpowiedzi

...moja nieszczęsna Siena podpinana była do kompa który nie wykrywał błędów w elektronice...wymieniłem świece, przewody WN, przeczyściłem klemy...i dalej ma problem : trudności z odpalaniem, a w czasie jazdy wyłączające się radio, wariujące wskaźniki, ostatnio gdy samochód zatrząsł się na wybojach zapaliła się kontrolka CODE, a strzałka poziomu paliwa z rezerwy skoczyła do pełnego baku...czy możliwe że styki w stacyjce gdzieś nie łączą, ostatnio wydwało mi się że samochód zgasł w czasie jazdy na biegu bo wszystkie wskazniki klapły, światła i radio zgasły, ale gdy przekręciłem stacyjkę zazgrzytało...jeszcze drugi problem : podczas ruszania bardzo często czuć paskudny zapach (na LPG i na benzynie), nie potrafię do zbyt określić, czy to może być skopany katalizator?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...moja nieszczęsna Siena podpinana była do kompa który nie wykrywał

> błędów w elektronice...wymieniłem świece, przewody WN,

> przeczyściłem klemy...i dalej ma problem : trudności z

> odpalaniem, a w czasie jazdy wyłączające się radio, wariujące

> wskaźniki, ostatnio gdy samochód zatrząsł się na wybojach

> zapaliła się kontrolka CODE, a strzałka poziomu paliwa z rezerwy

> skoczyła do pełnego baku...czy możliwe że styki w stacyjce

> gdzieś nie łączą, ostatnio wydwało mi się że samochód zgasł w

> czasie jazdy na biegu bo wszystkie wskazniki klapły, światła i

> radio zgasły, ale gdy przekręciłem stacyjkę

> zazgrzytało...jeszcze drugi problem : podczas ruszania bardzo

> często czuć paskudny zapach (na LPG i na benzynie), nie potrafię

> do zbyt określić, czy to może być skopany katalizator?...

możesz mieć gdzieś dziurę w układzie wydechowym gdzieś na początku np przy kompensatorze(ten kawałek rury w oplocie z siatki przed katalizatorem albo przy dwururce na uszczelce ).

przyczyna kłopotów z elektryką może leżeć w skrzynce bezpiecznikowej; coś się poluzowało i na wybojach nie styka to i gaśnie wszystko, choć poziom paliwka nie skoczyłby na maksa w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaczące wskaźniki i gaśnięcie podświetlania przerabiałem, u mnie kawałek jakiejś blachy pod licznikiem obcierał z tyłu o ścieżki, na początku tylko wałki ze wskaźnikiem paliwa, a potem to już wszystko się działo, wystarczyło połączyć ścieżki i odgiąć tą blachę i ustało całkiem, więc czeka Cię najprawdopodobniej wyciągnięcie licznika i ogledziny od spodu całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko i wyłącznie dobry elektryk pomoże. Zapomnij o ASO tam nikomu

> nie będzie chcialo sie szukać. Ja bym szukal "złej" masy albo

> zwarcia(może dlatego czasami cos śmierdzi).

tak, popatrz czy masa jest dobrze przykręcona bo przez nią też są takie kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.