Skocz do zawartości

Brak mocy szarpie???


zeno

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mój uniaczek w końcu zaczął odmawiać posłuszeństwa ( po 5 latach )yikes.gif.Objawy są takie że gdy jadę autko nie ma siły przerywa szarpie sick.gif,trzeba jechać tylko tylko leciutko z gazem .Na wolnych obrotach zero problemu odpala pierwszego w obroty wchodzi bez problemu , LPG ,PB to samo .Na co stawiacie . hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobne obiawy i wiecej niz 80km/h na 4 biegu niechcial jechac. Po sprawdzeniu swiec kabli oraz aparatu zaplonowego padlo na uszczelke pod glowica i to byl strzal w dziesiatke.

Wydmuchalo mi uszczelke az do tego stopnia ze zrobila sie dziurka w bloku glowicy, delikatny spaw nastepnie szlif i chodzi lepiej jak nowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mialem podobne obiawy i wiecej niz 80km/h na 4 biegu niechcial

> jechac. Po sprawdzeniu swiec kabli oraz aparatu zaplonowego

> padlo na uszczelke pod glowica i to byl strzal w dziesiatke.

> Wydmuchalo mi uszczelke az do tego stopnia ze zrobila sie dziurka w

> bloku glowicy, delikatny spaw nastepnie szlif i chodzi lepiej

> jak nowy

No to mnie pocieszyłeś mam nadzieje że to jednak nie to . furious.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy mój uniaczek w końcu zaczął odmawiać posłuszeństwa ( po 5

> latach ).Objawy są takie że gdy jadę autko nie ma siły przerywa

> szarpie ,trzeba jechać tylko tylko leciutko z gazem .Na wolnych

> obrotach zero problemu odpala pierwszego w obroty wchodzi bez

> problemu , LPG ,PB to samo .Na co stawiacie .

takie objawy, no może ciutkę silniejsze miałam jak mi się przepaliła (!!!) uszczelka pod głowicą grinser006.gif, szarpanie, brak mocy, głośne dudnienie 270751858-jezyk.gif

ale posprawdzaj najpierw świece itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frown.gif Ja tez mam mały problem ze swoim. Gdy silnik jest zimny to wydech cały lata (bo drży to mało powiedziane) i przez kilka sekund po odpalniu nie ma mocy. Z reguły jak ruszę normalnie to zgaśnie, chyba ze dodam więcej gazu albo na jałowaym wcisne na moment do końca gaz wtedy wręci się szybko na wysokie obroty i moc wraca jadnak wydech dalej lata.

Mało tego. Czasami na dwójce (chyba nawet i na 3 mi sie zdarzyło) jak jadę z niewielką prędkością (stałą) to delikatnie szarpie. Jak dodam troszkę gazu lub puszczę całkowice to jest ok.

Na postoju czy zimny czy ciepły czuć pracę silnika w kierownicy.

Podczas jazdy np na 4 (z odpowiednią prędkością a nie np 30kmh) jak dotknę lewarka (troszkę go ciągnąc tak jakbym chciał jeszcze raz wrzucić 4. Mam dyży luz na lewarku... jak każde uno:) ) to czuję jak drży.

Czyżby poduszki silnika i skrzyni? Tylko dalczego brakuje mocy jak jest zimny przceiż to wtrysk, nie gaźnik.

Uprzedzajac ew. pytania:

oleje, filtry, płyny, świece, przewody, termostat wymieniłem już.

Jeszcze wspomnę, ze trochę długo trzeba kręcić. Na zimnym silnku wiadomo, ze zawsze dłużesz trzeba kręcić rozrusznikiem. Ale gdy jest ciepły to tak samo długo trzeba czekać az zapali silnik. Moze nie byłby w tym nic dziwnego, gdydby nie to czasami adarzy mu się odpalić na przysłowiowy "dotyk". poprzedni własciciel mówił, ze on najpier przekręca kluczuk, czeka az przekaźnik od pompy usłyszy i dopiero zapłon.

Nie weim, czy to moze być to ale chyba powinienem jechać na regulację zaworów i podłączyć pod komp... Odwlekam to, bo nie wiem czy to pomoże a wiadomo bez sensu $$$ wydawać mi sie nie uśmiecha.

Update:

Poprzedni właściciel poprostu w ten sposób czeakł az pompa paliwa wytworzy ciśnienie - może ona jest już wysłużona?

Gdy podczas wymiany przewodów WN zapomniałem podłączyć jednego (takiego co idzie od kopułki do licho wie czego wink.gif ) i nie było isry a ja przez chwile kręciłem rozrusznikiem poczym przypomnaięłm sobie ze nie odpale bo nie podłączyłem tego kabla, wysiadłem z auta podłaczyłem kabel i odpalił znowu "na dotyk".

I jeszcze takie głupie pytanie: skoro mam wtrysk to nie wolno dodawać gazu przy uruchamianiu, prawda? A z drugiej strony gdzie się podziała w uniakach kontrolka układu wtryskowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy mój uniaczek w końcu zaczął odmawiać posłuszeństwa ( po 5

> latach ).Objawy są takie że gdy jadę autko nie ma siły przerywa

> szarpie ,trzeba jechać tylko tylko leciutko z gazem .Na wolnych

> obrotach zero problemu odpala pierwszego w obroty wchodzi bez

> problemu , LPG ,PB to samo .Na co stawiacie .

czujnik hala lub kable WN, kopułka, palec grinser006.gif

jeżeli trzymał by obroty wysokie to masz regulator zapłonu padnięty.

kable sprawdź w nocy otwórz maskę i popatrz czy nie ma przeskoków iskry między kablami a masą w rozdzielaczu może się świecić.

palec i kopułka, sprawdź stan styków czy palec nie jest wypalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.