Skocz do zawartości

Wątek powitalno-pożegnalny


Toost

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Po osiągnięciu przez moją Asię 19 wiosen oddałem ją w (mam nadzieję wink.gif) dobre ręce. Ostatnio już była dosyć chimeryczna i zaczęła coraz więcej wyciągać mi z kieszeni więc wydałem ją z domu.

Mam nadzieję, że jej nowy właściciel będzie miał z nią więcej przyjemności.

Może kiedyś wrócę na ten wątek, a teraz się żegnam i dziękuję wszystkim za porady i wsparcie jakiego mi udzieliliście! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oink.gif

9 lat Astrowania , kawał czasu.

Dziękuję wszystkim forumowiczom, czerpałem z waszej wiedzy zmagając się z usterkami. Dzisiaj w sprawie silnika X16XEL jestem mądrzejszy mogę dać dwie rady:

- od czasu do czasu przepalić silnik (trasa na wyższych obrotach),

- a jak dalej coś dolega, wymienić kabelki wysokiego napięcia na najlepsze jakie się da.

IThankYou.gifbanana-wave.gif

porwał mnie Ford Focus C-max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Witam i zarazem z przykrością się żegnam!

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc w usterkach asterki i nie tylko.

Ogólny zarys wiedzy na temat X14XE na pewno się powiększył.

Jeżeli miałbym kupować drugi raz asterkę też bym się skusił na X14XE silnik mnie nigdy nie zawiódł na trasie.

Jeszcze raz dziękuję 30.GIF

Aktualnie zauroczyła mnie madzia 3 1.6 Pb spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Po prawie 13 latach w moich rękach, a 16 w rodzinie trzeba powoli żegnać się z moją Astrą.

Jest mi trochę żal, bo nigdy mnie nie zawiodła, jest jak najbardziej sprawna i bez korozji, jednak po letniej wyprawie do Krakowa w największe upały padła decyzja - trzeba kupić samochód z klimatyzacją.

Jesienią został kupiony Focus 1.8 TDCI 2004, a w grudniu Corsa C 1.2 2004 i dalsze utrzymywanie 3 samochodów mija się z celem.

Teraz Astrą jeżdżę okazjonalnie, średnio raz na tydzień.

Przy takiej eksploatacji szkodą ją trzymać i będzie w najbliższym czasie sprzedawana.

Tak więc powoli przychodzi czas żegnania się z tym samochodem buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

> Ponieważ przybywa nam wciąż nowych kącikowiczów zapraszam ich do przedstawiania i witania się w tym

> wątku.

> Jeżeli uznasz, że powinieneś pożegnać się z nami po sprzedaży/utracie Astry, zrób to tutaj (link do

> starego wątku pożegnalnego: KLIK ).

> Kilka słów o sobie można napisać

> Zachęcam tez do wypełnienia profilu (Panel sterowania -

> Przed zadaniem pierwszego pytania zachęcam do sprawdzenia w archiwum przy użyciu funcji szukaj.

> Tematy o filtrze przeciwpylkowym, wymianie oleju, rozrządzie, żarówek w konsoli i silniku

> krokowym poruszane były nader często

> Nie akceptujemy kupowania części i akcesorów niewiadomego pochodzenia, więc jeśli ktoś będzie

> pytał gdzie coś kupić i nie będzie mu zależało czy dana część jest kradziona czy nie, to wątki

> z takimi pytaniami będą usuwane

> Wszelkie wątki dotyczące spraw klubowych (spoty, naklejki, uroczystości, pochwały, narodziny itp)

> i inne nietechniczne proszę pisać na IKA. (Internetowy Klub Astry)

> Przed zadawaniem pytań sprawdzamy w w wątku z instrukcjami

> Wpisy będą sukcesywnie kasowane, tak żeby się wątek zbytnio nie rozrósł.

> aby wątek niepotrzenie się nie rozrastał uprasza się o nieodpisywanie na powitania. Wszyscy wiemy,

> że każdy wita nowych bardzo serdecznie i niech tak zostanie.

witam kolegę,mam taki malutki problemik ,nie mogę sobie ustawić na swoim panelu starowania, zamiast tego tygryska wizerunku swojej asterki, a jej fotkę mam w swoim laptopiku ,jak to poczynić, a i jak by co to sory że tutaj piszę ,być może od tego jest inny "kącik" icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania-> na dole strony-> ustawienia osobiste->edycja. A dalej to-> nie chcę mieć obrazka a później ładuj obrazek z dysku. Dasz sobie radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro wątek również pożegnalny no to chciałem się pożegnać. Miałem Astrę G 2002 1.6 16V LPG.

W sobotę pozbyłem się autka drogą sprzedaży.

Muszę przyznać, że przez 4 lata i 70kkm mogę stwierdzić, że był to dobry samochód.

Teraz przyszła pora na Mazdę 5 - mam nadzieję, że będzie równie dobrze się sprawowała. Bo jak nie to powracam do Astr smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ przybywa nam wciąż nowych kącikowiczów zapraszam ich do przedstawiania i witania się w tym

> wątku.

> Jeżeli uznasz, że powinieneś pożegnać się z nami po sprzedaży/utracie Astry, zrób to tutaj (link do

> starego wątku pożegnalnego: KLIK ).

> Kilka słów o sobie można napisać

> Zachęcam tez do wypełnienia profilu (Panel sterowania -

> Przed zadaniem pierwszego pytania zachęcam do sprawdzenia w archiwum przy użyciu funcji szukaj.

> Tematy o filtrze przeciwpylkowym, wymianie oleju, rozrządzie, żarówek w konsoli i silniku

> krokowym poruszane były nader często

> Nie akceptujemy kupowania części i akcesorów niewiadomego pochodzenia, więc jeśli ktoś będzie

> pytał gdzie coś kupić i nie będzie mu zależało czy dana część jest kradziona czy nie, to wątki

> z takimi pytaniami będą usuwane

> Wszelkie wątki dotyczące spraw klubowych (spoty, naklejki, uroczystości, pochwały, narodziny itp)

> i inne nietechniczne proszę pisać na IKA. (Internetowy Klub Astry)

> Przed zadawaniem pytań sprawdzamy w w wątku z instrukcjami

> Wpisy będą sukcesywnie kasowane, tak żeby się wątek zbytnio nie rozrósł.

> aby wątek niepotrzenie się nie rozrastał uprasza się o nieodpisywanie na powitania. Wszyscy wiemy,

> że każdy wita nowych bardzo serdecznie i niech tak zostanie.

Witam wszystkich. Chociaż nie jestem posiadaczem Astry postanowiłem zapisać się do tego forum ponieważ interesuje mnie wątek (miniaturowa kamera - rejestrator drogi). Jestem posiadaczem w/w i chciałbym uczestniczyć w dyskusji na ten temat. Mam nadzieję że będzie miło. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No to tym razem ja sie pożegnam, dzisiaj z nowym właścicielem odjechała moja Astra II 1.7DTI dzielnie służyła przez cztery i pół roku, wcześniej przez pięć lat była Astra F 1.8 GLS, którą również miło wspominam. No ale czas na zmiany, na razie starczy tych Opli grinser006.gif szukam nowego auta food.gif pozdrawiam wszystkich, dzięki banana-wave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Pożegnania nadszedł czas. Kilka dni temu Astra mnie opuściła (żal było) i poszła na demontaż

> (bardzo mocno zjadła ruda). Woziła mnie i rodzinę dzielnie przez 7 lat i nakręciłem 140 kkm.

> Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Kupuj kolejną Asie grinser006.gif II, III lub IV grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ponieważ przybywa nam wciąż nowych kącikowiczów zapraszam ich do przedstawiania i witania się w tym

> wątku.

> Jeżeli uznasz, że powinieneś pożegnać się z nami po sprzedaży/utracie Astry, zrób to tutaj (link do

> starego wątku pożegnalnego: KLIK ).

> Kilka słów o sobie można napisać

> Zachęcam tez do wypełnienia profilu (Panel sterowania -

> Przed zadaniem pierwszego pytania zachęcam do sprawdzenia w archiwum przy użyciu funcji szukaj.

> Tematy o filtrze przeciwpylkowym, wymianie oleju, rozrządzie, żarówek w konsoli i silniku

> krokowym poruszane były nader często

> Nie akceptujemy kupowania części i akcesorów niewiadomego pochodzenia, więc jeśli ktoś będzie

> pytał gdzie coś kupić i nie będzie mu zależało czy dana część jest kradziona czy nie, to wątki

> z takimi pytaniami będą usuwane

> Wszelkie wątki dotyczące spraw klubowych (spoty, naklejki, uroczystości, pochwały, narodziny itp)

> i inne nietechniczne proszę pisać na IKA. (Internetowy Klub Astry)

> Przed zadawaniem pytań sprawdzamy w w wątku z instrukcjami

> Wpisy będą sukcesywnie kasowane, tak żeby się wątek zbytnio nie rozrósł.

> aby wątek niepotrzenie się nie rozrastał uprasza się o nieodpisywanie na powitania. Wszyscy wiemy,

> że każdy wita nowych bardzo serdecznie i niech tak zostanie.

Witam Mam na imię Piotrek. Jestem posiadaczem Opla Astry g 1.7 dti smile.gif pozdrawiam wszystkich smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich serdecznie smile.gif

Mam na imię Przemek.

Od wczoraj jestem właścicielem Astry 1.8 z 1996 roku.

Niestety "trochę" jest do zrobienia więc nie ukrywam że będę Kolegów molestował o informacje wink.gif

Ja również jestem chętny do pomocy na ile będę mógł coś doradzić, pomóc.

Pozdrawiam serdecznie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Wszystkich cool.gif

W dniu wczorajszym stałem się jedynym prawowitym właścicielem pięknego białego (białe najszybsze wink.gif ) Kombi - Astry F z legendarnym silnikiem 1.7 TDS Isuzu grinser006.gif

Mam nadzieję ze posłuży długo smile.gif

Jak na 16 letnie autko moja asterka ma pare rzeczy do zrobienia ale mam nadzieję ze z kolegów pomocą jakoś sobie poradzę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kilkoma godzinami z nowym właścicielem odjechała moja astra...

po 8 latach, 200tys km i masie przygód czas na zmiany.

nowy wlasciciel zasiada za kierą:

2013-08-09sprzedaz2Kopiowanie_zpsf44a414e.jpg

i odjaaaazd:

2013-08-09sprzedaz3Kopiowanie_zps6da2b012.jpg

zlosniki odklejone zlosnik.gif

sentyment został, cały kraj zjeżdzony, była ze mną niemal wszędzie - z perspektywy czasu bywała czasem kapryśna ale nigdy na drodze nie zawiodła.

Dziękuję wszystkim za rady - a wiele razy mi pomogliście ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i dziś nastał ten dzień... pożegnałem moją astrę. To było moje najfajniejsze auto (ASTRA G KOMBI Z16XEP Z LPG) Pewnie dlatego tak długo ze mną była, całe 9 lat. Wiele się przy niej nauczyłem, dała wiele frajdy. Dziś odjechała z nowym właścicielem buu.gif. Pożegnałem się z astrą ale nie z A99%T, które zgromadziło kumatych techniczne i fajnych ludzi. Trochę szkoda że już nie jest tak aktywnie jak dawniej, ale nadal będę śledził wątki i dawał czasami coś od siebie.

sob.gif

Nic nie jest wieczne, wszystko się zmienia.

pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

I na mnie w końcu przyszedł czas - właściwie na moją astrę.

Po 16 latach i przejechaniu 372 tys. km (w tym 7 lat i 220 tys. km w moich rękach) auto znalazło nowego właściciela.

Jak na razie to jedyny samochód, który NIGDY nie nawalił w stopniu uniemożliwiającym samodzielne dotarcie do mechanika (nie liczę kolizji drogowej z winy innego kierowcy).

Skrajny przypadek to jazda na dwóch garach z powodu pękniętego wałka rozrządu - x16szr mimo to doczołgał się do warsztatu.

Nie znajdę już takiego samochodu - nie ma mowy.

Ale zostaję przy oplach - zafira A i corsa C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mała podmiana:

Była czarna astra h hatchback 2010 po modyfikacjach:

-Przyciemniane wszystkie szyby

-Tempomat

-Chlapacze przód i tył

-Wyświetlacz GID

-Lpg Stag 300 i wtryski hanna

-Światła do jazdy dziennej LED

-cb radio Harry III i antena triflex

ITD...

A teraz jest: Astra J Sport Tourer 2011 z silnikiem 1.4T 103kW (140KM) w wyposażeniu Cosmo i kolorze Szary Technical

W planach:

-Instalacja LPG

-Moduł telefonu do radia CD500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

287510330-astraprzod.jpg

G kupiona w ostatnią sobotę a F odjechała na własnych kołach godzinkę temu

Złomiarz dał tysiaka i 20 zeta na szczęście

Była z nami 10 lat bez niecałego miesiąca, 1995 rocznik, przejechała z nami ze 150 tysi, była kilka razy w Chorwacji czy we Włoszech, kilka razy Polskie morze, góry, do ślubu nią jechaliśmy pięknie oklejoną kolorowymi kwiatkami. Pierwsze mandaty, spotkania z tramwajem, itd., itp

Córka prawie się w nim urodziła i kto wie czy nie poczęła

Zawsze dojechała do celu, praktycznie brak awarii, nie ciągnęła po kieszeni

Czy pękł pasek wielorowkowy, czy dziura w chłodnicy czy popękane pierścienie we Włoskich Alpach - do chałupy zawsze dojechała

Marze o tym aby obecna G była choć w połowie tak zajebista jak nasza była F-ka

O G nie ma co pisać bo po prostu jest i tyle a za F-ką bez kitu kręci mi się teraz łezka

Temat nieco bez sensu i mało ciekawy ale musiałem się wygadać. Żona pewnie się dziś rozbeczy a córka prosiła abym a auta zdjął znaczki opla i zrobił jej w pokoju na pamiątkę taką ramkę 3D z Ikei ...

Podpis zmieniony tzn. pomniejszony o F

Niech jej ziemia lekką będzie

Dziękujemy

526.gif526.gif526.gif526.gif526.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

2 tygodnie temu rozstałem się z moim ukochanym Bravo 1.9JTD cool.gif

Fotka sprzed 2 lat:

287527572-Zdj%EAcie0238.jpg

Autko poszło do kącikowicza, więc mam nadzieję w dobre ręce.

A brawczaka zamieniłem na takie pudło, do którego się przyzwyczajam:

287527575-C32027752_1.jpg

Silniczek tylko 1.7CDTi 100KM ale moment obrotowy lepszy a i wyposażenie całkiem sympatyczne grinser006.gif

Mam nadzieję, że coś wniosę na forum za jakiś czas wink.gif jak tylko oswoję się z autem.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.