Skocz do zawartości

Wątek powitalno-pożegnalny


Toost

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich wink.gif

Co prawda żaden ze mnie "świeżak" ale z powodu zmiany auta pasuję się w jego imieniu przywitać grinser006.gif.

Od wczoraj ( co prawda zakup był dużo szybciej) mam oficjalnie zameldowaną w Polsce AH Z18XE HTB.

Mam nadzieję, że będzie służyć równie dobrze jak "Bociek", który za niedługo odejdzie do krainy szczęśliwych aut crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miejmy nadzieję, że ta "cyfryzacja" bokiem nie wyjdzie

eee bez przesady, jak wiesz nawet w aucie z CANem można zrobić sporo przeróbek, patentów, ulepszeń. A sama cyfryzacja nie nastręcza problemów,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i stało się.

Trzeba się pożegnać w imieniu białego Boćka.

Dziś (trzynastego w piątek crazy.gif) odprowadziłem go w ostatnią podróż z której już nie powróci. frown.gif

Żal było się rozstawać bo przez osiem lat dzień w dzień dzielnie służył, niemal bezawaryjnie. Przemierzył wielokrotnie bezawaryjnie Polskę z południa na północ i ze wschodu na zachód. Pomimo iż jest to tylko przedmiot to jednak człowiek przez osiem lat zżył się z autem bo było to też osiem lat z mojego życia - wiele wspomnień, przygód. beksa.gif

No i był to pierwszy wspólny samochód z mulher.gif

Żal bo żal ale żyć trzeba dalej, mam tylko nadzieję, że następca będzie równie bezawaryjnie służył wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nadszedł czas pożegnania z moją Astrą.

Plany były wielkie, ale niestety mulher.gif zrobiła swoje, w dodatku przez moją nieuwagę uszkodziłem obudowę wałka rozrządu a auto potrzebne na już, w poniedziałek stanę się właścicielem audi a4 kombi 2004 rok TDI.

Wspominam astrę bardzo miło, wybaczała moje błędy eksploatacyjne, zawsze dowiozła do celu, na niej nauczyłem się mechaniki samochodowej przynajmniej tej podstawowej.

Ze sprzedażą astry mi się nie śpieszy więc jak ktoś chce wozidło, które wymaga lekkiego doinwestowania to zapraszam ( w gratisie daje klocki hamulcowe na przód i tył).

Nie mówię żegnam a Do widzenia, na pewno w mojej stajnie pojawi się opel - czy astra nie wiem jeszcze?

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

Serdecznie chciałbym się przywitać z uzytkownikami samochodów Opel, a zwłaszcza medelu astra.

W drodze zupełnego przypadku zakupiłem niedawno astrę III z silnikiem 1.8 Z18XE w wersji Elegance z 2005 roku.

Mam nadzieję, że nie będę klnie.gif na autko i nie utopie w nim worka pieniędzy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Po wielu kilometrach wspólnej jazdy i znoszenia wzajemnych humorów nadszedł czas rozstania z Astrą. Auto zostaje w rodzinie jej nowym posiadaczem stał się mój tata. Dziękuje wszystkim za pomoc w rozwiązywaniu problemów i życzę wielu kilometrów bezawaryjnej jazdy. Nie mówię żegnajcie,a do widzenia bo kto wie co przyniesie przyszłość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

witam,chciałem się pożegnać z moja asterka f z 92r.poszła na złom,był to samochód który nigdy mnie nie zawiódł na niej nauczyłem się trochę mechaniki ale oczywiście dzięki kolegom z autokącika poprzez różne manuale...miło ją wspominam smile.gif

ale dalej zostaję w rodzinie opla..nabyłem corse b 99r.1,0 12V..myślę że mnie też nie zawiedzie jak asterka i zawsze dowiezie od a do z cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam wszystkich. W związku z okazjonalnym zakupem Astry classic 2000 r. (sedan),silnik X14NZ z przebiegiem 110 kkm chciałbym wszystkich przywitać, dodam że przeniosłem się z kącika obok- Int. Klub Nubiry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Koniec końców i z moją AG czas się pożegnać.Krótko podsumowując 8 lat (nie licząc przeglądów obowiązkowych) 1 raz była w warsztacie na wymianie końcówki i zbieżności.Wszystkie wymiany, naprawy byłem w stanie wykonać własnoręcznie,i to najbardziej cieszy .Obecnie jest wystawiona na sprzedaż

http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-opel-astra-g-1-6-8v-75-ps-lpg-elegance-klima-ID6y62I5.html

Niestety przesiadka do konkurencji yikes.gif - następny pojazd jest ze stajni Forda (fiesta 1.0 ecoboost)

Serdecznie dzięki za wszystkie rady - 95 % wiedzy jest Od Was

Pozdrawiam Wszystkich. Z sentymentu na pewno będę zaglądał do tego kącika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Jeszcze się nie żegnam z kącikiem cały czas pozostanę z Wami Asterki swojej jeszcze nie sprzedałem - zmienił się tylko kierujący  :piekna: teraz będzie jeździła. Ja sam przesiadłem się do większego ... ale cały czas OPEL tym razem Zafira A 1.8, 125 kM z 2002 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...

Witam forumowiczów :)

Jestem stałym "czytowiczem" forum, ale teraz przyszedł czas na zarejestrowanie i ujawnienienie się. Jakiś czas jestem posiadaczem astry g (w full wersji - szyby na korbki, brak abs itp. :d). Obecnie przebywam w Gdynii.

Ze strony technicznej w sprawie astry nie mam zbyt dużej wiedzy, ale mogę troche pomóc w tematyce motocykli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się w końcu przywitam ;]

Witajcie szczęśliwi, lub nie ;] posiadacze i byli posiadacze Astrolotów.

Ujeżdżam na przemian dwie sztuki F i G ;]

Efka niedługo skończy 20 lat :old: , a G - jest młodsza. :hehe: ;] ;] ;]

Obie silniki 1.6 16V benzyna z czego jedna z gazownią na pokładzie. ;)

Pozdrowienia dla Wszystkich :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich, już kiedyś miałem konto na Autokąciku, ale to było dawno temu i przepadło :) . Teraz mam nowe, a od września wróciłem do grona posiadaczy Astry. Jeżdżę Astrą J 2015 rocznik HB z motorkiem B14XER (100KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pożegnałem się na Francowatych ...

więc pora przywitać się tu   :)

 

 

od 2 tygodni jestem posiadaczem mod H w nadwoziu HB

silnik 1.6 XER, przelot 95kkm

 

nie spamuję, nie nabijam liczników 

zaglądam na kącik, czytam, czasami o coś zapytam ....

 

a to ostatnie wspólne zdjęcie, w ten piątek po renówkę przyjechał nowy właściciel

 

 

 

post-131770-0-09556000-1457825648_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Jak mawiają : DO TRZECH RAZY SZTUKA.

 

Dziś do ludzi poszła ostatnia nasza Astra F. Po fioletowej dawno temu i czerwonej przed rokiem przyszedł czas na białą.

Z każdą było wiele kilometrów radochy , ale czasami też i płaczu . Żal było , ale takie jest życie.  Znalazł się ktoś , kto chce ją doprowadzić do stanu jezdnego, więc niech teraz jego cieszy.

 

A my ?

Mamy ciągle Merivę , która okazała się naprawdę dobrym nabytkiem . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem od kilkunastu lat forumowiczem, ale FIATowskim;)

Przyszła kolej na dołączenie do Was - zobaczymy, czy szczęśliwe - w sensie pojazdu oczywiście;)

 

Astra Sports Tourer 1.4 150KM Dynamic - nie kupiony w Zielonej Górze - sprzedawca słaby i ceny zaporowe. Polecam Płock a łosiom z ZG gratuluję niekompetentnych i zadufanych pracowników:oki:

 

Pozdrawiam/GANDZIK

 

P.S. Miało być w przywitaniach/pożegnaniach - źle umieściłem - proszę o przeniesienie;)

Edytowane przez gandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żyję i nadal w zawodzie. Miałem przez 5 lat przyjemność obsługiwać i naprawiać autobusy miejskie i czasem ciężarówki, ale znów wróciłem do osobówek. Jeśli tylko będzie czas ku temu, postaram się wyskrobać nowe manuale, bo zauważyłem, że te, które już popełniłem zyskały popularność i pomogły wielu użytkownikom, Poza tym chyba czas pożegnać się ze starym opisem. Z racji codziennych, dojazdów do pracy byłem zmuszony zainstalować LPG przy przebiegu ok 230 kkm - w końcu Astra tłucze ponad 1000 km tygodniowo :). Widzę że AF zostało już niewiele, ale to niezawodny wóz. Będzie jeździć tak długo, jak karoseria wytrzyma. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Fajnie sie prezentuje :ok:

Jak pierwsze wrazenia?

 

Strasznie krótka skrzynia, trochę kłopotów z trakcją, ale generalnie wszystko działa jak chciałem.

Da się całkiem tanio jeździć (patrz poniżej), da się i odrobinę szybciej.

 

f04e4056bfe2d907745296416a9f8f54.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał:

 

Strasznie krótka skrzynia, trochę kłopotów z trakcją, ale generalnie wszystko działa jak chciałem.

Da się całkiem tanio jeździć (patrz poniżej), da się i odrobinę szybciej.

 

Ile masz obrotow przy 140km/h?

Spalanie raczej nie osiagalne w J-ce 140KM, a tu masz 50% wiecej mocy 8]

Najmniej co mi sie udalo zrobic to chyba 5,9ltr jak jechalem 7-ka i to max +20 do ograniczen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się tutaj przywitam oficjalnie.

Wczoraj odebrałem z salonu Astrę K Enjoy 1.4T 125KM kolor silver magnetic + pakiet biznes plus.

Zauważyłem już pewne braki w ergonomii tego modelu

1. Brak schowka na okulary - przy tym poziomie wyposażenia powinien być

2. Podłokietnik - jak jest wysunięty do przodu to nie można zajrzeć do schowka

 

Teraz mam do Was pytanie - czy da się dokupić i zamontować taki schowek na okulary - nad drzwiami kierowcy ?

W matizie dokupiłem, w lacetti dokupiłem, w aveo T300 był w standardzie, a w akcesoriach do Astry K nie widzę aby coś takiego było dostępne ...

To na razie tyle drobiazgów, trzeba się przyzwyczajać do nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Od 3 tygodni jestem posiadaczem Astry J  1.4 NET z fabrycznym gazem. Autko z pakietem "upgrade" 2 i pakietem oświetleniowym.

 

Jak na razie z autka jestem bardzo zadowolony jednak znalazłem pewne braki. Jak kolega wyżej brak schowka na okulary, niby pierdoła a strasznie tego brakuje ( w lacetti miałem ). Gdy pika sygnał niezapiętych pasów, nie ma dźwięków z czujników parkowania - dobrze że w porę to odkryłem ;), gdy poziom gazu jest niski na komputerze pojawia się odpowiedni komunikat, którego nie można wyłączyć, klocki fabryczne pylą niesamowicie 8]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po 11 latach , w piątek pożegnałem moją Asterkę. Od marca próbowałem ją  sprzedać , lecz zainteresowanie było znikome. Korozja tylnych nadkoli  skutecznie  zniechęcała klientów.

Celowo nie naprawiłem rantów, aby klient widział i wiedział w jakim stanie kupuje autko.

Następcą Astry miał być Ford Fokus MK2. Jednak ostatecznie kupiłem Forda C-Maxa a Asterkę oddałem w rozliczeniu za 3.850 zł.

Oto następca Asterki

 

 
 

F1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam po dekadzie :)

Znów stałem się właścicielem Astrolota, tym razem nabyłem drogą kupna Bertonkę z silnikiem Z18XE. Jako, że na Autokąciku zawsze znajdowałem pomoc w różnego rodzaju problemach technicznych, postanowiłem do Was powrócić. Jak się okazało, moje konto jeszcze było aktywne :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.