Skocz do zawartości

Ukręcone śruby koła - prośba o poradę


bravo110

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na to ze warsztat ktory zmienial opony za mocno dokrecil sruby kola przedniego.

Wyglada rowniez na to, ze 3 sruby sie ukreca (jedna prawdopodobnie juz)

Poradzcie jak zjdac to cholerne kolo, a w szczegolnosci jak wykrecic ukrecone sruby nie uszkadzajac tarczy (kosztowala kupe forsy)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyglada na to ze warsztat ktory zmienial opony za mocno dokrecil

> sruby kola przedniego.

> Wyglada rowniez na to, ze 3 sruby sie ukreca (jedna prawdopodobnie

> juz)

> Poradzcie jak zjdac to cholerne kolo, a w szczegolnosci jak wykrecic

> ukrecone sruby nie uszkadzajac tarczy (kosztowala kupe forsy)

> Pozdro.

a wystają choć trochę z piasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyglada na to ze warsztat ktory zmienial opony za mocno dokrecil

> sruby kola przedniego.

> Wyglada rowniez na to, ze 3 sruby sie ukreca (jedna prawdopodobnie

> juz)

> Poradzcie jak zjdac to cholerne kolo, a w szczegolnosci jak wykrecic

> ukrecone sruby nie uszkadzajac tarczy (kosztowala kupe forsy)

> Pozdro.

Będzie ciężko, śruby są bardzo twarde, więc praca wykrętakiem i wcześniejsze wiercenie, może być bardzo trudne.

Spróbuj wykręcić, te śruby które się nie ukręciły, lej na nie wd40, w ostateczności można spróbować podgrzać od wewnętrznej strony koła piastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada rowniez na to, ze 3 sruby sie ukreca (jedna prawdopodobnie juz)

hmmm z tego co piszesz to znaczy sie ze masz 3+1=4 sruby urwane ? hmmmm wymien piaste skoro wszystkie sie urwaly lub urwia zlosnik.gif a jak tylko jedna to wykrec pozostale 3 a ta urwana rozwiercaj (jest szansa ze sie wykreci na wylot) , mozesz ja sprobowac wykrecac na rozne sposoby(np, wywierci otwor i wbij do srodka super siasno odpowiednio dopasowany klucz imbusowy i jest gigantyczna szansa ze sie wykreci) , a jak nie masz czasu i checi to oddaj zwrotnice cala do slusarza a on sobie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że źle wkręcono śruby i dlatego są przesilone a co za tym idzie został uszkodzony gwint w piaście koła. Po wykręceniu (albo urwaniu podczas próby odkręcenia) należy sprawdzić gwint w piaście ( tarcze zejdą bez problemu po odkręceniu śrub z kołkiem ustalającym), w przypadku uszkodzenia (zerwania) gwintu na długości powyżej 1/3 kwalifikuje się tylko do wymiany piasty.

Ja osobiście wymieniłbym piastę ponieważ jeśli wszystkie śruby zostały tak wkręcone nie ryzykowałbym naprawy tym bardziej na przednim kole!!!

I jeszcze jedno: jeśli będziesz próbował wykręcić te śruby przygotuj się na wymianę lub naprawę ponieważ już raczej na pewno nie założysz ponownie tego koła gdyż nie wkręcisz śrub ( o ile będą jeszcze całe wink.gif ).

Powodzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze dospawac do tych urwanych jakis pret wygiety i probowac je odkrecic?

Albo jak radzil ktos - sprobuj popsikac jakims odrdzewiaczem i pozniej kluczem z dlugim ramieniem sprobuj delikatnie odkrecic te sruby, ktore jeszcze sie nie ukrecily.

pzdr

Rostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmuj tylko w warsztacie.

Miałem tak samo jak zamontowałem za długie śruby, do zimowych felg. Łeb śruby wystawał poza piastę i ją jakims cudem rozgniotło, tak że przy wykręcaniu popsowała gwint na piaście. Teraz zamówiłem kpl. szpilek co by takim sytuacją zapobiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto zmierzyc sruby zanim sie zalozy.

Dlatego zdecydowałem sie na szpilki, problem znika sam...

Dodatkowo nie będe się musiał męczyć z doborem długości śrub przy zakładaniu dystansów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz kiedys bylo o tym

No i stało się...

Tyle że zimowego kpl. kól już nie mam, bo się powiedzmy pospował o lewą wystającą część drogi. Była to od razu motywacja do podjęcia działań, a nie przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.