Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

> Przymierzam się do opon Falkena ZE912. Jest to opona kierunkowa i asymetryczna. Czy opony o

> asymetrycznym i kierunkowym bieżniku występują zawsze w wersji na prawą i lewą stronę?

Jak jest kierunkowa to musi byc zalozona zgodnie z oznaczeniem na oponie ,na kazdej oponie masz strzalki i tak zaklada sie kierunkowe wedle ich kierunku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem jest kierunkowa a moim po prostu asymetryczna.

Założę się, że oprócz napisu outside nie znajdziesz na niej nic co byłoby oznaczeniem kierunku.

Nie umiałem wyguglać duzego zdjecia z boku - same półprofile ,to nie mam dowodu, ale zapytaj gumiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoim zdaniem jest kierunkowa a moim po prostu asymetryczna.

> Założę się, że oprócz napisu outside nie znajdziesz na niej nic co byłoby oznaczeniem kierunku.

> Nie umiałem wyguglać duzego zdjecia z boku - same półprofile ,to nie mam dowodu, ale zapytaj

> gumiarzy.

Masz rację - dzwoniłem dziś z tą sprawą do Goodyera (on jest właścicielem marki Falken i daje czy raczej do niedawna dawał na Falkeny gwarancję) i tak mi powiedzieli, że jest to opona asymetryczna i należy tylko zwrócić uwagę ma montaż inside/outside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiedzcie mi co jest... Albo ja mam pecha, albo jakość produkcji

opon spadła drastycznie. Fuldy Carat Progresso - bicia +- 4 mm na

obwodzie 2mm bicia boczne. Dunlop SP Sport Fast Response - trzy

dobre, a jedna ma bicia 6 mm!!!! boczne... Będę ją reklamował,

ale gumiarz przy zakładaniu stwierdził, że się ułoży sciana.gifsciana.gifsciana.gif

A ja naiwny wierzę fachowcowi, bo przecież wyważył tysiące opon...

To za ile złotych mam kupić komplet opon 195/65/15, żeby mieć

gwarancję, że żadna nie będzie biła? W każdym razie wiem, że

Fuld i Dunlopów już nie kupię. To polećcie którąś z marek, którą

powiedzmy kupujecie od lat i nie musieliście ani razu wymieniać po

zakupie nowego kompletu? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi co jest... Albo ja mam pecha, albo jakość produkcji

> opon spadła drastycznie. Fuldy Carat Progresso - bicia +- 4 mm na

> obwodzie 2mm bicia boczne. Dunlop SP Sport Fast Response - trzy

> dobre, a jedna ma bicia 6 mm!!!! boczne... Będę ją reklamował,

> ale gumiarz przy zakładaniu stwierdził, że się ułoży

> A ja naiwny wierzę fachowcowi, bo przecież wyważył tysiące opon...

> To za ile złotych mam kupić komplet opon 195/65/15, żeby mieć

> gwarancję, że żadna nie będzie biła? W każdym razie wiem, że

> Fuld i Dunlopów już nie kupię. To polećcie którąś z marek, którą

> powiedzmy kupujecie od lat i nie musieliście ani razu wymieniać po

> zakupie nowego kompletu?

Potwierdzam, że z Fulda jest coś nie tak hmm.gif Gumiarz miał problemy z wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację - dzwoniłem dziś z tą sprawą do Goodyera (on jest właścicielem marki Falken i daje czy

> raczej do niedawna dawał na Falkeny gwarancję) i tak mi powiedzieli, że jest to opona

> asymetryczna i należy tylko zwrócić uwagę ma montaż inside/outside.

więc Panowie jak z tymi Falkenami w końcu warte to czy nie? szukam własnie opon do samochodu dziewcczyny...Opel Tigra smile.gif z uwagi na fakt, że ma ciężką nogę zastanawiam się nad Uniroyalami Rain Expert ?? Co wy na ten temat myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc Panowie jak z tymi Falkenami w końcu warte to czy nie?

Mialem kiedys inne Falkeny (ZE 512) i były takie sobie - tzn. były niezłe na suchym, ale strasznie głośne w zakrętach a do tego błyskawicznie znikał bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem kiedys inne Falkeny (ZE 512) i były takie sobie - tzn. były niezłe na suchym, ale strasznie

> głośne w zakrętach a do tego błyskawicznie znikał bieżnik.

no to lipa....Wiesz jak poszukałem i pogadałem z jednym z naszych kacikowych rajdowców to polecił mi Yokohamę ADrive. Oponka w necie ma całkiem dobre opinie. Ba jest wręcz chwalona prawie pod niebiosa. Chyba wybór padnie na to cena też wydaje się przystępna. Na Oponeo.pl cena 177zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi Yokohamę ADrive.

Mam bardzo złe doświadczenia z oponami Yokohama smile.gif Miałem w SC 430 i znikły w jakies 15 tys. km a do tego były beznadziejne na mokrym. Ale to był model S.Drive = może akurat A.Drive im wyszedł.

P.S. Do samochodów ostatnio założyłem sprawdzone Rikeny Raptor ZR i niesprawdzone Sumitomo HTR Z II - Rikeny są rewelacyjne - świetne trzymanie na suchym i mokrym, ciche i dobra trwałość. Sumimoto - relatywnie ciche (choć głośniejsze niż Rikeny), przyzwoite na suchym i siedem nieszczęść na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad calorocznymi oponami do wozidla zoninego (5-6kkm rocznie, prawie w 100% po miescie) i jestem prawie zdecydowany, bo patrzac na testy, to niby caloroczne sa lepsze od najtanszych letnich i zimowych, a cena kompletu jest nizsza, niz dwoch kompletow sezonowych, ale czy jedyny sluszny wybor, to Goodyear Vector 4Seasons?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czy jedyny sluszny wybor, to Goodyear Vector 4Seasons?

nie wiem czy jedyny, ale ... kuzyn mieszkajacy w sumie na wiosce jezdzi na takich oponkach

specjalnie napisalem, ze mieszka na wiosce, bo nieczesto jest tak, ze plug o nich zapomina biglaugh.gif - a nie slyszalem, zeby kiedys mial wieksze problemy zlosnik.gif

jak w upalach sie na tym jezdzi to niewiem.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy jedyny, ale ... kuzyn mieszkajacy w sumie na wiosce jezdzi na takich oponkach

> specjalnie napisalem, ze mieszka na wiosce, bo nieczesto jest tak, ze plug o nich zapomina - a nie

> slyszalem, zeby kiedys mial wieksze problemy

> jak w upalach sie na tym jezdzi to

Glownie mi chodzi o deszcz na kostce, bloto posniegowe i lod pod cienka warstewka sniegu. Jesli to w miare daje rade, to byloby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie, które opony byście wybrali (wszystkie letnie rozmiar 195/60/R15, auto corolla1.4)

1) Matador Mp44 195/60/R15 88 H

2) Barum Bravuris 2 195/60/R15 88 H

3) Fulda Carat Progresso 195/60/R15 88 H

Już mnie szlak trafia bo wszystkie już wydają mi się takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 4 typy opon - Bridgestone ER30 (takie mam obecnie na aucie), Bridgestone ER300, Pirelli P6000 (mialem i bylem zadowolony), Pirelli P7? Samochod to Vectra, rozmiar kapciochow 215/55R16.

Osobiscie sklaniamsie ku ER300, czytalem sporo pochlebnych opinii - ktos cos moze podpowiedziec, zasugerowac? Dzieki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 4 typy opon - Bridgestone ER30 (takie mam obecnie na aucie), Bridgestone ER300, Pirelli P6000

> (mialem i bylem zadowolony), Pirelli P7? Samochod to Vectra, rozmiar kapciochow 215/55R16.

> Osobiscie sklaniamsie ku ER300, czytalem sporo pochlebnych opinii - ktos cos moze podpowiedziec,

> zasugerowac? Dzieki

ER300, bieznik i zachowanie jak SP01 ale lepsza trwałość.

P6000 słabe na mokrym, jak mogłes na tym wytrzymać? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ER300, bieznik i zachowanie jak SP01 ale lepsza trwałość.

> P6000 słabe na mokrym, jak mogłes na tym wytrzymać? .

No wlasnie czytalem rozne opinie i troche sie dziwilem, bo IMO P6000 trzymala lepiej niz ER30 na mokrym (P6000 byla na Focusie i nigdy mnie nie zawiodla)... Nie wiem, moze przy wysokim indeksie opony (mialem W) jest lepiej, albo tutejszy asfalt lepiej wspopracuje z ta opona hmm.gif

Jako, ze roznica w cenie P6000->ER300 jest minimalna, sklaniam sie ku ER300 spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 4 typy opon - Bridgestone ER30 (takie mam obecnie na aucie), Bridgestone ER300, Pirelli P6000

> (mialem i bylem zadowolony), Pirelli P7? Samochod to Vectra, rozmiar kapciochow 215/55R16.

> Osobiscie sklaniamsie ku ER300, czytalem sporo pochlebnych opinii - ktos cos moze podpowiedziec,

> zasugerowac? Dzieki

z tych ktore podales szedlbym w bridgestone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ER300 to bardzo dobra opona, choć powoli nie jest już dostępna w niektórych rozmiarach

W moim akurat byla.

Zamowilem ER300, co ciekawe opona z indeksem W tansza od opony z indeksem H (montowanym fabrycznie) spineyes.gif.

Na razie pojda na tyl, a te z tylu na przod, takze gdzies dopiero za 1.5 roku bede sie cieszyl autem 4xER300 - poki co miesznka ER30 przod i ER300 tyl biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiscie sklaniamsie ku ER300, czytalem sporo pochlebnych opinii - ktos cos moze podpowiedziec,

> zasugerowac? Dzieki

Michelin Primacy HP, tak jak cala czolowka - bardzo dobre opony, ale - nie wnikam w indeksy i rozmiary zlosnik.gif - generalnie nizsze opory toczenia i najwieksza TRWALOSC, czyli to, co najistotniejsze w dobrej oponie

edit: o, juz zamowiles, widze zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chyba muszę się rozejrzeć za jakimiś oponkami bo moje letnie są słabe

jakieś tanie ale nie badziewie - znacie coś okazyjnego ??

rozmiar to 195/50/16 lub zamiennik: 205/45/16

chętnie z ochroną rantu ok.gif

LATO palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> dodam też kolejną opinię na temat bravuris 2

> przy dzisiejszych opadach bardzo pozytywne zachowanie na deszczu, zarowno w zakrętach jak i podczas

> hamowania i przyśpieszania

Para Bravurisów 2 ma do mnie przyjść w poniedziałek, ale nie wiem czy będę je jeszcze w tym sezonie zakładać. Fart niezły z zakupem, bo znowu nigdzie nie mieli i kazali czekać po kilka tygodni. W NetCarze akurat zadzwoniłem rano i miała być dostawa tego samego dnia - no i nie kłamali. Na dodatek najtaniej obecnie ze wszystkich sklepów internetowych. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam malutenki dylemat co do opon do mojego Bravo 1.2

Czy wybrac Debica Passio 2, czy Debica Furio ?

(tylko te 2 opcje biore pod uwage, inne mnie nie interesuja)

Za komplet Passio 2 wychodzi dokladnie 11 euro taniej niz za komplet Furio.

Warto doplacic te 11 euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto doplacic te 11 euro?

Nieporównywalnie bardziej warto dopłacić jeszcze klika euro do chociażby Baruma czy Klebera. Serio ok.gif Miałem do czynienia z paroma kompletami polskich opon i ciągle jakieś bąble wyskakiwały, bez bezpośredniego udziału dziur na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieporównywalnie bardziej warto dopłacić jeszcze klika euro do chociażby Baruma czy Klebera. Serio

> Miałem do czynienia z paroma kompletami polskich opon i ciągle jakieś bąble wyskakiwały, bez

> bezpośredniego udziału dziur na drodze.

Do kompletu Barum Brillantis 2 musialbym dopalcic kolejne 12 euro powyzej ceny Furio.

Duzo jezdzilem na Debicach, nawet ostatnio mialem Furio w innym aucie i bylem bardzo zadowolony.

Zbyt duzo na opony wydawac nie chce, bo u mnie drogi sa strasznie szorskie (zrobione z malutkich kamyczkow zespojonych w taki niby asfalt) i opony bez wzgledu na marke trzymaja nawierzchni niesamowicie dobrze, a zarazem niesamowicie szybko schodza.

Mi na starcie kompletu przednich opon starcza 12kkm. Przy obenym zestawie zamienilem przednie z tylnymi po okolo 10kkm. Teraz mam 20kkm na zastawie, i wszystkie 4 opony sa kompletnie lyse. (Tzn nie ma najmniejszego sladu ze byl na nich kiedykolwiek jakis bieznik - totalne slicki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieporównywalnie bardziej warto dopłacić jeszcze klika euro do chociażby Baruma czy Klebera. Serio

> Miałem do czynienia z paroma kompletami polskich opon i ciągle jakieś bąble wyskakiwały, bez

> bezpośredniego udziału dziur na drodze.

Barum nie lepszy.Miałem z przodu w tamtym roku i było widać nierównosci .Teraz sa z tyłu puki co nie ma nic .Pod palcem wyczuwam jedna nierówność ale idą na kosz w tym roku.Opona 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Barum nie lepszy.Miałem z przodu w tamtym roku i było widać nierównosci .Teraz sa z tyłu puki co

> nie ma nic .Pod palcem wyczuwam jedna nierówność ale idą na kosz w tym roku.Opona 4 lata.

Mnie takie rzeczy raczej nie interesuja. Ten komplet pojezdzi raczej max 1,5 roku. Co mnie bardziej interesuje, to ktora opona bedzie lepiej trzymac na mokrym - Passio 2 czy Furio? Oraz ktora sie szybciej zetrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zna ktos takie opony?

> szukam czegos dobrego na deszcz;) w rozmiarze 195 55 15 i gumiarz poleca tekig umy

> vredestein

Z mojej strony polecam ok.gifNokian H dobrze pomuja na boki wode smile.gif lub jak pewnie inni Uniroyal Rainsport 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zna ktos takie opony?

> szukam czegos dobrego na deszcz;) w rozmiarze 195 55 15 i gumiarz poleca tekig umy

> vredestein

Mialem te opony u siebie w Astrze G. Trakcja, odrowadzanie wody wzorowo. Mialy jednak pewien duzy minus, byly glosne, bardzo glosne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Czy ktoś może ew. polecić siedemnastki ? (indeks W) Chodzi o opony o ponadstandardowych parametrach

> typu Bridgestone Potenza S001

Ja polecam Michelin PRIMACY HP ale czy są to opony o "ponadstandardowych " parametrach to nie wiem, dla mnie są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie nad calorocznymi oponami do wozidla zoninego (5-6kkm rocznie, prawie w 100% po

> miescie) i jestem prawie zdecydowany, bo patrzac na testy, to niby caloroczne sa lepsze od

> najtanszych letnich i zimowych, a cena kompletu jest nizsza, niz dwoch kompletow sezonowych,

> ale czy jedyny sluszny wybor, to Goodyear Vector 4Seasons?

Mam takie w rozmiarze 205/55/r16 V. Aby zmniejszyć efekt uginania się opony w upale kupiłem wersję o zwiększonej nośności (tzw. XL). Nie widzę, żeby było gorzej od Fuldy Carat cośtam (ostatnio te były w aucie, nie ja je kupowałem) - jest sporo ciszej, na wodzie dobrze, w zimie niestety nie jeździłem. Max. temp. przy której jeździłem to 25 stopni - nie zauważyłem żadnego pływania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Czy ktoś może ew. polecić siedemnastki ? (indeks W) Chodzi o opony o ponadstandardowych parametrach

> typu Bridgestone Potenza S001

Coś z TOYO lub YOKOHAMA.

do przegladu

TOYO Proxes T-1R można kupić w zasadzie w każdym rozmiarze, mam i naprawdę są bardzo wytrzymałe i trzymają jak przyklejone. Poczytaj recenzje.

A jeśli coś na tor to: R888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam takie gumy w innym rozmiarze

> wg. mnie bardzo dobra guma, gdybym musiał znowu wybierać nie zawahałbym się ponownie wybrać tą

> Fuldę

Też tak myślałem, dopóki nie uturbiłem silnika... i się skończyła radość.

Opona jest twarda (wolno się zużywa) i nie daje dostatecznej przyczepności.

Na mokrym jest MASAKRA!!!!!!!!! ślizgam się na wszystkich biegach, zależy jak bardzo jest mokro ale na 1,2 i 3 to nawet przy mżawce...

Poza słabą przyczepnością nie widzę zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.