Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

> Continental Extream Contact

> Uniroyal Rainsport 2

> Goodyear Eagle F1 GSD3

Strasznie drogie propozycje jak na spokojną jazdę ;-) Ja bym szukał czegoś w granicach 200 zł/szt, na przykład taki Kelly albo Sava , która świetnie wypada w testach ADAC... Po co od razu porywać się na goodyeary które są prawie 100 zł droższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strasznie drogie propozycje jak na spokojną jazdę ;-) Ja bym szukał czegoś w granicach 200 zł/szt,

> na przykład taki Kelly albo Sava , która świetnie wypada w testach ADAC... Po co od razu

> porywać się na goodyeary które są prawie 100 zł droższe?

naprawde 400zl przy komplecie za około 2 tys to naprawde oszczednosc i to jeszcze jakies zrób to sam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem nowych opon w rozmiarze 205/55 R16 z indeksem prędkości H lub V.

Obecnie jako letnie mam Pirelli P7(zwykłe), opony te są głośne i mają duże opory toczenia jedyną zaletą jest dobra jazda w czasie deszczu.

Szukam opon które będą cichsze, miększe, a jednocześnie miały dobre prowadzenie w czasie deszczu, ścieralność nie ma znaczenia.

Zastanawiam się nad:

Nokian H lub V 260 lub 310zł

Pirelli P7 Cinturato 300zł

Continental ContiPremiumContact 2 302zł

Yokohama C.drive 2 290zł

Yokohama A.drive 270zł

Bridgestone Turanza ER300 311zł

Bridgestone Turanza ER300 Ecopia 311zł

Prosił bym o jakieś uwagi osób które jeżdżą na któreś z tych opon, mój wybór skłania się co prawda ku Nokianowi ale jeszcze się zastanawiam nad YokoHamą C.drive.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebne są oponki letnie w rozmiarze 175/65 R14 co byście polecili? Jazda przeważnie umiarkowana, co nie znaczy za wolna, czasem dynamiczna na granicy przyczepności wink.gif

Uniroyal Rainexpert

Yokohama A.drive AA01

Kleber Dynaxer HP3

Dębica Passio 2

Fulda Ecocontrol 3

Przede wszystkim żeby nie były głośne i dawały pewne poczucie bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni, ale to chyba wszystko co nowe będzie dobre. A może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uniroyal Rainexpert

> Yokohama A.drive AA01

Jedne z tych dwoch ze wskazaniem na Uniroyale.

Passio 2 jest delikatnie mowiac srednie na mokrym, Fulda calkowicie przecietna. Dynaxer HP3 calkiem przyzwoicie, ale do Yoko czy Uniroyala sie nie umywa. Ja bym bral Uniroyale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebne są oponki letnie w rozmiarze 175/65 R14 co byście polecili? Jazda przeważnie umiarkowana,

> co nie znaczy za wolna, czasem dynamiczna na granicy przyczepności

> Uniroyal Rainexpert

> Yokohama A.drive AA01

> Kleber Dynaxer HP3

> Dębica Passio 2

> Fulda Ecocontrol 3

> Przede wszystkim żeby nie były głośne i dawały pewne poczucie bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni,

> ale to chyba wszystko co nowe będzie dobre. A może się mylę?

jako użytkownik opon Uniroyal RainExpert o rozmiarze 165/65 R14 polecam. Przejechałem na nich już 2 sezony i ok 30 tkm. Prowadzenie super, szczególnie na mokrym ,żadnych niepokojących odgłosów i do tego dosłownie minimalne zużycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako użytkownik opon Uniroyal RainExpert o rozmiarze 165/65 R14 polecam. Przejechałem na nich już 2

> sezony i ok 30 tkm. Prowadzenie super, szczególnie na mokrym ,żadnych niepokojących odgłosów i

> do tego dosłownie minimalne zużycie

Uniroyale to mi się kojarzą właśnie z miękką mieszanką. Wiadomo lepsza przyczepność, ale zużycie też jest ważne. Dzięki za info smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mamy środek zimy, to najwyższa pora zakupić opony na lato.

Zimówki Nokiana mi doradziliście i jestem bardzo zadowolony.

Więc proszę o poradę w temacie letnich.

Auto to Astra II, 2007 rok, 115k km, roczne przebiegi auta to około 60-70 kkm.

Oryginalnie były w niej Dunlopy Sport 2020E 195/60/R15.

Kupić takie same ?? Ewentualnie są podobne Dunlopy Sport 01 - trochę ładniejszy bieżnik mają wink.gif

Zastanawiam się jeszcze nad Nokian H

Poradźcie coś proszę bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie są podobne Dunlopy Sport 01 - trochę ładniejszy bieżnik mają

Trochę stary model już. Pewnie niedługo będzie nowy. Może mieć to znaczenie w przypadku konieczności dokupienia nowej po np. wpadnięciu w dziurę.

> Zastanawiam się jeszcze nad Nokian H

Dobra opona ok.gif

> Poradźcie coś proszę

Jaki masz budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i na razie Nokiany mają chyba największe szanse na zakup

ok.gif

> Firma płaci Ale powiedzmy te 250-280 zł/sztukę Prezes przeżyje

W takim razie polecam:

- Nokian H

- Dunlop SP Sport Fastresponse

ewentualnie

- Continental Premium Contact 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ mamy środek zimy, to najwyższa pora zakupić opony na lato.

> Zimówki Nokiana mi doradziliście i jestem bardzo zadowolony.

> Więc proszę o poradę w temacie letnich.

> Auto to Astra II, 2007 rok, 115k km, roczne przebiegi auta to około 60-70 kkm.

> Oryginalnie były w niej Dunlopy Sport 2020E 195/60/R15.

> Kupić takie same ?? Ewentualnie są podobne Dunlopy Sport 01 - trochę ładniejszy bieżnik mają

> Zastanawiam się jeszcze nad Nokian H

> Poradźcie coś proszę

Witam

Jak byś się zdecydował na coś to proponuje ci zakup w tym sklepie, ja kupuje u nich od pewnego czasu i praktycznie wszyscy moi znajomi:

http://www.motohurt.com/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się jeszcze nad Nokian H

Miałem w VW Polo TDi na wodzie i bardzo mocnym deszczu nie ma lepszej na autostradzie wszyscy stawali a ja mogłem jechać spokojnie 110-130km/h i auto bardzo dobrze się trzymało drogi

Bardzo polecam szkoda ze nie robią jej w rozmiarze 225/40R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim skromnym zdaniem szukasz wsrod zlej polki opon.

> Wymieniles opony ze sredniej polki cenowej i jakosciowej, a chcesz miec super przyczepnosc.

Tylko Fulda jest z niższej półki hmm.gif A dałem ją dlatego, że mam ją w innym aucie i jest rewelacyjna waytogo.gif

> Osobiscie bralbym do wymienionego samochodu takie Bridgestone

Prawie 400PLN drożej na komplecie a Goodyear chyba z podobnej półki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko Fulda jest z niższej półki A dałem ją dlatego, że mam ją w innym aucie i jest rewelacyjna

> Prawie 400PLN drożej na komplecie a Goodyear chyba z podobnej półki

Nie chodzi mi o marke, ale rowniez o modele opon zlosnik.gif

ER300 od Bridgestone jest ich podstawowym modelem, dalej jest polecane przeze mnie RE50 i S-01 i S-02.

Goodyear podobnie. Podales Excellence- to jest ich podstawowy najtanszy model- ja do Twojego auta wolalbym dolozyc i wziac Eagle F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim skromnym zdaniem szukasz wsrod zlej polki opon.

> Wymieniles opony ze sredniej polki cenowej i jakosciowej, a chcesz miec super przyczepnosc.

> Osobiscie bralbym do wymienionego samochodu takie Bridgestone

również polecam RE050A, mam w Bumerze i ładnie kleją ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Letnich brak

Są, są, tylko nie są jeszcze wprowadzone do sklepu. Napisz priva, maila, zostaw wiadomość na GG... chętnie odpowiem zlosnik.gif

Cytat z zakładki "O nas":

Quote:

Z uwagi na ilość dostępnych towarów, nie prezentujemy ich wszystkich w sklepie. Dlatego jeżeli nie znajdą Państwo poszukiwanego towaru w sklepie, prosimy wysłać zapytanie poprzez formularz kontaktowy. Chętnie odpowiemy.


Cytat z zakładki "Jak zamawiać":

Quote:

Jeżeli nie możesz znaleźć interesujących Cię części w sklepie internetowym lub chcesz byśmy dobrali je dla Ciebie skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesują opony do Toyoty Avensis 205/55/16.V max to 210.Coś co będzie miało dobrą przyczepność i będzie ciche.Cena max do 300zł za sztukę .Czy w/w Bridgestone RE050A czy Continental ContiPremiumContact 2 ?A może Nokiany H albo Goodyear EFFICIENTGRIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś co będzie miało dobrą przyczepność i będzie ciche.

> Czy w/w Bridgestone RE050A czy Continental ContiPremiumContact 2 ?A może Nokiany H albo Goodyear EFFICIENTGRIP?

Najcichsza będzie chyba opona Continentala. Nokiany i Bridgestone'y będą od niej głośniejsze, za to trwalsze.

Bridgestone będzie droższy, więc może skupmy się na pozostałych.

Nokian będzie chyba najlepszy na wodzie. Conti minimalnie lepszy na suchej nawierzchni.

A możnaby się jeszcze zastanowić nad Dunlopem SP Sport Fastresponse hmm.gif, który oferuje podobne parametry jak wspomniani konkurenci.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki Nokian, Conti i Dunlop oferują zbliżone do siebie produkty i można kierować się swoimi osobistymi preferencjami, kaprysem, ceną, wyglądem wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a co doradzicie do przyczepki w/w ?

obecnie są jakieś 10latki i czas chyba zmienić

opona obecna to 185/60 r14, więc coś w tych okolicach musi być

kwestia zasadnicza to nośność, zwykłe opony są na pograniczu lub się nie mieszczą min dla mnie to 84 = 500kg

trza szukać wzmocnionych xxl (nośność np 88)

a może iść w dostawcze, tam min to 87, przeważnie jest ponad 90 = 600kg

tylko czy dostawcza opona nie będzie "za twarda" i za cieżka ?

no i rozmiarówka żadna na 14

może takie KORMORAN VANPRO B2 175/R14 99 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koledzy, a co doradzicie do przyczepki w/w ?

to i tak masz większy wybór w przypadku 14", ja jak kupowałem to potrzebowałem 13", wybór jeszcze gorszy, w końcu padł na hancooki (czy jak to się tam pisze)

z tego co czytałem na forum karawaningowym, to ludzie głównie stosują z powodzeniem właśnie opony do vanów, wzmocnione, z co najmniej 50kg zapasem nośności (na oponę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla takiego rozmiaru zamiennikiem jest 175/65R14 a tu jest spory wybór opon do małych dostawczaków

> o nośności 88-90.

ja wiem czy spory icon_rolleyes.gif

chyba taki sam jak pełny profil hmm.gif

w każdym razie zakładając 175 zamiast 185 chyba różnica będzie znikoma ?

myślę o np

KORMORAN VANPRO B3 175/65R14 90 - 180zł

SAVA TRENTA 175/R14 99 - 180zł

lub 175/65/r14 ale już za 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to przyczepka, ale zazwyczaj nad kołami są jakieś błotniki. Pełny profil w porównaniu z 65 to ~26mm różnicy na promieniu (przy szerokości opony 175). Może mieć to znaczenie przy pełnym załadunku - koła mogą ocierać o błotniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej mam zalozone 225/55/16 i jest to rozmiar zalecany przez producenta.

Oryginalne felgi sa w idealnym stanie, brak na nich jakich kolwiek rys czy zadrapan, dlatego nie bardzo chce je zmieniac.

Niestety odrobine nie wpada mi w oko tak duzy profil.

Chetnie zamienil bym na cos nizszego z zachowaniem tej samej szerokosci (zwiekszenie spalania, zwiekszenie oporow toczenia, walka z koleinami....)

Prosze o opinie czy zmieniajac z 225/55/16 na 225/50/16 moze to niesc jakies dodatkowe skutki.

Wiem ze moze byc nieco bardziej trwardo i licze sie ze predkosciomierz moze delikatnie przeklamywac.

sprawdzilem na http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ i wychodzi mi ze:

średnica koła zmieni sie z 653.9mm na 631.4mm

różnica w średnicy koła -22.5 mm (czyli samomchod pojdzie okolo centymerta w dol)

różnica w prędkości -3.56 % (50 km/h -> 48.22 km/h, 100km/h ->96.44km/h, 150km/h ->144.65km/h )

Od strony bezpieczenstwa to wydaje mi sie ze opona z mniejszym profilem bedzie odrobine bardziej sztywna. Nie sadze zeby obnizyl sie poziom bezpieczenstwa. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam 195/50/15

> z ochroną rantu

> Toyo Proxes T1-R

Podbiję temat wink.gif Przejrzałem wątek i pytam bardziej profilaktycznie zlosnik.gif

Obecne T1R skończyły żywot. Zadowolony byłem bardzo. Następne z default'u założyłem takie same.

Rozważać coś innego czy nie ma sensu.

Mają trzymać w zakrętach i hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podbiję temat Przejrzałem wątek i pytam bardziej profilaktycznie

> Obecne T1R skończyły żywot. Zadowolony byłem bardzo. Następne z default'u założyłem takie same.

> Rozważać coś innego czy nie ma sensu.

> Mają trzymać w zakrętach i hamować.

Myślę, że nie ma sensu. Bo w tym rozmiarze są w rewelacyjnej cenie ok.gif

Jeśli chcesz poeksperymentować to ewentualnie coś z Yokohamy, jeszcze lepsze doznania "na mokrym" biglaugh.gif Ale na pewno będzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.