Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

> Podstawowe zalozenie to mala scieralnosc + dobra przyczepnosc ( zeby mi Nm nie mielily bez sensu)

Trochę się to wyklucza wzajemnie.

Ja bym się skłaniał ku czemuś spośród Bridgestone ER300, Dunlop SP Sport Fastresponse i Nokian V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> co wybrac?

> kumho ecsta kh31 hm - mam teraz kumho spt (to chyba sa ku31) - srednie

> toyo t1r - mialem, super trzymanie, ale szybko wyszly

> falken ziex ze912 - ???

> vredestein hi track -??

> pomozecie ?

Yokohama albo Toyo ok.gif

Ścieralność trochę większa ale właściwości jezdne miodzio, Toyo miałeś więc czas a YOKOHAMĘ ok.gif

A jak chcesz małą ścieralność to Dębica navigator albo jakiś hankook zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz czas na mnie.

Toyo T1 - NIE, byly dosyc sliskie

P6000 - NIE, byly glosne

za wszekla cene bralbym Barum Bravuris "1" ale sa nieosiagalne - na "2" bieznik juz mi sie nie podoba.

Rainsport - CIEKAWE ale jak ze scieralnoscia?

Falken 452 - CIEKAWE, ale nie mialem z nimi jeszcze kontaktu, nie mam opinii

Nankang NS2 - ZDECYDOWANIE TAK, Mialem i bylem bardzo zadowolony. Lepsze od T1 czy P6000 ale Barvurisy1 lepiej trzymaly na mokrym

Szukam opon do cywilnej, emeryckiej jazdy ale nie ukrywam ze na autobanach licznik sporo pokazuje.

Obecnie mam Continentale (niekierunkowe) i glosne. Nie sa jakos szczgolnie sliskie ale nie do konca je czuje w zakretach. Cobyscie poradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z budżetowych opon 165/70 14 warto rozważyć.

Najlepiej w cenie ~130-150PLN od sztuki.

Jeździłem na Fuldach ecocontrol i jak dla mnie było całkiem OK.

Widzę w dobrej cenie również Falken SN828, warto porwać się?

Roczne przebiegi w granicach 30-35kkm. Autko 60KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie mam Continentale (niekierunkowe) i glosne. Nie sa jakos szczgolnie sliskie ale nie do konca

> je czuje w zakretach. Cobyscie poradzili?

Uniroyal RainExpert. Zachowanie w normalnych warunkach bardzo dobre, w deszczu również. Byłem zaskoczony, że opona w deszczu tak dobrze się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z budżetowych opon 165/70 14 warto rozważyć.

> Najlepiej w cenie ~130-150PLN od sztuki.

W tej cenie rozważyłbym n/w pozycje:

- Dębica Passio2 - ok. 115 zł za szt.

- Dayton D110 - ok. 128 zł za szt.

- Barum Brillantis 2 - ok. 134 zł za szt.

- Nexen SB702 - ok. 150 zł za szt.

Osobiście użytkuje Barumy w dwóch różnych autach tj. w Fiat Bravo i w Skoda Superb. Auta w różnych klasach ale użytkowanie bez problemowe, dobre trzymanie drogi na suchej i mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej szukam, tym bardziej jestem głupi. Jak auto zrobi 10 kkm rocznie to wszystko. Ktoś z Was coś podpowie. Narazie mam takie typy:

- Vredestein Ultrac Giugiaro

- Goodyear Excellence

- Firestone Firehawk SZ290

- Yoko advan sport V103

- Uniroyal rainexpert 2

Narazie mam propozycję rainexpertów za 1550 z montażem.

Aaaa i opony koniecznie z paskiem chroniącym felgę.

Doradźcie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z budżetowych opon 165/70 14 warto rozważyć.

> Najlepiej w cenie ~130-150PLN od sztuki.

> Roczne przebiegi w granicach 30-35kkm. Autko 60KM.

Przy takich przebiegach - Nokian NRe z 2007 roku - 490zł/kpl

Ewentualnie trochę droższe - Uniroyal Rainexpert albo Fulda Ecocontrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takich przebiegach - Nokian NRe z 2007 roku - 490zł/kpl

> Ewentualnie trochę droższe - Uniroyal Rainexpert albo Fulda Ecocontrol.

Co za nimi przemawia?

Barumki mogą zniknąć po jednym sezonie?

fuldy jak pamietam sa dosc twarde, po 20kkm zuzycie bylo minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co za nimi przemawia?

> Barumki mogą zniknąć po jednym sezonie?

> fuldy jak pamietam sa dosc twarde, po 20kkm zuzycie bylo minimalne.

Pod względem zużycia Barum będzie gorzej wypadał w porównaniu z wymienionymi przeze mnie. Będzie też najsłabszy pod względem głośności.

Uniroyal i Nokian będą dobrze zrównoważone we wszystkich warunkach, ze wskazaniem na mokre nawierzchnie.

Fulda jest trochę gorsza na mokrym, za to lepsza na suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yokohama albo Toyo

> Ścieralność trochę większa ale właściwości jezdne miodzio, Toyo miałeś więc czas a YOKOHAMĘ

> A jak chcesz małą ścieralność to Dębica navigator albo jakiś hankook

ktora yokohame? c drive2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony do Outlandera I.

Fabryczne już raczej nie nadają sie do dalszej eksploatacji.

Zauważyłem, że wspomniane Yoko opisywane jest jako opona 4x4. Ma to jakieś znaczenie w SUViku, który kilka razy w miesiącu zmaga się conajwyżej z błotem na dojeździe do działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie czy możecie coś powiedziec o tych oponach - Goodyear Excellence? Moge je kupić w dobrej cenie. Nigdy przedtem nie miałem do czynienia z tą firmą. Poprzednio jeziłem na Pirelli P7000 i były ok. Ciekaw jestem jak one wyglądają w kwestii uzytkowania? Mogę prosić o porady bo musze się zdecydowac do srody!!!! Zalezy mi na dość cichych oponach.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi 350NM nada się?

I drugie pytanko 220 z montażem na alu to dobra cena?

Znajdę coś lepszego do 250 pln /szt.?

Dobrze mi się zdaje, że im bliżej sezonu tym drożej będzie?

OPONA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do obsługi 350NM nada się?

Przy tej szerokości chyba nie ma opony dopuszczonej do użytku ulicznego, która nie straciłaby przyczepności przy maksymalnym wykorzystaniu mocy podczas ruszania samochodem z napędem wyłącznie na przednią oś.

> I drugie pytanko 220 z montażem na alu to dobra cena?

Jeżeli sam montaż kosztowałby ok. 80zł to cena OK.

> Znajdę coś lepszego do 250 pln /szt.?

Może Nokian V?

> Dobrze mi się zdaje, że im bliżej sezonu tym drożej będzie?

Tak może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W norauto sa opony markowe Norauto Prevensys2 za 155zł szt.(185/60/15) ,niby produkuje to

> Continental .Ktos cos wie o nich?

Występowały w testach (ale nie pamiętam teraz gdzie) - wypadały bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą mi się przednie opony. Chce dokupić dwie i zamontować z tylu. Michelin Primacy HP, który obecnie jest z tyłu trafi na przód. Później zostaną zakupione kolejne aby auto miało cztery jednakowe gumy.

Zastanawiam się mad Bridgestone RE050A.

Jakieś alternatywy? Opony generalnie do dynamicznej i agresywnej jazdy z możliwie twardą ścianą boczną żeby opony się nie "kładły" w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się mad Bridgestone RE050A.

ok.gif

> Jakieś alternatywy? Opony generalnie do dynamicznej i agresywnej jazdy z możliwie twardą ścianą

> boczną żeby opony się nie "kładły" w zakrętach.

Firestone FHSZ80 (lub 90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie polecam:

> - Nokian H

A mam jeszcze pytanie. Zamówiliśmy te opony i okazało się że jeden komplet przyszedł z datą produkcji 2009 rok. Czy może to mieć jakiś negatywny wpływ ?? Wydaję mi się, że dwuletnie opony raczej nie powinny stracić żadnych ze swoich właściwości.

Chyba że się mylę hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję fragment z materiałów Michelin (ale można go odnieść do wszystkich opon):

"Zmiany fizyko-chemiczne w elementach opony występują głównie podczas eksploatacji opon i są powodowane wewnętrznym nagrzewaniem sie opon oraz naprężeniami związanymi z ciśnieniem, obciążeniem, odkształcaniem i uderzeniami, które nie występują w warunkach magazynowania opon.

Badania przeprowadzone przez Michelin i inne organizacje testujące ogumienie np. ADAC wykazały brak zmian w wytrzymałości opon nowych i magazynowanych przez trzy lata oraz nie stwierdziły istotnych zmian w osiągach na śniegu i mokrej nawierzchni.

Porównanie szybkości postępowania zmian starzeniowych opon będących w magazynowaniu i w eksploatacji zostało opisane w czasopiśmie branżowym "Tire Science and Technology". Biorąc pod uwagę procesy starzeniowe występujące pod wpływem temperatury określono, że dla opon użytkowanych standardowo przez rok przy przebiegu 19000km powstałe procesy starzeniowe odpowiadające takim samym procesom starzeniowym powstałym podczas ich magazynowania dopiero po 17 latach! Inaczej obrazując, opona będąca 3 tygodnie w eksploatacji posiada zmiany starzeniowe odpowiadające jej magazynowaniu przez 1 rok!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co byście polecili do Toyoty Corolla hatchback 1.6 e12 na wiosnę? rozmiar to 195/60 15. chciałbym się zmieścić do 1000 zł za komplet, ale jak bedzie coś wartego rozważenia to jestem w stanie dołożyć jeszcze odrobinkę

czekam na propozycje, bo jestem zielony w temacie a wiosna już za oknem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależnie od zasobności portfela można polecić wymieniane już wyżej:

> - Uniroyal RainExpert

> - Dunlop SP Sport Fastresponse

> - Nokian H lub V

> - Bridgestone ER300

kurcze, poczytałem trochę o dunlopach i byłbym na nie zdecydowany bo fajna cena, wysokie oceny ADAC ale, właśnie, bardzo często pojawiająca się opinia, że opony bardzo szybko się ścierają... trochę mnie to martwi icon_rolleyes.gif

nokiany i bridgeston niestety ponad mój budżet...

a co do uniroyalli hmm zastanawia mnie czym się różni rainsport od rainexperta? bo osobiście bardziej podobają mi się rainsporty... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

musze kupic oponki na lato i teraz pytanie ktore wybrac

1. Uniroyal Rainsport 2 225/50 R17

3180.jpg

2. Goodyear EXCELLENCE 225/50 R17

1399.jpg

3. Michelin PRIMACY HP 225/50 R17

1828.jpg

a moze jakas inna opone polecacie

do tej pory jezdzilem na Continentalach ale strasznie szybko sie zuzywaly i co sezon musialem kupowac 2 opony i narazie tym oponom powiedzialem NIE

opona ma spelniac nastepujace wymagania : cicha, dobrze sie trzymajaca, dobra w deszczu

czekam na wasze opinie i doswiadczenia

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale bardzo często pojawiająca się opinia, że opony bardzo szybko się ścierają...

Pytanie co dla kogoś oznacza szybko? Generalnie opony lepiej się trzymające trochę szybciej się też zużywają od tych gorzej trzymających.

> nokiany i bridgeston niestety ponad mój budżet...

Zarówno Nokian H jak i Bridgestone ER300 mieszczą się w założonym przez Ciebie budżecie 1000zł/kpl

> a co do uniroyalli hmm zastanawia mnie czym się różni rainsport od rainexperta?

Rainsport jest przewidziany do mocniejszych samochodów, do trochę bardziej sportowej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależnie od zasobności portfela można polecić wymieniane już wyżej:

> - Uniroyal RainExpert

> - Dunlop SP Sport Fastresponse

> - Nokian H lub V

> - Bridgestone ER300

Już mnie glowa rozbolala od tych opon, moimi faworytami sa Uniroyal Rainexpert i Dunlop SP Sport Fastresponse, rozmiar 205/55/16, przebieg ok 40 kkm/rok, co bys proponowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Goodyear EXCELLENCE 225/50 R17

> 3. Michelin PRIMACY HP 225/50 R17

tych dwóch modeli w rozmiarze 215/55 R16 mam dobre porównanie na volvo v70. Różnica na korzyść Michelinów jeżeli chodzi o trzymanie się drogi, hałas itp. jest kolosalna. Nie wiem jak z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już mnie glowa rozbolala od tych opon, moimi faworytami sa Uniroyal Rainexpert

Te Uniroyale miały dobre oceny wg ADAC, ale głównie na mokrym. Suche tak sobie, ale też były w tym dobre. Cena/jakość bardzo dobrze. Sam na takich jeżdżę, nie narzekam, ale tak naprawdę nie mam specjalnie porównania do innych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.