Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

> Moje typy to:

> Pirelli P7 Cinturato

> Continental Premium Contact 2

> Nokian V

> Hankook KinERGY Eco K425

> Vredestein Sportrac 3

> Bridgestone Turanza ER300 Ecopia

Dzięki! Czyli zostaja na placu boju dwie Pirelli i Bridgestone - ze wskazaniem na Pirelli bo ER300 już kilka miałem i warto wypróbować też i konkurencje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplo cieplej a opony letnie sie skonczyly wink.gif... wybor narazie rozwazam:

1) CONTINENTAL ContiPremiumContact 2 205/55R16 91 V (nigdy nie mialem ale dobre opinie czytalem i dobrze w ADAC'u wypadly) cena 287,00 zł

2) Uniroyal Rainsport 2 205/55R16 91W cena 289 zl (super opinie szczegolnie na mokrym .... zastanawia mnie czy nie sa za miekkie w zakretach ? hmm.gif ale maja fajny bieznik food.gif )

3) BRIDGESTONE Turanza ER300 Ecopia 205/55R16 91 V cena 286

(mialem aktualnie ale nie Ecopie (co to jest ekologiczna mieszanka czy co?)... i bylem zadowolony fajnie w zakretach ale moze czas na cos innego dla urozmaicenia hmm.gif)

Co powiecie na te oponki bo na dniach musze podjac decyzje ... i mam dylemat hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cieplo cieplej a opony letnie sie skonczyly ... wybor narazie rozwazam:

> 1) CONTINENTAL ContiPremiumContact 2 205/55R16 91 V (nigdy nie mialem ale dobre opinie czytalem i

> dobrze w ADAC'u wypadly) cena 287,00 zł

Właśnie też się nad nimi zastanawiam hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie czytam opinie o tych pozycjach no i opinie o Conti jest niby dobra poza krotkim

> zyciem...szybko nikna ... a Uniroyale ponoc w zakretach plywaja ...

dobra przyczepność - krótsza żywotność, to chyba rozsądne rozumowanie. Uniroyala nigdy nie miałem więc ciężko się wypowiadać icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam wybrałem Fuldę, profil o 10mm niższy.

W sensie, że węższy? biglaugh.gif 145/80R13.

Ojciec twierdzi, że spisał to co ma w tej chwili zimowe założone i że chce takie same biglaugh.gif W sumie można by na węższe zmienić, będzie lżej jeździł i niżej siedział zlosnik.gif

Ja bym się jednak ku Kleberom chyba skłaniał. Patrząc na bieżnik powinny być cichsze od Fuldy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze kupic opony w rozmiarze jak w temacie, opony ktore wstepnie wybralem to:

Hankook Ventus V12 Evo K110 ( maja dobre opinie na forach uzytkownikow roznych aut )

Yokohama Advan Sport

Toyo Proxes T1R

Bridgestone s001

Moze ktos z Was ma doswiadczenie z oponami w tym rozmiarze, lub tez moze sa inne godne polecenia.

Opony bede kupowal w UK tak wiec roznice w cenie nie sa jakies drastyczne miedzy nimi ale nie wiem co wybrac confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Bridgestone Potenza RE050A w tym rozmiarze, nie mam do nich zastrzeżeń - od razu mówię, że na szybkość zużywania nie bardzo zwracam uwagę - mają dobrze trzymać na mokrym i suchym. Jedyne co - na śniegu dramat rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musze kupic opony w rozmiarze jak w temacie, opony ktore wstepnie wybralem to:

> Hankook Ventus V12 Evo K110 ( maja dobre opinie na forach uzytkownikow roznych aut )

> Yokohama Advan Sport

> Toyo Proxes T1R

> Bridgestone s001

> Moze ktos z Was ma doswiadczenie z oponami w tym rozmiarze, lub tez moze sa inne godne polecenia.

> Opony bede kupowal w UK tak wiec roznice w cenie nie sa jakies drastyczne miedzy nimi ale nie wiem

> co wybrac

ja mam Continental ContiSportContact3 i daja rade - jakos niedawno pojawil sie nowy model (5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam Continental ContiSportContact3 i daja rade - jakos niedawno pojawil sie nowy model (5)

Nad Conti tez sie zastanawialem ale niestety te nowe 5 sa stosunkowo drogie.

Przeczytalem 5 testow opon letnich na 2011 na http://www.tyrereviews.co.uk i dalej nie mam pojecia co wybrac, bo co test to inna opona wygrywa hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> przede wszystkim pierwsza jest letnia, a druga uniwersalna,

tak, to wiem.

potzebuję opony tylko na jedną oś.

i boję sie że te opony nie są trwałe i po kilku latach , mimo jeszcze sporej ilości bieżnika , będą nie do jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kto z Was miał złe lub dobre doświadczenia z tymi oponami ??

Ja miałem bardzo dobre doświadczenia z naviagtorami. Do normalnej jazdy bardzo dobra opona.

Minus - nie ma lansu na dzielni - "na całorocznych jeździsz - przecież jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz z jakością, ale:

- kupiłem 2 razy nowe dębice passio 165/65R13 - produkcja rok 2004 i 2006

- jakoś specjalnie po dziurach i krawężnikach nie jeżdżę, ale z 2 opon (na 4 zakupione) po 4 latach eksploatacji (ok. 25 kkm) zdobiły się jajka - trzęsie budą ...

U innych producentów z tym się nie spotkałem (goodyear, fulda, ceat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem bardzo dobre doświadczenia z naviagtorami. Do normalnej jazdy bardzo dobra opona.

> Minus - nie ma lansu na dzielni - "na całorocznych jeździsz - przecież jak coś jest do wszystkiego,

> to jest do niczego".

ja też uważam że to dobra opona, jak zasypało wawę w pewien pamiętny poniedziałek, to śmigało się na nich aż miło, a na parkingu ani razu sie w nich nie zakopałem. W lato też dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam trochę inaczej. chce zmienić opony ponieważ obecne zaczęły wyć ( są to goodyeary wector5-całoroczne-kierunkowe) .co jest przyczyną takiego hałasu?? nie wyglądają na wyząbkowane, nie są wybulone, mają jeszcze sporo bieżnika, jeżdziły od nowości na tylnej osi .przełozyłem je do przodu bo mam nadzieję że się szybciej dotrą i ucichną .ale wyją strasznie.

co o tym myslicie?? a może je odwrócić żeby sie kręciły odwrotnie( choć to opony kierunkowe) .Mieliście takie doświadczenia z oponami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapytam trochę inaczej. chce zmienić opony ponieważ obecne zaczęły wyć ( są to goodyeary

> wector5-całoroczne-kierunkowe) .co jest przyczyną takiego hałasu?? nie wyglądają na

> wyząbkowane, nie są wybulone, mają jeszcze sporo bieżnika, jeżdziły od nowości na tylnej osi

> .przełozyłem je do przodu bo mam nadzieję że się szybciej dotrą i ucichną .ale wyją strasznie.

> co o tym myslicie?? a może je odwrócić żeby sie kręciły odwrotnie( choć to opony kierunkowe)

> .Mieliście takie doświadczenia z oponami??

Pojeździj ze 3 tys. km i dotrą się. Jeździły cały czas na tyle i stąd są pewnie lekko wyząbkowane - klocki zapewne mają inna wysokość z przodu a inną z tyłu. To szybko dotrze się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojeździj ze 3 tys. km i dotrą się. Jeździły cały czas na tyle i stąd są pewnie lekko wyząbkowane -

> klocki zapewne mają inna wysokość z przodu a inną z tyłu. To szybko dotrze się.

i efekt męczącego wycia-buczenia zniknie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> którą z tych dwóch wybrać?

> ewentualnie jakie inne propozycje (max. budżet na sztukę: 150zł)

Fulda Ecocontrol/Kleber Dynaxer hp2/Uniroyal waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie coś powiedzieć o tych oponach,

ma je założone, może miał i kiedyś jeździł - produkt wyjątkowo z półki low lecz cenowo konkurencyjny.

Proszę o opinię posiadaczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ naciąłem się już w sumie 3 razy na krzywe fabrycznie i uszkodzone opony letnie, proszę o poradę - jakie kupić następne,

gdy te co mam już się zużyją...

A więc tak:

- Fulda Carat Progresso 195/65/15 - do bani, ściągało w prawo, nie pomagało przekładanie

- Dunlop Fast Response 195/65/15 - 2 sztuki na dzień dobry uszkodzone fabrycznie, reklamację uznano. Bicia boczne 6 mm, bicie promieniowe 8 mm icon_eek.gif

- Goodyear Ultra Grip Performance - 2 sztuki bicie promieniowe 1 cm, bicie boczne - 4 mm, miały się ułożyć, niestety już po 1 sezonie ich nie zareklamuję...

No to co polecacie w rozmiarze 195/65/15, żeby to po założeniu na maszynę się wyważało i miało te wszystkie bicia w normie? Albo najlepiej bez bicia? crazy.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to co polecacie w rozmiarze 195/65/15, żeby to po założeniu na maszynę się wyważało i miało te

> wszystkie bicia w normie? Albo najlepiej bez bicia?

Wez Continentala ContiPremiumContact i bedziesz zadowolony. Zjezdzilem pare kompletow, ale SportContactow i zadne bicia nie wystepowaly a opony byly nierzadko ostro traktowane. W Twoim rozmierze SportContactu nie ma, wez Premium Contact i bedziesz mial spokoj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wez Continentala ContiPremiumContact i bedziesz zadowolony. Zjezdzilem pare kompletow, ale

> SportContactow i zadne bicia nie wystepowaly a opony byly nierzadko ostro traktowane. W Twoim

> rozmierze SportContactu nie ma, wez Premium Contact i bedziesz mial spokoj

Jestem świeżo po zmianie opon. Pozbyłem się Good Year F1 (jodełka) zakupiłem PremiumContact.

Opona jest cichsza niż GY ale też do super cichych nie należy. Atutem jej jest lepsze wybieranie nierówności - poczucie jakbym zmienił zawieszenie na bardziej komfortowe. Natomiast Conti jest mniej stabilna od F1 na zakretach. Występuje poczucie pływania tyłu przy gwałtownej zmianie toru jazdy. Nie jest to jakiś dramat ale to mnie zaskoczyło. naturalnei coisnienie w oponach jest właściwe.

No i pamiętajcie, że pierwsze kilkadziesiąt kilometrów nowa opona jest cholernie sliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Ponieważ naciąłem się już w sumie 3 razy na krzywe fabrycznie i uszkodzone opony letnie, proszę o

> poradę - jakie kupić następne,

> gdy te co mam już się zużyją...

> A więc tak:

> - Fulda Carat Progresso 195/65/15 - do bani, ściągało w prawo, nie pomagało przekładanie

> - Dunlop Fast Response 195/65/15 - 2 sztuki na dzień dobry uszkodzone fabrycznie, reklamację

> uznano. Bicia boczne 6 mm, bicie promieniowe 8 mm

> - Goodyear Ultra Grip Performance - 2 sztuki bicie promieniowe 1 cm, bicie boczne - 4 mm, miały się

> ułożyć, niestety już po 1 sezonie ich nie zareklamuję...

> No to co polecacie w rozmiarze 195/65/15, żeby to po założeniu na maszynę się wyważało i miało te

> wszystkie bicia w normie? Albo najlepiej bez bicia?

toyo cf1

nokian i3 lub h

palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.