Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

> Miałem C.drive ac01 i jak dla mnie były to najlepsze opony w 17 letniej karierze kierowcy. Teraz

> mam na osi napędowej C.drive ac02 i póki co mam wrażenie, że gorzej trzyma, ale są ujemne

> temperatury i opona zimna. Dupka kilka razy mi wyjechała. Pomyśl też nad Bridgestone er300,

> dobry kompromis między przyczepnością i żywotnością.

Ok. Tak sobie patrzę, że S.drive jest niewiele droższa od C.drive, ale to już chyba przerost formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję oponkę do Honda Jazz 1,2 90km.

W rozmiarze 175/65/R15 84 T

Patrzyłem po sklepach, dzwoniłem, ale dużo mają z 2011 roku i nie wiem czy jest sens kupować takie.

Oponka ,a być dobra na trasy głównie, czyli bezpieczna na deszczu, bo na suchym każda sobie raczej w miarę radzi.

Przebiegi roczne były na poziomie 20kk ale w przyszłym roku one spadną zapewne do 10kk. Czyli chciałbym żeby te 4 lata spokojnie wytrzymały.

Styl jazdy raczej spokojny, czasem dynamiczny bez szaleństw.

Cena jaką chciałbym przeznaczyć na komplet to około 800zł. jak będzie coś taniej to będę szczęśliwy.

Obecnie były Dunlop SP31 bardzo z nich niezadowolony byłem, normalnie się złuszczyły, biły niemiłosiernie, jednym słowem tragedia.

W innych rozmiarach użytkowałem GoodYear Duragrip - 1 sezon świetnie potem coraz gorzej, Ykohamki A.Drive miałem jeden sezon, dość szybko się ścierały ale tak to bardzo fajne, Toyo CF1 również świetne.

Za czym patrzeć do tej Hondy ? Polećcie coś.

Na oku mam Yokohama A.drive z 2011r po 172zł oraz Matador MP16 w cenie około 165-175zł.

Na razie nie mam pomysłów na coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej.

> Szukam niedrogich oponek 225/45/17...Do wydania mam ok 1200zł.

> Czy znajdę w tej cenie coś lepszego jak Barum Bravuris 2...?

> Bo jak na razie, to mój jedyny faworyt.

szukałem 225/45/18 i mnie Barumy odradzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam panowie.

> Dylemat następujący - trzeba kupić do Astry H GTC nowe papućki. Poczytałem i mam takie typy:

> Yokohama C DRIVE AC 01 - cena 481

mam te yokohamy i złego słowa nie powiem o nich, ale dla mnie zawsze i tak faworytem będą TOYO T1R, wrócę do nich przy najbliższej wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam te yokohamy i złego słowa nie powiem o nich, ale dla mnie zawsze i tak faworytem będą TOYO T1R,

> wrócę do nich przy najbliższej wymianie

No tych nie brałem pod uwagę, jakoś nikt ze znajomych nie miał Toyo.. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam te yokohamy i złego słowa nie powiem o nich, ale dla mnie zawsze i tak faworytem będą TOYO T1R,

> wrócę do nich przy najbliższej wymianie

A jak sprawa z żywotnością tych opon,bo mam dylemat między nimi a Uniroyal

Uniroyal'e miałem kiedyś na feldze 15" w rozmiarze 195/55 i byłem raczej zadowolony.Tylko że wytrzymały zaledwie 30kkm. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 120 KM, potrzebuje mieć dobą oponę, do umiarkowanej jazdy, nie lubię szaleństw.

do normalnej jazdy przy tak niedużej mocy brałbym Uniroyala Rainsporta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 120 KM, potrzebuje mieć dobą oponę, do umiarkowanej jazdy, nie lubię szaleństw.

W zeszłym sezonie stałem przed kupnem opon w identycznym rozmiarze do E46 330d i z racji zadowolenia z zimówek wybrałem Nokiana ZG2,dobrze trzyma tak na suchym jak i mokrym,do tego jest meeega cicha bo nie jest kierunkowa,dla mnie to było dość ważne. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w rozmiarze 205/60/15

> opinie n/t tej opony poszukiwane.

mam takie oponki u siebie w Mondeo kombi.. lata sie na tym przyjemnie, nie są zbyt głośne a w zasadzie nie na tyle głośne żeby mi przeszkadzały.

Zrobiłem na nich ok 10 tys w zeszłym sezonie i jak dla mnie gitara przyczepność na mokrym OK, nie zrywają przyczepności przy byle hamowaniu czy ruszaniu, w wodnych koleinach też całkiem ładnie się trzymają.. w porównaniu do firestonów jakie miałem poprzednio to nawet bardzo dobrze.

Ścieralność po jednym sezonie praktycznie niezauważalna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sprawa z żywotnością tych opon,bo mam dylemat między nimi a Uniroyal

Każdy ma inną opinię na temat opon, bo ja akurat w jednym aucie miałem i Yoko C.drive AC01 i Toyo T1R. Dla mnie C.drive były dużo lepsze na suchym i porównywalne na mokrym z T1R. Yokohama szybko się skończyła, Toyo są dopiero po jednym sezonie, ale widzę, że dłużej wytrzymają. Uniroyal będzie nieco bardziej żywotny, ale słabiej trzymał. Z tym przeznaczeniem na deszcz, to też trochę na wyrost.

Jeszcze jedna uwaga do opon T1R, mają miękkie boki i troszkę pływają przy wysokich temperaturach, ale dobrze kontroluje się poślizg, bo nie ma efektu, że nagle tracą przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w rozmiarze 205/60/15

> opinie n/t tej opony poszukiwane.

wszytko super.... ale "znikły" w półtora sezonu....

Strasznie prowokująca opona, dająca duużo przyczepności i kontroli nad autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mocno ograniczony budżet (do 700zł z wymianą) i w zostały mi praktycznie te dwie opony. Cena i wyniki w testach ADAC takie same pomimo różnych klas opon.

Nie miałbym wątpliwości i brałbym tz300, ale prawdopodobnie przyszłą zimę przejeżdżę właśnie na tych letnich i optycznie multihawk wyglądają bardziej uniwersalnie, a tz300 bardziej "performance" na lato.

Wiadomo że lepiej mieć zimowe, ale obecne są zdarte i trzymają zimą gorzej niż nowe letnie, a pracy i funduszy brak i nie wiadomo jak to się rozwinie do zimy.

Wieć pytanie, która z tych letnich jest bardziej "całoroczna"

MULTIHAWK

firestone-multihawk-155-65-r14__88625.jpg

TZ300a

FI%20TZ300%201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam mocno ograniczony budżet (do 700zł z wymianą) i w zostały mi praktycznie te dwie opony. Cena i

> wyniki w testach ADAC takie same pomimo różnych klas opon.

> Nie miałbym wątpliwości i brałbym tz300, ale prawdopodobnie przyszłą zimę przejeżdżę właśnie na

> tych letnich i optycznie multihawk wyglądają bardziej uniwersalnie, a tz300 bardziej

> "performance" na lato.

> Wiadomo że lepiej mieć zimowe, ale obecne są zdarte i trzymają zimą gorzej niż nowe letnie, a pracy

> i funduszy brak i nie wiadomo jak to się rozwinie do zimy.

> Wieć pytanie, która z tych letnich jest bardziej "całoroczna"

> MULTIHAWK

> TZ300a

zadna nie jest caloroczna.

kup cos polskiego calorocznego np navigator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadna nie jest caloroczna.

> kup cos polskiego calorocznego np navigator

wiem że to nie są całoroczne, a navigatory mam w drugim aucie i niestety są słabe, już po 20 tys.km w zimie zachowują się prawie jak letnie.

nie ma się czym chwalić, ale przejeździłem wcześniej 4 lata (lato i zima) na letnich Firestonach F590 i dało się jeździć, a po 80kkm je zmieniłem właśnie na navigatory2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem że to nie są całoroczne, a navigatory mam w drugim aucie i niestety są słabe, już po 20 tys.km

> w zimie zachowują się prawie jak letnie.

> nie ma się czym chwalić, ale przejeździłem wcześniej 4 lata (lato i zima) na letnich Firestonach

> F590 i dało się jeździć, a po 80kkm je zmieniłem właśnie na navigatory2

Nigdy nie miałem całorocznych ale sądzę, że sam sobie odpowiedziałeś.

Jeżeli całoroczna jest do kitu zimą po 20kkm to co będzie z letnią.

Może kup jakąś zimówkę na raty.

Na allegro w PayU są raty - kupowałem tak obiektyw to 1000 zł wyszło po ~30 zł/mc na 36 rat. Decyzję masz w 2 min.

To 2-3 paczki fajek. Jedno wyjście do MacDonalda.

Moze warto tak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze warto tak zrobić.

pewnie masz racje, letnie kupie teraz, a do jesieni pozostaje pozbierać trochę $ i szukać ewentualnie jakichś promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również jak poprzednik potrzebuje opony 205/55/16, zależy mi na komforcie, miękkie wybieranie nierówności, ciche i które nie ząbkują przy wielowahaczowym zawieszeniu, przebiegi nie duże więc scieralność opony znaczna mi nie przeszkadza, natomiast dobrze by było gdyby miała małe opory toczenia. Znalazłem taką ciekawą oponkę Dunlop Sp Sport Blueresponse , jest nowa więc nie ma opinii, natomiast wg tych nowych etykietek parametry ma naprawdę ciekawe, może ktoś na poprzednich modelach Dunlopa jeździł. Warto się w taką oponę pchać?

Mam możliwość kupić w okazyjnej cenie Pirelli P7 ale z opinii wynika, że potrafią ząbkować i wtedy hałas przeszkadza, a i opory toczenia ponoć znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką ciekawą oponkę Dunlop Sp Sport Blueresponse , jest nowa więc

> nie ma opinii, natomiast wg tych nowych etykietek parametry ma naprawdę ciekawe,

Etykieta na oponach nie jest miarodajna, gdyż to producent decyduje o jej parametrach.

Ja osobiście chyba kupiłbym Hankooka K425 Energy Eco. Dobra, cicha, za przyzwoitą cenę (+/- 240zł/szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moje Bridgestone Turanza osiągają już trzeci stopień ząbkowania powoli myślę o nowych.

Czy są opony j/w które są przede wszystkim CICHE??

Trakcja jest w moim przypadku mniej ważna bo jeżdżę bardzo wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sprawa z żywotnością tych opon,bo mam dylemat między nimi a Uniroyal

> Uniroyal'e miałem kiedyś na feldze 15" w rozmiarze 195/55 i byłem raczej zadowolony.Tylko że

> wytrzymały zaledwie 30kkm.

nie zauważyłem szybszej ścieralności względem innych opon, choć ponoć w ciężkich autach ścierają się dosyć szybko z racji miękkiej mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za nowymi letnimi gumkami do Opla Vectry C 1.9 CDTi.

Poszukiwany rozmiar to:

215/55R16

Z tańszych opcji wpadło mi w oko Federal SS595.

Ktoś może coś powiedzieć o tej oponie (z wyników szperania w necie wnioskuję, że w tej cenie to dobry wybór)?

Może inny produkt polecicie?

Gregs0N, posiadam Uniroyale w tym modelu i jestem naprawdę z nich zadowolony smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skorzystam z tej zaczepki by opisać moje wrażenia po w sumie już kilkumiesięcznym użytkowaniu. Więc

> wrażenia są bardzo proste - opony są REWELACYJNE. Nie pamiętam żebym kiedyś miał coś

> podobnego na kołach. Z jednej strony są bardzo ciche i komfortowe (jazda IS-F'em stała się

> wręcz przyjemna) a z drugiej trzymają się jezdni jak przyklejone.

Dla zainteresowanych tymi oponami, pierwszy komplet dokończył swojego życia. Wytrzymały 36 tys. km, do samego końca zachowywały się rewelacyjnie zarówno na suchym jak i na mokrym. Były nadal ciche aż do końca, co jest dość nietypowe - większość opon robi się z wiekiem coraz głośniejsza. W związku z tym zakupiłem następny komplet takich samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanowne grono o pomoc:

- zakup nowych opon 215/45/17 letnich.

* w tej chwili ujeżdżam nankankg ns-2 od 3 lat ale potrzebuję już nowych. zjeżdzam opony tak do 4,5-5mm i wymieniam na nowe.

* co o poszukiwanych - opony raczej budżetowe, tylko raz na wakacje jest jakiś wyjazd, w ciągu roku generalnie tylko miasto (też niewiele) i klika wypadów podmiejskich.

* nie katuję auta, nie potrzebuję opon do szybkiej jazdy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje opony 225/45/R17

> Z tej strony.

> za ciut ponad 64 funty jest Falken Ziex Ecorun.

> Czy warto to brac, czy moze warto dolozyc do czegos lepszego.

> Chodzi o stosunek jakosc/cena...

> Dzieki za rady.

Kumho Ku39 podobna cena, dobra oponka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/4szt-205-55r16-91w-fulda-sport-control-rant-nowosc-i3132455850.html

Czy ktoś ma z was takie oponki? I czy coś może o nich powiedzieć.

Szukam oponek w rozmiarze 205/55 R16 z rantem ochronnym w cenie do 1000zł najlepiej żeby wytrzymała 3 sezony.

Może coś lepszego jest na rynku w tej cenie?

Najlepiej jak by opona była w miarę cicha, dużo jeżdze po Ukrainie a tam asfalt nie najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się świetnie jeździ na Kleber Dynaxer HP2. Z tego co widzę, teraz są nowsze modele HP3. Mam je w tym rozmiarze już chyba piąty sezon. W poprzednim aucie też sporo wytrzymały i się świetnie sprawowały, ale w mniejszym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ContiSportContact2 czy Uniroyal RainSport 2? Uni miękkie i na deszcz, conti chyba typowo na asfalt?

> mylę się? Które bardziej polecacie?

Miałem Uni jako 205/55R16, fajna opona na suchym i mokrym trzymała jak głupia, wadą było to, że szumiała (podobno charakterystyczne dla opon z bieżnikiem V), co do ścierania to zrobiłem na niej ponad 50.000km (delikatno - średniej jazdy). Jak je kupowałem były sporo tańsze od innych topowych opon w tym rozmiarze. Przy małej różnicy w cenie wziąłbym raczej Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/4szt-205-55r16-91w-fulda-sport-control-rant-nowosc-i3132455850.html

> Czy ktoś ma z was takie oponki? I czy coś może o nich powiedzieć.

> Szukam oponek w rozmiarze 205/55 R16 z rantem ochronnym w cenie do 1000zł najlepiej żeby wytrzymała

> 3 sezony.

> Może coś lepszego jest na rynku w tej cenie?

> Najlepiej jak by opona była w miarę cicha, dużo jeżdze po Ukrainie a tam asfalt nie najlepszej

> jakości.

Te opony mają rant ochrony i ich cena jest w granicach 1000 zł. Są dosyć ciche fajnie się na nich jeździ, nie są złe ale mają jedną wadę według mnie szybko znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy potrzebuje kupić tanie opony do jazdy w "koło komina" w rozmiarze 195/65/15

Patrząc na ceny używek i nowych wychodzi na to że najkorzystniej wychodzi kupić bieżnikowane z 2 letnią gwarancją.

Czy ktoś może używał opony od tego sprzedawcy Gold-Gum

http://www.gold-gum.pl/p47,opony-letnie-195-65-r15-michell-primac.html

Bo opinie ma pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy poszukiwań:

Na razie patrzę na takie oponki:

Toyo Proxes T1-R 225/45 R18 95 Y - 500 pln

http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-proxes-t1-r-225-45-r18-95-y

czy rzeczywiście szybko znikają?

Falken ZE 914 225/45 R18 95 W XL - 544 pln

http://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-ze-914-225-45-r18-95-w-xl

i jeszcze na

Nankang NS 20 225/45 R18 95 W - 380 pln

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nankang-ns-20-225-45-r18-95-w

Co ciekawe zbierają całkiem pozytywne opinie

Patrzyłem jeszcze na droższe, ale ponieważ mam kupić jeszcze coś do Aygo wolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.