Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

> Do kupienia są opony 205/55/16. Budżet jakim dysponuję to max 230/szt.

> Z tego co sam znalazłem to które byście polecili ?

> - DĘBICA Presto 205/55R16 91V [EC1]

> - DĘBICA Presto 205/55R16 91H [EC2]

> - BARUM Bravuris 3 HM 205/55R16 91H [EC2]

> - BARUM Bravuris 3 HM 205/55R16 91V [EC2]

> - DĘBICA Furio 205/55R16 91W [FC2]

> Ewentualnie co innego w założonym budżecie ?

ja kupiłem bridgestone(adrenalin) 260 za sztuke, ale dosatalem karte przedpłacona na 200zł wiec wyszly mnie tylko 210 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie cuda dzieją się z każdym modelem tej firmy ?

Raczej tak ,to są opony tz.niskobudżetowe ok.gif

> A co sądzicie o Sava Intensa HP, HANKOOK Kinergy eco, VREDESTEIN Sportrac 5, FIRESTONE TZ300 ?

Vredestainy mogę polecić bo śmigam obecnie i są super ok.gif

Vredestein Ultrac SUV Sessanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co sądzicie o Sava Intensa HP, HANKOOK Kinergy eco, VREDESTEIN Sportrac 5, FIRESTONE TZ300 ?

Na początek odrzuciłbym Savę i Firestone. Nie dlatego, że to shit, tylko zwyczajnie lepsze są Hankook. O Vredesteinach się nie wypowiadam, bo nie znam.

Opony Hankook mają budżetową cenę, a jakość hihg performance.

Ventus Prime2 K115 są lepsze pod każdym względem od Kinergy Eco K425. Te pierwsze mają opasanie "zerowe" i fajnie trzymają przy większych prędkościach. K425 są robione w myśl ekoterroryzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opony Hankook mają budżetową cenę, a jakość hihg performance.

> Ventus Prime2 K115 są lepsze pod każdym względem od Kinergy Eco K425. Te pierwsze mają opasanie

> "zerowe" i fajnie trzymają przy większych prędkościach. K425 są robione w myśl ekoterroryzmu.

i to już coś pomaga ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Apollo Alnac 4G - nie patrz na nazwę, to jest opona Vredesteina

Tego konkretnego modelu nie znam, ale to jest tak samo opona Vredesteina jak Dębica jest oponą Goodyeara, a Kormoran Michelina. W testach ADAC szału nie zrobiła - ostatnie miejsce...

Z opon tanich i dobrych może:

1. Nexen N Fera SU albo NBlue

2. Fulda Ecocontrol HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie powielaj tych bzdur.

czyli testy ADAC można sobie wsadzić? Wiem, że nie można na nich polegać w pełni ale lepszy chyba taki test na jednym aucie w dokładnie tych samych warunkach niz kiedy ludzie piszą opinię o opnach, ze jednemu jeżdzi się lepiej a drugiem gorzej, z tym, ze jeden jeździ Corsą a drugi Mercedesem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli testy ADAC można sobie wsadzić? Wiem, że nie można na nich polegać w pełni ale lepszy chyba

> taki test na jednym aucie w dokładnie tych samych warunkach niz kiedy ludzie piszą opinię o

> opnach, ze jednemu jeżdzi się lepiej a drugiem gorzej, z tym, ze jeden jeździ Corsą a drugi

> Mercedesem

Chętnie zobaczę test ADAC, w którym na jednym aucie i jednym rozmiarze przeprowadzono test dwóch modeli opon Hankook.

Ja te opony znam z własnego doświadczenia, a jeżdżę tak, że 20 kkm to górna granica dla opon.

Nie wiem czy wiesz, ale sam producent oświadcza, że K115 jest bardziej przyczepna od K425.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszę zatem w wątku podwieszonym smile.gif odnośnie tamtu: yoko advan vs. toyo r888

padły odpowiedzi: nalewka.... hmm... troche się boję, aby nie odkleiło się co nieco po paru użyciach i dwa - czy nie jest nalewka cięższa od opony robionej "tradycyjnie"?

Druga odpowiedź, to r888 jest bardzo dobrą oponą. Owszem, wiem wink.gif ale gdzie ona się znajduje w stosunku do advana a058 (bodajże), i odwrotnie...

Chodzi mi również o boki opony, nie samą powierzchnię klejącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszę zatem w wątku podwieszonym odnośnie tamtu: yoko advan vs. toyo r888

> padły odpowiedzi: nalewka.... hmm... troche się boję, aby nie odkleiło się co nieco po paru

> użyciach i dwa - czy nie jest nalewka cięższa od opony robionej "tradycyjnie"?

> Druga odpowiedź, to r888 jest bardzo dobrą oponą. Owszem, wiem ale gdzie ona się znajduje w

> stosunku do advana a058 (bodajże), i odwrotnie...

> Chodzi mi również o boki opony, nie samą powierzchnię klejącą.

Weź jeszcze pd uwagę Federala RS-R, bo będzie sporo tańszy, a niekoniecznie gorszy. Stosnek ceny do jakości bardzo dobry.

Twardy bark, bardzo dobra przyczepność na suchym i mokrym, cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź jeszcze pd uwagę Federala RS-R, bo będzie sporo tańszy, a niekoniecznie gorszy. Stosnek ceny do

> jakości bardzo dobry.

> Twardy bark, bardzo dobra przyczepność na suchym i mokrym, cena.

ok, to swoją drogą ok.gif

ale wolałbym, aby ktoś porównał te dwie opony, ale mając do czynienia i z jedną i drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś kto ma lub handluje oponami mógłby mi odczytać następujące parametry z opony Bridgestone Ecopia EP001S (najlepiej w rozmiarze 205/55R16 91V - ale rozmiar chyba nie ma znaczenia):

Treadware:

Traction:

Temperature:

Będę wdzięczny.

Pozdrawiam

JK

drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie zadam praktykom. Jakie ciche modele opon polecacie na lato? Poszukiwany rozmiar to

> 205/55/R16.

> Mój mechanik wspomniał o asymetrycznych oponach Continentala, jako wartymi uwagi w temacie hałasu i

> trwałości

ziomek słuchaj

ten continental to dobra opona, sam mam taka tylko w mniejszym rozmiarze ale jest droga.

Uniroyal Rainsport 3

257zł

przyczepnosc na mokrym jak w continetalu

continertal 283

za kilka zł wiecej masz dunlop blueresponse

jakiś tekst

ja bym brał uniroyala lub blueresponse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomek słuchaj

> ten continental to dobra opona, sam mam taka tylko w mniejszym rozmiarze ale jest droga.

> Uniroyal Rainsport 3

> 257zł

> przyczepnosc na mokrym jak w continetalu

> continertal 283

> za kilka zł wiecej masz dunlop blueresponse

> jakiś tekst

> ja bym brał uniroyala lub blueresponse

Te które ma obecnie to całoroczne Goodyear 4 Seasons. Chętnie bym kupił inne całoroczne ale cichsze...

Wracając do meritum - czy podawane przez producentów decybele są w miarę odzwierciedleniem ich faktycznej hałaśliwości? Pytam, bo po aferach różnych instytucji fałszujących wyniki testów, mam w takim temacie sporo sceptycyzmu.

Te które podałeś są ciche? Jak wypadają w porównaniu do contentala o którym wspomniałem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o akcesoria.

O ile pierścienie centrujące nie stanowią problemu w wyborze, o tyle myślę nad zaworkami do alu. Stalowe skręcane, a może te ukryte? Jakieś wady? Zalety?

Wagowo pewnie te "ukryte" są ciekawsze, natomiast nigdy takich nie miałem i nie wiem czy nie ma z nimi jakiś problemow.

Ewentualnie, może ktoś polecić, gdzieś kupował, jest zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te które ma obecnie to całoroczne Goodyear 4 Seasons. Chętnie bym kupił inne całoroczne ale

> cichsze...

> Wracając do meritum - czy podawane przez producentów decybele są w miarę odzwierciedleniem ich

> faktycznej hałaśliwości? Pytam, bo po aferach różnych instytucji fałszujących wyniki testów,

> mam w takim temacie sporo sceptycyzmu.

> Te które podałeś są ciche? Jak wypadają w porównaniu do contentala o którym wspomniałem

zbawi Cie naklejka z informacją ze taopona ma 69 a druga 72 db?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam ponownie, bo chyba nie zrozumiałeś. Czy podawane przez producentów decybele są w miarę

> odzwierciedleniem ich faktycznej hałaśliwości?

tak, są. Porównywałem ostatnio fulda ecocontrol hp do kleberów HP3 i wrażenia słuchowe mniej więcej pokrywają się z deklarowanymi parametrami ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównując je ze sobą? Jak najbardziej.

oczywiscie ze jak masz auto na jednych oponach i po chwili zmienisz na inne to usłyszysz róznice

ale nikt nie bedzie kupował 2 kompletów opon.

kupisz nowe, założysz i usłyszysz roznicę, pozniej sie przyzwyczaisz i tyle. głosnosc tych opon jest porównywalna takze ja bym sie tym nie przejmował . najwazniejsza jest przyczepnośc/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie zadam praktykom. Jakie ciche modele opon polecacie na lato? Poszukiwany rozmiar to

> 205/55/R16.

> Mój mechanik wspomniał o asymetrycznych oponach Continentala, jako wartymi uwagi w temacie hałasu i

> trwałości

Miałem GoodYear Excellence i były strasznie głośne.

Teraz mam Bridgestone'a Turanze ER300 i są zdecydowanie cichsze - dodatkowo odgłos tej opony jest typowym szumem kół a nie warkotem Goodyear'a.

Przymierzam się do Brigdestone'a Ecopia EP001S - wedle norm EU opona doskonała na mokrym i ekonomiczna - średnio głośna. Niestety nie mogę się doprosić od nikogo parametru Treadware żeby porównac jej trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja zapytam o akcesoria.

> O ile pierścienie centrujące nie stanowią problemu w wyborze, o tyle myślę nad zaworkami do alu.

> Stalowe skręcane, a może te ukryte? Jakieś wady? Zalety?

> Wagowo pewnie te "ukryte" są ciekawsze, natomiast nigdy takich nie miałem i nie wiem czy nie ma z

> nimi jakiś problemow.

> Ewentualnie, może ktoś polecić, gdzieś kupował, jest zadowolony...

Mialem w poprzednim aucie i fajnie to wygladalo i nie bylo problemu przez 4 lata smile.gif teraz tez bym takie zalozyc do alusow ale specjalnie opon nie bede sciagal smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem w poprzednim aucie i fajnie to wygladalo i nie bylo problemu przez 4 lata teraz tez bym

> takie zalozyc do alusow ale specjalnie opon nie bede sciagal

No ja jeszcze opon nie założyłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule. Samochód Citroen C8, średnio waży dwie tony. Wziąłbym Toyo bo miałem kiedyś T1R i tęsknię za tym jak trzymałem się drogi ale obecnie proponowana to inny model, klasy średniej a Michelin nie dość, że tańszy to jeszcze podobno premium. Co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, nie wiem, czy to dobry watek, bo ani to wiosna, ani jesien smile.gif

Czy juz czas na jakies promocje na opony letnie? Ewentualnie wie ktos, czy sa jeszcze jakies sklepy internetowe, ktore dodaja gratisowo montaz opon (region Wroclaw):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem GoodYear Excellence i były strasznie głośne.

> Teraz mam Bridgestone'a Turanze ER300 i są zdecydowanie cichsze - dodatkowo odgłos tej opony jest

> typowym szumem kół a nie warkotem Goodyear'a.

> Przymierzam się do Brigdestone'a Ecopia EP001S - wedle norm EU opona doskonała na mokrym i

> ekonomiczna - średnio głośna. Niestety nie mogę się doprosić od nikogo parametru Treadware

> żeby porównac jej trwałość.

Jakieś inne brałeś pod uwagę? Jakie cechy obrałeś za priorytet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś inne brałeś pod uwagę? Jakie cechy obrałeś za priorytet?

Tak.

Michelin Energy Saver

Pirelli Cinturato

Goodyear Efficient Grip

Ważne były wszytskie cechy (opory toczenia, hamowanie na mokrym, trwałość - treadware, grzanie - temperature) razem i cena. Te Brudgestone'ny widziałem za 320zl gdzieś w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

> Michelin Energy Saver

> Pirelli Cinturato

> Goodyear Efficient Grip

> Ważne były wszytskie cechy (opory toczenia, hamowanie na mokrym, trwałość - treadware, grzanie -

> temperature) razem i cena. Te Brudgestone'ny widziałem za 320zl gdzieś w sieci.

ja zakupiłem Wanili made in i jestem zadowolony jak i na mokrym i na suchym trzymają dobrze a cena rewelacja jak za oponki o rozmiarze 19 235/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zakupiłem Wanili made in i jestem zadowolony jak i na mokrym i na suchym trzymają dobrze a cena

> rewelacja jak za oponki o rozmiarze 19 235/35

A mógłbyś odcztać z nich parametry:

- Treadware

- Traction

- Temperature?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.