Skocz do zawartości

Wątek oponiarski - edycja wiosenna


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za niedługo zakładam na lato nowe felgi (obecnie śmigam na 16) i muszę zakupić nowe opony, wg producenta powinny być opony 215/45 ale zastanawiam się czy na 205/50 nie będzie lepszego komfortu? Czy raczej nie poczuję?

I ewentualnie co polecacie w przedziale 1000-1500zł, alledrogo wypluwa Uniroyal, Barum Bravuris i mnóstwo innych, mniej znanych dla mnie producentów smile.gif zależy mi na tym aby była cicha, miała rant ochronny i była względnie trwała.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Za niedługo zakładam na lato nowe felgi (obecnie śmigam na 16) i muszę zakupić nowe opony, wg

> producenta powinny być opony 215/45 ale zastanawiam się czy na 205/50 nie będzie lepszego

> komfortu? Czy raczej nie poczuję?

205/50 mają na profilu bocznym opony teoretycznie 6 mm więcej. Jakąś różnicę możesz odczuć na nierównościach, ale duża to ona nie będzie. 215/45 może mieć nieco szywniejsze boki, przez co będziesz musiał się przyzwyczaić do kolein. Plusem sztwyniejszej opony jest za to lepsze prowadzenie. Kwestia co jest dla ciebie ważniejsze

> I ewentualnie co polecacie w przedziale 1000-1500zł, alledrogo wypluwa Uniroyal, Barum Bravuris i

> mnóstwo innych, mniej znanych dla mnie producentów zależy mi na tym aby była cicha, miała

> rant ochronny i była względnie trwała.

1000-1500 za komplet to spory rozrzut. Jak ma być trwała, to powinneś unikać opon klasy HP, bo tam nie trwałość a prowadzenie jest priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 205/50 mają na profilu bocznym opony teoretycznie 6 mm więcej. Jakąś różnicę możesz odczuć na

> nierównościach, ale duża to ona nie będzie. 215/45 może mieć nieco szywniejsze boki, przez co

> będziesz musiał się przyzwyczaić do kolein. Plusem sztwyniejszej opony jest za to lepsze

> prowadzenie. Kwestia co jest dla ciebie ważniejsze

zdecydowałem, ze kupuję 215/45/17

> 1000-1500 za komplet to spory rozrzut. Jak ma być trwała, to powinneś unikać opon klasy HP, bo tam

> nie trwałość a prowadzenie jest priorytetem.

teraz pytanie o te 2 opony bo wstępnie z nich chyba będę wybierał:

Uniroyal RainSport 3 za 1430zł

czy

Barum Bravuris 3HM za 1260zł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 205/55/16 DUNLOP spSPORT BLURESPONSE ktos je ma używa? poleca? bądź cos innego z dobra

> przyczepnością w tych rozmiarach

Przejeździłem na tym bieżniku, tylko deczko mniejsze, jeden sezon od zakupu i są bardzo dobre wg. mnie. Do nowego auta na 98% tez je kupię - za miesiąc potrzebuję letnie. Biorąc pod uwagę etykietę, mają najlepsze parametry: B A 67dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, muszę kupić sobie nowe oponki, rozmiar 195/45/16. Do tej pory miałem Toyo T1R 195/50/15 i byłem mega zadowolony (w sumie przebiegi niewielki i 7 lat u mnie jeździły)

Teraz potrzebuje rozmiar jak powyżej, przejrzałem opinie i i ceny konkurencji, i chyba warto, mogę mieć komplet nowych za 1000zł lub ew. 3 nówki i jedną prawie nówkę (produkcja 2013 zerowe zużycie) za łącznie 900zł - kółka do toczenia się, lubie szybsze zakręty więc powinny dobrze trzymać w łukach, dobrze jakby były ciche, opory toczenia mniej istotne (czasem jakieś upalanko) w lanosie zlosnik.gif

Polecacie, odradzacie, coś innego? 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tych oponach dość dużo pozytywnych opinii na oponeo

-Zeetex ZT1000 205/60 R16 96 V XL

-BFGoodrich G-Grip 205/60 R16 92 H

-Kumho KH18 205/60 R16 92 V

-Dayton D320 EVO 205/60 R16 92 H

-Kormoran GAMMA B2 205/60 R16 96 W XL, ZR

-Barum Bravuris 2 205/60 R16 92 H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie nie wiem , koleś mówi że wie że tylko francuskie

wolałbym bym kupić dobre, sprawdzone importowane opony z Azji np. Achillesy Platinium niż bieżnikowane. Sorry ale bałbym się na nich pojechać więcej niż 100km/h a w dodatku nie wiadomo kiedy zacznie się rozwarstwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch. Bridgestone Turanza er300znam i cenię. Nie znam natomiast Nokian Line, ale mam okazję je kupić nieco taniej od tych B. Ale jeśli Bridgestony są lepsze bo trwalsze itp to nie stanowi to dla mnie problemu

rozm. to 205/65 r15 czyli żadne wyścigówki. Normalne do codziennej jazdy, czasami na A do 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzałem (albo tak mi się wydaje zlosnik.gif) do decyzji zakupu opon wielosezonowych (205/55/R16).

Poczytałem jakieś testy i chyba najbardziej odpowiada mi Vredestein Quatrac Lite.

Cicha, dobrze trzyma na suchym, na mokrym trochę gorzej, na śniegu niewiele odbiega od zimówki.

Ktoś ma, poleca lub odradza? Ewentualnie zaproponuje coś lepszego/porównywalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dojrzałem (albo tak mi się wydaje ) do decyzji zakupu opon wielosezonowych (205/55/R16).

> Poczytałem jakieś testy i chyba najbardziej odpowiada mi Vredestein Quatrac Lite.

> Cicha, dobrze trzyma na suchym, na mokrym trochę gorzej, na śniegu niewiele odbiega od zimówki.

> Ktoś ma, poleca lub odradza? Ewentualnie zaproponuje coś lepszego/porównywalnego?

Niedawno w Motorze opisywali nową oponę Michelin ( http://www.michelin.pl/komunikatyprasowe_wiadomosci/Michelin-Cross-Climate ) Jest to opona letnia z homologacją na zimę. Jako letnia utrzymuje parametry opon segmentu premium. Zimą zaś niewiele ustępuje dobrej oponie zimowej. W wielosezonówkach najbardziej przeszkadza mi ich gorsza jakość latem. Ten Michelin byłby rozwiązaniem. ok.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez na nie czekam przy mojej jezdzie w zupelnosci wystarcza. Choc oczekuje ceny zaporowej na

> poczatku. Po roku moze byc lepiej.

Ja, z zasady przeciwnik wszystkiego co uniwersalne grinser006.gif też bym je zapodał (pewnie za 2-3 lata, bo mam nowe dwa komplety opon). Mają coś czego nie miały dotychczasowe wielosezonówki, czyli dobre parametry na lato. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna jest, koła letnie na samochodzie, ale moje Bridgestone Potenza RE050A są już blisko końca żywota. Pytanie tylko do osób które jeździły zarówno na RE050A i RE002 - która opona lepsza, którą wybrałbyś ponownie? Nie obchodzi mnie hałas, opory toczenia, komfort, ścieralność. Jedyne co mnie interesuje to przyczepność, czucie jakie dają. Z RE050 jestem mega zadowolony i zastanawiam się czy ponownie je wybrać, czy może RE002 jest jeszcze lepsza. RE050A to model który ma już ponad 10 lat, a RE002 dostępna jest od jakiś 2-3 lat, czyli teoretycznie możea być lepsza, bo nowsza hmm.gif. Jak jest w rzeczywistości? Z góry dzięki za opinie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dojrzałem (albo tak mi się wydaje ) do decyzji zakupu opon wielosezonowych (205/55/R16).

> Poczytałem jakieś testy i chyba najbardziej odpowiada mi Vredestein Quatrac Lite.

> Cicha, dobrze trzyma na suchym, na mokrym trochę gorzej, na śniegu niewiele odbiega od zimówki.

> Ktoś ma, poleca lub odradza? Ewentualnie zaproponuje coś lepszego/porównywalnego?

Używam od dawna różnych wielosezonowych, a w omawianym rozmiarze Vredestein Quatrac3. Quatrac 5 mnie nie przekonał (a ostatnio kupowałem w listopadzie zeszłego roku), natomiast ciekawą propozycją mogą być Apollo Alnac 4G All Season (ten sam właściciel, inne "segment" opony"). Quatrac Lite to opony econo, będące kompromisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon dla mojej mamy, w rozmiarze 205/55/16.

Raczej z klasy budżet.

Wybrałem takie:

Barum Bravuris 3HM

Firestone FHSZ90

Nokian Line

Te Barumy miałem w identycznym rozmiarze i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, ale te Nokiany mają całkiem dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam opon dla mojej mamy, w rozmiarze 205/55/16.

> Raczej z klasy budżet.

> Wybrałem takie:

> Barum Bravuris 3HM

> Firestone FHSZ90

> Nokian Line

> Te Barumy miałem w identycznym rozmiarze i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, ale te

> Nokiany mają całkiem dobre opinie.

W Lanosie miałem Nokiany NRHI letnie byłem bardzo zadowolony. Teraz mam w Chevim zimowe wrD3 również jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam opon dla mojej mamy, w rozmiarze 205/55/16.

> Raczej z klasy budżet.

> Wybrałem takie:

> Barum Bravuris 3HM

> Firestone FHSZ90

> Nokian Line

> Te Barumy miałem w identycznym rozmiarze i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, ale te

> Nokiany mają całkiem dobre opinie.

Kup Falekny ZE914 - porządna mocno trzymająca się drogi opona praktycznie bezgłośna z pakietem ubezpieczeniowym na rok ok.gif

ja mam 225 40 18 przejechałem 20 tkm - są super- ubezpieczenie sprawdziłem. w A4 kolegi jest ta sama opona w rozmiarze 205 55 R16 i w aucie po przesiadce z z 6 letnich Dunlop-ów SP Sport panuje kompletna cisza o przyczepności nie wspomnę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam opon dla mojej mamy, w rozmiarze 205/55/16.

> Raczej z klasy budżet.

> Wybrałem takie:

> Barum Bravuris 3HM

> Firestone FHSZ90

> Nokian Line

> Te Barumy miałem w identycznym rozmiarze i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, ale te

> Nokiany mają całkiem dobre opinie.

Z doświadczenia (na podstawie przedstawionych propozycji) to polecę te:

Uniroyal Rainsport 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos moze juz je ma?

moze jakies pierwsze opinie?

aktualnie mam uniroyal rainexpert i moje wrazenia pozytywne

co prawda po 5 sezonach zostalo ich moze 3 mm i juz wyraznie czuc ze maja tendencje do zrywania podczas ruszania i slabiej trzymaja w zakretach jednakze ogolnie pozytyw

a druga sprawa - sklep oponytanio.pl - zakup u nich nie bedzie okupiony zbytnim szarpaniem nerwow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktos moze juz je ma?

> moze jakies pierwsze opinie?

> aktualnie mam uniroyal rainexpert i moje wrazenia pozytywne

> co prawda po 5 sezonach zostalo ich moze 3 mm i juz wyraznie czuc ze maja tendencje do zrywania

> podczas ruszania i slabiej trzymaja w zakretach jednakze ogolnie pozytyw

> a druga sprawa - sklep oponytanio.pl - zakup u nich nie bedzie okupiony zbytnim szarpaniem nerwow?

Savy przejrzyj sobie opinie, a oponytanio ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Savy przejrzyj sobie opinie, a oponytanio ok.

co do savy... sorki ... nie wiem co prawda jakie modele ale slozbowki u mnie w firmie maja i letnie i zimowe..... mialem okazje kilka razy jechac i nie mam pozytywnych wrazen w mniej sprzyjajacych warunkach sa dosyc sliskie - a w dodatku drozsze od unirayalek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do savy... sorki ... nie wiem co prawda jakie modele ale slozbowki u mnie w firmie maja i letnie

> i zimowe..... mialem okazje kilka razy jechac i nie mam pozytywnych wrazen w mniej

> sprzyjajacych warunkach sa dosyc sliskie - a w dodatku drozsze od unirayalek

ja miałem savy zimowe. Opony bardzo dobre na śnieg, ale może przez 3 sezony. Potem zrobił się z nich straszny plastik, który ślizgał się w każdych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie ciśnienie dalibyście w oponki 195/45 R16, do lanosa gdy producent zalecał do 185/60 R 14 2.2 bar ? Tak żeby był to kompromis między przyczepnością, komfortem, a małym ryzykiem uszkodzenia felgi i spalaniem? zlosnik.gifzlosnik.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego tak wysoko...?

OK, pewnie za wysoko, ale piszę z doświadczenia.

W jednym aucie miałem 195/65/15 vs 225/45/17 i te "szersze" z niskim profilem dobrze jechały na tak wysokim ciśnieniu.

Tutaj takiej szerokości nie będzie, wiec pewnie przesadziłem, ale na pewno dałbym sporo więcej niż na 185 balonie na początku. Potem ewentualnie zbijałbym niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie ciśnienie dalibyście w oponki 195/45 R16, do lanosa gdy producent zalecał do 185/60 R 14

> 2.2 bar ? Tak żeby był to kompromis między przyczepnością, komfortem, a małym ryzykiem

> uszkodzenia felgi i spalaniem?

Ja przy takiej oponie dawałem ok 2.4 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co powiecie o tych oponach dość dużo pozytywnych opinii na oponeo

> -Zeetex ZT1000 205/60 R16 96 V XL

Mam takowe ale na aucie które ma 90koni więc trochę trudno powiedzieć jak się trzymają przy dynamicznej jeździ grinser006.gif

Ale tak mokrym dają radę, na suchym, nie hałasują. Ootatnio w motorze bodaj był test i były chyba 12 na 56 opon czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takowe ale na aucie które ma 90koni więc trochę trudno powiedzieć jak się trzymają przy

> dynamicznej jeździ

> Ale tak mokrym dają radę, na suchym, nie hałasują. Ootatnio w motorze bodaj był test i były chyba

> 12 na 56 opon czy coś takiego.

Ja posiadam od dwóch sezonów HP1000 i tez jestem zadowolony ok.gif przy Duro to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie polecić w rozmiarze 235/45R17 ?

Nokian Line?

Fulda SportControl?

Co wziąć pod uwagę jeszcze ?

Fuldy całkiem nieźle wychodzą w teście klik

EDIT: Miałem Hankook VentusPrime 2 i to bardzo dobra opona ale zniknęła z auta praktycznie po jednym sezonie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.