Skocz do zawartości

OPONY- wiosna za pasem juz przecież


TarNovy

Rekomendowane odpowiedzi

> bardzo dobry wybór, testowałeś już je ??

Ja już je [uniroyal RALLYE 680 155/70R13 75 T ] testuję od ok 3 tygodni, z tym, że kupiłem wszystkie 4 nowe wink.gif

Moje wrażenia:

- design - +++ zeby.GIF

- auto bdb trzyma się drogi - bez problemu wchodziłem w dość ostre zakręty przy prędkości pow. 120 km/h i nie miałem takiego wrażenia jak przy Dębicy Passio, że zaraz mnie oderwie od asfaltu wink.gif

- bardzo dobrze hamuje mi się na mokrej nawierzchni - po prostu jakby była sucha - nie zauważyłem jakiegokolwiek wydłużenia drogi hamowania, czyli ta technologia rain tyre chyba się sprawdza,

- dość ciche,

- trzeba uważać na odpowiednie ciśnienie w tych oponach - jak miałem za bardzo napompowane drgania były intensywnie przekazywane np. na kierownicę - zwłaszcza na np. betonowej nawierzchni (np. okolice Tomaszowa Maz.) - na asfalcie aż tak nie było to odczuwalne ale i tak każda większa nierówność dawała o sobie znać.

Na chwilę obecną nic więcej nie przychodzi mi do głowy, w sumie ogólnie wrażenia mam bardzo pozytywne i jeśli ktokolwiek by się pytał o te opony to zdecydowanie je polecam smile.gif

Pozdrówka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już je [uniroyal RALLYE 680 155/70R13 75 T ] testuję od ok 3

> tygodni, z tym, że kupiłem wszystkie 4 nowe

> Moje wrażenia:

> - design - +++

> - auto bdb trzyma się drogi - bez problemu wchodziłem w dość ostre

> zakręty przy prędkości pow. 120 km/h i nie miałem takiego

> wrażenia jak przy Dębicy Passio, że zaraz mnie oderwie od

> asfaltu

> - bardzo dobrze hamuje mi się na mokrej nawierzchni - po prostu jakby

> była sucha - nie zauważyłem jakiegokolwiek wydłużenia drogi

> hamowania, czyli ta technologia rain tyre chyba się sprawdza,

> - dość ciche,

> - trzeba uważać na odpowiednie ciśnienie w tych oponach - jak miałem

> za bardzo napompowane drgania były intensywnie przekazywane np.

> na kierownicę - zwłaszcza na np. betonowej nawierzchni (np.

> okolice Tomaszowa Maz.) - na asfalcie aż tak nie było to

> odczuwalne ale i tak każda większa nierówność dawała o sobie

> znać.

> Na chwilę obecną nic więcej nie przychodzi mi do głowy, w sumie

> ogólnie wrażenia mam bardzo pozytywne i jeśli ktokolwiek by się

> pytał o te opony to zdecydowanie je polecam

> Pozdrówka!!!!

no ja nówki mam na tyle... przód jeszcze przez 2 lata przejeżdże na 135... ale i tak wyczułem różnice nieucieka na łuku... claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem wszystkie, bo po poprzednim włascicielu dostałem z tyłu Dębica Vivo [pojawiały sie na nich spore spękania - podobno, wg wulkanizatora TTTM ale wolałem je wymienić, bo widziałem kilka wypadków z powodu pękniętej opony przy dość dużej prędkości i wolę nie ryzykować wink.gif] a z przodu też były Dębica ale wielosezonowe - Navigator - trochę takim też nie ufam wink.gif Gwoździem do trumny tych opon była akcja jak musiałem gwałtownie zahamować na mokrej nawierzchni a auto "jechało" dalej wink.gif

Wybór padł na Uniroyal i na razie nie narzekam smile.gif

Pozdrówka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - trzeba uważać na odpowiednie ciśnienie w tych oponach - jak miałem

> za bardzo napompowane drgania były intensywnie przekazywane np.

> na kierownicę - zwłaszcza na np. betonowej nawierzchni (np.

> okolice Tomaszowa Maz.) - na asfalcie aż tak nie było to

> odczuwalne ale i tak każda większa nierówność dawała o sobie

> znać.

Ja swoje Unikróle napompowałem do 2,4 na przodzie, jak opuszczę na 2,2 -2,0 to na oko bardzo leży oponka jakby snejka łapała,

a Ty z jakim ciśnieniem jeździsz na nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fulda EcoControl serduszka.gif - jeżdżę na nich od tygodnia. Rozmiar 165/65 R13. Na suchym rewelacja, duuuuużo lepsze prowadzenie na zakrętach, minimalnie ciężej kręci się kierownicą (no ale to w porównaniu do zimówek 155/70). Na mokrym jeszcze nie testowane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fulda EcoControl - jeżdżę na nich od tygodnia. Rozmiar 165/65 R13.

> Na suchym rewelacja, duuuuużo lepsze prowadzenie na zakrętach,

> minimalnie ciężej kręci się kierownicą (no ale to w porównaniu

> do zimówek 155/70). Na mokrym jeszcze nie testowane

mmm, właśnie moje typy też kierują się w stronę tej oponki ... a masz może fotki , albo możliwość zrobienia jak ona na autku wygląda ? palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Ty z jakim ciśnieniem jeździsz na nich ?

Ostatnio zmniejszyłem do 2 - tak jak jest napisane w manualu do Uno, i całkiem nieźle się autko prowadzi, w dziury fajnie wchodzi i nie wyłapuje wszystkich nierówności asfaltu.

W serwisie przy wymianie napompowali mi z przodu 2,2 z tyłu 2,4 - okropnie mi się tak jeździło oslabiony.gif

Pozdrówka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wygląd Uniroyal`i ?

przeglądnąłem szczerze mówiąc wszystkie dostępne bieżniki, i zdecydowanie Uniroyal prezentuje się najlepiej !! nawet bardzo bardzo ciekawie !! ładnie prezentują się jeszcze Vredestein ?!? ale nie mam pojęcia co to za firma ... confused.gifconfused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.