Skocz do zawartości

Wyciek w kabinie


jaworzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj podczas sprzątania w astrolota zauważyłem, że mam mokrą tapicerkę pod dywanikami kierowcy i pasażera. To jest jakiś olej - bezbarwny w lepkości bardzo przypomina oliwkę dla dzieci. Mam podejrzenie, że to płyn chłodniczy - ale skąd? Macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duszącego dymku nie ma. Za to płynu chłodzącego jak by mniej - ale nie jakoś dramatycznie. Czy to może być jakiś kabelek czy może jest wewnątrz jakaś mała chłodniczka? Woda to to nie jest - to jest ewidentnie tłuste.

> a płynu Ci ubywa ? Może to woda z klimy - odpływ sie zapchał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymku nie będzie ale jak puścisz nawiew i ciepłe powietrze to po kabinie rozchodzi sie typowy, duszący smród chłodziwa. Jeśli tłuste to dziwne bo płyn chłodniczy jest w dotyku śliski ale nie tłusty. Poza tym śmierdzi jak cholera. Poza tym piszesz, że masz mokro po obu stronach czyli płynu musiałoby uciec dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dymku nie będzie ale jak puścisz nawiew i ciepłe powietrze to po

> kabinie rozchodzi sie typowy, duszący smród chłodziwa. Jeśli

> tłuste to dziwne bo płyn chłodniczy jest w dotyku śliski ale nie

> tłusty. Poza tym śmierdzi jak cholera. Poza tym piszesz, że masz

> mokro po obu stronach czyli płynu musiałoby uciec dość sporo.

no chyba jest tez tłusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, wczoraj podczas sprzątania w astrolota zauważyłem, że mam

> mokrą tapicerkę pod dywanikami kierowcy i pasażera. To jest

> jakiś olej - bezbarwny w lepkości bardzo przypomina oliwkę dla

> dzieci. Mam podejrzenie, że to płyn chłodniczy - ale skąd? Macie

> jakieś pomysły??

wez szczypte do spróbowania, jesli bedzie słodkie to na pewno płyn chłodniczy.

tylko nie przesadzaj z tym kosztowaniem 270751858-jezyk.gif bo to bardzo trujace jest.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Odświerzę temat

 

Czy w okolicach filtra kabinowego jest odpływ wody w Astrze G ?

 

Miałem tam pełno mokrych liści i syfu i jakiś otwór "namacałem" przy wymianie filtra.

 

Nie zauważyłem ostatnio bajorka wody z klimy pod autem po powrocie a klima działa prawidłowo.

 

Jak to rozebrać i udroźnić ? 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tłusty jest PAG100 olej który smaruję układ klimatyzacji (konsystencja wody), w osłonie przy nogach pasażera masz zawór rozprężny (Astra F) Trochę kijowy dostęp ale można go odkreyć z osłony. Druga sprawa zobacz czy na rurach  które przebijają się przez gródź nie ma tego czegoś tłustego bo może z rozmachem napełniałeś zbiornik z płynem do spryskiwaczy zimowym płynem i poleciało po przewodach klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.