Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Życzliwy serwis nie robiłby problemu. Kiedyś miałem stłuczkę starą Laguną I. Naprawa z OC sprawcy w ASO Renault na granicy całki, choć tylko lampa poszła, lekko zderzak i lekkie wgięcie na masce. Co istotne maska miała wcześniej rysę na całej długości. W ramach naprawy usunęli rysę i nigdy nie wspomnieli o dopłacie. A jakby chcieli to mogliby naprawić maskę z lekkim cieniowaniem bez dotykania tej rysy.
 3. Szeryf w USA macie w eksploatacji 90% aut z ASB, więc i naprawę ogarnia więcej warsztatów. U nas auta z ASB to chyba ok 5-10%, więc i warsztaty zdrowo kroją za naprawę. Jak się w zeszłym roku rozglądałem za skrzynią, to u was po regeneracji kosztowała coś ok. 3-3,5 tyś $, więc w przeliczeniu na PLN to takie same kwoty.
 4. Ja wiem, że czasem stosuje się kretyńskie symulowanie biegów. To takie rozwiązanie dla prymitywnych znawców motoryzacji, którzy nie potrafią pojąć o co chodzi w przekładni bezstopniowej. Ale ja pytam jak może istnieć 10-stopniowa CVT?
 5. Pewnie symuluje zmiany. Honda te ma CVT ale dzieki zabiegowi wirtualnych biegów nie ma efektu gastrokuriera
 6. Zmień warsztat bo chyba łosia znaleźli.
 7. Chodzi ponoć nie tyle o samą poduszkę co jej zaślepkę plastikowa, to co widzisz na wierzchu środka kierownicy
 8. Akurat ta fma mocno krytykował bitexy i inne baranki. "Krown Polska" zabezpieczenia antykorozyjne
 9. Nigdy nie odpaliłem poduszki. Nigdy nie miałem dzwona. Jak trzeba jeździć, żeby tak dzwonić?
 10. Ale ja nie napisałem że mają być do spawarki tylko że są diody dużej mocy więc i dla kolegi coś by się znalazło (mniejszej mocy niż potrzebne w spawarce)
 11. Today
 12. Obawiam się że się nie zmieszczą do lampy Dioda-mocy-250A-700V-spawarki.webp
 13. w moim przypadku przy naprawach bezgotówkowych (3 razy) warsztat nigdy nie robił takich jaj i chyba mieli zaprzyjaźnionego rzeczoznawcę, któremu nie przeszkadzał zderzak porysowany z drugiej strony albo odpryski na masce, która była do wymiany
 14. jqr

  Nowe opony bez DOT

  spotkałem się z oponami, na których DOT daty produkcji był tylko z jednej strony, nie wiem czy tak jest na wszystkich u siebie mam teraz asymetryczne i DOT jest widoczny, ale miałem niedawno symetryczne (niekierunkowe) zimowe i wtedy wyszło, że DOT jest tylko po jednej stronie
 15. Z jakiejś strony: Innym często popełnianym błędem jest chwytanie koła kierownicy od środka. Taki ruch trwa dłużej, niż ten wykonywany po zewnętrznej części koła kierownicy. Ponadto w sytuacji zagrożenia, kiedy należy bardzo szybko zareagować, można odruchowo natrafić na łączenie środka kierownicy z jej zewnętrznym wieńcem, co może skutkować np. wybiciem palca. - Jeśli w takiej sytuacji dodatkowo wystrzeli poduszka powietrzna, kierowca może odnieść poważne obrażenia nadgarstka i stawu łokciowego - mówią trenerzy.
 16. Weź mnie to pokaż palcem, bo chcę uwierzyć, że śnię. 10-stopniowa CVT? Przecież to tak samo realne jak dziewica w burdelu
 17. Czołem mam pytanie odnośnie realizacji naprawy bezgotówkowej z ubezpieczenia OC sprawcy. Byłem dzisiaj w warsztacie do którego skierowało mnie ubezpieczalnia, po wstępnej rozmowie z kierownikiem mechaników okazuje się, że do niektórych elementów będę musiał dopłacać do 50% ponieważ nie pokryje tego Warta. Auto posiadało w miejscu wypadku znamiona 'parkingówek' drobne ryski na zderzaku, błotnikach itd. a teraz są kompletnie rozwalone. Jak to dokładnie wygląda? Ubezpieczalnia może wnosić o dopłatę do tych rzeczy czy warsztat robi mnie w konia i chce wyłudzić pieniądze? I jeżeli wziąłbym kosztorys to jaka jest szansa na zwiększenie wypłaty odszkodowania?
 18. Ale to juz naprawde wyjatkowy przypadek i rownie dobrze moze Cie trafic taki kamien jak idziesz chodnikiem czy jedziesz na rowerze
 19. Dlatego ja od dawna w ogole nie otwieram szyb w aucie, generalnie mogą być na amen zamknięte. Kiedyś jechałem miastem z otwartą szybą i mijał mnie autobus miejski jadący jezdnią oddaloną o 5 metrów pasem zieleni. Kamień wystrzelony spod opony autobusu wpadł przez moje okno i prawie wybił od wewnątrz szybę w prawych drzwiach. Zabrakło cm, żebym dostał nim w twarz, a jechalem wtedy ok 60 km/h.
 20. a mnie zastanawia czy zdarza się, że ci trąbiący do końca wreszcie czują siłę otwierającej się poduszki?
 21. A jest miejsce po dot? Spotkałem się że szlifowanym z opony dot... 🙄
 22. To bedziesz w szoku jak go zawirusujesz z setupu 85KM. U mnie ze 110KM czuc bylo duzo lepszego kopa.
 23. mój ojciec ma od stycznia służbową biedną RAV4 2.0 w manualu z jakimś tam jednym pakietem, bo chciał suv'a, a miał być do 90000 netto i twierdzi że jest zadowolony dla mnie to nie jedzie, ale już 10 lat mam auta z turbo, za to fotele wygodne, miejsca sporo, z estetyką wnętrza mogę się pogodzić silnik ma 208Nm/4300–5200obr., a potrzebne jest 300Nm w szerszym zakresie obrotów, zawsze wkurzam ojca, jak wiozę go swoim autem i przycisnę
 24. Ja znalazłem, ale po dłuższej chwili. Po jeszcze dłuższej i z 60 metrów dalej znalazłem tubę basową - od tego czasu już nie montuję takich wynalazków. Od tego czasu też zacząłem zwracać uwagę na to co jeździ luzem w aucie i na wiek opon. Kosztowna lekcja ale nie bolesna na szczęście.
 25. Ja paliłem jakoś 11 czy 12 lat, ale nigdy nie w samochodzie.. to jest po prostu niewygodne pomijając wszystkie inne aspekty. A klimatyzacji do dziś używam rzadko, tak z 26 stopni i jazda autostradą mnie dopiero zmusza do włączenia. Inna sprawa że dużo zależy od tego jak działa, automatyczna w BMW mogła chodzić cały czas niezauważalnie, manualna zmusza do ciągłych zmian zgodnie ze zmianą na zewnątrz, automatyczna w Astrze jest zawsze albo odrobinę za zimna albo za ciepła i dmucha na wyższym biegu niż potrzeba.
 26. ZUBERTO

  Dzialka

  U Ciebie są lokalne zlewnie mleka? Myślałem, że to już nie te czasy, a mleko zabierają od gospodarzy wprost do mleczarni. Na wsi zawsze znajdzie się jakiś uczynny i wygadany. Znam taką wioskę pod BI, że co tam zajadę to mnie atakują czy nie chcę działki kupić.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.