Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. A coś złego czuć w czasie jazdy? To tylko bieżnik.
  3. No wiem ale scenic jest miekki, lekkie usztywnienie moze nie zaszkodzi
  4. Porażająca jakość linek Jedziesz Przecież Niedaleko sprawia, że po mniej niż roku będą chyba jednak do wymiany w całości. Oprócz rozpuszczonej gumowej tulejki okazuje się, że problemem jest także wyskakująca z mocowania metalowa rurka będąca przedłużeniem płaszcza, przez co linka częściowo z niego wychodzi i cały układ robi się "miękki". Spróbuje jeszcze je wymontować i pokombinować, ale słabo to widzę. Niewiarygodny szajs.
  5. To nie klin, tylko bezpiecznik mechaniczny zrywalny. Gwoździa wsadź. Jest miękki i w razie zablokowania go zetnie. I sprawdź, czy nie jest coś zablokowane, bo jednak coś ten bezpiecznik zerwało.
  6. Today
  7. Wyższe indeksy i XL mają sztywniejsze boki. Mniej komfortowe są.
  8. Moja wina - trzeba było nowego post napisać a nie edytować. Przepraszam. Generalnie. Jeśli dobrze pogrzebalem to: - różnice - w PL OC jest obowiązkowe. Jakie są kryteria płatności w PL - nie wiem. U mnie jest nie obowiązkowe. Nie ma sensu porównywać obowiązkowego ubezpieczenia u mnie (IMVHO) bo zasada jest inna. Rachunek ze szpitala cię zbankrutuje jak dostaniesz a rozwalone auto to przy tym przysłowiowe ‚grosze’. Stad koszt leczenia, odszkodowań etc jest obowiązkowy. Auto cóż - twój wybór. Czyli porównując pomarańcze do pomarańczy - PL OC do mojego TPP (Third Party Property Damage) mamy Kryteria u mnie: - wiek kierowcy. - ilość lat za kierownica, - wypadki, - mandaty, - zawieszenia prawa jazdy, - odmowę ubezpieczenia etc - gdzie mieszkasz - czy auto twoje czy banku - wiek auta Czyli znow dla porównania wlepie Golf R. 2018 Zrobimy 18 latka, w kiepskiej dzielnicy ... dużo wypadków, dużo możliwości dostania w morde, auto na kredyt, pare mandatów, zawieszone prawo jazdy w ostatnim roku... Wynik: Czyli co jakieś 2,700 PLN za OC. Dla porównania wymyślę jakiegoś trupa powiedzmy 1999 rok Toyota Camry. Dla mnie z moja historia i moim adresem. Dla młodego 18 latka z czystym kontem w fiutowej dzielnicy. Dla tego samego 18 latka w fiutowej dzielnicy, z zawieszonym raz prawem jazdy. Czyli produkt podobny (jak w PL OC) ale kryteria doboru mogą być inne. BTW - jak masz za duża listę mandatów, wypadków, zawieszeń to ci odmówią ubezpieczenia. Missus Ozi była raz na czarnej liście [emoji151] - dwa mandaty za prędkość i potem wypadek - i każde ubezpieczenie jej odmówili w jednej mafii. Mafia numer dwa / przez następne dwa lata płaciła 2.5x tyle co ja (ten sam adress/ wiek/ ilość jeżdżenia autem etc) , potem 2x aż w końcu po 3 latach wróciło do normy. Generalnie są grupy ludzi którzy nie maja ubezpieczenia żadnego (odpowiednik PL OC lub AC). Wtedy cóż - albo cię zbankrutują, albo jak nie masz nic $$$ to ci mogą w tyłeczek pocałować. Są tacy co płaca po 10-15 lat po $100-200 na tydzień za swoje wypadki.... Sent from my iPhone using Tapatalk
  9. To sa kwoty-4350,3650 i 2700.Bo trzeba doliczyc obowiazkowe ubezpieczenie 890 zl. Do tego zwyzka przez 3 lata jak dostaniesz mandat. Zwyzka przez 3 lata jak bedziesz mial wypadek cudzym autem. Tylko 3 osoby moga korzystac z Twego auta. Mysle ze rozumiesz ze kalkulacja dla auta ktorym jezdza 3 osoby o znanej historii jest duzo tansza niz dla auta ktorym jezdzi dowolna ilosc nieznanych osob. Tylko Ty nabywasz znizki.Ale jak ktos dopisany do Twego auta bedzie mial wypadek innym autem to tez bedziesz mial zwyzke. No i pewnie OZI ma juz spore znizki.... Pisze to nie po to aby sie licytowac tylko aby pokazac ze po pierwsze ubezpieczalnie na zachodzie moga dyscyplinowac kierowcow. Po drugie latwiej jest dzialac efektywnie dysponujac wiekszym budzetem i majac bogatszego klienta przede wszystkim. I po trzecie[pisze to juz po poscie OZIego]-moga odmowic ubezpieczenia.A to w niektorych sytuacjach duzy przywilej.
  10. Czym pomazac podloge w domku na dzialce zwyklym impregnatem czy olejowac. Deska sosnowa czesc podlogi w pomieszczeniu zamknietym czesc zadaszony taras. Podloga byla raz pomalowana przez wykonawce bezbarwnym drewnochronem. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
  11. Ok myślałem że już kupiłeś.
  12. OZI pierwotnie nie pisał o odpowiedniku samego OC, a o tym co on sam płaci, czyli jak ja załapałem cos w rodzaju naszych pakietów OC+AC+ASS. Padły kwoty (cytuję wycinając mniej istotne fragmenty): "2016 Toyota FJ Cruiser 4.0V6 - wartosc umowna $45,700 dolcow. Premium $1,297.94 na rok. Czyli wg. Xe.com Wartosc: 121,500 PLN Ubezpieczenie: 3,450 PLN Toyota Insurance. 2018 Ford Mustang 5.0 V8- wartosc umowna $50k Czyli: 132k PLN wartosc umowna. Ubezpieczenie: 2,750PLN 2018 Golf R - leasing Wartosc umowna- ok $42,500 Premium na rok $685 dolcow Czyli: wartosc 113k PLN Ubezpieczenie:1,800 PLN Tyle Ozi placi." Czy Twoim zdaniem kwoty pełnego ubezpieczenia 3450, 2750, 1800 w PLN za auta warte w przeliczeniu na nasze ok 110000-130000 są wiele większe niż u nas? Tylko i wyłącznie odnosiłem się do tego. Po edycji posta przez OZI nawet nie doczytałem co on tam dopisał i nie mam zielonego pojęcia na ile osób i jak działa jego OC.
  13. Ja też twierdzę, że bardzo szybko przyłączam nowe domy do prądu, a pogadaj z ludźmi z forum jakie zdanie mają oni na ten temat.
  14. No dobrze-ale teraz wiedzac to co o tym myslisz? Czy 1800 zl za OC na 3 osoby to mniej czy wiecej w porownaniu do PL?
  15. Ja nie wiem. @spad w tym siedzi zawodowo to chyba wie co pisze.
  16. Nasze bezproblemowo nazywasz porównujesz do otrzymania kasy na drugi dzień na konto w Ozilandii? Tak, wszystkie szkody likwidowałem bezkosztowo, przez ASO lub duże warsztaty i niestety tak samo to nie wyglądało.
  17. Bez jaj-przeciez G klasa Cie przerosla po prostu.Kupiles strupa bo byl tani-normalny egzemplarz bylby pewnie 2-4x drozszy...Tak to kazdy moze kupic jakies truchlo i udawac ze jest koneserem za 20 tys.
  18. Ale koszty generują stare auta, których jest wielokrotnie więcej. Zresztą @spad wyżej pisał że u nas w takich wypadkach też jest bezproblemowo.
  19. Napiszę Ci tylko, że to co uparcie cytujesz OZI napisał edytując posta juz po tym jak na niego odpowiedziałem.
  20. OK 10-latek, za nowe auta płaci porównywalne pakiety do nas, obsługę ma o niebo lepszą.
  21. Wiele zależny ud konstrukcji reflektora -czy jest odbłyśnik, czy soczewka, jeżeli odbłyśnik to jak jest duży, na jakiej wysokości są refl. zamontowane, jakie jest napięcie, itd. W dobrym układzie H4 może bardzo dobrze świecić Co do żarówek to norma homologacyjna czyli regulamin ECE 37 mówi że H7 mają 1500lm +/-10% a H4 1650/1000lm +/-10%. Dużo więc zależy od wykonania samych żarówek bo zakres tolerancji to 20%.
  22. + Czyli aby miec pelny odpowiednik polskiego OC musi zaplacic $626 . Ale-zauwaz ze tylko na 3 osoby.W PL moze jezdzic Twym autem 3 mln nieznanych ubezpieczycielowi osob -np.majacych bardzo slaba historie wypadkowa. W PL te 3 osoby dopisane do ubezpieczenia nabywaja znizki-watpie aby tak bylo u Oziego. I to pokrywa tylko 5 tysiakow jesli gamon z przeciwka nie ma ubezpieczenia.Czyli tak naprawde nic-bo u nich dobry obiad kosztuje niewiele mniej[tak pisal OZI]W PL na luzie robisz z funduszu gwarancyjnego.Im starsze auto tym drozej-w PL nie.Jakies wypadki innymi autami-u Oziego zwyzka,w PL -nic. Kto za te extrasy w PL placi-pewnie sie domyslasz...
  23. Pandy aż tak szczegółowo nie znam, bo miałem krótko z 3szt, ale np. w starszych audi problem ze świeceniem występował, na zasadzie słabe światło pomimo np tego, że ktoś lampy oddał do regeneracji i odłyśniki były "jak nowe", problem był deko inny, a mianowicie wypalające się styki w kostkach ...czasami zdawałoby się trywialne sprawy a skutecznie mogą denerwować.
  24. Witam, mam po dziadku starą betoniarkę, dziś ją odpaliłem i się okazało że bęben się nie obraca. Zdemontowałem zębatkę, wygląda że klin się urwał. Pytanko mam może się kto orientuje czy tam siędzi tylko taki klin jak na foto czy coś jeszcze powinno w środek wchodzić?
  25. Czyli zaraz bańka pęknie...
  26. może nie bawię się aż w takie klasyki, ale bardziej w auta z jajem, nie trzymam w garażu i nie mam kanału (nie umiem grzebać w autach) budżet mój poruszał się dotychczas przeważnie w kwocie 10-20 tys zaliczyłem Grand Vitara 1 2.5 V6 C2 VTS G klasa Jeep ZJ 5.9 Obecnie zabawiłbym się z jakimś civiciem type-r
  27. Pulapka kredytowa, jakas czesc zyje na pokaz, chwila, bo dzis zarabia X nie mysli czy za 2-5-10 lat bedzie to samo. Przerost formy nad trescia, nie bez powodu bociany w natarciu. Moj znajomy nie wytrzymal obciazenia.....jak prosperity sie pokurczylo. 33 lata i drzewo wybral. Ale chwile zyl jak krol, auta, drogie mieszkania, imprezy po 50-100 osob, lizingi....a komornik juz pup,puk........przykre
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.