Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 12.11.2021 w Odpowiedzi

  1. Oczywiście, wchodzimy do auta i jedziemy non stop. Na wylocie z Kazachstanu otwieram pierwszego redbulla.
  2. Ale zamiast drugiego, jutro moja pani będzie mi wybijać z głowy nową turbobenzyne Oby jej się udało, bo ja sam wiem ze mam pomysł wybitnie głupi
  3. Ewidentnie nie jesteś stworzony do posiadania aut elektrycznych. Mi wytłumaczono, że jazda takim gdzieś dalej, to planowanie gdzie i o której godzinie się naładować, te pełne napięcia poszukiwania ładowarek, te obiady w środku nocy to jest wielka przygoda. Jeśli nie czujesz ekscytacji na myśl o możliwości przeniesienia tej wielkiej przygody do codziennego życia to ewidentnie się do tej zabawy nie nadajesz. Gdybyś więcej jeździł EV to twój organizm domagałby się obiadu w środku nocy i wtedy właśnie taryfa pozwalająca w nocy taniej gotować byłaby jak znalazł.
  4. Pierwsze lepsze studio detailingu ogranie tak, że nie będzie się rzucać w oczy. Spryskaj rysę woda to zobaczysz ile zniknie. To moja amatorska robota z soboty - zaprawka + pasta Menzerna Heavy Cut + Menzerna One Step i polerowane wiertarką
  5. Tu nie chodzi o demontaz calej konstrukcji, tylko samej kuli Jak masz na stale, to ciezko byloby go czasowo zdejmowac
  6. Jedź z tym do studia detailingowego. Jak nie usuną w 100% to na pewno rysy będą dużo mniej widoczne.
  7. Modernizacja jest jak wymienisz rurę stalową na miedzianą , biegnącą dokładnie tym samym przebiegiem. W Twoim wypadku wykonujesz nową instalację do tego drugiego mieszkania. Potrzebujesz : warunków za gazowni , opinii kominiarskiej , projektu , pozwolenia na budowę/zgłoszenia budowy , protokołu szczelności nowej instalacji gazowej od wykonawcy , ostatecznej opinii kominiarskiej. Z tymi dwoma ostatnimi papierami idziesz do gazowni , podpisujesz umowę i z parę dni montują Ci licznik
  8. Ja nawet tych kartek już nie zbieram. Potwierdzenie badania jest online. mObywatel też zbędny.
  9. Przestrzegam użytkowników citigo-e / e-up. Słabo użytkowane hamulce w tych warunkach (duża wilgotność itd) potrafią zachowywać się identycznie jak w samochodzie z ICE które utraciło serwo. Generalnie jeździ się jak bez wspomagania. Można się zdziwić w dwóch sytuacjach, po pierwsze przy mocniejszym dociskania hamulca podczas hamowania. Wówczas samochód hamuje rekuperacją i od pewnego momentu, silniejszego naciśnięcia hamulca rekuperacja się zmniejsza, natomiast zaczynamy używać klocków hamulcowych. Efekt tu jest taki że do tego "momentu przejścia" mamy w miarę dużą siłę hamowania, później dociskamy hamulec mocniej, a... samochód zaczyna hamować gorzej Druga sytuacja to dohamowanie do zera, tu rekuperacja działa do mniej więcej 5km/h, poniżej hamujemy już klockami, gdy kondycja tarcz jest taka jak u mnie następuje podobny do punktu pierwszego problem, hamujesz, zwalniasz, prędkość spada poniżej 5km/h, wyłącza się rekuperacja i... auto przestaje hamować Rozwiązanie to kilkakrotne rozpędzenie się do 130km/h i po upewnieniu się że nikogo nie ma za nami, naciśnięcie hamulca w podłogę, redukcja prędkości do ~50-60, przyspieszenie i tak w kółko. Rdza się z tarcz zetrze to auto zaczyna jakoś hamować.
  10. Przecież w tej sytuacji za wszystkie szkody płaci sprawca (czyli ten co na Ciebie najechał), więc co za różnica co trzeba będzie wymienić w Twoim aucie?
  11. Dodam jeszcze że rama haka montowana w miejsce belki jest zdecydowanie mocniejsza
  12. aż kolor zmieniło, nie przegrzałeś przy polerce ?
  13. Nigdy nie wpadłem na tak głupi pomysł żeby demontować hak🤣
  14. No moze jutro napisze. Nie chce robić z siebie idioty przed czasem. Jak jednak to auto zamówimy, to przecież nie moze oznaczać ze ze mną tak źle
  15. Ja nie demontuję to najlepszy bo analogowy czujnik cofania
  16. Przecież to bez sensu. Jeździsz na wakacje do Pekinu? Dziwne masz wymagania. Mi by na przykład wystarczyło gdyby dało się nim jeździć tam gdzie jeżdżę zwykle w taki sam wygodny sposób jak zwykle.
  17. Powyższe nagranie jest właśnie gdzies z tego odcinka pomiędzy Konstancją a Bukaresztem 👍
  18. W autach "roboczych" haki są montowane raczej na stałe. Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  19. Jak nie ma doświadczenia z takimi zabiegami lepiej nie ruszać bo mozna popsuć gorzej-tak jak przedmówcy podjechać do studia detailingowego - bo z le zdjęć ciężko stwierdzić jak głębokie są rysy. Lakiernik pewnie zakwalifikuje do malowania, studio pewnie postara się naprawić bez malowania całości. Swoja droga straszne gnojstwo -możesz dbać, a przyjedzie taki jegomość, zaora pół samochodu i ma to gdzieś 😕
  20. Ja mam stały w Rangerze. Szczerze mówiąc to demontaż nie wygląda na łatwy i ani mi się śni tego robić. W nazwie ma "hak holowniczy zamocowany na stałe".
  21. To jest dobra rada, którą otrzymujesz niniejszym przez Internet od kogoś, komu wcale nie zależy żeby się to dla Ciebie dobrze skończyło.
  22. Tiguan Allspace. Wymiary ma dokładnie takie same jak Kodiaq i Tarraco (włącznie z bagażnikiem) a żonie wmówisz, że to Tiguan więc jest mniejszy. Na jazdę próbną zabierz ją krótkim to może się nie pokapuje.
  23. Nawet przy wypiętym haku będą większe uszkodzenia, bo plastikowe wzmocnienie pod zderzakiem jest wymieniane na konstrukcję haka...
  24. Jeśli rysy są tylko w lakierze bezbarwnym, to polerka (ew. z drobnym wodnym papierem ściernym na początek) załatwi sprawę. Jeśli rysy są głębokie, i sięgają bazy, to naprawić się nie da. Da się jedynie poprawić optykę przez wypełnienie rys bazą, a następnie spolerowanie całości na równo. I tak będzie widać, ale nie będzie się rzucało w oczy, bo wszystko będzie miało z grubsza taki sam kolor. Sądząc po zdjęciach tutaj raczej pierwsza opcja ma zastosowanie.
  25. To jasna sprawa, ale jak masz hak na kluczyk i nie chcesz go "zaspawać", to jednak trzeba czasami demontować. Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  26. Mam w busie hak na stałe i mimo, że nic nim nie ciągnę to nawet nie myślę o jego demontażu.
  27. 260KM to tylko import z USA, te silniki nie sa sprzedawane w EU.
  28. A ja właśnie jestem zwolennikiem jazdy z hakiem. Żone też to raz uratowało jakto "Pan" trzymiesięcznym Passatem nie raczył trzymać bezpiecznego dystansu. Na LR nie było nawet zadrapania, spód cały, żadnego śladu na podłodze w bagażniku.
  29. Przy wymianie DR musisz przyjść do pani w okienku z tablicami w ręku . Chyba że pójdziesz powiesz jak się sprawa ma i da Ci te naklejki do ręki ( to zapewne zależy od jej dobrego humoru i twojego podejścia do dyskusji)
  30. Trzymamy odstęp i tyle. Obecność haka na wierzchu wzmaga czujność podróżującego z tyłu. U mnie hak zdemontowany, ale konstrukcja i tak jest pod zderzakiem do ramy zamontowana. A rama wraz z pojazdem 2.5T waży...
  31. 16 szt paneli Ja Solar 385W, inwerter Solis 6kW, łączna moc 6,16 kW. Strona południowo-zachodnia dach 40* bez zacienienia. Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
  32. Czemu sprawują, przecież chyba tylko 1 wymienił-wersja oszczędnościowa
  33. @konger rzadko bywa na AK, ale będzie miał 100%-owe informacje.
  34. jak pazur zatrzymuje się na rysie to nic nie poradzisz, ewentualnie dobry magik od zaprawek, potem polerowanie i nie powinno być źle.
  35. Prace trwają dalej. Środek poniżej linii wody wylaminowany na nowo. Kolejnym etapem było rozpołowienie łajby, warunek oddania do szkutnika na wymianę pawęży.
  36. Po pierwsze: - bierzesz spryskiwacz z wodą i psikasz/pryskasz po rysach Po drugie: - jak nie widzisz rys na elemencie po spryskaniu wodą to jest 99% szansa że da radę je spolerować. Jak rysy widać to IMHO tylko lakiernik.
  37. 1 punkt
    Kolejny filmik który mnie skłonił do LR to ten w którym po dokupieniu opcji Boost za 2k LR jedzie tak.
  38. http://bulgaricus.pl/forum/showthread.php?tid=1348
  39. Wiem, że nie poręczne i nadaje się tylko do standardowego holowania (a nie wyciągania z zaspy czy uruchamiania motocykla) ale ja po jednokrotnym użyciu stwierdziłem, że nigdy nie chcę już holować (być holowanym) inaczej. Pierwszy raz wysiadłem po holowaniu nie spocony
  40. a więc zaczynamy: Słowacja: Preszow - Koszyce - Miszkolc (Węgry) Węgry: Miszkolc M30 - M3- M35- M4 - Bors (Rumunia) Rumunia: Bors - Oradea - Gilau (przed Kluż Napoka wbijamy na autostradę) - Aiud - Sebes - Sybin (cały czas ile się da na autostradzie) - KARPATY Ramnicu Valcea - Pitesti (autostrada do Buaresztu) - Bukareszt - Giurgiu - Ruse (Bulgaria) Bulgaria: Ruse - Razgard - Warna (lub gdzie tam potrzebujesz). przed Karpatami nocleg, w górach polecam być wypoczęty. Autostrady: Słowacja - jak u nas - tylko pilnować prędkości, Węgry - bez problemu, Rumunia - albo 90km/h albo 140km/h uważać na kontrole radarowe, Bułgaria - jak u nas. W Rumunii byłem świadkiem wypadku jak ktoś w górkach nie wyrobił na zakrętach i była czołówka ze skutkiem śmiertelnym, raz w Karpatach gościu wyjechał mi na 3, zauważyłem, że tam ze 3 lata temu było to normalne. szczególnie uważałbym w Karpatach, reszta luz. jak umiesz jezdzić po mieście tam też dasz radę. pytaj jak coś trzeba wyjaśnić.
  41. Tak. Nie mam zastrzeżeń do letnich. Jeżdżę dynamicznie i dużo szybciej w zakrętach niż większość na drodze. Nie mam uwag co do przyczepności, głośności. Za krótko mam by ocenić zużycie (bo na tym się widzę skupiłeś). Może to będą pierwsze opony które wymienię wcześniej niż ze starości jeśli są w tym takie złe 🤣
  42. Pokazywales juz zonie tego Leafa?
Ten Ranking ustawiony jest na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.