Skocz do zawartości

TURBO zrób Se sam


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, czytam, i trzy pytania kontrolne, pierwsze dwa zasadniczo powiazane:

1. Jak na razie doczytalem sie, ze najlepiej rozwiazac paliwo przez zamontowanie listwy (gory) mpi z wiekszymi wtryskami (plus remap rzecz jasna). A co jak chce pozostac przy spi, jeden wiekszy wtryskiwacz da rade, czy bez drugiego sie obejdzie. Jak jeden to jaki najlepszy.

2. Gora z MPI 1.2 75 oznacza tez inny walek. Czy samo ladowanie innego walka ma duzy sens? Znaczy sie jaki wplyw ogolny na moc to ma, zakladajac, ze pozostajemy przy spi.

3. Zakladajac lajtowe dmuchanie (100km z mala gorka) i chlodzenie oleju, bez odprezania, jak jest z zywotnoscia silnia. Czy majac nabite 100tys przejedzie bez kloptow nastepne 100tys.? Zakladamy, ze wszystko jest zrobione przyzwoicie, bez druciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,juz sie pogubilem!mam pytanie.zaklademy sprezarke(muslalem o 1,7td opel astra) na kolektor,podlaczamy do IC,przewody olejowe do turbo(wiem ze maja sie konczyc nad lustrem miski olejowej ale nie skumalem skad mam go doprowadzic)to jedno.montujemy zawor upustowy.kopulke na przepusynice.nie rozumiem jednegoco mam wykombinowac z tym paliwem.jezdze fiatem brawo 1,6 16V 100KM.o ile teoretycznie podniesie sie moc???trzeba zmieniac szyne z wtryskami???komputer???jak tak to czy pasuja od fiata coupe 2,0t??ale wydaje mi sie ze tam jest 20 wentyli i jest to R5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,juz sie pogubilem!mam pytanie.zaklademy sprezarke(muslalem o

> 1,7td opel astra) na kolektor,podlaczamy do IC,przewody olejowe

> do turbo(wiem ze maja sie konczyc nad lustrem miski olejowej ale

> nie skumalem skad mam go doprowadzic)to jedno.montujemy zawor

> upustowy.kopulke na przepusynice.nie rozumiem jednegoco mam

> wykombinowac z tym paliwem.jezdze fiatem brawo 1,6 16V 100KM.o

> ile teoretycznie podniesie sie moc???trzeba zmieniac szyne z

> wtryskami???komputer???jak tak to czy pasuja od fiata coupe

> 2,0t??ale wydaje mi sie ze tam jest 20 wentyli i jest to R5

wtryski dajesz z fc zamieniasz je ze swoimi i to wszystko, komputer zostaje seryjny poniewaz w nim sie progrzm przerabia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem szyne od cromy 2,0 16V i pompke paliwa...nada sie???

w dalszym ciagu nikt nie wytlumaczyl kwesti skad mam podlaczyc olej do turbo.splyw go miski.

ale to jakas dodatkowa pompa oleju???bo moja moze nie miec takiej wydajnosci i zarrzne silnik albo turbo...skad ten olej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazlem szyne od cromy 2,0 16V i pompke paliwa...nada sie???

> w dalszym ciagu nikt nie wytlumaczyl kwesti skad mam podlaczyc olej

> do turbo.splyw go miski.

> ale to jakas dodatkowa pompa oleju???bo moja moze nie miec takiej

> wydajnosci i zarrzne silnik albo turbo...skad ten olej???

z taka wiedza jak ty posiadasz to proponowalbym ci najpierw zapoznac sie z tematem dokladniej a pozniej robic zakupy wink.gif bo bedziesz wydawal kase po dwa razy, niewiesz totalnie co do czego a sie za robote zabierasz, nie mowie ci tego przez zlosliwosc zlosnik.gif zebys sobie nie pomyslal

jesli chodzi o smarowaniu turbiny to bylo to w tym watku poruszone wiec proponuje na poczatek dokladnie go przestudiowac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Smarowanie z pompy oleju bierzesz, jak sobie obejrzysz fotki

> jakiegokolwiek cc/sc z turbo to widać skąd się podłącza

wydaje mi sie ze silniki sc i cc troszke roznia sie od brawo.

wlasnie probuje blizej poznac temat tej oto konstrukcji.zrobi to znajomy ale musze wiedziec o czy mu mowie i o co mi chodzi i co chce osiagnac.po pierwszej wstepnej rozmowie polecil mi rowniez powiekszenie kanalow glowicy,spolerowanie i takie tam rozne zabiegi jak to sie wykonyje przy takich przerobkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi sie ze silniki sc i cc troszke roznia sie od brawo.

> wlasnie probuje blizej poznac temat tej oto konstrukcji.zrobi to

> znajomy ale musze wiedziec o czy mu mowie i o co mi chodzi i co

> chce osiagnac.po pierwszej wstepnej rozmowie polecil mi rowniez

> powiekszenie kanalow glowicy,spolerowanie i takie tam rozne

> zabiegi jak to sie wykonyje przy takich przerobkach.

moze i sielniki wygladaja troche inaczej i sa troche inne ale takie rzeczy jak smarowanie robi sie zawsze tak samo

a tak po zatym to co to za mechanik, skoro ty mu musisz mowic co on ma robic hehe.gif jezeli on sie zna na tym powiekszaniu kanalow tak jak na turbo to lepiej sie tego nietykajcie bo nic dobrego z tego nie wyjdzie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi sie ze silniki sc i cc troszke roznia sie od brawo.

> wlasnie probuje blizej poznac temat tej oto konstrukcji.zrobi to

> znajomy ale musze wiedziec o czy mu mowie i o co mi chodzi i co

> chce osiagnac.po pierwszej wstepnej rozmowie polecil mi rowniez

> powiekszenie kanalow glowicy,spolerowanie i takie tam rozne

> zabiegi jak to sie wykonyje przy takich przerobkach.

tyle ze teraz 75% aut sc i cc posiadaja silniki albo z punto albo ze stilo albo z brawo brawa rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie przygladalem sie silnikowi sc i cc.mialem kiedys cc 700 z gaznikiem isan-porazka.i raz zagladalem pod maske cc 900.chwilowo rowniez widzialem sc1100 po tym jak gosc zaparkowal mi w bagazniku wiec duzo nie udalo mi sie zobaczyc,ledwo gory silnika.nie jestem pewien czy te silniki z seja nie sa bardziej zaawansowane tech niz w moim brawo.wkoncu moje pudelko ma juz 11lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> granica wytrzymalosci

co to znaczy wytrzymałości? kiedy korba sie zegnie? kiedy pęknie? kiedy tłok spłynie? kiedy półka pęknie? kiedy dziórexa wypali?kiedy tłok pęknie? kiedy wał wygnie? kiedy wał pęknie?

pojęcie granica wytrzymałości układu korbowo-tłokowego jest mega niedokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to znaczy wytrzymałości? kiedy korba sie zegnie? kiedy pęknie?

> kiedy tłok spłynie? kiedy półka pęknie? kiedy dziórexa

> wypali?kiedy tłok pęknie? kiedy wał wygnie? kiedy wał pęknie?

> pojęcie granica wytrzymałości układu korbowo-tłokowego jest mega

> niedokładne.

przy jakiej mocy najsłabszy element seryjnego silnika 1.2 sie wysra (zegnie, peknie stopi)

zresztą, to nie ja zadalem to pytanie wink.gif ja tam tylko slyszalem o mocach 250KM na serii dole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy jakiej mocy najsłabszy element seryjnego silnika 1.2 sie wysra

> (zegnie, peknie stopi)

> zresztą, to nie ja zadalem to pytanie ja tam tylko slyszalem o

> mocach 250KM na serii dole...

jak narazie najsłabszym ogniwem okazuje sie skrzynia (dyfer) i sprzęgło potem przy stuku wywala półki między pieścieniami reszta jeszcze sie nie poddała zlosnik.gif 250KM na seria dole to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy jakiej mocy najsłabszy element seryjnego silnika 1.2 sie wysra

> (zegnie, peknie stopi)

O te informacje dokladnie mi chodzilo co chcialem to sie dowiedzialem

jeszcze jedno czy ten 250konny motur jest urzywany tylko na jakies zawody czy urzytkowany takze w ruchu miejskim ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O te informacje dokladnie mi chodzilo co chcialem to sie dowiedzialem

> jeszcze jedno czy ten 250konny motur jest urzywany tylko na jakies

> zawody czy urzytkowany takze w ruchu miejskim ??

raczej na co dzień to nie pojeździsz tym grinser006.gif chyba, że będziesz miał dużo samozaparcia i kasy na wachę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam....czy nie pewniej taniej i bezpieczniej bedzie wymienic silnik na wieksza pojemnosc locznie z calymi podzespolami...mysle tu o croma 2,0 16V ile tam jest 150KM a sprezarka bez przerabiania tlokow,walu korb.itd 160KM mowa tu o bezpiecznej dla silnika mocy....w 2,0 16V mam ta moc gwarantowana przez fabryke a tu nie wiadomo co sie osiagnie no chyba ze taka przerobke wykona profesjonalna firma ktora....skasuje 8000-9000 pln a to jest chre ladowac tyle w silnik...wiec co jest tansze,bezpiueczniejsze i pewniejsze??? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.