Skocz do zawartości

Auto do .......... spania :) Jakie mają rozkładane fotele


darekmalysz

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam. Jakie samochody z roczników 1998-2005 mają fotele rozkładane tak aby była w miarę duża i

> równa powierzchnia do spania? (z pośród hatchback, kombi , minivan)

W BMW e39 Touring kladziesz oparcie tylnej kanapy i powstaje całkiem spora powierzchnia do spania dla dwóch osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z roczników 1998-2005 mają fotele rozkładane tak aby była w miarę duża i

> równa powierzchnia do spania? (z pośród hatchback, kombi , minivan)

Volvo V70 II, po złożeniu tylnych siedzeń jest idealnie równa powierzchnia z bagażnikiem, ~1.8m długości. Sprawdzone doświadczalnie, śpi się bardzo dobrze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kombi to w sumie bez problemu , ale bardziej mi chodzi o to jakie aut mają tak rozkładane

> przednie fotele , żeby z tylnymi rozłożonymi tworzyły równą powierzchnię

no tak ale po co skladac przednie skoro po zlozeniu tylu masz wystarczajaco miejsca?

IMHO nie znajdziesz auta z przednimi fotelami skladajacymi sie tak zeby zrobily rowna powierznie z tylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kombi to w sumie bez problemu , ale bardziej mi chodzi o to jakie aut mają tak rozkładane

> przednie fotele , żeby z tylnymi rozłożonymi tworzyły równą powierzchnię

oj to cięzko, pomyśl jak daleko musiałyby być tylna kanapa, żeby przednie oparcia nie nachodziły na siedzisko lub złozone oparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z roczników 1998-2005 mają fotele rozkładane tak aby była w miarę duża i

> równa powierzchnia do spania? (z pośród hatchback, kombi , minivan)

omega B kombi

kladziesz oparcia z tylu i masz plaska powiezchnie CA~ 210cm x 155

materac 2osobowy wchodzi bez zadnego problemu ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak ale po co skladac przednie skoro po zlozeniu tylu masz wystarczajaco miejsca?

> IMHO nie znajdziesz auta z przednimi fotelami skladajacymi sie tak zeby zrobily rowna powierznie z

> tylem

fiat 125p i lada 2107 smile.gif

z orginalnymi fotelami jest prawie plasko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> omega B kombi

> kladziesz oparcia z tylu i masz plaska powiezchnie CA~ 210cm x 155

> materac 2osobowy wchodzi bez zadnego problemu

taaaa napewno 155 szerokosci facepalm%5B1%5D.gif troszke ci fantazja popuscila screwy.gif 160 to ja mam max w primasterze a miedzy nadkolami 120 old.gif, jak oma ma na szerokosc 100 to jest dobrze

edit

omega ma 110 na szerokosc, dlugosc 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kombi to w sumie bez problemu , ale bardziej mi chodzi o to jakie aut mają tak rozkładane

> przednie fotele , żeby z tylnymi rozłożonymi tworzyły równą powierzchnię

Daleki jestem aby kwestionowac to co napisali przedmowcy. Takie rozkladane siedzenia widzielem jeden jedyny raz wzyciu w Peugeot'cie chyba 504 rocznik cos kolo 1975.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jakie samochody z roczników 1998-2005 mają fotele rozkładane tak aby była w miarę duża i

> równa powierzchnia do spania? (z pośród hatchback, kombi , minivan)

a mógłbyś przybliżyć sens takiej wyliczanki? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że to kryterium zakupu auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mógłbyś przybliżyć sens takiej wyliczanki? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że to kryterium

> zakupu auta...

Byc moze czesto bedzie spac w aucie. Mam znajomych co spia w samochodzie 2-3 noce w tygodniu, tak bez przerwy przez caly rok. (zimą oczywiscie zostawiaja silnik wlaczony na cala noc gdy spią)

Grand Voyager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu spałem już w maluchu, w Seicento i w Punto II. Za każdym razem

sobie jakoś radziłem, ale mam temat poboczny: wentylacja podczas snu na tak

niewielkiej przestrzeni. Uchylone okno? Czy kluczyk w stacyjce i nawiew na '1'?

Osobiście zostawiałem sobie uchylone okno (lato) i zapalony silnik (zima). W jednym

przypadku (zima) byłem nietrzeźwy i w miejscu publicznym, więc teoretycznie

mógłbym zostać zgarnięty, ale wątek nie o tym smile.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> omega B kombi

> kladziesz oparcia z tylu i masz plaska powiezchnie CA~ 210cm x 155

Rozstaw kół tylnych (do osi koła) to 1525mm, więc jakim cudem w środku ma być 1550mm?

Szerokość auta (bez lusterek) to 1785. Odejmując od tego Twoje 1550, daje ok 11,7cm na stronę, które muszą pomieścić grubość drzwi, tapicerki i wystające podłokietniki.

IMHO z tym 1550mm to lekko przesadziłeś, bo przykładowo Astra H o szerokości (bez lusterek) 1794mm ma w środku pomiędzy podłokietnikami tylnymi ok. 138-140cm. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fiat 125p ...

> z orginalnymi fotelami jest prawie plasko

zgadza się zlosnik.gif ale dla wygody w cały przedział pasażerski był włożony materac dmuchany dwuosobowy i w 4 (tzn. ja siostra i rodzice) dało się noc gdzieś na bułgarskiej ziemi przespać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Volvo V70 II, po złożeniu tylnych siedzeń jest idealnie równa powierzchnia z bagażnikiem, ~1.8m

> długości. Sprawdzone doświadczalnie, śpi się bardzo dobrze

w a4 b5 avant też jest coś koło 1,7-1,8m miejcsa, a jakbym jeszcze nie maieł na tylnym oparciu tego "pojemniczka" z siateczką to spokojnie 1,8m miejsca, z tym że oparcia sa lekko podgięte do góry,

w dwie osoby idzie sie wyspać, tylko że nia miałem nic miekkiego pod spodem to troche mi przeszkodziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo MkII, po złożeniu oparcia tylnej kanapy dawał bardzo ładną i równą przestrzeń do spania. Wyspaliśmy się tam z żoną i synkiem leżącym między nami.

Z ciekawostek - po złożeniu tylnego oparcia w capri też się da spokojnie spać. Przeszkadza tylko ostro schodząca klapa bagażnika, ale przecież tam się trzyma tylko nogi/

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozstaw kół tylnych (do osi koła) to 1525mm,

bylo zlosnik.gif seri, nie moj woz (a w zasadzie dwa - bo z dwoma znajomymi uskutecznialismy akcje )

100% ponad 2m na dlugosc - moj intek 2 osobowy wchodzi luzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.