Skocz do zawartości

Co do lutowania ocynku, bo mnie krew dzisiaj zalała...


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam lekko poddenerwowany grinser006.gif

Sytuacja na polu walki wygląda następująco: jest sobie wywietrzak (to taki komin w kształcie litery H zlosnik.gif) jak na poniższym obrazku.

287015924-wywietrzak2.jpeg

Ocynk, nówka sztuka. Dzisiaj przez niedopatrzenie miał spotkanie z matką ziemią i pęcły luty... oslabiony.gif

Myślę sobie: nic to, jest butla, jest palnik do lutowania, cyna, pasta - naprawimy.

Pominę słowotwórstwo, bo dostał bym bana na pół roku chyba... blah.gif

Ocynk spływa, a cyna nie łapie. Oczyszczone mechanicznie na wysoki połysk - to samo. Zamiast palnika lutownica 200W - no może jest troszkę lepiej, ale takiej spoiny, jak z manufaktury, to nie udało mi się nawet naśladować...

Czym to oczyścić/wytrawić? Są teraz jakieś nowe specyfiki do tego celu? Mam pastę do lutowania, taka ciemno brązowa maź, gęsta, ale jakoś brak spodziewanych efektów...

Poradźcie coś, bo mnie szlag trafi, jak tak dalej pójdzie... klnie.gif

Pozdrawiam - romano11

post-109606-14352520836122_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam lekko poddenerwowany

> Sytuacja na polu walki wygląda następująco: jest sobie wywietrzak (to taki komin w kształcie litery

> H ) jak na poniższym obrazku.

> Ocynk, nówka sztuka. Dzisiaj przez niedopatrzenie miał spotkanie z matką ziemią i pęcły luty...

> Myślę sobie: nic to, jest butla, jest palnik do lutowania, cyna, pasta - naprawimy.

> Pominę słowotwórstwo, bo dostał bym bana na pół roku chyba...

> Ocynk spływa, a cyna nie łapie. Oczyszczone mechanicznie na wysoki połysk - to samo. Zamiast

> palnika lutownica 200W - no może jest troszkę lepiej, ale takiej spoiny, jak z manufaktury, to

> nie udało mi się nawet naśladować...

> Czym to oczyścić/wytrawić? Są teraz jakieś nowe specyfiki do tego celu? Mam pastę do lutowania,

> taka ciemno brązowa maź, gęsta, ale jakoś brak spodziewanych efektów...

> Poradźcie coś, bo mnie szlag trafi, jak tak dalej pójdzie...

> Pozdrawiam - romano11

a sprawdz pasty dekarskie - kleja tym rynny tytan-cynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można (trzeba) kupić topnik do lutowania cynku.

Kiedyś używało się chlorku cynku (wrzucało się kawałek cynku do kwasu solnego). Teraz - jak wspomnieli przedmówcy - kwas stężony jest trudno kupić, ale można tanio nabyć topnik do lutowania cynku.

Przykładowy topnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można (trzeba) kupić topnik do lutowania cynku.

> Przykładowy topnik.

Chyba pozostanie mi zakup na odległość, bo zajrzałem dzisiaj do LEROY MERLIN i topniki owszem, są, ale wszystkie, jak jeden, miały na etykiecie: do lutowania miękkiego miedzi... hmm.gif nie było przeznaczonego do ocynku.

Są jeszcze inne sklepy w okolicy, ale jeżdżenie i szukanie wyjdzie mnie drożej, niż dostawa do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.